Keresés

Részletes keresés

Tomathos Creative Commons License 2000.10.18 0 0 15
Hi!

Valóban csak a monitor típusát kell megfelelően beállítani, ezután állíthatod a Hz-eket kedved és kártyád tudása szerint!

Üdv

Tomathos

Előzmény: ctian (14)
ctian Creative Commons License 2000.09.14 0 0 14
Nagyon egyszeru,csak a MONITOR TIPUSAT kell megvaltoztatnod,mert a win amit felismer az nem biztos, hogy a Tied! De ha pl. a LITEON ceg egyetlen driveret rakod fel a monitorhoz, maris tudod a 85Hz-et.Merthogy az olyan monitor.
Tehat a dolog monitorfuggo,nem kell semmilyen varazsprogram.A Virge meg tudja ezek nelkul is.
Nekem Trio-m van meg....
Előzmény: pedro870 (-)
Hevia Creative Commons License 2000.08.31 0 0 13
Szinten zenesz... Na szoval, a nyaron csereltem monitort, (egy 14 colos AXION-t, 17 colos DAEWOO-ra) es en is eszrevettem, hogy DOS alatt, vagy windows 95 alatt futtatott DOS-os programoknal eszrevehetoen gyengelkedett a kep megjelenites. (Amugy a windows alatt 600x480, 800x600 szepen birta 24 bites modban a 85 HZ-t. 1024-en mar vissza kellett venni 16 bites-re a szin megjeleniteseket. (de ez kulonosen nem is zavart, alig jatszom a gepen, igy nekem 800x600-ban tokeletes. Viszont sok DOS-os programom van, aminel zavart. Termeszetesen elokapartam, mindenfele S3 utility-t es kiprobaltam. Mindegyik altalaban rezidens program volt, igy az autoexec.bat-ba raktam. Nos, osszegezve harom programnal maradtam: s3vbe20.exe ; s3spdup.exe ; s3refrsh.exe . (Az elso ketto nem tudom mennire segit be, de az utolso mindenkeppen.) Ezeket az auotexec.bat legvegere, raktam. (Az s3refrsh.exe-t mindenkeppen az utolso helyre kell rakni, mert ha nincs ott a sajat bejegyzese, akkor allando szukseget erzi, hogy beirja magat meghivaskor.) Ez utobbi programnak ket verziojaval futottam ossze. A "legujabb", tudja a 85 HZ frissitest a regebbi azt hiszem, hogy csak 75 HZ kinal fel. Azota a DOS-os grafikus programok kepnezok (SEA) 85 HZ mennek, a Norton es egyeb karakteres modban 70 HZ. (Azert a SEA-nal a negy felbontasnal, a kepgorgetest megszenvedi). Hat ennyi.
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.03 0 0 12
A Jedi Knight rulezul ment vele. Az a játék amúgy is rulez.
Gona Creative Commons License 2000.08.03 0 0 11
saszla:
Egyik barátomnak volt ilyen kártyája valamelyik Virge szériából. Erölködtünk egy régi D3D-s játékkal (TR2), és annak videosetup-jában kiderült, hogy csak 3 effektet tudott az 5-bol, (márha jól emlékszem a számokra). A lényeg az, hogy egyes falak és részletek tényleg gyönyöruek voltak, de a többi csak szürke volt. Végül visszaállítottuk szoftveresre. A ha jól emlékszem a Virge volt az elso megszerezheto videokártya ami tudott 3D effekteket, csakhát nemigen írtak rá programot ami kihasználta volna ezt. Amik meg késobb kijöttek, már több 3D effektet ismertek. Igazából a Voodoo1 kijövetelekor kezdték el ezeket a 3D effekteket kihasználó programok írását.

pedro870:
Ha sehogy nem megy 60Hz fölé, akkor az is lehet hogy a monitor az adott felbontásban ennyit tud.

