Keresés

Részletes keresés

öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 -2 0 139328

Kár. Pedig már kezdtem örülni, hogy lesz egy kis továbbképzés termodinamikából... :D

Előzmény: Törölt nick (139327)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139327

ez egyre viccesebb, én befejeztem...

Előzmény: öreg_néne_b (139326)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139326

Nem fenyegeti kihalás az emberiséget. Legfeljebb a fehér embert, de azt sem a klíma miatt. Amikor nem volt sarki jég és sok volt a széndioxid a légkörben, akkor buja növényzetben hatalmas állatok tömegei éltek. Sokkal termékenyebb időszak volt, mint a mostani.

Előzmény: Törölt nick (139325)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139325

Az emberi civilizációt mégis többre kellene értékelned a karbon kornál...

A klímaváltozással ugyanis az elmúlt 10 ezer év kerül visszavonhatatlan veszélybe.

Nézd, ismerjük a viccet, nagyot röhögünk rajta, de mégis talán érdemes lenne fenntartani az emberi fajt. Vagy nem. :)

 

A vicc:

 

A Naprendszer bolygói békésen keringenek a Nap körül. Egyszer csak a Föld felsikolt:

-Jaj, Nap anyácska, emberem van!

-Nem baj, ne aggódj, majd elmúlik... - szól vigasztalóan a Nap.

Előzmény: öreg_néne_b (139320)
homerx Creative Commons License 2019.07.15 0 2 139324
A TD torvenyenek egyik folyamodvanya, hogy a penteken a menzan felszolgalt puncsszelet rendelkezik a legnagyobb entropiaval :)
Előzmény: öreg_néne_b (139322)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139323

Jól látod. Ez van. Ami a társadalmi részét illeti.

A klímaváltozás tekintetében érdekes módon rövidtávon akár több csapadékra lehet számítani, persze egyre többször özönvíz szerűen, majd hosszabb, de nem beláthatatlan távon sivatag.

Nyilván személy szerint nem éljük meg. Csak abban bízhatunk, hogy a megváltozott környezetben is teremnek majd ehető gombák, és lesznek akik összeszedik, és ez a fórum töretlenül megmarad. :)

Előzmény: homerx (139319)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 -1 0 139322

kérlek, ne magyarázzam a termodinamikát... 

 

Kezdheted magyarázni. Én ugyan szigorlatoztam belőle, de hátha tudsz újat mondani. :D

Ha a modell nem tudja elképzelni azt, ami már többször is volt, akkor a modell rossz.
A klímakutatást ma az jellemzi, hogy minél nagyobb katasztrófát jósol valaki, annál nagyobb támogatást kap. Ez meg is látszik a kutatási eredményeiken.

Előzmény: Törölt nick (139318)
homerx Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139321
Mernokemberkent tisztaban vagyok a td torvenyeivel. Ami sokkal, de sokkal erdekesebb, es annak van igazan hatasa, illetve inkabb lesz, az a tomegpszichozis, ahogy kezelni fogjuk a lent emlitett hatast. Velemenyem szerint a jelenlegi europai ertekrend ezt nem fogja tudni kezelni. Mar jelenleg is kezdunk a vilag vezeto, intellektualis retegetol tavolodni. A technologiairol nem is beszelve. Az elozot kellene szerintem fenntartani, de sajnos azt el fogjak venni. Pedig az hatarozza meg szerintem, hogy milyen dontest fognak hozni a nagy ugyek (ensz?) Teren. Mondok egy konkret peldat. Nehany evre elore 11 milliardos nepesseget josolnak. Nagyon jol tudjuk, hogy ezt nem birja el a fold. Ugyan mit lehet tenni? A kerdes pe4sze teoretikus. Nem szabad ezt megengedni. Ugyan hogy?
Előzmény: Törölt nick (139318)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139320

Nagyon hosszú időszakok voltak a Föld történetében, amikor nem volt sarki jég. Ilyen volt például a karbon kor. A mai riogatással ellentétben tombolt az élet, nem kietlen sivatag volt. Akkor képződtek a mai széntelepek az akkori erdőkből...

Előzmény: Törölt nick (139316)
homerx Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139319
Szoval a globalis felmelegedessel a legkorbe juto viznek valamit kell csinalnia. Valahol csak leesik, vagy elmegy a holdba.lehet modelleket epiteni. Letezhet-e jeges polusok nelkuli vilag, mit jelent, ha nincs jeg, tobb van,...stb. ezek hosszutavu valtozasok. En jobban felek a rovidtavutol, amikora hirtelen vizhaztartas valtozas globalis migraciot indit el, ami haboruva fog fajulni (imho). Egyszeru kis haboruk milyen vandorlast tudnak elinditani, europa ettol roskadozik, vitazik.
Előzmény: Törölt nick (139316)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139318

senki nem tudja biztosan, hogy mi lesz

ami biztos, hogy hosszú távon szavannásodik, sivatagosodik a szárazföld belseje, ezen belül Mo. területe

a globális szélrendszerek egészen biztosan megváltoznak

ami még kinéz, a szélsőségesség, a sarki jég kiegyenlítő hatása nélkül (kérlek, ne magyarázzam a termodinamikát... )

