Keresés

Részletes keresés

andreja Creative Commons License 2003.12.12 0 0 1820
Ja. 500 Ft 10 dkg...
Előzmény: andreja (1819)
andreja Creative Commons License 2003.12.12 0 0 1819
Igen az. Tegnap volt megint.
Előzmény: andreja (1814)
acitrina Creative Commons License 2003.12.11 0 0 1818
Van ám ott balra is szíkes talaj, pontosabban jobbra balra csak az van, amugy apám az idén is annyit talált, mármint lilatönkűt, hogy már fél Nánás unja, (persze ez tulzás muszály megjegye4znem ezekben a peres időkben)
Szóval nem pont az ut mellett van a gomba.
Előzmény: Goto (1779)
USAbarát Creative Commons License 2003.12.11 0 0 1817
Megkreáltam újból. Már működik.
Kóldd el újból, légyszi.
Előzmény: lord (1816)
lord Creative Commons License 2003.12.09 0 0 1816
(Kedves USAbarát. Küldtem egy levelet az itteni címedre, de visszajött.)
Előzmény: USAbarát (1805)
lord Creative Commons License 2003.12.08 0 0 1815
Itt meg két trombitagombás recept, a Gombász Bt honlapjáról másolva:

-trombitagomba 1 kg (vagy helyette 10 dkg szárítmány)
-nagy fej vöröshagyma 2 db
-só
-ecet
-cukor
-piros paradicsom paprika 4 db
-almapaprika 4 db
-húsosabb zöld hegyes paprika 4 db

"A gombát folyó vízzel leöblítjük és lecsepegtetjük. Ha szárított gombából készítjük akkor a szárítmányt főzés előtt 2 órával hideg vízbe be kell áztatni. Egy nagyobb fazékban sós vizet felteszünk forralni, a forrásban lévő vízbe beletesszük a gombát és újraforrástól számítva 5 percig főzzük. Utána leszűrjük, lecsepegtetjük és egy tálban félretesszük, hogy kihűljön. Amíg a gomba hűl, felvágjuk a vöröshagymát, először félbe majd vékonyan felszeleteljük, és egy tálba téve lesózzuk és hagyjuk állni 1 órát. A paprikák csumáját eltávolítjuk. A hagymát a levéből kinyomkodjuk, a kihűlt gombával óvatosan összekeverjük, és a kicsumázott paprikákba szorosan beletömjük. A megtöltött paprikákat üvegekbe helyezzük, tehetjük fajtáként külön-külön vagy vegyesen is ízlésünk szerint. Hagyományos módon sóval, ecettel kis cukorral savanyúságlevet készítünk és felöntjük vele a paprikákat. Másnaptól fogyaszthatjuk egy hétig hűtőben tárolható, de ha hosszabb ideig szeretnénk tárolni - akár télire is - akkor a felöntőlevet forraljuk fel, hűtsük le langyosra és ezzel öntsük fel a paprikákat, az üvegeket légmentesen lezárva 40 percig vízbe állítva gőzöljük, száraz dunsztba téve hagyjuk kihűlni.
Tipp: A felöntő levet egyéni ízlésünk szerint fűszerezhetjük, rakhatunk bele tormát, foghagymát, vagy készíthetjük kaprosan is.
Tálalhatjuk zöld salátalevél és nyers uborkaszeleteken külön ételként, vagy főfogás mellé különleges savanyúságként."

