Keresés

Részletes keresés

kisbetu Creative Commons License 2004.11.27 0 0 112
A topik nem halt ki, csak kifogytatok a kérdésekből.
Minden működik, az élet szép.
Előzmény: Törölt nick (111)
tomb Creative Commons License 2002.11.01 0 0 110
A RealNetworks a héten nyilvánosságra hozta lejátszóprogramja forráskódjának nagy részét, azt remélve ettől a lépéstől, hogy így gyorsabban megy majd végbe a szofter átültetése mobilokra és kéziszámítógépekre. A Microsoft szerint a kezdeményezés pusztán színjáték: a Real csupán a megítélésén kíván javítani.
Színjátkénak nem rossz :-)
A Real kezd rájönni, hogy a M$ ellen így tudja felvenni a versenyt. Kérdés még, melyik OS linszensszel lesz kompatibilis a liszenszük, és hogy az OSI elfogadja-e egyáltalán nyílt forrású liszensznek.
Mivel a hír elég friss, egyelőre elég szkeptikus vagyok, de azér' még ne agyjuk fel a reményt.
Helix licences
Helif faq
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.28 0 0 109
hát amilyen pofám van, nem csodálnám ;-)

mindegy, a caldera csomagjai között megtaláltam a tar.bz2-t, sz'al már prüntyög otthon a cdfs. azt nem értem, hogy egy csomó cd-extrás részt hfs imidzsnek észlelt, létezik ez? apple filesystem van a cd-extra adatsávokon? mindegy, a linux kezeli, nem probléma, csak nem értem

Előzmény: NevemTeve (108)
NevemTeve Creative Commons License 2002.10.25 0 0 108
Nekem mindig lejon... lehet hogy ez is pofara megy?
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.25 0 0 107
cddafs-sel vegyesek a tapasztalataim, az audio sávokat szépen le lehet szedni, de a multimédiás rész iso-ival nincs jó tapasztalatom.

a cdfs viszont várhatóan tényleg beépül a kernelbe (ha már a honlapja nem elérhető). itt egy peccs:
http://infolinux.de/jp13/

Előzmény: best sunday dress (106)
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.21 0 0 106
na, a cdfs link nem igazán él, egy rokon megoldást találtam, cddafs néven, itt:
http://www.ii.pw.edu.pl/~borkowsm/cdfs.htm

bár nem értem, hogy a hivatalos kernelbe miért nem lehet ezt is beépíteni

Előzmény: NevemTeve (105)
NevemTeve Creative Commons License 2002.10.18 0 0 105
Szerintem a cdfs filerendszer tudna segiteni rajtad.
http://www.elis.rug.ac.be/~ronsse/cdfs/
Előzmény: best sunday dress (104)
best sunday dress Creative Commons License 2002.10.18 0 0 104
üdv minden multimédia-gurunak. lenne egy nagy problémám, amire a manok alapján nem találom a helyes választ.

van pár zenei cd-m, amelyekhez mindenféle extra cuccokat mellékelnek, többnyire videoklipet. szeretném ezeket a cd-ket linux alatt is élvezni, s mintha rémlene is, hogy ez vmi cd-extra vagy hasonló formátum volna, ámde sehogy nem tudom mountolni. próbáltam auto-ra állítani a típust, úccse' akarta. tudna vki segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.12 0 0 103
két hét szabi alatt egy tucat cd2ogg konverziót csináltam a grippel (tényleg egyenként kell kijelölni a számokat, ennyi kényelmetlensége van), az ogg fölcímkézését pedig az Easytag nevezetű progival oldottam meg (ez készít playlistet is, ha kéred), thanx for Pusher :-).

szerintem az 1-es stabil oggenc nagyon szuper, az ogg123 pedig nagyon tuti kis konzolos lejátszó, egészen beleszerettem. az mp3oggra pedig a neten van pár megoldás, lényegében ugyanannak a perl scriptnek a variációi, akinek autóba, sokol-típusú hordozható ogg-lejátszóba kell a file, szerintem még elfogadható a minőségromlás

digikam ügyben én hótt járatlan vagyok, de ahogy én tudom, a kernelbe csak az usb megoldott, a firewire nem. de lehet, hogy csak én nem láttam. gondolom, célhonlapokon érdemes keresgélni...

tomb Creative Commons License 2002.08.02 0 0 102
Én az abcde nevű scriptet használom ogg file-ok gyártására. Ez a szokásos utilokat hívja meg (cdparanoia, oggenc, stb..), viszont egy conf file-ban be tudod állítani az összes paraméterét ezeknek, emellett cddb-ből leszedi az adatokat, és megcsinálja a tageket. Azt is be lehet állítani, hogy milyen séma szerint nevezze el a file-okat.
Annyi az egész, hogy bemész a neked tetsző könyvtárba, beteszed a CD-t, és kiadod a parancsot: abcde.
Előzmény: Törölt nick (96)
Tis Creative Commons License 2002.08.02 0 0 101
Hi,

"Nem tudod véletlenül, hogy a digitális kamárák vezérlése Firewire-n
keresztül, hogy mu"ködik, milyen kernelmodulok kellenek hozzá, és hogy hogyan lehet vele captureolni."

