Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.14 0 0 20
A rádióban mindenki azt hall meg, amit akar.Az ellenzékiek azt szeretnék, ha az ö véleményük legyen a meghatározó. Ez magától értetödö. Az azonban már elég baj, ha a saját véleményét egyesek rá akakják eröszakolni a hallgatokra. Az újságirók meg a saját véleményüket hiszik mérvadónak.
Németh Miklós meg ugy jár-kel az országban mint amegváltó, aki Angliában tanulta a politikai mesterséget, de sokan elfelejtik, hogy a párttanfolyamot Ö annak idején valamilyen MSZMP-s tanfolyamon végezte. VAlami hibádzik a gondolkodásában. Hiába a hatalom nagy úr.
hüblecsida Creative Commons License 2000.07.14 0 0 19
Most akkor mi van? Azért hallgatott el olyan hirtelen a szoclib, mert mégse neki van igaza?
pernahajder Creative Commons License 2000.07.14 0 0 18
Háááát, talán nem véletlen, hogy a banknál alelnökként a munkásellátási előadó szerepét osztották rá.

Ez még gyengébb, mint a Pepó/Ligetvári hányados.

Előzmény: Dentumoger (17)
Dentumoger Creative Commons License 2000.07.14 0 0 17
Nehogy BaSand tudatlan maradjon, elárulom, hogy Kósánéval arról beszélgettek, hogy milyen kétségbeejtő helyzetbe kerültek a cigányok a kormány működése által.

Brucének pedig idézném a Németh interjút, mintegy példáját a kemény újságírói fellépésnek. Ahol semmi alákérdezés, semmi nyalizás. Így kell kritikusan, a riportalanyt megfingatva, sarokbaszorítva kérdezni. Ahogy az ellenzék hiányolja az Orbán-interjúk esetében. És így kell önkritikusan, a saját hibát is beismerve értékelni, ahogy Németh teszi:

Műsorvezető: Klubdélután után reggeli beszélgetés, így is mondhatnók. Időszerű gazdasági és politikai kérdések voltak napirenden tegnap késő délután a Trend Prognózis Gazdasági Klub ülésén, ahol Németh Miklós üzletemberekkel, a gazdasági élet vezetőivel is találkozott. Munkatársunk, Hatvani Tóth Erika, a találkozó után beszélgetett az egykor volt miniszterelnökkel.

Riporter, Hatvani Tóth Erika: Amikor hazatért Londonból Magyarországra nagyon sokan kíváncsian várták, hogy hogyan illeszkedik be újra a magyar közéletbe Németh Miklós volt miniszterelnök. Ön akkor azt mondta, hogy egy kis idő kell ahhoz, hogy tájékozódjon arról, hogy mi a helyzet ma Magyarországon. Hol tart ebben a tájékozódásban?

Németh Miklós: Talán a félúton. Kilenc megyében már voltam. Két-három napokat töltöttem mindegyikben. Nagyon nagy élmény az emberekkel, tőlük hallva átélni, megérteni azt, hogy ők hogyan élték meg az elmúlt kilenc évet. Engem főként az érdekel, hogy milyen közösséget és Magyarországot szeretnének maguknak látni. Nagyon sokféle vélemény hangzik el. Érdekes, hogy a nagypolitikát a médiában tükröző világ és acsarkodás mellett, alatt és fölött én felfedezem a civil szféra erősödését, egy másfajta Magyarországot. Az önkormányzatoknál egészen más az együttműködés. És természetes módon más is kell legyen. De hát, azt hiszem, hogy sok-sok problémának a gyerekbetegségeit, vagy annak jegyeit hordozzák minden országban, akik az átmenet útját járják, talán mentalitás és az alkalmazkodóképesség, ahol még egy-két generációváltásra szükség lesz. De nem vagyok türelmetlen.

Riporter: Az előadásában azt emelte ki ezeknek a látogatásoknak a tapasztalatairól, hogy az emberek úgy tűnik nem szívesen mennének el szavazni 2002-ben. A mostani állapotok erre utalnak. Mit lát ön e mögött?

