Keresés

Részletes keresés

6c4c Creative Commons License 2016.07.29 0 0 43

Nekem a Robi Kukszinak A LÁZ című regénye volt az első, amit tanári utasítás nélkül olvastam végig. Sajnos rájöttem,hogy a legtöbb orvosregénye ugyanazt a sémát követi: Van a főhős, aki egy nagydarab öntelt orvos zavaros családi hátszéllel(vagy elvált). Aztán a lánya elkap valami valami végzetes kórt, a doki meg nyomoz, és mindenki kiröhögi, ő meg felidegesíti főnökeit,környezetét,a hatóságokat. Rend szerint egy fiatal nőt rábeszél arra, hogy nyomozzon neki és akit eltesznek láb alól a csúnya emberek, akiknek egy része személyes ismerőse,feljebbvalója egy kartellbe tömörödve vagy egyéni gonosztevőként . A Láz című könyvben még a főhős megtalálja a rák ellenszerét és megmenti leokémiás lányát. Az 1980-években íródott regények (PL.: Az agy, Agymosás),  kicsit közelebb állnak a korabeli szky-fisebb technológiabolond igényekhez. Az újabb, 1990 utániakban igazodik az egyre magasabb ingerküszöbű olvasói igényekhez, így pl.: A főhőst személyes tragédia éri, melyet kinagyítva részletez (Pl.: Méreg) vagy már eleve tragédiában elvesztett családból indul ki a regény (Ragály). Nekem eleinte nagy öröm volt  Robin Cook orvosregényeit olvasni, de most már kicsit unom,mert már előre sejtem a könyv felénél, mi lehet a vége. Van egy riporter nő is a regényei többségében és néha pont hozzá vezetnek a szálak, mint a Ragályban, ahol a Riportercsaj biológus testvére azért terjeszt gyors halált okozó TBC vírusmutációt egy kórházban, hogy a húginak legyen szaftos sztorija a híradóban. Amúgy a 90-es évektől állandóan visszatérő eleme a regényeinek a kórházösszevonások és anyagi spórolások okozta elégedetlenség.

cujo0227 Creative Commons License 2014.05.08 0 1 42

sziasztok.

 

én szeretem Cook könyveit:) A mutáció a kedvencem. Még nincs belőle sok. Ha Dean Koontz könyveit összegyűjtöttem (még 6-7 db hiányzik), akkor Cook könyveinek gyűjtése következik.

tamás015 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 41

Idén kiadják a Nano című könyvét, ami 2012ben jelent meg Amerikában.

Alexandra kiadó

tamás015 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 40

sok helyen azt olvastam, hogy gyenge író és nem jók a könyvei. Valóban így van?  én még nem olvastam tőle semmit, de akarok  majd

Steffi21 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 39
Én is szeretem Robin Cook könyveit. Kedvencem volt a Méreg, Vakság, Invázió.. és még sorolhatnám.
BlueBird Creative Commons License 2001.10.15 0 0 38
Juditka, eszembe jutottál tegnap, mert kezembe akadt az a bizonyos könyv, Végzetes Megoldás a címe.
CoolWitch Creative Commons License 2000.12.08 0 0 37
Igen, az az:-)) Köszi. Igen, szerintem is a Láz volt a legjobb....de már régen olvastam tőle könyvet...
Előzmény: Juditka (36)
Juditka Creative Commons License 2000.12.08 0 0 36
A címe: Akár az Isten. Nekem ez nem annyira tetszett, de a láz tényleg nagyon jó, azon agyon izgultam magam.
Előzmény: CoolWitch (35)
CoolWitch Creative Commons License 2000.12.07 0 0 35
Sziasztok!!
Én is szeretem R.C.-t, és a legjobb könyve a Láz! De az a könyve is nagyon tetszik, amiben van az a cukorbeteg lány(Cassy a neve talán? Igen, azt hiszem Cassandra), aki még ráadásul a szemével is szenved, a gonosz orvos férje, stb, csak nem jut eszembe a címe....Van benne az 'Isten' szó, ha jól emlékszem...de több nem ugrik be:-))

Viszont az tény, hogy nagyon sok közülük szinte ugyanaz. A filmváltozatokat pedig bűn megnézni...Én sokkal jobban megcsinálnám őket:-))

