Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2023.03.19 0 2 209

Ez is egy lehetséges egyedi megoldás, de a problémát, nevezetesen hogy egy cég a KRESZ-t megsértve évtizedek óta büntetlenül zajonghat, az a baj gyökere.

Előzmény: Kivi-füge-bambusz (208)
Kivi-füge-bambusz Creative Commons License 2023.03.18 0 0 208

Jön a "csávó" a zajártalmával, minden szombaton este a setétben, amikor az emberek már behúzódtak a lakásaikba, házaikba. Ezért aztán még az utcákon is megáll x... méterenként és még álló helyében is nyomja a zajártalmát perceken át! - Akkor valaki eldurrant valamit és a ki'ccsávó elkezd kurjongatni, hogy "ráhíjja a rendőröket". Hazudik, hogy "rádobták" a pukkot, ami pláne nem volt igaz!
Csupán a kéretlen, pofátlan zajártalomra - empátiás tréningként - válasz zajártalom történt. Semmi több!
Ja, csak neki lehet este zavarni az utcák csendjét, a házak és lakóik nyugalmát?

czy Creative Commons License 2020.09.29 0 0 207

Amíg elegendő vevőjük van így is lesz.

Előzmény: fork() (206)
fork() Creative Commons License 2020.09.24 0 0 206

Még mindig itt szirénáznak ezek a tökkelütöttek!

czy Creative Commons License 2011.05.18 0 0 205

Az se jobb :-(

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 204

boci boci kennedy

czy Creative Commons License 2010.11.16 0 0 203

Nem ezt írtam.

 

De ha már így kérdezed, nappal is szoktak aludni, gyerekek és felnőttek is. Meg zenét hallgatni, csendben lenni és ilyesmik.

 

üdv

c

Előzmény: bakibabi (202)
bakibabi Creative Commons License 2010.11.16 0 0 202

Hozzátok éjjel kettőkor jár a Family Frost?

 

bb

Előzmény: czy (201)
czy Creative Commons License 2010.11.16 0 0 201

És ha éjjel kettőkor a Te szomszédodhoz dudálnak jó sokáig, felébresztve Téged és alvó kisgyerekedet, akkor is így gondolod?

Előzmény: Zoltánzo (200)
Zoltánzo Creative Commons License 2010.01.31 0 0 200
Ja és majd elfelejtettem!

Ha délután 3 órakor dudálnak pl a szomszéd házhoz
akkor jelentsétek fel őket is mert nem veszélyhelyzetet hárítottak el
tehát indokolatlanul használták hangjelzésüket!!
Föleg ha minden héten jönnek a szomszédhoz!

öket is jelentsétek fel meg fikázzátok ki!

üdv
Zoltánzo Creative Commons License 2010.01.31 0 0 199
Tisztelt ráérő emberek!!!

Irigylem az ilyen időmilliomos , semmittevő, hangokkal foglalkozó embereket,
akiknek semmi más dolga minthogy azzal foglalkozzon hogy hetente 1szer
elmegy előtte a familyfrost-os kocsi.Szerintem az ilyen emberek egyszerűen irígyek mert látva hogy a másik sikeres neki meg semmilye sincs.
Ha maguk normálisak mert azok hogyha a hangokkal foglalkoznak!!
Megmondták azok is! :D:D:D
Azzal kellene törődniük hogy maguk is haladjanak előre nem azzal hogy a másik mit csinál. Ez a magyar mentalitás ha valaki halad azt jelentsük fel, ha nekem nem jó neki se legyen az.
Ezért tart itt az ország az ilyenféle emberek miatt!!!!!
Továbbá közlöm hogy semmilyen kapcsolatom sincs a Family Frosstal !!!!!
A fórumot is lehet normális dolgokra használni nem ilyen sületlenségekre!
További jó fórumozást !!!
Gondolom a sok irígy ember majd elkezd fikázni de ha ráérnek akkor tegyék!!!!
R2R Creative Commons License 2008.01.04 0 0 198
UPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP :)

Na mi van?
Senki nem akar egy kis FF osztást?

