Keresés

Részletes keresés

gombászok Creative Commons License 2019.07.29 -6 2 139402

Távozz tőlünk sántán!

Menjél melegebb éghajlatra.

Előzmény: Boarhunter (139393)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.28 -1 4 139401
Nem gondolom, hogy bármiféle jogalapod lenne megmondani nekem, milyen topicokban írhatok...
A vadetetés kérdést nem én hoztam fel csak válaszoltam...ezt mondjuk nem nehéz visszakeresni talán még neked sem...
Előzmény: KajaK_KaraK (139399)
Bencuc Creative Commons License 2019.07.28 0 1 139400

Jó, én nem azt mondom, az embereket sem kell félteni, de az a helyzet, hogy van egyfajta határ az ügyintézésben, ami ha már túl bonyolult, az emberek hagyják a francba, főleg, ha anyagi érdekük sem indokolja a próbálkozást. 

 

De valóban, itthon volna mit fejleszteni e téren a társadalmon. Egy példa Londonból: egy külvárosi lakótelep összeszemetelt megállójában állt mindenféle nép szülöttje, várta mellettem a buszt, jött egy angol fickó, környékbeli lakos, szakadt alak volt, de mégis, elővett egy szatyrot, és összeszedte az összes szemetet, kidobta a kukába, aztán felszállt a buszra. Sokszor mondják a külföld miatt nem jó nekünk sose magyaroknak, de az a helyzet ezt látva arra is rájön az ember, hogy odakinn a lakosok is máshogy gondolkodnak és viszonyulnak a köz tulajdonához. Nem csoda hát, ha jobban megy a soruk. És ilyen kis dolgokból megérti az ember szépen lassan, hogy miért.

Előzmény: Boarhunter (139394)
KajaK_KaraK Creative Commons License 2019.07.28 -6 4 139399

Gyalázod Magyarországot és a magyar népet.

Annak ellenére, hogy gondolom jól élsz itt, hiszen passzióból öldösheted az erdeinkben a vadakat.

Még eddig mindig indulatokat kavartál, ha erre jártál.

Nem térnél vissza a vadásztársaid fórumára?

Ugyan uborka szezon van gombából, de nem itt kéne a vadetetés kérdésében az észt osztanod.

Egyébként magam csak akkor adnék vadászengedélyt bárkinek, ha vállalná, hogy amint bemegy egy erdőbe fegyverrel, onnantól rá is lehet vadászni.

 

 

Előzmény: Boarhunter (139386)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139398

Az sem rossz...

Előzmény: öreg_néne_b (139389)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139397

Igen, jövő hét második felében már érdemes lesz gombászni menni végre, és utána várhatóan a vargányák is jönnek majd. Ma reggel 30 mm-t mutatott a házi csapadékmérőm, és most is szemetel az eső, ahogy a soraimat írom.

 

De mire gondoltál az anti-nyárias júliussal? Mert ha arra, hogy nem volt olyan meleg, akkor teljesen más állásponton vagyunk, egy minden-idők-rekordja-június után én örülök, hogy az égiek visszavettek egy kicsit a perzselésből : (A füvem csapadék hiányában így is kiégett)

Előzmény: Bencuc (139387)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139396

Tisztelt Gombászok!

 

Érdeklődnék, tudtok e ősz folyamán induló kezdőknek ajánlott Gombaismereti tanfolyamról?

 

Válaszotokat előre is megköszönöm!

Gábor

Boarhunter Creative Commons License 2019.07.28 0 2 139395

A "veszélyes hulladék" nem relatív, egy jogi fogalom ami meghatározza a további sorsát. Bizonyos elszámolási viták kapcsán ennek utánajártunk, a tisztítási melléktermék nem számít veszélyes hulladéknak.Amúgy ugyanezt a " vegyszermaradványokkal teli ocsú"-t a vad vidáman megeszi amíg a száron van, alig tudjuk elzavarni...

A "gyommag" már inkább relatív. A mezőgazdaságban minden "gyom" amit nem a gazda ültetett. Az erdőben már nem.

