Keresés

Részletes keresés

vilmarci Creative Commons License 2002.04.26 0 0 856
Nekem is lehet kérdésem?
Mi ez a sötétben gombászós móka?
Előzmény: Goto (854)
Maylee Creative Commons License 2002.04.26 0 0 855
Sziasztok!
Kezdő gombász vagyok.Segítségeteket kérem abban,hogy ilyenkor milyen gobmáknak van a szezonja,esetleg melyiket milyen erdőben kell keresni.Lakóhelyem körül megtalálható a fenyő akác,tölgy,nyár.A hely sajátossága,hogy alföld.
Goto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 854
Ja, bocs a galócásoknak, de velük csak hétfőn tudok értekezni, ha van kérdésük a sötétben gombászással kapcsolatban, itt tegyék fel.:)
Goto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 853
Akkor valszin. ez nálunk helyi adottság, hogy az írtásokban rengeteg a kucsma, de aztán később itt is eltűnnek. Azért ne csüggedj, ha elég kitartó vagy fogsz találni mintánakvalót. Elárulom neked és a kedves olvasóknak, hogy én az olyan helyeken szeretek gombászni, ahol az ember legkevésbé gondolja, hogy lehet gomba (ez azért is van így, mert nem szeretem, ha a nyakamba lihegnek gombászás közben, meg azért is, mert ha egy ilyen helyet kifogsz, akkor ott igen nagy élményben lehet részed a mennyiséget és méreteket illetően, meg azért is, mert egy ilyen lelőhelyen otthagyhatod a gombákat, hogy nőjenek, meg így a spóráikat is el tudlák szórni és nem pusztul ki a teleped), és azokon amik nagyon szem előtt vannak, mert ott sem gondolják, hogy van, pl utak szélén, sőt az utakon, meg még sorolhatnám.
Előzmény: vilmarci (852)
vilmarci Creative Commons License 2002.04.24 0 0 852
Körülnéztem. Nem volt ott az égvilágon semmi :( Valószínűleg egy idő múlva be fognak települni azok a gombák, amik szeretik az ilyen irtásokat, de addigra magasan be fogja nőni a gaz :( Azt hiszem, inkább mégis visszamegyek a jól bevált Vértesbe, ha gombászni támad kedvem (+időm) Legfeljebb még korábban kelek :)
Előzmény: Goto (851)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 851
Nem akarlak elkeseríteni Vilmarci, de azoknál a tuskóknál körül kellett volna nézned, mivel az ízletes kucsma az egyéves erdőírtásokban tömeges, sőt ha utána bevetik az erdő helyét mondjuk kukoricával, még ott is lehet találni (Persze ha előzőleg volt ott kucsmagomba).
Előzmény: vilmarci (844)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 850
Nem akarlak elkeseríteni vilmarci (remélem, neked írok), de azoknál a tuskóknál körül kellett volna nézned, mivel az ízletes kucsma az egyéves erdőírtásokban tömeges, sőt ha utána bevetik az erdő helyét mondjuk kukoricával, még ott is lehet találni (Persze ha előzőleg volt ott kucsmagomba).
Előzmény: vilmarci (844)
kocagombász Creative Commons License 2002.04.23 0 0 849
Kedves Lactarius Curtis!
Köszönöm a segítséget és beszerzek egy térképet.
Űdv.: Kocagombász
Előzmény: Lactarius Curtis (846)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 848
Hello,

Ezek annyira "kommersz" kirándulóhelyek, hogy nem is érdemes kimenni! Ráadásul tavasszal csak kevés gombafaj terem, és ezen belül a kucsmagombák inkább a magasabb víztartalmú helyeket kedvelik a száraz bp-i hegyekkel szemben. Érdemes ártereken, patakok mellett és völgyekben keresni a kgb-ket. Én a helyedben elővennék egy Budai-hegység térképet, keresnék rajta Nagykovácsi, Páty, Tinnye, Piliscsaba stb. környékén jó kis - erdőhöz közel eső - patakvölgyeket, és ott próbálkoznék (ha lenne időm). Sárga busszal vagy BKV-val gyorsan kint vagy.

üdv: LC

Előzmény: vilmarci (844)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 847
Üdv!