Megszerettétek?
Vásároltok?

Naaaaaaaaaa! Lécci!
Beszartam a sok hülyeségen, miket írtatok! :):)
Miért nem találtam korábban ide, ahhh...
Na gyerünk betámadni!
Hajrá!
Holnap benézek újra, pörögjetek fel! :):):):):)
Füles Pityke Creative Commons License 2005.11.21 0 0 197
Tisztelt Sorstársak,

Ezúton tájékoztatlak benneteket a Kaposvári Rendőrkapitányság álláspontjáról Family Frost ügyben.

Eszerint A Family Frost Kft. ENGEDÉLLYEL RENDELKEZIK a szóban forgó hangjelzés alkalmazására, és az alkalmazott hangjelzés használatát JOGSZABÁLY NEM TILTJA.

Hogy ez ellentétben áll az alábbi állásfoglalással, az világos, de még ha fenti információt tekintjük is hitelesnek, az nem azt jelenti, hogy az engedélyezett tevékenység nem alkotmányellenes.

Tekintettel arra, hogy az ország bármely településén szembesülhetünk ezzel a válasszal, javaslom, hogy forduljunk az állampolgári jogok országgyűlési biztosához, hogy vizsgálja meg a Family Frost típusú tevékenységet alkotmányossági szempontból.

Aki csatlakozna egy ilyen beadványhoz, írjon nekem a

nofrost@freemail.hu

E-mail címre.

Szép Telet,

Füles Pityke
Füles Pityke Creative Commons License 2005.09.15 0 0 196
Tisztelt Sorstársak,

Alább közlöm a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi és Közlekedésrendészeti Osztályának álláspontját a Family Frost hangjelzéssel kapcsolatban. S bár ezen álláspont megerősít bennünket abban, amit már eddig is tudtunk (ti. hogy szabálysértő tevékenységről van szó), ne legyen senkinek illúziója; ha Ti mindannyian nem hallatjátok a hatóságoknál a hangotokat rendszeresen ezzel kapcsolatban, akkor Ti is, én is életünk végéig hallgathatjuk a Family Frost és a hasonszőrű cégek (ti. nálunk már több ilyen borzalom is van) trombitálását, akkor is ha az szabálysértés.

Szép őszt mindenkinek,

Füles Pityke

------------------
Tisztelt Uram!

Tájékoztatom, hogy a FAMILY-FROST KFT. járműveivel kapcsolatosan tett bejelentését megvizsgáltam és az alábbiakat állapítottam meg.

A Family-Frost Kft. közterületen végzett kereskedelmi tevékenysége során alkalmazott járművei által használt hangjelzés a közúti közlekedés szabályairól szóló többször módosított 1/1975 (II.5.) KPM-BM együttes rendelet 30.§-ba ütköző közlekedési szabálysértés.

Abban az esetben, ha a hangjelzés lakott területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, a cselekmény az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII.28.) Kormányrendelet 6.§. (1) bekezdésében megfogalmazott csendháborítás szabálysértés elkövetése miatt szankcionálható.

Mindkét esetben a szabálysértés elkövetése miatt a rendőrség jogosult intézkedni, azonban csendháborítás esetén a szabálysértés elkövetőjével szemben folytatott szabálysértési eljárás az illetékes jegyző hatáskörébe tartozik.

A fentiekre tekintettel bejelentését továbbítottam a Kaposvári Rendőrkapitányság Vezetőjének.
-------------------
sznob2005 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 195
Én nagyon útálom!
Civil Power Creative Commons License 2005.07.13 0 0 194
De igen.

Pl. Szociális és Gyámügy, Adóügy, Közterület-felügyelet stb.

A közigazgatási igazgatóság ahol van ott az önkormányzaton belül működik. De a legtöbb helyen még nem alakították meg, ezért mindenképpen érdemes tájékoztatást kérni az ilyen jellegű panaszokkal foglalkozó megfelelő helyi illetékesek pontos címéről a Polgármesteri Hivatalban.