Ezt a levelet kaptam, te én nem tudtam segíteni az illetőnek, ezért hozzátok fordulok.

köszi, bye

sirkalmi Creative Commons License 2002.07.29 0 0 100
haat jo.
grip-et azert nem szeretem mert egyenkent kell kijelolni a szamokat egerrel. Nincs olyan, hogy all!
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.29 0 0 99
az ogg file-okat a grip programmal (azaz cdparanopia+oggenc) állítom elő, az már bevált, most új disztró kipróbálása előtt vagyok, már nem telepítek új dolgokat, csak mentek ;-) meg hát a grip bevált tökéletesen
Előzmény: sirkalmi (98)
sirkalmi Creative Commons License 2002.07.27 0 0 98
Megprobalhatnad az OggDoctor-t. Lentebb irtam a cimet, ha sikerul ertesits :-)
Előzmény: Törölt nick (96)
Pusher Creative Commons License 2002.07.26 0 0 97
Talán próbáld meg ezt: http://easytag.sourceforge.net
Én ugyan csak mp3akat szerkesztettem vele de a leírása szerint ogghoz is jó. Ja és debianban benn van packageban.
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.26 0 0 96
nos, tudom, hogy az mp3->ogg minőségromlással jár, de minthogy a munkahelyi gépemen csak 10gb üres hely van, a gépben meg egy vízözön előtti isás sb16, a hangszórók pedig akár egy trabant alapszerelései is lehetnének, azt a kis minőségromlást elviselem a disk space oltárán hozandó áldozatként. szubjektív tesztem szerint ezen a kiszerelésen a 128-as bitrátájú ogg feleakkora és ugyanolyan (szarul) szól, mint a 256-os mp3

de ha már ogg, az újakat én is ogg-ba teszem már, viszont én a grip programot használom erre a célra, amit sajnos nem tudok rendesen tag-szerkesztésre használni. van erre kifejezetten könnyen kezelhető program? ha nincs, inkább parancssorból rakom be, az oggenc kiválóan paraméterezhető

sirkalmi Creative Commons License 2002.07.26 0 0 95
khirajnak igaza van, en sem szoktam atkonvertalni az mp3-akat ogg-be mert minek? Viszont, ha en grabbelek akkor termeszetesen ogg-be teszem. Eszrevettetek valami extrat a vegleges 1.0-ban az rc2-hoz kepest? Erdemes atvalltani? mert nekem az rc2-vel az egatta vilagon semmi bajom.
Van egy program az ogg-hez ami nagyon profinak tunik a screanshot-ok alapjan, de nemtom leforditani.
http://roan.free.fr/softs/oggd/index-en.html
Ha esetleg erdekel valakit es nekiesik es netalan sikerul is eredmenyt elernie akkor megoszthatna velem :-)

udv
sirkalmi

khiraly Creative Commons License 2002.07.25 0 0 94
Rhada:
mpg123-rol valts at mpg321-re igy nem lesz gondod a valtozo bitrataju mp3-akkal sem.
A parancssori opciok ugynazok.

mp3->ogg-ba ha atnyomsz szamot akkor mindenkeppen minosegromlasal raj(veszteseges tomorites).
Bar valami projekt van, ahol csak fejlecet vagy mit ir at.

mpg321 -w valami.wav akarmiEztJatszomLe.mp3

Aszem nekem igy megy.(nem linuxrol internetezek, tehat nem otthonrol).
Aszem a .raw is ugyanigy megy.

Sztem ami mp3-ban van meg, ahhoz mar ne nyuljal, inkabb irdd ki CD-re.

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.25 0 0 93
ezt találtam a freshmeat-en: mp3->ogg témában:
http://oggasm.sourceforge.net/

majd beszámolok a tapasztalatokról

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.25 0 0 92
csak most vettem észre, hogy kijött a végleges 1.0-s Ogg Vorbis, szerintem nagyon jó, Xmmms is szépen lejátssza, meg különben is, szabad szoftver, sz'al váltanék mp3-ról. de van vagy 300 albumom, amelyeket mp3-ban (is) tárolok, ráadásul a filék id3 tagjei is szépen ki vannak töltve. létezik-e rá vmi értelmes megoldás, hogy ezeket kevés meló mellett .ogg-ba nyomjam?