Németh Miklós: Nem elsősorban az én tisztem ezt összefoglalni, elemezni, hanem a politikai pártoknak, szeretném közte a Szocialista Pártnak is a figyelmét erre fölhívni, ugyanis a trend egyértelmű '90-től, és az emberek valóban mondják, hogy mi már csalódtunk, kipróbáltuk mindegyik pártot és én nem szeretném, ha ez valóban 50% alá menne, mert nagyon rossz üzeneteket hordozna a gyerekeinknek, magunkról rossz bizonyítvány állítanánk ki, a szomszédaink felé és főképpen Európának.

Riporter: Európának mi a véleménye a magyar demokráciáról, a mi fejlődésünkről úgymond?

Németh Miklós: Hát, a legutóbbi országjelentés már megjegyzett néhány gyengeséget. Eseteket említett, ahol eltértünk az elvektől, a mindennapok gyakorlatától. Az az érzésem, járva-hallva és figyelve az itthon történteket, egy picit mintha ez a lista hosszabb lenne. Nem a gazdasági kritériumok területén, hanem éppen a jogállamiság, a demokrácia, kisebbségek védelme lesznek azok a területek, ahol nagymértékben a bebocsáttatásunk függni fog.

Riporter: A miniszterelnök mostanában több fórumon is értékelte az elmúlt két évét a mostani kormánynak. Legnagyobb érdemként a gazdaság fejlődését, a gazdaság állapotát emeli ki. Ön mégis azt mondta, hogy a kormány szembe megy a piac és a gazdaság törvényeivel, szabályaival. Mit értett ezen?

Németh Miklós: Fixálni piacgazdaság körülményei között gázárat, közlekedési díjat, gyógyszerárat, a jogos támogatásigény és a védtelenek támogatása miatt nem piackonform. Én nem azt vitatom, mert láttam, megtapasztaltam, hogy nagyon nagy az a réteg, ahol 20 ezres a nyugdíj, ahol a bruttó bér, vagy a nettó a családban egy főre éppen csak, hogy az asztalra valót és a minimális egyebet teszi lehetővé, ott adni kell. Rászorultsági alapon, de ezt szociálpolitikának hívják és szociálpolitikai eszközrendszert kíván és nem pedig hatósági áras beavatkozást, és árak rögzítését valamilyen más megfontolásból.

Riporter: Hogyan lehetne ezeknek az egyensúlyát megteremteni?

Németh Miklós: Az Európai Unió országaiban nincs ekkora központosítás mint Magyarországon. A pénzek, a döntések, az ügyekre átlagban 80%-ban decentralizáltan az önkormányzatoknál és a civil szervezeteknél kerülnek eldöntésre a nyilvánosság előtt, és azt hiszem, ez az az út, ami felé nekünk tartani kell és nem a fordítottja.

BaSand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 16
affrancba ;-))
Előzmény: pernahajder (15)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.14 0 0 15
Már bocsáss meg BaSand, teljesen rosszul számolsz.
Ez is mind kormánypárti, hiszen elhangzott bennük a "kormány" szó. :))))
Előzmény: BaSand (14)
BaSand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 14
2000.07.14

06:20 06:30 Németh Miklós [ellenzék] (Riport : országjárásáról és kormánykritika)
06:35-06:45 Toller (..) László [ellenzék](Riport: a gázvagyonról)
07:20-07:30 Kósáné Kovács M. [ellenzék] (Riport : ???????)*

Összesítés
Kormány - Ellenzék 0 : 30 (perc)

* becsült adat

Dentumoger Creative Commons License 2000.07.14 0 0 13
Kedves Dokumentátor, egyetértek azzal, amire rá akartál világítani. Kár, hogy nem azt tetted.

Miként a példa mutatja, akkor is lehet szerepeltetni az ellenzéket, ha aznap nem csinált semmit. Fel kell keresni például Kósánét, és kérdezni tőle valamit...