Előzmény: eMM (193)
eMM Creative Commons License 2005.07.13 0 0 193
Mint például?
Ez nem az önkormányzat feladata?
Előzmény: Civil Power (190)
lakos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 192
Meg a jó ízlést is.
Előzmény: Civil Power (191)
Civil Power Creative Commons License 2005.07.12 0 0 191
Aki nagyon precízen akar fogalmazni, az a lenti levélben a KRESZ-es mondat helyett írhatja azt is, hogy

-----
...
Az alkotmányos jogsértés mellett a Family-Frost hangjelzés nyilvánvalóan sérti a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975 (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet azon egyértelmű szabályát, mely szerint
...
-----
Előzmény: Civil Power (188)
Civil Power Creative Commons License 2005.07.12 0 0 190
A közigazgatási igazgatóság ahol létezik, ott a helyi közigazgatási ügyekkel foglalkozik. Ahol ebben a formában nem létezik, ott legjobb, ha felhívjátok a Polgármesteri Hivatalt, ahol megmondják, hogy náluk pontosan hova kell az ilyen jellegű panaszt benyújtani.
Előzmény: eMM (189)
eMM Creative Commons License 2005.07.11 0 0 189
Elég pipecz levél.
De mi a manó az a "Helyi közigazgatási igazgatóság?"?
Előzmény: Civil Power (188)
Civil Power Creative Commons License 2005.07.11 0 0 188
Mindazoknak, akik tenni akarnak valamit a Family-Frost zavaró tevékenysége ellen.

Az alábbi levélnek a helyileg illetékes Közigazgatási Igazgatósághoz való eljuttatásával lehet pl. próbálkozni. A siker persze nem garantált, hiszen nem valószínű, hogy a Közigazgatási Igazgatóság munkatársai ezen levél hatására sűrű Mea Culpázások mellett megtépik a ruhájukat mondván, hogy "erre eddig nem is gondoltunk", de ha ráfordítotok egy kis időt és energiát, és úgy 100 db-ot az alábbi beadványból szétszórtok a környéketeken a postaládákba úgy, hogy azt csak alá kelljen írni és beküldeni, akkor már lehet arra számítani, hogy az önkormányzat elkezd komolyabban foglalkozni a dologgal. Sokan ugyanis csak azért nem tesznek bejelentést a Family-Frost tevékenysége miatt, mert nincs rá idejük, vagy energiájuk, hogy megfelelő módon megfogalmazzák kifogásaikat. Ebben segítheti őket, és mindannyiunkat az alábbi egyenlevél.

A helyileg illetékes Közigazgatási Igazgatóság pontos címéről a helyi önkormányzatnál lehet felvilágosítást kapni.

Sok sikert!

-----------------------------------------------

Tárgy: A Family-Frost autó üzemeltetőjének jogszabály-
és alkotmánysértő tevékenysége

Tisztelt Közigazgatási Igazgatóság,

Városunkban és a környező településeken a Family-Frost termékeit közterületen mobil módon, gépjárműből (továbbiakban „Family-Frost autó”) árusító Family-Frost Kft., illetve a gépjárművet üzemeltető személy immár több éve közismerten igen nagy hangerejű hangjelzés (a továbbiakban „Family-Frost hangjelzés”) kibocsátásával hívja fel magára a figyelmet, mellyel engem (és rajtam kívül még sokakat, lásd az Index Internetes újság vonatkozó „Szüntessük be a FAMILY FROSTOT !!!!” valamint „Femili froszt: muszáj?” című fórumait, http://forum.index.hu/) rendszeresen indokolatlanul zavar otthonomban és közterületen egyaránt. A lakásban csukott nyílászárók mellett is zavaró hanghatást keltő, nyilvánvalóan reklám céllal is sugárzott dallamot elkerülhetetlensége és rendszeres ismétlődése oly mértékben teszi idegesítővé, hogy bennem immár minden megszólalásakor idegességet, fokozott stresszt vált ki, aminek következtében egészségemet veszélyezteti, és bármely éppen akkor végzett tevékenységemben akadályoz, vagy nyugalmamat zavarja. Ezzel a tevékenységével a Family-Frost autó üzemeltetője szükségtelenül és rendszeresen megsérti a legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez való – a Magyar Köztársaság Alkotmányának 70/D. § (1) és (2) bekezdésében meghatározott – jogomat.
Az alkotmányos jogsértés mellett a Family-Frost hangjelzés nyilvánvalóan sérti a hatályos KRESZ azon egyértelmű szabályát, mely szerint

„30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.”