Juditka Creative Commons License 2000.12.06 0 0 34
Na, én is kivégeztem egy pár napja. Jobb lenne, ha maradna a kórházi sztoriknál. Azért egy kicsit többet vártam ettol a könyvtol, de tény, hogy vannak benne jó ötletek. Viszont a végét kicsit összecsapottnak éreztem, csak egy pár oldal és annyi.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.04 0 0 33
Én már elolvastam, hát mit is mondjak? Olvastsam már jobbat is.
Előzmény: Juditka (32)
Juditka Creative Commons License 2000.11.24 0 0 32
Megjelent az új Robin Cook könyv A címe: Szöktetés. Ára: 990,-
Ennél többet egyelore nem tudok róla, mert csak tegnap este vettem és még nem jutottam tovább a cím- ill. hátlapnál.
De talán majd hétvégén!
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.01 0 0 31
Akkor nem is nézem meg a filmet :-).
Előzmény: Juditka (30)
Juditka Creative Commons License 2000.08.28 0 0 30
Igen, teljesen igazad van. Ha én is jól emlékszem, a két no nem csinált semmit egymással:-)
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.23 0 0 29
A halálfélelem filmváltozatát nem láttam.A könyvben volt valami táncosnő is , a filmben is volt?Mert a könyvben a doki meg a táncosnő "közel" került egymáshoz(ha jól emlékszem), a filmben meg netán a két nő :-),vagy ezt totál kihagyták belőle?
Előzmény: Juditka (28)
Juditka Creative Commons License 2000.08.21 0 0 28
Szerintem a könyvekben megvan egyfajta hangulat, amit a filmekben sehogy sem tudnak visszaadni. A halálfélelem filmváltozatába még jól be is kevertek, mert a könyv szerint egy hímnemu doki nyomozgat, nem pedig Dr. Marissa Blumenthal, aki a Járvány és az Életjel foszereploje.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.18 0 0 27
Én először a könyvet olvastam,ahhoz képest a (TV vagy NemTV :)) film szerintem elég gyenge lett.
Előzmény: Nego (25)
Juditka Creative Commons License 2000.08.18 0 0 26
Tegnap este utánanéztem: 85-ös kiadás és nem is 49,-, hanem csak 45,- !!!
Előzmény: Juditka (23)
Nego Creative Commons License 2000.08.18 0 0 25
én tvfilmekről beszéltem, a kóma nem az és az viszont jó volt
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.17 0 0 24
A kóma se lett valami jó.Az invázió szerintem nem volt annyira rossz.
Előzmény: Nego (22)
Juditka Creative Commons License 2000.08.17 0 0 23
Azt nem mondtam, hogy én vettem:-)
Előzmény: nori (21)
Nego Creative Commons License 2000.08.17 0 0 22
hopp, én is csípem Robin komát
a legkirályabb tényleg a Műhiba volt
viszont a könyekből készült tévéfilmek elég pocsékok (Járvány, Invázió)
nori Creative Commons License 2000.08.17 0 0 21
Juditka, ilyen öreg nem lehetsz!
Előzmény: Juditka (20)
Juditka Creative Commons License 2000.08.17 0 0 20
Csak mint érdekesség: az elso könyvem a Láz volt, ára: 49,-Ft!!!!!!!!!!!!!!!!
sylvie Creative Commons License 2000.08.17 0 0 19
Igen, sajna a régiek borítják el a könyvesstandokat. De azért minden évben megjelenik egy új is. A legutolsó talán a Vektor volt, tavaly nyár elején. Tehát igencsak időszerű lenne egy újabb.
Előzmény: nori (17)
BlueBird Creative Commons License 2000.08.17 0 0 18
Bocsika, holnapra tenyleg megnezem.
Előzmény: BlueBird (15)
nori Creative Commons License 2000.08.17 0 0 17
Évek óta nem fordítanak le újat, a régieket adják ki újra!
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.16 0 0 16
Robin Cook könyveit én is szeretem.Szerintem elég érdekesek,igaz picit néha már sablonos az egész,de azért jók.
A kedvencem mind közül a Műhiba,ez nagyon jó könyv ,aki nem olvasta még annak ajánlom olvassa el.
BlueBird Creative Commons License 2000.08.16 0 0 15
Mostmar tenyleg megnezem, hogy mi volt az a konyv, amitol annyira kiakadtam. Igyexem nem elfelejteni.
Előzmény: sylvie (14)
sylvie Creative Commons License 2000.08.16 0 0 14
BlueBird kedves, jutottál-e valamire az ajánlott könyvekkel? Egyébként tudja valaki, hogy mikor jelenik meg újabb Robin Cook-kötet és vajon mi lesz a címe?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!