Keresés

Részletes keresés

tudorapo Creative Commons License 2000.12.30 0 0 69
Dostól örökölt dolgok:
-\/ eltérések
-c: d:, stb. meghajtók (nem egységes filerendszer)
-FAT
-korszerűbb dolgok (pl. hálózat) bonyolult hozzátoldások (*.vdx)
-buta korlátozások (notepad fileméretei, programozásában nehézségek)
-"preemptív multitaszking"
-nincsenek rendesen elkülönítve a processzek memóriaterületei
Az egérkattintgatás csak álca.
Előzmény: DebilGeza (67)
Dr.Brain Creative Commons License 2000.12.30 0 0 68
Egyet értek!
Előzmény: DebilGeza (67)
DebilGeza Creative Commons License 2000.12.30 0 0 67
Bocs, hogy felhozom ezt a süllyesztőből, de Debil kérdésemre szeretnék választ kapni önző módon, amit 2 -vel alább olvashattok:
Honnét veszitek, hogy a Win X - ME DOS-ra épül? Csak mert az alsó 1 M-ba betölt 1 DOS-t, nem jelent semmit. A Linux-ot is el tudom indítani DOS-ból! Persze a W 3.1X -nél más volt a helyzet, elismerem, de ott DOS-hívásokat használt a Win! DE a WX - ME ÁLLÍTÓLAG teljesen elkülönül, és qrvára nem érdekli az alsó 1 Mb rész, és nem hív meg innen semmilyen régi programot. Legalábbis a MFos állítása szerint, meg szerintem se. Tehát semmi köze a DOS-hoz, akár ki is lehet alóla törölni az alsó 1 M memóriát. De ennek cáfolatát vagy elismerését várom tőletek! Hogy nem legyek ennyire Debil!
VaLaki Creative Commons License 2000.12.29 0 0 66
norton util pofátlanul felment, de a w98se frissítést nem töltötte le, jó így neki (azaz hagyná a Start...opciót stb. - uninstall)

végülis nem volt akkora kaland, mint a w95, w98,

Előzmény: VaLaki (65)
VaLaki Creative Commons License 2000.12.29 0 0 65
Norton Antivírus 4.0 (dobozos) simán felment és frissítette magát.
DebilGeza Creative Commons License 2000.12.29 0 0 64
Hali!
Lenne 2 kérdésem:
1.) Honnan veszitek, hogy a W9X - ME DOS alapú? azért, mert indulás előtt betölt az alsó 1 M memóriába egy DOS-t? És a Linux is az? Mert azt DOS-ból indítom a loadlin .... paranccsal. :-)
nem kötőzködni akarok, de komolyan érdekel, hogy mi az igazság?
2.) Mindenféle panaszok elhangzottak mindenféle windózzal kapcsolatban. Miért van az, hogy nekem semmi bajom vele? Azzal együtt, hogy egy egeret sem lehet már a gépemhez csatlakoztatni, mert nincs szabad port / slot / még usb sem. Igaz, hogy egyetlen Gagyitron termék sincs köztük. (Tomato alaplap, SB kompatibilis hangkártyával előnyben!) Nem kielégítő a magyarázat, hogy láma vagyok, meg nem megy egész nap, meg nem használom annyit, stb...
VaLaki Creative Commons License 2000.12.28 0 0 63
eddíg jó...:), bár a gép még meztelelen, mert format c:/u-val közelítettem a kérdést:((
Előzmény: gReg (62)
gReg Creative Commons License 2000.12.28 0 0 62
Nem sokáig leszel ennyire vidám vazze :-)
Előzmény: VaLaki (61)
VaLaki Creative Commons License 2000.12.28 0 0 61
fönn van:))
Előzmény: pancho (60)
pancho Creative Commons License 2000.12.28 0 0 60
Próbáld meg, hátha tudok segíteni. De javaslom a Windows fórumot is, ott vannak a májerek.
VaLaki Creative Commons License 2000.12.28 0 0 59
Itt van előttem a telepítőlemez. Van olyan a fedélzeten, aki tud egy-két kérdésre válaszolni ?
pancho Creative Commons License 2000.12.06 0 0 58
:-))
Előzmény: Alfred (56)
pancho Creative Commons License 2000.12.06 0 0 57
A BIOS Setupban válaszd a merevlemezek automatikus felismerése lehetőséget, aztán mentéssel lépj ki a BIOS Setupból. Azután ismerni fogja. Mellesleg a DMA is valahol arrafelé állítható, de a mostani alaplapok alapértelmezésben tudják használni.
Előzmény: rammsteiner (45)
Alfred Creative Commons License 2000.12.06 0 0 56
hackz:
És most visszaviszed a boltba és visszakéred az árát?
Előzmény: hackz (53)
minarik ede Creative Commons License 2000.12.06 0 0 55
Arrol nincs valakinek otlete miert nem all le, ha a kbelmodem be van kapcsolva? Bios frissetes utan leallitas helyett is ujra indul, olyankor egyszeruen lekapcs a gep mielott elindulna.
a config: gigabyte gabx6 alaplap
matrox mg200 video
2940 SCSI
KTI ETHERNET
sb 64 PCI
a tobbi asszem lenyegtelen
minarik
tomajer Creative Commons License 2000.12.05 0 0 54
Próbálni kellet vóna használni egy kicsinykét! Komolyan mondom szép lassan kijavítgatja magát. No meg a Norton systemworks:-)))
Az enyém napról napra stabilabb. kop-kop-kop:-)))
Előzmény: hackz (53)
hackz Creative Commons License 2000.12.04 0 0 53
ME őurasága nálam 1 napig volt fent. Leállítani sosem sikerült, emellett állandóan mindenféle kivételes hibákkal és lefagyikkal örvendeztetett meg.