+1 kérdés, az mpg123 manja azt írja, hogy a -s kapcsolóval elvileg lehet tömörítetlen .raw filéket készíteni, nekem ehelyett lazán lejátszotta aszámot, mintha oda se raktam volna. mi lehet a probléma?

Mike76 Creative Commons License 2002.05.05 0 0 91
Kijött az mplayer0.90pre3, de ami még lényegesebb, már binárisként is letölthető. Kipróbáltam, működik, szóval most már azoknak is elérhető, akik eddig nem tudták lefordítani.
sirkalmi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 90
wma-bol ogg-t akarok csinalni! Hogyan? Mivel? Elotte gondolom nem art attenni wav-be. Mivel? MPlayer-el probalkoztam, hogy az audio outputot atallitom pcm-re, de nem jott ossze. Letrehoz ugyan egy wav file-t, de 0 Bite-ot foglal. De, ha meg is volna a wav akkor sincs semmi front-end progim oggenc-hez.
Ha van valami otletetek szoljatok pls.
khiraly Creative Commons License 2002.04.30 0 0 89
de ki is irja....
checking win32 coded(/usr/lib/win32)
es millioan el is mondtuk, + doksiban is benne van.
Valo igaz, hogy tisztan GPL-esen is lehet divX-et nezni(avcodec, Xvid).
De a wines kodekekkel lehetett eloszor.
Előzmény: sirkalmi (88)
sirkalmi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 88
Megoldodott a problema.
Eddig itt voltak a win32-es codekek: /usr/lib/win32/w32codec-0.60
At kellett tenni ide:/usr/lib/win32/
es most mar muxik.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.30 0 0 87
nos, nem tudom, hogy a 0.9-es pre az hogy áll a win32 codec-ekkel. merthogy volt vmi olyasmi hír, hogy az 1.0-s mplayert igyekeznek teljesen pl-esre kihozni, s minden wines vacaknak saját codec-et írni, nem a win-es dll-eket használni. lehet, hogy emiatt van, hogy most már és még nem tudja lejátszani a win-es dolgokat?

bocs, ha hülyeséget beszélek, ez csak egy tipp, mplayer honlap és levlista talán többet elárul

Előzmény: sirkalmi (86)
sirkalmi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 86
Kossz a tippet. Jelenleg nem recseg mert ennek a kedveeret ujra installaltam az egesz rendszert, amolyan windows-os modszerhez folyamodtam :-)
Ha megint recsegni fog akkor kiprobalom, most nem merek hozzanyulni semmihez a rendszerben ami hangal kapcsolatos.
Ez a wma nem hagy nyugodni, mar lejatszani sem tudom mert a MPlayer 0.9 pre1 nem jatsza le! A korabbiak lejatszottak pedig. De ezt meg nem mondom biztosra mert meg nagyon friss, most tettem fel. Lehet, hogy en csesztem el valamit.
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.29 0 0 85
bocs, szóval az amixert persze így kell beállítani:

amixer -c set Master 90% unmute

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.29 0 0 84
na, a wma-ra semmi ötletem, de a zörgésre egy tippem esetleg vagyon, amennyiben alsa zörgeti a hangkártyád:

most forgattam kernelt, így az alsa-t is újra kellett telepítenem, az alsa hangerejét pedig az amixer (gondolom ez az alsamixer rövidítése) szabályozza. nos, ebben van egy Master, Video, CD, Inline, Mic meg mittommég milyen csatorna, illetve egy PCM vagy micsoda, amiről fogalmam sincs, mi, de amolyan hangjel-erősítőnek tűnik. nos, ez nekem 100%-ra állítódott az alsa újraforgatásakor, eszméletlenül recsegett-ropogott minden, így az amixer-rel be kellett állítani szépen, úgy 70%-ra ezt az erősítő-csatornát, és helyette a mastaer-t nyomtam föl 90%-ra. ettől minden csodaszépen szól. már nem emléxem a pontos szintaxra, de vmi olyasmi volt, hogy

aumix -c set Master 90% unmute
, a man-ban benne van pontosan

esetleg userként az aumix nevezetű hangerőszabályozót is után kell állítani, ezt már grafikusan is megteheted, vagy vi ~/.aumixrc

Előzmény: sirkalmi (80)
sirkalmi Creative Commons License 2002.04.29 0 0 83
Hogy a szarba lehet wma-bol wav-ot csinalni? Windozeres progi is erdekel ha van. Masolasvedelmet jatsza ki lehetoleg mert egyebkent nem megy. pl.: winamp sovany.
sirkalmi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 82
Hoppa, ha root-kent jatszom le a zenet akkor nem zorog. Mi lehet a gond?
Előzmény: sirkalmi (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!