A másik kacifántosabb, hátha bejön valakinek:

- 4 nagy szelet filézett csirkemell
- trombitagomba 15 dkg
- vaj 10 dkg
- édes fehér bor 2 dl
- áztatott mazsola 5 dkg
- őrölt fehér bors
- só
- szerecsendió
- szőlőlé fehér 1 dl
- tejszín 2 dl
- 1 fürt nagy szemű szőlő

A húst előkészítjük úgy, hogy enyhén kiklopfoljuk sózzuk és borsozzuk. A trombitagombát 2 dkg forró vajon megforgatjuk sózzuk, enyhén borsozzuk, hozzáadjuk a megmosott mazsolát és fél dl fehér borral felöntjük, majd 5 percig fedő alatt pároljuk. Ezzel a töltelékkel a lapos csirkemell szeleteket bekenjük és henger formájúra feltekerjük. Hústűvel óvatosan megtűzzük, hogy sütés közben ne essenek széjjel. A maradék vajat felforrósítjuk és a hústekercsek minden oldalát szépen megsütjük, majd felöntjük a megmaradt borral és fedő alatt puhára pároljuk. A kész hústekercseket tálra szedjük, melegen tartjuk. A serpenyőben maradt lét felöntjük 1 dl szőlőlével, majd a tejszínnel és a felére befforaljuk, levesszük a serpenyőt a lángról és beletesszük a leszemezett szőlőt. Azonnal tálaljuk. Tányérra szedve frissen reszelt szerecsendióval hintjük meg."

andreja Creative Commons License 2003.12.07 0 0 1814
A cetlibol nem derult ki, honnan van a trombita? Zselic?
Előzmény: bd (1813)
bd Creative Commons License 2003.12.06 0 0 1813
Ma a Nagycsarnokban néhány őzláb, szürke tölcsér, fenyőpereszke és egy nagy halom gyönyörű trombitagomba.
bd
lord Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1812
Ennek már én is számtalanszor nekifutottam, részletesen dokumentáltam is itt :)

erdészet-ügyben: leszavazhatjuk, persze, bár nem értem mi a gond a témával. egyszer már sikerült valakinek elcsesznie az egészet, amikor kitörlödött egy csomó érdekes és szakszeru hozzászólás. Szerintem idetartozik, legalább annyira, mint a kések és kosarak :) Ha van gomba, úgyis arról beszél majd mindenki és kevesebb szó esik az erdokrol. Cseréljünk recepteket addig is. Én is várom a frappáns megoldást csigagombára.

Előzmény: onobody (1811)
onobody Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1811
Renben ! Ez elkerülte a figyelmemet.

Hogy lehet azt kideriteni , hogy egy
területnek ki a tulajdonosa?

Üdv onobody

Előzmény: Boarhunter (1810)
Boarhunter Creative Commons License 2003.12.05 0 0 1810
Hali!
Mivel rendre a topicnyitó dobja fel az erdészeti kérdéseket, lehetnétek kissé toleránsabbak is ezügyben. Azonkívül felvetődik egy csomó kérdés amely elég közvetlenül érinti a gombaszedőket is.
Üdv!
Boar
Előzmény: onobody (1809)
onobody Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1809
Én sem értem miért pont itt kell
megdumálni az erdészeti dolgokat!
A kedvemért ne tegyétek!!!

Üdv Onobody

wzindbad Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1808
Miel?tt szétoffolnátok a topicot, nem adnátok fagyálló csigagombás receptet?
Salax Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1807
Csak az én kedvemért ne! (Hol lehet azt a tablettát megrendelni?) ;-)
Előzmény: andreja (1802)
sujgojo Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1806
ja, varosi vagyok, de most ezt szegyelnem kellene?
Előzmény: TTAMAS (1800)
USAbarát Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1805
Sőt:
Ha nem vágod ki az erdőt az erdészet utasítása ellenére sem, akkor megintcsak jön a büntetés.

pedig ez előfordulhat: pl. a letermelt fa értéke nem fedezi a kerítés ( ezer ft plusz áfa métere) és az újratelepítés (százezer plusz áfa hektárja) költségeit és nincs pénzed, akkor véged....

