Keresés

Részletes keresés

Hasse Creative Commons License 2000.07.07 0 0 3
A registryben a HKLM\Software\Microsoft\Windows[NT]\Current Version\Fonts kulcs alatt vannak eltárolva a fontok elérési útjai. A win.ini nem érdekes, csak egyes 16 bites programoknak.
Előzmény: Pivovar (-)
vastika Creative Commons License 2000.07.04 0 0 2
Bocs, teljesen igazad van.
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de eszembe jutott egy eszement megoldás: mi lenne, ha írnál egy kis progit (pascal), ami azt csinálja, hogy a win.ini-ben a "run=" után betesz egy kis windows-os progit, ami megcsinálja a font installt, és kiszedi magát a win.ini-ből? Igaz, régen tanultam programozást és keveset, de azt hiszem, nem kivitelezhetetlen.
Bár, ennyi erővel a fonts szekcióba is beleírhatnál, (szerintem az is csak egy néhány soros progi) igaz, nem tudom, elég-e ez egyáltalán...
Előzmény: Pivovar (1)
Pivovar Creative Commons License 2000.07.04 0 0 1
Mindennek oka van. Gondolj bele, csak azért, mert egy (1) fontot nem tudok batchből installálni, (novell login scriptből a jogosultak számára feltelepítve az alkalmazást), végig kellene másznom a százhúsz kliens gépét, a négy install floppyval és a regisztrációs számmal, egy jó hónap alatt végeznék is...
Nos?
Előzmény: vastika (0)
vastika Creative Commons License 2000.07.03 0 0 0
A windows-os programokat nem windows alatt szokták installálni?!
Előzmény: Pivovar (-)
Pivovar Creative Commons License 2000.07.03 0 0 topiknyitó
Üdv!

Windózos alkalmazást kellene kliens gépekre telepítenem, és az összes adat és program a megfelelő helyre másolva dos-os copy-val egy batch file-ban futtatva átmásolható a helyére jól.
De. Ez a program használ egy saját fontot, amit kézzel kell aztán installálnia a kliensnek - Jucika a könyvelésről bonyolultságú személyiség birtokában ;-(
A kérdés: hogyan lehet fontot installálni "kézzel"?
Gondolok arra, hogy hova lehetne beírni a registry-be pl (brrr) valami .reg file tartalmát, pl., hogy a font ne csak jelen legyen, hanem használható is?
A win.ini az nem tetszik, mert ott a közepébe kellene írnom, a fonts szekcióba, gondolom (ha ez elég egyáltalán)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!