Keresés

Részletes keresés

nincs kecmec Creative Commons License 2012.02.20 0 0 17

Szevasz, kis gepekhez / furo, csiszolo / kellene , 800 W-ig .

Erdekel ha megvan hivj 06303927740

Előzmény: vince (6)
wok Creative Commons License 2011.08.17 0 0 14

valaki tud legalább 1300 wattosat olcsó forrásból?

 

32800-ért találtam, meg 40 USD-ért, de utóbbi 10 kilóst még ide is kell küldetni Illinoisból, ami biztos jó sok lesz

LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.07.25 0 0 13
Debrecenben lenne tobb is, de Pesten nem tudok
Előzmény: Cannoner (12)
Cannoner Creative Commons License 2000.07.17 0 0 12
Hát, lehet, hogy átvertek, de kb. egy hónap keresgélés után Budapesten ez volt az a társaság, akik végre meg tudták és meg akarták csinálni. Előtte öreg szakik küldözgettek mindenhova, és már a hócipőm tele volt vele.

Van valami tuti helyed, ahol ennyiért meg is csinálják, és nem az isten háta mögött van?

Előzmény: LUCzI FERencz (10)
Cannoner Creative Commons License 2000.07.17 0 0 11
Igen, használhatod. Valószínűleg ugyanolyan univerzális tápegység, mint amilyet pl. a laptopok hsználnak. Mindenevő.

Valószínűleg jól méretezett kapcsoló tápegység van benne.

Előzmény: syrius (9)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.07.16 0 0 10
1. Igen, fazishasitassal muxik.
Emiatt tenyleg csak tiszta ohmos cuccokhoz hasznalhato.

2. Ha egy 160 VA trafot 15 rugoert adtak tokkal vonoval es meg a csatlakozot is te adtad, akkor k...ra atvertek.
4-5 kHUF korul lenne realis.

Előzmény: Cannoner (8)
syrius Creative Commons License 2000.07.16 0 0 9
Jajj, ha még senkinek sem kellett itt állok egy csomó cuccal és nincs 110 V-om. Igaz hoztam átalakítót, de az hamar felmelegszik, meg nem tud csak kis fogyasztásút meghajtani. Szóval vevő lennék reájja.
Egyébként meg van egy SONY battery chargerem a Mavica akkujához. Az van ráírva AC IN 100-220 V
0,12-0,08 A DC OUT 8,4 V. Ez most azt jelenti, hogy ugyanazt használhatom töltésre amit kint is használtam? Semmi átkapcsoló nincs rajta. Help, mielőtt elolvasztom az akkuval együtt.
Előzmény: vince (6)
Cannoner Creative Commons License 2000.07.15 0 0 8
Sziasztok,

egyetértek az előttem szólókkal, a kicsi, könnyű elektronikus 220/110 V átalakítókat nem lehet mindenhez használni. A rajtuk levő felirat szerint általában csak tiszta ohmos (ellenállás-szerű) terheléshez használhatók, tehát izzólámpa, vasaló, ilyesmi. Valószínűleg fázishasítással működnek, mint a "lehalkítható" világítás.

Minden máshoz trafó. Én most csináltattam Pesten, a Nefelejcs utcában, a HETRA-TRAKIS Kft-nél. Fémdobozban, biztonsági (nem autotrafó) kivitelben egy 160 VA-s trafó kb 15 kHUF volt, én adtam hozzá a rászerelt amerikai szabványú aljzatot. Egy hét alatt megvoltak, kedvesen, szakértően. Telefonon is mondanak árakat. Ajánlom őket, ha az ár megfelelő.

Pocak Creative Commons License 2000.07.08 0 0 7
Ilyen konvertereket a reptereken es a szallodakban szoktak arulni.
Szvsz eleg draga, 5-10 rugo kozott van az aruk.
vince Creative Commons License 2000.07.08 0 0 6
Ha valakinek egy CD lejátszónál komolyabb teljesitmémyű amerikai berendezése van, nekünk van egy 220/ 110 -es tarnszformátorunk. Szép nagy, egy amcsiból kapott főző edényhez kellett, de már nem használjuk. Jelentkezzetek bátran olcsón adom :-))
John Zero Creative Commons License 2000.07.08 0 0 5
Visitor:
Bár én most próbáltam rákeresni arra, ami neked kell, és nem találtam a Conrad oldalain, de mégis ezt ajánlanám neked, mert szerintem ennél a cégnél lesz ilyen átalakító.
www.conrad.hu a címük

Nem vagyok a reklámemberük, de a tapasztalatok szerint mindenféle elektromos bigyójuk van. És tényleg mindenféle!

Előzmény: Visitor (2)
IZé Creative Commons License 2000.07.08 0 0 4
Ha van 12V-os csatlakozása, akkor nem lehet probléma, vegyél hozzá egy 220V-os adaptert, lehet olyat kapni, amin a feszültség, polaritás állítható és 5-6 féle csatlakozót is adnak hozzá, hogy elvileg mindenhez jó legyen. Menj egy elektronikai alkatrészeket árusító boltba, és ott biztosan adnak valami használhatót.
Egyébként normális gyártók drágább készülékekhez (video, laptop stb) már olyan elektronikus adaptert ad, ami 100V-240V között működik (átállítás nélkül). Nézd meg, hogy a te adapteredre mi van írva.
division by zero Creative Commons License 2000.07.08 0 0 3
és mi van ha a szivargyújtó csatlakózon keresztül táplálod otthon is egy 12V-os adapterrel?
Előzmény: Visitor (2)
Visitor Creative Commons License 2000.07.07 0 0 2
Egy hordozható CD lejátszót kaptam ajándékba. Autóban a szivargyújtón keresztül tökéletes, mert az ua. 12V. Elemmel is OK.
Van egy nem hivatalos konverterem, de szerintem ez csak arra jó, hogy az amerikai dugó belemenjen a magyar konektorba, az áramot nem hiszem, hogy átalakítaná. A 220V pedig nem hiszem, hogy jót tesz egy 120V-re tervezett cuccnak.
avantage Creative Commons License 2000.07.07 0 0 1
Szerintem itthon nemigen. Egyebkent vigyazni kell ezekkel a konverterekkel, mert csak rendes terheles mellett mukodnek jol. Egy ismeros srac hozott USA-bol PlayStationt adapterrel es osszedugas utan szepen elfustolt az egesz. Megoldas egy hazilag keszitett konverter lett. Ilyet elvileg barmelyik elektromuszeresz tud csinalni.
Előzmény: Visitor (-)
originalqszi Creative Commons License 2000.07.07 0 0 0
a 0 fázist kell megbuherálni:))))))
Előzmény: Visitor (-)
Visitor Creative Commons License 2000.07.07 0 0 topiknyitó
Segítség kellene. Hol lehet magyarországon olyan konvertert kapni, amivel amerikai (120V 60Hz) elektromos készüléket lehet csatlakoztatni, illetve sikeresen, leégés nélkül használni a magyar elektromos hálozaton ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!