Előzmény: saszla (10)
saszla Creative Commons License 2000.08.01 0 0 10
Hello, fijjug!
Bocs, hogy beleugatok, de nekem is ilyen kártyám van. És bár azt írták a(z elég szűkszavú) füzetkébe, hogy támogatja a Direct 3D-t, de ez egy rakat programmal nem így van. Mit tudtok erről?
A refresh problémáról: a Winfosban van egy Display properties rezidens beállító, és ha a monitort jól installálták, akkor ővele elég széles tartományban (OK, nem refresh szerint, de felbontásilag) lehet állítgatni a kártyát. És vannak olyan videopiszkálók is, amelyekkel a refresh rate is változtatható – óvatosan velük, mert ha túlnyomatják, elszállhat a monitor.
Üdv: Saszla
pedro870 Creative Commons License 2000.08.01 0 0 9
nem tudok masikat venni, ez a munkahelyi gep :(

otthon persze en is 85, 100Hz-en használom a monitort

pedro870 Creative Commons License 2000.08.01 0 0 8
anteris: tényleg nincs ott
gyufi Creative Commons License 2000.07.30 0 0 7
ha nem uninstaltad elotte az S3refres nevu progit a programok hozzaadasa menubol (???)
Előzmény: Törőlt_nick (6)
Törőlt_nick Creative Commons License 2000.07.29 0 0 6
ott van az, nézd meg rendesen. "Frissités gyakorisága" szövegnél keresd. Rányomsz a nyílra, legördül a menű és íme, ott egy csomó freki!
Előzmény: pedro870 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.19 0 0 5
Ha azt akarod hogy a win ne "emlékezzen" a régi drivekere, az INF könyvtárban töröld le a kártya inf kiterjesztésű fájlját. (Pl. Savage4.inf)
Jazz_Man Creative Commons License 2000.07.15 0 0 4
Nézd meg a rendszer beállításoknál, hogy mikori az illesztőprogramod. Nekem 8-21-1997. Evvel a verzióval látom a képernyőbeállításoknál az s3 refresh fület, amivel be lehet állítani a frissítést. Mikor ennél újabb drivert raktam fel, ez a fül eltűnt. Iszonyú kínszenvedések árán sikerült a régi drivert visszatennem (ha már egyszer frissítessz egy drivert win95-ben hiába próbálod eltávolítani és visszatenni a régit, mindig az új jelenik meg). Ekkor újra megjelent ez a fül. Szóval a lényeg: szerezz egy régebbi drivert a kártyához. Ha kell, tudok küldeni.
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.06 0 0 3
Letezik egy beallitoprogram, ami a driver cd-n talalhato. Ha jol emlekszem ez a kartya nem tud csak max. 75 Hz-es kepfrissitest es a kepminosege sem tul jo. Szerintem is csereld le, ne rongald vele a szemed. Minimum Savage4 javasolhato manapsag.
Thas Creative Commons License 2000.07.05 0 0 2
Üdv!

Szerintem ha S3 virge kártyád van akkor inkább cseréld le valami normálisra. Én is sokat szívtam vele pl. a Borland C++ Builder 4, Office 2000. Egyébként az említett beállítások nekem sem jelentek meg, bár a kártyához adtak ilyen progit.
Ez van, sajnos :(

Noném Creative Commons License 2000.07.05 0 0 1
Szerintem fel kellene telepíteni újra a vga kártya drivert, akkor valószínüleg látnád. A villogás csökkentéséhez a frissítési frekvenciát kell magasabbra állítani. Javasolt 75 Hertz fölé. Amennyiben csak a 60-at engedi, fel kellene tenni a monitorhoz járó drivert is. Nekem működik.

Üdv Noném

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.04 0 0 0
Ne villogjon annyit? Úgy érted kisebb frekin menjen?
pedro870 Creative Commons License 2000.07.03 0 0 topiknyitó
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet felturbózni az s3 virge gx dx kártyát, hogy ne villogjon annyit, a control panel, képernyő, beállítások, speciális, csatolónál nincs semmi, pedig máskor ott láttam ilyet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!