Béke poraira.

ZedIzDead Creative Commons License 2000.11.14 0 0 52
Nálam megy a 2000-rel is, az elején ugyan kiabál, de aztán minden feladatot ellát gond nélkül.

[ZedIzDead]

Előzmény: tomajer (51)
tomajer Creative Commons License 2000.11.14 0 0 51
Mit raktál fel? A Norton-ból pl. csak a 2001-et birja!
Előzmény: turosderelye (50)
turosderelye Creative Commons License 2000.11.14 0 0 50
Hát ez élt egy órát nálam. Túzfal telepítése után kékséges halál indiításkor. Nekem pediglen arra szükség van. Egyelőre viszlát ME!
division by zero Creative Commons License 2000.11.14 0 0 49
egy újabb ME szívás: adott egy ECP printer port kártya, amit a CONFIG.SYS-ből kéne inicializálni, csakhogy a ME nem foglalkozik a CONFIG:SYS tartalmával, csak azt tölti be ami neki tetszik...
division by zero Creative Commons License 2000.11.14 0 0 48
kiváncsi leszek mikor jön a második kiadás: Windows ME SE :-)))
turosderelye Creative Commons License 2000.11.14 0 0 47
Érdekes a SCSI kártya a ME telepitésnél az biztos. Sima AHA2940 és lefagy elepitésnél. Onnan tudom, hogy már kinomban egymás után kihuzogattam a kártyákat, hogy a "Plug és Play eszközök keresése" résznél, melyiket nem bírja. És az Adaptec (nem) nyert. Szóval végre túljutott rajta, majd ujrainditásnál viszadugtam és ekkor felismerte gond nélkül.
Előzmény: MetaCode (41)
pancho Creative Commons License 2000.11.14 0 0 46
Yfel:
A tévedések elkerülése végett: a Millennium is teljes mértékben DOS-alapú operációs rendszer grafikus felülettel (mint a Win3.x-ek is voltak, vagy a még korábbiak, csak itt már automatikusan felrántja a magára a grafikus részt, nem kell külön DOS-os paranccsal alindítani), még ha ezt igyekszik is titkolni (lásd még division by zero 23-as sorszámú írását).

Az igzi Trebisch:
Gondolom, nem Windows-rajongó írta a cikket. Semmi konkrétumot nem említ. Kb. olyan, mintha valaki, aki még nem telepített Win98-at, én nem is nagyon ért a számítógépekhez, nekiállna panaszkodni, hogy mennyi gondja volt vele. Szóval elég komolytalan cikk, bár jót lehet szórakozni rajta (főleg Windows-elleneseknek), a stílusa nem rossz.

rammsteiner Creative Commons License 2000.11.14 0 0 45
Hali
A Win Me nem ismerte fel a Quantum 2.5 Gb vinyóm, standard drivert használ hozzá, és nem engedi a DMA-t.
Tud valaki segíteni rajta?
köszi
micu Creative Commons License 2000.11.12 0 0 44
Pedig a format c: a legjobb dolog amit egy W$-ral történhet. Pontosabban az mke2fs /dev/hda1 ;-)
Előzmény: tomajer (43)
tomajer Creative Commons License 2000.11.12 0 0 43
Jónap!
Van nekem egy OEM verzióm szép új magyar DE! Nincs kedvem format c:-t csinánnni! Mit tegyek, hogy felmenjen a 98.se-re?
Van egy angolom is az felmegy! Ki kéne találni, hogy mit cseréljek ki benne:)))
KÖSZIIII!
rayn Creative Commons License 2000.11.11 0 0 42
A szomszéd most vette meg!
Átjött hozzám segítséget kérni, mert internetezni szeretne és telepíteni kéne neki az Explorert, de valami drivert hiányol.
MetaCode Creative Commons License 2000.11.11 0 0 41
Kedves juzerek,

3 oraja van ME-m es par perc mulva nem lesz, egyelore... Ui 2 eves szerkezetrol szo leven, van benne egy Adaptec AVA-1505 SCSI kartya, az irohoz. No, en okos, felraktam a met, eegen am, de hiaba mondja, hogy 2000-08-03 -i driverje van a fent emlitett kartyahoz, azzal meg se moccan. Na, nezzuk a kartyahoz adott drivert. Azzal se. Irany Adaptec Web, ahol is bajosan kozlik, hogy joforman semmijuk sincs a regebbi SCSI kartyakhoz, majd eccer. Szoval, k... jo lenne ez, ha nem csupan az elmult egy ev hardvertermeset vettek volna komolyan. Az EZ-SCSI Interrogatort inditvan aszongya, hogy ujjan ASPI-t hasznal a DOS, amelyik nem tamogattya a wint. Tehat el se indul asse. Ha valaki experienced tapasztalata, esetleg 5lete van, orok halam.

Kosz

M.

Dr.Brain Creative Commons License 2000.10.08 0 0 40
No igen.. ;)
Előzmény: ZedIzDead (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!