A Family-Frost hangjelzésen kívül azonban megítélésem szerint a Family-Frost autónak a Family-Frost hangjelzést kiadó, váltakozó hangmagasságú hangjelző eszközzel való felszerelése önmagában, a hangjelzés kiadásától függetlenül is szabályellenes, ugyanis a 33/2000. (XI. 29.) számú, a megkülönböztető és figyelmeztető jelzést adó készülékek felszerelésének és használatának szabályairól szóló BM rendelet szerint:

„1. § E rendelet alkalmazásában megkülönböztető fényjelzést és a hangjelzést adó készülék (a továbbiakban: megkülönböztető jelzést adó készülék): a gépjárműre szerelt rögzített vagy mozgatható üzemmódú (mobil), villogó kék vagy kék-vörös fényjelzést adó berendezés, illetve a sziréna, vagy a váltakozó hangmagasságú hangjelzést adó berendezés, …”

Ugyanezen rendelet szerint ilyen megkülönböztető jelzést adó készülék felszerelése csak közérdekű feladat ellátását végző gépjárművekre engedélyezhető, a Family-Frost autó illetve annak üzemeltetője ilyen engedéllyel a rendelet szerint nem rendelkezhet. Felhívom továbbá figyelmüket a megkülönböztető jelzést adó készülék felszerelésével és használatával kapcsolatos szabálysértésről szóló 226/2000. (XII. 19.) számú Kormány rendeletre, mely szerint:

„64/A. §
(1) Aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készüléket a) gépjárműre jogosulatlanul felszerel (felhelyez), b) közterületen lévő gépjárműben engedély nélkül birtokol, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készülék használatára vonatkozó szabályokat megszegi, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(3) Azt a készüléket, amellyel az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértést elkövették, el kell kobozni.
(4) Az (1) és a (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.”

Azonban ha történt is a közelmúltban a Family-Frost autó üzemeltetőjének szabálysértései miatt rendőrségi eljárás, az nyilvánvalóan eredménytelen volt, hiszen a Family-Frost autó illetve annak üzemeltetője köztudottan továbbra is rendszeresen elköveti a fent nevezett alkotmány- és szabálysértéseket.
Fentiek miatt ezúton kérem haladéktalan intézkedésüket annak érdekében, hogy a Family-Frost autó üzemeltetője közterületen végzett kereskedelmi tevékenysége során a jövőben ne kövesse, illetve ne követhesse el a fent felsorolt jogsértéseket.

Tisztelettel,

aláírás

Név (olvasható), lakcím

Keltezés


Zsoldos Creative Commons License 2005.07.09 0 0 187

Tavaly előtt voltam igy. Éjszakás műszak után délelőtt 10kor megáll a kerítésünk előtt egy ilyen FF autó és nyomatja a szignált. Nem az első eset volt, de a többihez képest most volt a legalacsonyabb az ingerköszöböm. Vágódtam ki a házból, de agyilag még tompa lévén semmi nem jutott eszembe, mit is mondhatnék kedvest s szépet neki. Ő is kuncsaftként nézett rám mikor odaértem.