Előzmény: Dokumentátor (12)
Dokumentátor Creative Commons License 2000.07.14 0 0 12
Saját mai tapasztalatom szerint éppen arra próbáltam rávilágítani, hogy szám szerint mondahtó ugyan kormánypárti fölény, de tartalmilag nyilván nem, és még hozzávehetjük azt is, hogy a Rádió csak arról tud tudósítani, ami megtörtént, és ha az ellenzék csöndben van, akkor nincs miről tudósítani.
Előzmény: Dentumoger (11)
Dentumoger Creative Commons License 2000.07.14 0 0 11
Kedves Dokumentátor, kezdjük a végén. Az un. kereskedelmi adók is úgy kaptak engedélyt nálunk, hogy közszolgálati tevékenységet is folytanak. Például híreket mondanak, "mutatnak". És a hírszolgáltatásukra, a direkt politikai műsoraikra érvényesek a közszolgálati adókra meghozott előírások. De a többire is (pl. gyermekműsorok) a médiatörvény.

De a címben szereplő Magyar Rádió, jelesül a Kossuth, kifejezetten közszolgálati, miként a Naprakész is, mert az az m1-en fut. (Bocs, összekevertem a két hasonlónevű reggeli műsort, Keleti a Naprakészben volt, és a Napkelte az ATV-én látható.) Legfeljebb a Napkelte lehet vitás tehát, ahol Kovács volt. De a fentebb említett miatt, mégsem az.

De én nem is a közszolgálati adókról, adásokról írtam, hanem arról, hogy gyakorlatilag minden _reggel_ így állítják be a munkába sietők politikai érzelemvilágát.

A külpolitikai hírek pedig úgy jönnek ide, hogy Te a kormánypárti szereplések minél nagyobb arányú kimutatása érdekében elhallgattad, hogy a reggeli hírekben más is van, mint a kormány-ellenzék vita, és ezeknek számszerűsége. És ha az egészet nézzük más az arány. Önmagában sok lehet például a négy, de a 21-között, már elenyésző. Vagyis nem létezik itt sem a kormányoldali fölény. Mert nehogy kormánypárti propagandának vegyük Gönczi versus Aurul vitát!

Előzmény: Dokumentátor (8)
BaSand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 10
Kedves Bruce !

Ezt írtam a topikindítóban

Tudom, ez csak egy nap egy órája, és semmire nem jellemző, de az a pillanatni állás:
Kormány - Ellenzék 0 : 20 (percben)

Szól a Rádió, a közszolgálati - Kossuth Rádió Budapest. Akkor folytassuk együtt.

Azt nem tudom, hogy a Kósáné interjú mennyi ideig tartott, de az eredmény ezzel korrigálandó.
- Szerintem a Tiszai kormánybiztos politikailag irreleváns.
- A hírekben mondanak, amit mondanak. Itt tájékoztatási kötelességük van, viszont a mai Németh, Toller, Kósáné "szabadonválasztott" volt.

Végeredmény soha sem lesz. Viszont folytathatjuk, azután meglátjuk, mi sül ki belőle.
Bebizonyosidik a megszállás, vagy elszáll a megszállás teória.
Meglátjuk. Megátjuk?

Előzmény: Bruce (9)
Dokumentátor Creative Commons License 2000.07.14 0 0 8
Dentumoger, nem akartam manipulálni és nem értem, mi köze a belpolitikához például Clintonnak vagy Schüsselnek a svájci lavinaveszélyről már nem is beszélve, a huszonegy viszont valóban szép szám, ha összeadod a tagjait, akkor az három, ami a magyar igazság.
Én a krónika belpol témájú híreit vettem, már amire emlékeztem belőlük, plusz a Németh interjút és a Tollert. A Napkelte és az ATV nem közszolgálati, pláne nem Magyar Rádió, ami a topic címe. De azért érdekes volt, amit írtál.
Előzmény: Dentumoger (7)
Dentumoger Creative Commons License 2000.07.14 0 0 7
Kedves Dokumentátor, nem manipulátornak hívtak téged korábba?. Ugyanis "összekevered" a híreket, a kiemelt interjúkkal. És még ott sem pontosan tájékoztatsz. Ezért összefoglaltam azt a 21 hírt, amelyet a reggel Krónikában ismertettek:

Hírek
1. A tiszai kormánybiztos átmeneti és nem megnyugtató végleges állapotnak tekinti azt, amit az Aurulnál látott. Az üzemvezetője szerint azért termel a gyár teljes kapacitással, hogy teszteljék a berendezéseket.
2. Az Európai Unió valószínűleg két környezetvédelmi beruházást is támogat majd, mondta Ligetvári Ferenc, miután tárgyalt Margrot Wallströmmel.
3. Olajakták - A fővárosi ügyészségi Nyomozó Hivatal, újabb 15 nappal meghosszabbította az olajbizottsági jegyzőkönyv ügyében indított feljelentés kiegészítés határidejét.
4. Várhatóan pénzügyi átcsoportosításokra lesz szükség, hogy az FVM fenn tudja tartani a piacra jutási támogatásokat. Jövőre több pénzre lesz szükségük.
5. Bill Clinton történelmi jelentőségű kereskedelmi egyezményt kötött Vietnammal. Ehud Barak és Jasszer Arafat személyesen is tárgyalt.
6. Szlovákiában a privatizációs miniszter üdvözölte, hogy a kormány jóváhagyta a gázágazat privatizálását.
7. Burgenlandban Schüssel kancellár jelenlétében felállították az első kétnyelvű névtáblákat
8. A szocialisták szerint hatékonyabban lehetne büntetni a rasszizmust, ha a BTK-ba bekerülne a faji sértés tényállása is.
9. A Fidesz egészségügyi megelőző szakcsoport létrehozását javasolja a kormánynak.
10. Október 31-ig érvényesek a diákigazolványok.
11. A Legfelsőbb Bíróság ismét elrendelte, hogy Stadler József nem hagyhatja el lakhelyét.
12. A természeti katasztrófák összesen 150 milliárd forint kárt okoztak.
13. Törökországban mintegy 100 magyar kamion vesztegel, mert elrendelték a kamionstopot az aszfalt olvadása miatt.
14. Lavinaveszély van Svájcban a meleg miatt.
15. A UPC 3 milliárd forint plusz áfáért megvásárolta a magyar NB I-es meccsek közvetítési jogát.
16. Gyorsul a gazdasági növekedés, állapította meg a Magyar Nemzeti Bank.
17. Ismét emelkedett az olaj ára.
18. Franciaországban országos pikniket rendeznek július 14-e alkalmából.
19. Moszkva ellenzi, hogy ősszel választásokat tartsanak Koszovóban.
20. Horvátország kiadta Liszkai Lászlót, akit elítéltek, de megszökött az ítélet elől.
21. Az MSZP a pártingatlanokról szóló törvény megsemmisítését kérte az Alkotmánybíróságtól. A Fidesz ugyanakkor felszólította az MSZP-t, hogy mondjon le előjogairól.

Azt is kihagytad, hogy a BaSand által hallottak után, 7.20-kor még Kósáné Kovács Magdával is készült egy nagy interjú a Kossuthon. Talán nem véletlenül. Ő is MSZP.

De az ATV kiemelt vendége Kovács László, a Napkeltéé pedig Keleti György volt. (Voltak párosok is, egy innen, egy onnan)

Valahogy így néz ki a reggelente kormányfölény. Meg az elfogulatlan dokumentálás...

Előzmény: Dokumentátor (5)
Dokumentátor Creative Commons License 2000.07.14 0 0 5
Tagnap két ellenzéki politikai akció volt, mindkettő szoci, az egyik a btk módosítása kapcsán, a másik a pártingatlanok kapcsán. Volt egy tiszai kormánybiztos és egy környezetvédelmi miniszter által tartott tájékoztató és egy Torgyános is, valamint egy fidesz javaslat az egészségügyről. A pártingatlanos szoci tájékoztatóra reagált a Fidesz.
Ez összesen két ellenzéki megjelenés, az események számához képest a maximum, és öt kormány illetve kormánypárti megjelenés, az események számához képest ugyancsak a maximum.
A Krónika tehát mindenről tájékoztatott, ami történt.
Ezen túl öt lap cikke szerepelt a lapszemlében, ebből közvetve és közvetlenül négy érintette a kormányt, három negatívan.
Az arány tehát kettő-kilenc.
Ezt követte a Németh interjú, ami egy vidéki túra kapcsán került a hírekbe, majd a Toller, mindkettő negatívan a kormányról.
Az arány tehát négy-tizenegy (ha a két interjút egy-egy kormánnyal kapcsolatos említésnek veszem)
Vagyis a tegnapi események közül mindenről tájékoztatott a Krónika, ezen felül pedig pluszban számíthatjuk a kormány negatív említéseit.
Számítsatok százalékot, ha akartok.
hüblecsida Creative Commons License 2000.07.14 0 0 4
Most akkao mi van? Ezt a régi Bayert olvasták be ma reggel a Kossuthon?

