Keresés

Részletes keresés

j.mara Creative Commons License 2015.05.15 0 0 394

Ahogy elnézem a hozzászólásokat, nem nagyon lelkesednek az emberek a színjátszásért.
Nem profiként, hanem csak a játék kedvéért.
Vajon működnek még azok a csoportok, amelyek itt kerestek tagokat?

pierrepeter Creative Commons License 2014.05.26 0 0 393

A Pesti Fiatalok Színháza várja továbbra is a jelentkezőket! Egyesületünk, önkéntes színjátszáshoz kedvet érző, tehetséges tagokat keres! Jelentkezni a pefiszi@pefiszi.hu címen vagy http://pefiszi.hu weboldalon az “elérhetőségeink” menű alatt található lehetősgek valamelyikén lehet! 06204764465
Köszönettel, Gonzálen Ákos, Tarsulatvezető

Josku.. Creative Commons License 2013.07.08 0 0 392

Kedves Színháziak!:)

 

Keresünk színházunkba szerepelni vágyó önkéntes szíészeket!Budapest 5.kerületben vannak a próbák.Korhatárra való tekintet nélkül várjuk fiúk és lányok jelentkezését.

Ha érdekel a részletekért érdeklődj e-mailben:emese.delceg@gmail.com.

Köszönettel:Délceg Emese

szfeco2013 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 391

Kedves Komárom-Esztergom megyeiek!

Várok olyan Női és Férfi, fiatal és idős jelentkezőket akik szívesen kipróbálnák magukat a színpadon! Ha Te is érzel magadban tehetséget akkor jelentkezz a Dorogon újonnan alakuló társulatba! Jelentkezni a 06704198977 vagy 06705165693 E-mail: szfeco@citromail.hu Várom jelentkezésedet!

SZIÉTA Creative Commons License 2012.08.09 0 0 390
m.barbi88 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 389

Prospero színészképző a felvételire készít fel, vagy ha csak a készségeidet akarod fejleszteni

http://prosperostudio.blogspot.hu/

 

gonzalen Creative Commons License 2011.04.20 0 0 388

Gonzálen Ákos A Pesti Fiatalok Színháza Társulatába keresünk fiúkat, lányokat 16-99 éves korig.
Nálunk a színpadon tanulhatod meg a szakma lényegét.Gyere és legyél részese a sikereinknek.
http://pefiszi.hu/
pefiszi@pefiszi.hu
06204764465
www.pefiszi.hu Pesti Fiatalok Színháza

Losits Róbert Creative Commons License 2007.02.06 0 0 387
Senkinek semmi információja?
Losits Róbert Creative Commons License 2007.02.06 0 0 386
Tudja valaki, hogy hogyan lehet színházi statisztálásokra bukkanni?

Mi a baj GNM színitanodájával?
Toldy Mária Musical Stúdióját ismeri valaki? Esetleg tudtok hozzá címet, telefonszámot?

Érdemes egyáltalán tanodába járni, vagy kezdje el az ember a statisztálásokkal, és ha jó, és komoly elhivatottsággal viseltetik a színjátszással kapcsolatban, akkor jönnek majd mind nagyobb, és nagyobb szerepek?
sdr Creative Commons License 2005.09.04 0 0 385
Sziasztok!

Most olvastam az est.hu szinhaz hirdetesei kozott egy tanfolyamrol, ahol szineszmesterseget es angolt lehet tanulni egyszerre. Szerintem jo otlet, kivancsi vagyok, hogy mukodik a gyakorlatban.

Kali003 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 384

Hi!

Érdekes dolog nekem is megfordult már a fejemben, de én sem tudom mi hogyműködik.

Hasonlóképpen én is várom a infókat azoktól akik tudnának segíteni!

Előzmény: Kevin20 (383)
Kevin20 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 383

Sziasztok!

 

Színészkedni szeretnék Latin-Amerikában. Nem színház, hanem tv-s szinészet. Tud valaki friss infóval szolgálni, hogy hogyan megy, van-e lehetőség stb.

Esetleg akar még valaki rajtam kívül arrafelé színészkedni?