A tisztítási melléktermék egész más mint a zöldhulladék. Az előbbi nagyrészben táplálék. Ami neked gyommag, az a madaraknak ebéd. Ezenfelül tartalmaz törtszemet, apadt szemeket és tömegéhez képest viszonylag kevés pelyvalevelet, szármaradványt. Nyilván a szórón, jellegéből adódóan egy részét betapossa a vad, azt már nem fogják a madarak, rágcsálók felenni. Ugyanezen taposásból és a hullatékból adódóan más lágyszárúak fognak megjelenni mint a kevésbé zavart részeken.

Előzmény: barkócza (139390)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139394

Ez azért elég gáz...

A vadásznak száradjon le a keze mert kiviszi az erdőre különféle magokat, törtszemet, maghéjat tartalmazó tisztítási mellékterméket de amúgy szegény állampolgárt sajnálni kell mert a csúnya állam nem áll sorban a kapuja előtt a hulladékért.

-Amúgy persze "sorban áll". Minden településen van szemétszállítás. Ahol sok gyűlik össze egyszerre, oda lehet konténert rendelni. Szvsz. egyszerűbb is, mint felpakolni a platóra/utánfutóra/szekérre/talicskára és kibumlizni vele a határba. Mégis kiviszik. A sima háztartási hulladékot is.

Előzmény: Bencuc (139391)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.28 -2 1 139393

De jól látom...

-Sajnos laikus vagy, a legrosszabb fajtából. Összeszedtél némi felszínes ismeretet és alapján megfellebbezhetetlen bölcsességeket gondolsz mondani...

-Ez okból az ítéletedet is úgy kezeli az ember, hogy "nem lényeg, mit mond, azt kell nézni, ki mondja".

-A tógazdaság nem etet ocsút. Én sem írtam ilyet. Ellenben etetnek penészes, megsavanyodott, befülledt árut. De te csak vagdalkozz nyugodtan, haragudj mindenkire aki nem felel meg a zavaros elvárásaidnak, az élet ettől még megy tovább. Biztos ismered a mondást a kutyáról meg a karavánról...

Előzmény: gombászok (139392)
gombászok Creative Commons License 2019.07.28 -3 1 139392

Nem jól látod:

1. nem vagyok laikus, akkor sem, ha te annak tartasz!

2. mindenkit tudok sorolni az őt megérdemlő polcra(még téged is)

3. tudom, hogy a tógazdaság is eteti az ocsút, hát (ezt is) besorolom a vadászok mellett az emberi/állati élet  veszélyeztetése kategóriába, és mélységesen elítélem!

Előzmény: Boarhunter (139381)
Bencuc Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139391
Ehhez azért hozzáfűzném, hogy egy fokkal jobb lenne a helyzet, ha közérthetőbb lenne a szemételhelyezés. Én pl. már azelőtt szelektíven gyűjtöttem szemetet, hogy elkezdték volna a házhoz menő szelektívezést. De még én is csak idén tudtam meg hosszas telefonálgatás után, hogy pl. Nikecellt hol vesznek át ingyen. Alkeszok akik fészerekben tengődnek vårosok szélén, nem fognak így telefonálgatni, hanem fogja, és kigòrja a szemetet az árok szélére.

A veszélyes hulladék meg csak rosszabb. Nekem festék és higítòmaradékok voltak. A városi szemetes cég honlapja szerint le lehet adni a telephelyükön, ám a valóságban akárhånyszor próbálkoztam, elküldtek, arra a kérdésre meg hogy akkor hova adhatom le, a vállukat vonogatták. Na most ezen a ponton nem csoda, hogy sokan inkább hagyják a fenébe és górják az árokparta. Főleg hogy a végén nekem is csak úgy sikerült elpasszolni, hogy 10 év után találtam egy céget aki pénzért átvette. És ebben nem is a pénz a gond, hanem az a sok utánajárás.

Szóval amíg ez az ügymenet nem változik, a szemét sem lesz kevesebb a természetben.
Előzmény: Boarhunter (139386)
barkócza Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139390

Az, hogy mi veszélyes hulladék, az relatív dolog. Attól függ, hogy hol és mikor. Meg van de jure veszélyes hulladék, meg de facto veszélyes hulladék. Természetben a gyommagvakkal, vegyszermaradványokkal teli ocsú de facto veszélyes hulladék, a sziklagyepeken pedig különösen.

 

Megjegyzem, a zöldhulladék kihordása az erdőbe törvényileg is tiltott. A mezőgazdasági hulladék kiszórása miért kéne, hogy más elbírálás alá essen?