Előzmény: homerx (139317)
homerx Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139317
Honnan tudod? Amennyiben odaig jutunk, akkorra olyan valtozasok jonnek be a globalis klimavaltozasba, amire jelenleg semmit .nem tudunk mondani. Leginkabb kritikusnak neveznem azt a hatast, amikor mar nem lesz jeg az eszaki sarkon. Nem vagyok benne biztos, hogy akkor meg elni szeretnek.
Előzmény: Törölt nick (139316)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139316

furcsa lenne ez kedves öreg néne, ha így lenne

a sarki jég hőmérséklet és levegő áramlás befolyásoló hatása nélkül ide még egyetlen csepp eső se fog hullni

Előzmény: öreg_néne_b (139315)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139315

Az eső nem a sarki jégből és nem is a gleccserekből esik. A tenger (is) párolog és ebből származik az édesvíz. Németországban két hétig esik, mi meg pakolhatjuk a homokzsákokat. Semmi köze hozzá sem a gleccsereknek sem a sarki jégnek. 

Előzmény: Törölt nick (139314)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139314

aztán majd csak elfogy a sarki és egyéb gleccser jég, aztán csak nézünk, mint a 3D moziban, hogy tessen már felszívni a légáramlatnak azóceánt oszt kéne már egy esőtáncot is eljárni, hogy ide is jusson

Előzmény: öreg_néne_b (139311)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139313

egyetértünk, nincs itt gond

Előzmény: barkócza (139308)
barkócza Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139312

Így van.

Előzmény: öreg_néne_b (139309)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139311

Felénk szokott esni az eső. Az édesvíz...

Előzmény: nagypapi51 (139310)
nagypapi51 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139310

...A termőföld véges és nem lesz belőle több...

detto, mint az édesvíz

 

Előzmény: öreg_néne_b (139309)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139309

Azt soha nem értettem, hogy óriási eredményként adják elő, hogy egy gyár nem egy lepusztult ipartelepen, hanem termőföldön épült. A termőföld véges és nem lesz belőle több...

Előzmény: barkócza (139308)
barkócza Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139308

Ugyanazt mondjuk. A szórón azért van maszlag, mert a vadászok rossz minőségű, maradék, stb. takarmányt szórnak ki. Szerintem ez nem elfogadható, az erdő nem hulladéklerakó, éppen ott kellene nagyon meggondolni, hogy mit szórunk ki. Sajnos, általában elmondható, hogy az erdőkben a gyomok elsődleges forrását a szórók jelentik. Meg azok  a kiskerttulajdonosok, akik az erdőbe hordják ki a zöldhulladékot. (Egyes helyeken a lovaglást is részben ilyen meggondolásokkal tiltják, pl. Ausztiában, ti. hogy a lótrágyával idegen gyommagvak is megjelennek.)

 

A vizes élőhelyek beépítéséről, meg arról, hogy a termőföldeken a zöldmezős beruházás szerintem is egyenesen bűncselekmény, szívesen beszélgetek, de ez itt, azt hiszem, off. :-)

Előzmény: Törölt nick (139307)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139307

Nem kérek mást, csak gondolkodj.

A kukorica termesztése bolygatás. Tehát lehet maszlag. Ahol nem irtják. A nem emberi kukoricában. Mert amúgy ugye erősen mérgező növény. Nem azt mondtam, hogy legelőn terem a kukorica. :)))

Azt se mondtam, hogy nem bolygatom a 300+ éves legelőt. Hogyne bolygatnám, paradicsomot, gyümölcsöt próbálok benne termelni. Még jó hogy feljön a maszlagerdő.

 

Másik. A 20 évvel ezelőtti árvizek idején a pincémből az udvarra erős nyomással ömlött a belvíz. Ugyanitt állandó vízhozamú patak 40 méterre. Tavaly egy villámárvíz idején a kerítésemig szaladt ki a kis patak. Ugyanmár. Abban az időben a falu jó termőföldjein nem alakítottak ki házhelyet, több becsülete volt a búzának, kukoricának, mint a zsellérnek. Nem úgy, mint most, BMW gyárat a legfeketébb kukoricaföldre.

 

Előzmény: barkócza (139306)
barkócza Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139306

Ebben egyébként tévedsz, egy jól kezelt legelőn vagy kiszáradó kaszálóréten nem jelenik meg automatikusan a maszlag, ahhoz erős bolygatás is kell. Mondom, ez a feltűnő, hogy az erdőben jócskán vannak bolygatott helyek, különösen, ahol durván nagy vadállományt tartanak. Mégis csak a szóróknál jelentkezik, de ott biztosan jelen van a Datura.