Vagy SiKing demagóg?

Előzmény: Törölt nick (3)
BaSand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 2
0 perc : 20 perc
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.14 0 0 1
Úgytűnik véletlenül eggyel több a nulla (0)az eredményjelzőn...

Üdv, rajzolo

Előzmény: BaSand (-)
hüblecsida Creative Commons License 2000.07.14 0 0 0
Most akkor mi van? Új szépírót avattunk?

Mert új rádiók 10 éve nincs. Hazudtunk reggel...

BaSand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 topiknyitó
Csörög a vekker. Felkelés. Háromnegyed hat. Bekapcsolom a rádiót, mint minden nap.
Kávénak, teának vizet teszek forrni. Szól a rádió.
Mondja, hogy hol van dugó, hol késnek a vonatok, milyen idő várható, az allergiások vigyázzanak a parlagfű pollenjeire.
Szól a Rádió, a Kossuth, a közszolgálati.
Hat óra, reggeli Krónika, jönnek a napi hírek. Készül a piritós, akárcsak tegnap, közben szól a rádió, a közszolgálati, Kossuth Rádió Budapest.
Hat óra húsz. Olvasom a reggeli ujságot, rossz szokásom reggeli közben ujságot olvasni, fél füllel figyelem a rádiót, egyszer csak hallom Német Miklóst beszélni, hogy Ő járja az országot, már kilenc megyében eltöltött két-három napot, - közben elégett a piritós - az emberek csalódottak, nem fognak elmenni a választásra, a kormány összetéveszti a piacgazdaságot a szociális gondoskodással. A riporter rendre készségesen alákérdez.
Hat óra harminc. Gazdasági hírek. A kenyeret megkenem vajjal, közben szól a Rádió, a Kossuth, a közszolgálati, hallom hogy ma esett a Bux, bár majdnem minden tözsdén emelkedett az index, nálunk esett. Az esés mértéke 0,21%. (Bennem felmerül, hogy jobb szó lenne a stagnálás, fél füllel hallgatom tovább).
Mondja a riporter, hogy most aztán figyeljünk, mert egy ellenzéki képviselő háromszor mondja egy kormányjavaslatra, hogy egyetért. És mit ad isten, igaza van a riporternek, jön Toller (..) László, és elmondja, hogy a gázvagyonnal kapcsolatban egyetért ezzel, meg azzal, de... és sorolja. Felmerül ugyan bennem, hogy talán az előterjesztőt kellett volna megkérdezni, fél füllel hallgatom tovább.
Hét óra. Kikapcsolom a rádiót, a közszolgálatit és megyek dolgozni, akár tegnap, ill. évek óta minden nap.
Minden nap, hacsak háttérrádiózásként hallgatom a közszolgálatit reggel hat és hét között. Bizonyára van olyan olvtársunk, aki hét és nyolc között, valaki más pedig nyolc és kilenc között stb.
Az közismert, hogy a kormány megszállás alatt tartja a közszolgálati adókat, benne a rádiót is. Azt is tényként kezelhetjük, hogy nyomasztó kormányoldali fölény mutatkozik, nem hallható az ellenzék hangja. Ezt, itt az indexen dokumentálni is tudnánk. Ha ez nem a topikindító lenne azt írmám:

2000.07.14
06:20 06:30 Németh Miklós [ellenzék] (Riport : országjárásáról és kormánykritika)
06:35-06:45 Toller (..) László [ellenzék](Riport: a gázvagyonról)

Tudom, ez csak egy nap egy órája, és semmire nem jellemző, de az
a pillanatni állás:
Kormány - Ellenzék 0 : 20

Szól a Rádió, a közszolgálati - Kossuth Rádió Budapest. Akkor folytassuk együtt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!