Előzmény: Boarhunter (139385)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.28 0 0 139389

Nálunk az elmúlt 24 órában leesett 50 mm. Ez egyhavi csapadék. És még nincs vége...

Előzmény: Bencuc (139387)
Abu Ramla Creative Commons License 2019.07.28 0 2 139388

Egyetértünk ! :-) De talán még vannak menthető dolgaink, ...

üdv, Abu Ramla

Előzmény: Boarhunter (139386)
Bencuc Creative Commons License 2019.07.27 0 0 139387

Gondolom más is nézte már, de azért linkelem. Elég jók a kilátások a jövő hétre, szerintem tuskógomba biztos lesz, meg egyéb jóságok. Arra kíváncsi lennék vargánya jön-e még elő a megszokott helyeken, de a június után bevallom ellustultam e téren. Az viszont nincs ínyemre, hogy ilyen csapnivaló, anti-nyárias volt ez a július.

 

 

 

 

Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 -3 1 139386

Egyébként ezt én nehezen hinném el, ennyire elvetemült senki sem lehet(ne); gondolom ezzel Te is így vagy!

 

Én simán elhiszem. A vadászok közt sincs kevesebb hülye minta társadalom egyéb rétegeiben. Ebben a pöcegödörben amit magyarországnak hívunk, össznépi sport a szemetelés, környezetrombolás. Simán lehet olyan idióta aki beleönti a gázolajat a dagonyába de nem azért mert vadász, csak szimplán azért mert ugyanolyan barom mint aki teleszórja az utak szélét, az erdőket szeméttel, kilocsolja a fáradtolajat, kiteszi az építési törmeléket stb. Ilyen nép vagyunk, selejt, semmitérő.

Előzmény: Abu Ramla (139382)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 0 1 139385

Javasolnám pontosítani a "veszélyes hulladék" fogalmát.

Valamint utánanézni a mezőgazdasági melléktermékek felhasználásának.

Mert nagy szavakkal meg "szakkifejezésekkel" dobálózni azt nagyon tudtok de itt nagyjából véget is ér az érvelésetek.

Előzmény: barkócza (139383)
Gamma Leonis Creative Commons License 2019.07.27 0 3 139384

 

Ma volt a Kétkörösköz gombászainak nyári főzőcskéje. Az ilyenkor szokásos program része a pósteleki gomba lakcímek meglátogatása. Ugyan régen volt eső, de az árnyasabb, kötöttebb részeken akad nedvesség. Ahol van víz, van gomba is. Állandó sztár a málnavörös tinóru. Remélem, az őszi főzőcske idején még jobb lesz a helyzet! De így is remek napunk volt.

barkócza Creative Commons License 2019.07.27 0 0 139383

???? Ez olyan, mintha megkérdeznék a balatoni büfést, miért csinál hamburgert rohadt húsból, és azt válaszolná, hogy hát ezt kaptam kilónként 10 forintért. Veszélyes hulladék erdőben való kiszórására nincs mentség. Az sem érv, hogy egyes gazember tógazdák is ezt etetik a halakkal.

 

(Egyébként nem gyűlölöm a vadászokat, csak néhány dolgot igazán csinálhatnának másképp.)

Előzmény: Boarhunter (139379)
Abu Ramla Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 139382

Nem akarok párhuzamos vitát folytatni (az I.vil.háborút is két ilyen konfliktus indította el; amit aztán olyan jól sikerült, hogy két évtized múlva megismételték!)!

De én arrra reagáltam, hogy volt ilyen valamelyik bejegyzésben (ne haragudj, nem keresem vissza), hogy a vadászok a dagonyába öntik a gázolajat! Nos, én erre reagáltam, s nem arra amit Te vetettél fel, azaz, hogy a disznó előszeretettel dörzsöli magát a kátrányos villanyoszlopokhoz. Persze, hogy dörgölődik hozzá, sőt még a fáradtolajjal kezelt vadvédőkerítés oszlopain is növeli pajzsát. Így aztán úgy vélem, továbbra is fenntartható, amit írtam (amennyiben igaz lenne, hogy gázolajat öntenek a dagonyába, vadászok). Egyébként ezt én nehezen hinném el, ennyire elvetemült senki sem lehet(ne); gondolom ezzel Te is így vagy! 