A Pest környéki helyeket nem ismerem, csak egy csehkucsmás mocsárt. Aki ismeri, az meg nem mondja el/meg :-). A budai oldalon Nagykovácsi és Páty környéke jó kucsmagombás helynek számít, de sok a "vadász" és a legjobb helyeket természetesen itt sem verik nagydobra, én is csak véletlenül találtam meg egy-két lelőhelyet. Egyik kedvenc gombás helyemen, a közeli Csúcs-hegyen korábban - állítólag - óriási kucsmagombák nőttek, de az erdőnek azt a részét kivágták, és az irtás helyén a mai napig se találtam mást, mint csoportos pereszkét (ősszel).
Igazán jó kucsmagomba-vidék a Vértes, pl. Szár, Szárliget környéke, illetve egy gombarajongó listatag a hétvégén fényképezett is ízletes kucsmagombát, http://speedy.mht.bme.hu címen ez ellenőrizhető.

LC

Előzmény: Goto (842)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 846
Idén már ápr 6-án is találtam, és most 19-én, ezért nem hiszem, a pusztai kucsmagombából fiatalokat lehetne gyűjteni. Ennek a gombának az a rossz szokása, hogy gyorsan öregszik. Habár ilyen gyakori esők mellett lehet, hogy még találsz friss példányokat. Egyszóval nem tudom :-)

LC

Előzmény: kocagombász (843)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.23 0 0 845
Sehogyse :-(. Valami nem működik ezzel a beszúrással. A múlt pénteki képeket amúgy a http://kep.tar.hu/lactarius_curtis oldalon meg lehet nézni!

LC

Előzmény: Goto (841)
vilmarci Creative Commons License 2002.04.23 0 0 844
Hétvégén körülnéztem a régi budai útvonalamon. (Széjuhászné-Hűvösvölgy, Hárs-hegy)Sajnos az eső hazazavart, de szomorú látvány fogadott... Ameddig eljutottam, az összes gombászós helyemen csak tuskókat, kivágott fákat találtam... :( Ugyanezt tapasztaltam nem is olyan régen a Pilisben... az egy dolog, hogy üres kosárral, megázva tértem haza, de most már ötletem sincs, hova mehetnék gombászni, hogy ne kelljen órákat utazni...
Tudom, hogy mindenki hétpecsétes titokként kezeli gombászhelyeit, de ha esetleg valaki megszánna pár tippel, akkor nagyon boldog lennék...
Már korábban is akartam javasolni, de esetleg szervezhetnénk egy közös gombásztúrát... nem ragaszkodom Pesthez, bárhol az országban... valamelyik hétvégén...
Na, visszamászok a dolgozatomhoz, írhatom át az egészet, rámszóltak, hogy nem mikológiából írom, hanem vendéglátásból :o)
Csaó!
VilMarci
kocagombász Creative Commons License 2002.04.23 0 0 843
Kadves Lactarius Curtis!
Találhatok még fiatal Pusztai kucsmagombát a hétvégén?
Előzmény: Lactarius Curtis (840)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 842
Nem akarlak elkeseríteni benneteket, de nagyon sok kgb-t szedtem (ízletest), ugyanis megjött a dömping, viszont pusztaiból vagy 20 db-ot találtam csak.
Ui.: Pest környékén nincs kgb?
Előzmény: vilmarci (834)
Goto Creative Commons License 2002.04.23 0 0 841
Hogy lehet megnézni ezeket a képeket, amit te beszúrsz?
Előzmény: Lactarius Curtis (840)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.22 0 0 840
Csak egy pusztai kucsmagombát akartam beszúrni :-(
Előzmény: Lactarius Curtis (839)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.22 0 0 839
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.04.22 0 0 838
kocagombász Creative Commons License 2002.04.18 0 0 837
Kedves Maylee!
Legközelebb a Nagyerdő van.
De én inkább a Bükköt vagy a Zempléni hegyeket ajánlanám.
Maylee Creative Commons License 2002.04.17 0 0 836
Sziasztok!