 

(Az pedig egy más téma, ha nem haragszol, hogy szakszerűtlen dolog vizes réten házhelyet kijelölni, ebből származnak a vizes pincék, belvízzel, árvízzel sújtott lakott települések. Ebben a hibában a szocializmus járt az élen, ezek szerint már a 19. sz. végén is csinálták.)

Előzmény: Törölt nick (139305)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139305

Nyilván nem a legtisztább, emberi fogyasztásra szánt, élelmiszeripar által ellenőrzött termények kerülnek ki a szóróra. Ezek közé gyommag keveredhet. Főleg a kukorica és a maszlag érési idejének egyezősége miatt előferdülhet szennyezés. Itt van például az én "földem" a ház körül. Majdnem 300 éves, Habsburg közigazgatási kataszteri térképen megtaláltam a helyet, ez mindig is vizes legelő volt. Jelentős állattartással. Azután a 19. század végén osztották ki házhelynek. Ha hagynám, augusztus végére, szeptemberre maszlag erdőben élnék.

Előzmény: barkócza (139304)
barkócza Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139304

Hát nem tudom, de nagyon feltűnő, hogy csak a szórókon nő Datura. Más szintén nitrofil helyeken, dagonyáknál etetőknél, stb. soha nem fordul elő.

Előzmény: öreg_néne_b (139303)
öreg_néne_b Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139303

Miért szórnának? :o
A szórókon sokat tartózkodik a vad és persze sokat ürít is. Így a szórók környezetében megjelennek a nitrofil növények. Főleg azok szaporodnak el, amiket a vad nem eszik...

Előzmény: barkócza (139302)
barkócza Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139302

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a vadászok miért szórnak ki maszlagmagot a szórókon? Mert az egész erdőben csak ott fordul elő maszlag.

Abu Ramla Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139301

... hát elég nagy szamárságot (írhatnék durvábbat is)  mondott, vagy csinált is/?/ az az erdész. Igaz, a fákra kent Fagus kátrányt nem kedvelik az erdészek és fakitermelők, amit egyébként szintén nem lenne szabad vízbe juttatni. Rendkívül egészséges lehet ez a kis csíkosok bőrére a gázolaj de az öregek szaglószervei sem nagyon köszönik meg. Állatszerető ember nem tehet ilyet, különben csak hazudja, hogy ő állatkedvelő és természetvédő, netán vadász is. Akik ezt megteszik, szúnyogriasztóként, vagy esti lábvízként fáradtolajat kellene kipróbáltatni velük a fürdőszobában! De, ők is ahány annyi féle!

S, hogy milyenek? Évtizedek óta járok egy adott helyre, ahol ennyi idő alatt már erdők és hivatásos erdőjárók generációit ismerem. Pár éve egyikük megkérdezte, mit csinálok az erdőben, mondom neki, gombákat fotózok, esetleg szedek is. Erre az erdő ismerője: "Itt nincs gomba"! Még jó, hogy azt nem mondta, hogy itt fa sincs (ami egyébként lassan igaz is lesz, ha a 'gazdálkodás' irányát nézzük). Szegény! Persze mást sem tudott, pedig ő mindennap járta a területet. Ilyenek is vannak. Egyébként nekem semmi bajom velük, minden szakmában vannak ilyenek, akik önként, vagy felsőbb utasításra madárijesztőként (Palimadarat, kirándulót, bárkit az erdő közeléből is eltérítő) lépnek fel.   

üdv, Abu Ramla

Előzmény: Bencuc (139300)
Bencuc Creative Commons License 2019.07.15 0 0 139300

Nekem az erdész mondta egyszer, hogy gázolajat öntenek a dagonyázóba, ami megvédi a malacok bőrét a férgektől. Most akkor ő se jól tudta?

Előzmény: Abu Ramla (139299)
Abu Ramla Creative Commons License 2019.07.14 0 0 139299

Ezért estem majdnem hanyatt; persze, hogy nem gázolaj. A bükkfakátrányt elsősorban fákra kell kenni, persze használható dagonyák szélén is, ezt azonban igazából nem ajánlják. A kátrány leginkább a dörzsölőfákon, "agyarfákon"  fejti ki hatását, folyamatosan dörzsöli a disznó, az anyag illatozik, fel is kenődik a szőrzetre. Csaliként az ánizsolajos anyagok a legjobbak, ezek a disznó apraját, nagyját szinte behúzzák a szóróra.  De nem akármilyen a szarvasgomba aromával dúsított anyag sem (hogy egy kis gomba is legyen társalgásunkban!). 

üdv, Abu Ramla

Előzmény: mikron 22 (139292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!