üdv, Abu Ramla 

Előzmény: Boarhunter (139376)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 -3 2 139381
Hogy te laikusként kit, hová sorolsz az nagyjából senkit nem érdekel. A tisztítási mellékterméket mindig is felhasználták takarmányként. Persze el lehet küldeni a hőerőműbe is, ha mincs túl messze, talán a fuvar megtérül. De ott meg széndioxid kibocsátás, entrópianövekedés, világvége... Szóval az sem tökéletes megoldás, ráadásul pazarlás is. Egyébként a legszemetrbb, penészes, fuzáriumos árut a halászok veszik át csak azt te nem látod... de a karácsonyi pontyod azon hízott...
Előzmény: gombászok (139380)
gombászok Creative Commons License 2019.07.27 0 0 139380

Azért a vadásznak van választási lehetősége: vagy vesz tisztított gabonát teljes, piaci áron, vagy vesz ocsút, töredék áron, na abban aztán akármi is lehet! Ez utóbbi eladóit én kb. egy kategóriába sorolnám az élelmiszer hamisítókkal, nem lehet tudni, mi van benne, de biztos, hogy k...va káros!

Előzmény: Boarhunter (139379)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 0 0 139379
Kösz a mínuszokat, érvek helyett megteszik.
A vadászgyűlölőknek azért elmondanám, hogy a vadàdz azt visz ki a szóróra, amit kap. Ha a gazda rendesen elvégezné a növényvédelemmel kapcsolatos teendőit és/vagy rendesen beállítaná a kombájnon a tisztítást, nem lenne miről beszélni...
Előzmény: Boarhunter (139376)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.27 -1 3 139378

Őszintén kívánom, hogy találd meg a lelki békédet. Vannak erre szakemberek, fordulj hozzájuk bizalommal.

Előzmény: Törölt nick (139375)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 -3 2 139377

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a vadászok miért szórnak ki maszlagmagot a szórókon?

 

Nem maszlagmagot szórni jár a vadász az erdőbe. Viszont a terményszárító telepeken megkapják/megveszik a tisztítási mellékterméket ami a törtszemen, ocsún kívül a gyommagokat is tartalmazza - máramennyiben a tisztítás rendesen el volt végezve.

Előzmény: barkócza (139302)
Boarhunter Creative Commons License 2019.07.27 -3 2 139376

Rendkívül egészséges lehet ez a kis csíkosok bőrére a gázolaj de az öregek szaglószervei sem nagyon köszönik meg. Állatszerető ember nem tehet ilyet, különben csak hazudja, hogy ő állatkedvelő és természetvédő, netán vadász is.

 

Ahol még a régi, kátrányos illetve szurkos villanyoszlopok/telefonpóznák voltak, a vad előszeretettel dörgölőzött hozzájuk mert jótékony hatással volt az élősködökre...magyarán riasztotta őket.

Persze a vaddisznók és egyebek nem kérték ki előtte a véleményed, azért csinálhattak ilyen butaságot...

Előzmény: Abu Ramla (139301)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.26 -6 1 139375

-Hogy kezdődött a verekedés?

-Hát úgy, hogy a Béla visszaütött.

 

A butaságodat és arroganciádat nem nyelem le, add el magad ezeknek az olvasóknak itt. Nekem nem tudod eladni magad fizikához értőnek. Te, mindenek tudója, meg még pár nagyszájú itt. Nem szükséges saját magamat ezen a fórumon megindokolni, sem gombászilag, sem tudományosan. Vicc lenne. Nem trollkodom, eddig se tettem. Részemről ez volt az utolsó megnyilvánulás ezen a fórumon. Mielőtt Nagypapi rákontrázna, semmilyen néven nem kívánok veletek semmilyen kapcsolatot tartani, sem itt, sem máshol. Nekem öröm, hogy ezzel boldogság száll a lelketekbe.

Előzmény: öreg_néne_b (139331)
saktele Creative Commons License 2019.07.25 0 0 139374

élsz-e még szépséges lordom?

 

Gyuri

Előzmény: lord (39529)
heyderia Creative Commons License 2019.07.24 0 2 139373

A Keleti pályaudvartól 5 percre pisztricgomba nő most.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!