Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 12
Na akkor most már igazán. Tényleg az agytekervények számítanak és nem a méret. Szokták tanítani, hogy egynémely betegségben szép nagy lesz a beteg feje. Ettől pedig teljesen hülyék is lesznek. Viszont (nem melékszem a konkrét példákra) X prof feje nem is volt nagy.

Ez a felszines megközelítés. Ha érdekel a téma, akkor itt lentebb találsz kiinduló pontokat.

Valamikor tananyagot képezett. A magyarok nagyon jók agykutatásban.

A MEK-ben találsz egy könyvet:
http://www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsad/konyvtar/informat/azinform/html/idegrsz.htm

Szentágothai Jánosra kell keresni. Ha érdekel a téma akkor keress a fenti névre, pl. a 0rigón. Nem lesz mind telitalálat, de nem fogsz unatkozni, mert 4541 dokumentumot talál.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 11
Hát persze, hogy a méretné jutott eszembe nekem is, mert spontán reagáltam.
Előzmény: netizen (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 10
Randa frontok járnak erre. Érzekelem. én is.
Előzmény: Vajk (5)
KoporShow Creative Commons License 2000.06.29 0 0 9
Szerintem az igazan okos emberek matracon alszanak.
Előzmény: Törölt nick (1)
KoporShow Creative Commons License 2000.06.29 0 0 8
Keresres ra Magnes-re a felhasznalok kozott es nezdd meg a hozzaszolasokat! (Az elso a ekezetes)

Előzmény: zsuzsa (7)
zsuzsa Creative Commons License 2000.06.29 0 0 7
netizen.. en szivesen elolvasnam, de valahogy rosszul raktad be a linket. legyszives probald ujra.
Előzmény: netizen (4)
KoporShow Creative Commons License 2000.06.29 0 0 6
Egy kis anekdota gondolatebresztonek:

A mult szazadban egy orvos harcos hive volt a ferfiak nok feletti felsobbrendusegenek, es erveleset tobbek kozt avval tamasztotta ala, hogy az agy merete es az intelligencia egyenes aranyban allnak. Ezt bizonyitando, boncolaskor gondosan megmerte az agyak sulyat es osszevetett az elhalalozott korabbi szellemi kepessegeivel. Eredmenyeit pedig meggyozoen talalta. Masreszt pedig koztodumasu, hogy az atlagos 5-10%-al kisebb terfogatu a ferfienal. Ily modon nyert erveket, pedig ha most elne, biztos a "milyen a jo feleseg" cimu topicban kamatoztatna. A tortenet csattanoja szerint halala utan a boncolaskor az derult ki, hogy az o agya meg a noi atlagot is alulmulta.

Mekkora agy kell ahhoz, hogy ebbol a sztoribol (lehet, hogy urban legend) a megfelelo kovetkeztetest vonjuk le?

Vajk Creative Commons License 2000.06.29 0 0 5
Azert ez picit tulzas, nem? Esetleg akkor elnezhetoha gyengedebb erzeseket ebresztett irantad.
Ma csak fikazok, nem tudom mi van velem:))
Előzmény: netizen (4)
netizen Creative Commons License 2000.06.29 0 0 4
Kedves Indián és is hibásan ékesítettem először, mert nosztalgikus emlékeket idézett fel bennem M-Ánes okán. Ő volt az a leányzó aki igen szabadosan beszélt, gondolkodott, nyilatkozott a szexről még a jogelőd? inTerneTTo Törzsasztalban. Sajnos sok kellemetlen és zaklató e-mail miatt odébbált. M-Ágnest olvasni még igy visszamenőleg is jó, beszólásai e bulletin board tekintetében alapműnek számítanak.:>
Némi digest okán:

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 3
Az igaz, de mégis full service volt.
Előzmény: Vajk (2)
Vajk Creative Commons License 2000.06.29 0 0 2
hat ez nagggyon gyenge volt.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 1
No, hát nem használod az ékezeteket. Így természetesen a kérdésed kétértelmű.

Ad agy: az agyban a tekervények számítanak.

Ad ágy: Hát persze hogy számÍt az ágy mérete az intellgigenciában. Okos ember nagy ágyon alszik. A legokosabbak ezért lettek királyok, és lett nekik nagy-nagy ágyuk. Tehát, ha okosodni akarsz, akkor vegyél nagy ágyat.

Előzmény: KoporShow (-)
torrente Creative Commons License 2000.06.29 0 0 0
Nullában számít a méret? o 0 O
KoporShow Creative Commons License 2000.06.29 0 0 topiknyitó
Szerintetek van e koze az agy meretenek az intelligenciahoz? Sokak szerint nincs. De nehogy mar egy bogar is tudjon olyan okos lenni, mint egy ember? Vagy ez mas miatt nem lehetseges?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!