USAbarát Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1804
A Börzsönyben voltam, tegnap.
2 óra alatt néhány fenyőpereszke, lombos erdőben 2 kis őzlábon kívül semmi...
Előzmény: andreja (1803)
andreja Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1803
Laskahegyek meg téli fülőke szintén. nem tudom melyik szezonra gondolsz, talan Lappfoldon, mert itt több vidéken jobban állunk, mint idén bármikor.
Előzmény: USAbarát (1801)
andreja Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1802
legyalultalak, jelentkezhetsz ujra. a kedveder at is allitottam, hogy barki kuldhessen, ne csak a tagok, de ez nem nagyon tetszik, mert csostul jonnek a penisznovelo tablettas spamok (3inch minimum...).
Előzmény: Salax (1796)
USAbarát Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1801
Nem tudom miért baj az.
A gombaszezonnak vége, legalább él a topic.
TTAMAS Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1800
Látom, nagyon városi vagy.

A (természetvédelmi területen kívüli) erdő elsődleges funkciója, hogy hasznot hajtson a tulajdonosának. Senki sem tarja fenn az erdőt a szépségéért, a madárcsicsergésért. Az a mellékhaszon, mindenki számára. A tulajdonosnak azonban beruháznia kell, nem is keveset, nem is rövid időre, természetes, hogy nyereségre szeretne szert tenni.
Az elpusztult fa már sokkal kevesebbet ér, ezért vágják ki az élő fát.

Egyébként már megint indul az erdészeti vita, aminek nem itt van a helye.

Előzmény: sujgojo (1799)
sujgojo Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1799
hat ez gaz. nem tudom, miert vagnak ki az emberek elo fat, foleg, ha nem az ovek. sajnos meg nem volt erdom. de en meg sajat fat se vagnek ki
Előzmény: USAbarát (1798)
USAbarát Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1798
Nem tudta az újságíró, de lényeges:

Falopás esetén az erdőgazdálkodót megbírságoja az erdészeti szolgálat bruttó köbméterenként 10e forinttal, mert nem őrizte az erdőt. Ha a rendőrség megtalálja a tettest, akkor is a gazdálkodó fizet, majd polgári peres úton kérheted a bírságot a tettestől.
Persze neki nem lesz vagyona.

Ha ez nem változik, abbahagyom az erdőgazdálkodást. A lopásokat nem lehet megakadályozni, és még én fizessek????

Előzmény: lord (1797)
lord Creative Commons License 2003.12.04 0 0 1797
más szempontból is kényszerpálya, ahogyan az innen is kitunik: http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=75691&archiv=1&next=0

Előzmény: USAbarát (1788)
Salax Creative Commons License 2003.12.03 0 0 1796
Nekem azóta se sikerült rá levelet írnom, uh. kérem a mélben felajánlott metódus elkezdédét.
Előzmény: andreja (1795)
andreja Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1795
Remhir terjesztesert egy ev felfuggesztett varganya-elbujasra itellek.
Amugy a primlista egy kalap komposzt, azert nem talalod. De a lista el, immar hetedik eve.
Előzmény: MEDitatOR (1792)
wzindbad Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1794
Mit csinálsz a fagyálló csigagombával?

Mi is találtunk hét végén néhány darabot a Pilisben + RENGETEG fenyőpereszkét.Ez utóbbit kirántottuk, illetve gombás, kínai keles fasírtot csináltunk belőle, de nem bírtuk megenni - pedig még vendégeket is hívtunk sebtében:) Mindkét variáció finom volt, csak a kínai keles fasírt nem állt össze eléggé. Viszont jól megülte a gyomrunkat:(
Legközelebb nem szedünk ennyit:)

Előzmény: Goto (1793)
Goto Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1793
Debrecen melletti erdeifenyvesben Fagyálló csigagomba!!! Ez a második csigagombaleletem a cossus-al egyetemben 88 óta...
MEDitatOR Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1792
Hali !

Tud valaki a "Galóca" levelező listáról? Megszünt? Men találtam a régi helyén (lista.prim.hu)

rebetli Creative Commons License 2003.12.02 0 0 1791
nem is gondoltam hivalkodásra.
Biztos szép lehet. Én is veszek egyet valahol, de Olaszországba csak ezért nem utazok ki. :)
Előzmény: Tyrannosaurus Rex (1789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!