Megkérdeztem, hogy miért állt itt meg? (Hát ez nem volt túl acélos, de a nyúzott arcomból valószínűleg nem sok jot nézett ki) Mondta, hogy neki szigorúan elő van írva hogy melyik utca hányas száma előtt kell megállnia. Na erre mit mondjak - gondoltam. Fogalmazni képtelen voltam, úgyhogy csak annyival zártam le a még ki sem bontakozó vitát, hogy "Soha többet ne álljon meg itt"

És soha többet nem álltak meg ott. :) (Te medve, lehúznál a listádról? :))

Előzmény: 860221696 (186)
860221696 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 186
Szomszédom megoldotta problémát:
A cselekmény és párbeszéd nagyjából:
Jön FF, kürtöl, mint az állat. Szomszédom kijött, elég kómás fejjel, és egy zacskót cipelt.
A tartalmát nem lehetett (még) látni.
Sofőr kiszállt, széles mosollyal várta az újdonsült vevőt. Szomszédom:
,, -Mondja, kb. mennyi ideje is jár errefelé?
-Körülbelül 7 éve- jött a válasz.
-óóó, hát az nem lehet, h csak kapunk, de nem adunk semmit...." (sic) -mondta a szomszéd, aztán előkapott a szatyrából egy sűrített levegős dudát, és egyenesen a sofőr pofájába dudált....
A hatás leírhatatlan. A sofőr majdnem összeesett, fogta a füleit, és zavaros, de annál fürgébb léptekkel beszállt, és elhajtott a francba. Szerintem egy ideig (pár évig) nem igen látjuk...
eMM Creative Commons License 2005.07.08 0 0 185
És ezt szülték 1 évig????

A Minisztériumnak nincs emilcíme is? 1Xrübb emilezni mint levelezgetni.
Előzmény: Füles Pityke (184)
Füles Pityke Creative Commons License 2005.07.08 0 0 184
Tisztelt Sorstársak,

A Family-Frost-al kapcsolatos pár soros rövid panaszomra a helyileg illetékes Közigazgatási Igazgatóság egy év elteltével lényegileg a következő választ adta.

..............
Tisztelt Uram!

Hatóságomhoz elektronikus úton intézett, a városunkban közlekedő jégkrémes autók által kibocsátott hangjelzésekkel kapcsolatos tájékoztatást kérő beadványára válaszolva az alábbiak szerinti tájékoztatást adom:

A Közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975 (11.5.) KPM-BM együttes rendelet 30. §-ban foglaltak szerint „hangjelzést adni csak balesetveszély esetén, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.„

A mozgó hangosreklám kibocsátásához szükséges hangosító berendezések műszaki szabályaira jelenleg hatályos nincs központi szabályozás, így annak hatósági ellenőrzésére sincs mód. A Városunkban az utóbbi időben a dallamkürtökkel és a hangosreklámokkal kapcsolatos elszaporodó lakossági bejelentések miatt a

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnál jogszabályalkotást kezdeményeztünk

a joghézag megszüntetése végett. Kérem fenti tájékoztatásom
szíves elfogadását.
..............

Attól most eltekintve, hogy ez a válasz több szempontból is elfogadhatatlan, szeretném felhívni a figyelmeteket arra, hogy eszerint külön szabályozás van készülőben a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnál. Azt javaslom, hogy mindenki akinek ez számít, annak érdekében, hogy jó irányba befolyásoljuk a készülő szabályozást, írja meg a véleményét a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnak ezzel kapcsolatban. Én személy szerint azt fogom írni, hogy részemről a mozgó hangosreklám szabályozásának egyetlen elfogadható módja a teljeskörű tiltás.


Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium
1011 Budapest, Fő u. 44-50.
Postacím: 1394 Budapest, Pf. 351
Telefon (központ): 06-1-457-3300

Üdv,

Pityke
eMM Creative Commons License 2005.06.18 0 0 183
De a boráros tér se kutya:)
Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 182
nálunk a piacon beállnak csataláncba 2 méterenként , és azt kiabálják: cigi, cigi...
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.14 0 0 181
Ja, régen a cigányok jártak mifelénk Ladával, dudáltak, ordibáltak dinnnnyyyyéééét.., de ami sok az már sok. Fulladnának meg a jégkrémükben.
safi000 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 180
pedig a F. F. olyan aranyos!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!