Debrecen környékén tud valaki mgombászóhelyeket?
Nagyon sok erdő található erre,vegyesen fenyő,akác,tölgy.
vilmarci Creative Commons License 2002.04.16 0 0 835
Hűha... akkor ezért járunk mindig arra :) Mindenesetre lehet, hogy nem szép hely, de nem 1x jöttünk már haza onnan teli csomagtartóval :))
Előzmény: andreja (829)
vilmarci Creative Commons License 2002.04.16 0 0 834
Mázlista! Na, majd ha leadtam a dolgozatomat, akkor én is elindulok, hátha látok élőben kucsmagombát. Egyébként nálunk nincs államvizsga (mert 4 év alatt kb. 9 szigorlatun van), hanem egy kis prezentációt kell tartani a bizottság előtt. Gondoltam, előző nap elindulok, és mintát gyűjtök. Szerintem hatásos lenne :) Biztos jobb, mint egy szabvány ppt :o)
Előzmény: Goto (833)
Goto Creative Commons License 2002.04.15 0 0 833
Szombaton 10 kg-ot, vasárnap 5 kg 40 dkg-ot szedtünk az ízletesből (mármint kucsmagomba). Úgy kezdődött az egész, hogy péntek éjjel esett egy jó eső nálunk és ezek, mint a szivacs másnapra megszívták magukat!!
Fattyút is találtunk egy pár dekát, de csak azért ilyen keveset, mert csak azokat szedtük össze, amelyikbe belebotlottunk. Még ezután várjuk a kucsmagombadömpinget (dömping nálunk az, amikor csak teljesen kifejletteket és nagyokat lehet találni és olyan, mintha egyik napról a másikra nőttek volna meg.) Mi a véleményetek a kgb-k színváltoztató képességéről? Mi tegnap vörösbarna színű kgb-ket találtunk és észrevettük, hogy a gombák közelében a vakondtúrásokban a feketefölddel vörös színű homok keveredett.
vilmarci Creative Commons License 2002.04.15 0 0 832
Én is terveztem egy kirándulást ide Budára, de aztán inkább F1-et néztem.
Szerintem még nem volt elég meleg, hogy kinőjenek a gombák... Másrészt a folyamatos eső sem az ideális... az ázott talajban nincs elég levegő a micéliumnak. Ha ma egész nap ilyen szépen süt a nap, akkor holnap reggel vagy délután már eredményesebben kutathatsz :) De lehet, hogy én is kinézek délután, hátha találok valamit :)

Csaó

nálam okoabbak: ha nincs igazam, akkor tessék rámszólni, én nem vagyok mikológus :))

Előzmény: kocagombász (830)
kocagombász Creative Commons License 2002.04.12 0 0 831
Budapesten gombát lehet vizsgáltatni még a Fehérvári úti piac melletti lakókocsinál.
kocagombász Creative Commons License 2002.04.12 0 0 830
Kedves gombászok!
Tegnap kint voltam a Budai hegyekben. Nem találtam semmit. Nem tudom, hogy az idő nem volt kedvező, vagy én kerestem rosszul, rossz helyen, rosszkor? Ha tudnátok jó tanáccsal szolgálni, megköszönném.
andreja Creative Commons License 2002.04.12 0 0 829
Az nem az utolso nem fizetos kijarat, hanem az Inarcsi _nem_ publikus_nem_fizetos_ kijarat. Az utolso nem fizetos kijarat Gyalnal van, 20 kmrel korabban, de ott egy fia fenyo nem sok, annyi sincs.
Azert az Inarcsi M5-fenyvesnel eleg sok esztetikusabb gombaszhely letezik...
Előzmény: vilmarci (828)
vilmarci Creative Commons License 2002.04.11 0 0 828
Az a helyzet, hogy én se láttam még élőben kucsmagombát, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá.

Szóval kucsmagombás helyet nem tudok, ellenben egy tinórusat igen.
Az M5-ösön kifelé Pestről le kell menni az utolsó helyen, ahol még nem kell fizetni (egy benzinkúti kiérő), ami mögött egy hatalmas fenyves (nem tudom, milyen) taláható. Ott vagy kilószámra szedjük a (fenyő?)tinórut, vagy nincs semmit nem találunk. Csak sietni kell, mert a környékbeliek néha gyorsabbak :)

Most hétvégén mire érdemes vadászni?

Na, megyek vissza dolgozatot írni...

jóccakát:
VilMarci

Előzmény: kocagombász (827)
kocagombász Creative Commons License 2002.04.11 0 0 827
Kedves gombászok!
Arra szertnélek benneteket kérni, hogy aki tud kucsmagombás helyet a Budai hegyekben segítsen. Még sosem sikerült találnom.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!