thefilmmaker Creative Commons License 2003.11.13 0 0 382
Nátrix újratöltve
Előzmény: annixsa (381)
annixsa Creative Commons License 2003.10.16 0 0 381
a Górnagy egy nagy kalap... csak arra megy ráé, hogy befizesd a tandíjat, és minnél többször megbukj.
ne vedd magadra a pórnépet, nem szántam sértésnek. magamat még az emberi társadalomba sem sorolom be. eléggé utálom én magam ahhoz, hogy kinézzenek. mindegy. most nem akarok belemenni itt az én lelkiválságaimba, mert akkor ez már nemez a rovat lenne, hanem egy hülye picsa lélekzavari című rovat. midegy megyek
kezdődik az olasz óra
Előzmény: Törölt nick (378)
derza7 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 380
Szerintem nézegesd a Pesti Est-et. van egy pár ilyen hirdetés a színház-rovatban.
Előzmény: annixsa (377)
derza7 Creative Commons License 2003.10.13 0 0 379
Ha nemcsak a TV-t néznéd, hanem kegyeskednél elfáradni egy (jobb) színházba, akkor magad kapnál a kérdésedre választ! (mármint hogy igenis, léteznek ma is jó színészek. Csak nem a TVben kell keresni őket!)
Egyébként Alföldi zseniális volt a szolnoki Amadeusban.
És a Gór Nagy Máriát semmiképp sem ajánlanám egy színészpalántának sem!
Előzmény: Törölt nick (378)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.12 0 0 378
A pórnép egyik tagja szól hozzád. Keresd fel Goór Nagy Mária színi tanodáját. Az a gyanúm, hogy benned csak az erős szándék alakult ki, de messze nem ismered a velejáró nehézségeket. Egy sikeres induláshoz igen sok előzmény szükséges, és a siker még mindíg nagyon távol esik. Nagy formátumú színészeket most már igen nehéz fellelni. Kiöregedtek, nem hívják őket, de nem kell, mert ők már mindent megtettek. Most nincs rájuk szükség. Már említettem, a mai színészek nem a színházból ismertek, hanem a kereskedelmi televíziókból. Te nem így látod? Emlékszel, illetve meg tudnál nevezni néhány színész-riporter, műsorvezető egy-egy nagy alakítását a színházban? Alföldi Róbert pocsék Adám alakítására sem emlékszel az utóbbi időkből? Egy meghallgatásra készülj fel, próbáld ki, aztán abból leszűrheted, hogy szeretnél-e még színész lenni. Helló! Üdvözöl a pórnép legalsó lépcsőfokán alló hüle gyerek!
Előzmény: annixsa (377)
annixsa Creative Commons License 2003.10.10 0 0 377
:)
nem mintha izgatna a tudatlan pórnép zsémbeskedése, hisz én úgyis felettük járok méterekkel..:) hú ez gonosz volt.:) cúna vicc. szóval nem húzom fel magam én se az ilyeneken, csak nem értem. ennyi. mint pl Hintrog, ugye jól írtam a nevét.. én nem vágyom hírnévre. nem tudom mire vágyom. szerintem a színpad olyan mint a drog, ha valaki hozzászokott, az imádja ha nézik. tudom, akkor menjek kirakatbábúnak...
nem tudtok egy színitanodát, ahol a felvételire készítenek fel technikailag, és ilyenkor még lehet csatlakozni? mindegy. ha nem akkor majd megplóbálkozok önerőből tanulni ilyet hogy kiejtés, meg légzés, meg hangszín meg stb.
Előzmény: derza7 (376)
derza7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 376
Utolsó kérdésedre válaszolva: ezt mindenk maga dönti el.
Csak tudod, azt tapasztaltam eddigi pályafutásom során, hogy az a színész, aki nem talál örömet a játékban, az másnak (a nézőnek) sem tud örömet okozni.
Amúgy ez utóbbi is fontos persze.
Én a helyedben nem törődnék a többiek cikizésével, gondolj arra, hogy van olyan gimi, ahol a drámatagozatosok nézik le a nem drámatagozatosokat.
Előzmény: annixsa (373)
derza7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 375
Fintorgó Hintorg!
Ha egy kicsit is értenél a témához, akkor tudnád, hogy nem attól "nagy" színész valaki, hogy ország-világ ismeri a nevét.
És te attól nem vagy "nagy", hogy belenagyképüsködsz olyan témába, amihez fogalmad sincs.
Voltál már pl. életedben vidéki színházban? Ott is vannak ám jó színészek, pedig nem harsogja egész Pest a nevüket. És tudod, bölcs Hintorg, az igazi "nagy" színészek nem azért mennek ám színésznek, hgy híresek legyenek!

De nem húzom fel magam a hülyeségeden, csak még reggel van és érzékeny a gyomrom.

Előzmény: Törölt nick (374)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 374
Hát legyél, ha neked ez a fixa ideád! Manapság úgyis olyan sok a névtelen színész, legyetek minél többen. A nagy színészek - úgy látszik - mind kihaltak?
annixsa Creative Commons License 2003.10.06 0 0 373
köszi a bíztatást, azért feladni nem fogom. ha nem is lesz belőlem színész, akkor is meg szeretném tanulni rendesen a színjátszást. mindegy hogy hol, suliban vagy színházban...
:)
csak tudod az a fura, hogy a suliban lenéznek minket színjátszósokat. és én ezt annyira nem tudom megérteni... nem tudom hogy miért van ez... nem is az hogy bánt, hanem inkáb elkeserít. mert egy színész elsősorban nem magáért játszik hanem azért hogy másoknak örömet szerezzen a játékával vagy rosszul gondolom?
áh, mindegy. most nem akarok mély filozófiai eszmefuttatásba bonyolódni..:)
Előzmény: derza7 (372)
derza7 Creative Commons License 2003.10.06 0 0 372
Nem, nem végeztem színműt, hanem én is színjátszókörökben kezdtem (meg a Harlekin-színházban), alternatív színházban is voltam, aztán kezdtem vidéki színháznál statisztálni, jöttek kisebb szerepek majd nagyobbak, majd a színész-papírt is megkaptam.
Van egy olyan érzésem (nem tudom igaz e), hogy mintha mindenféle hatások érnének, amik miatt bizonytalan vagy (szülők, osztálytársak mint írod, stb...).
Döntsd el, hogy tényleg akarod e, és aztán ne foglalkozz velük! Ha örömöd van a dologban, akkor mindenképp érdemes folytatni! (aki örömöt talál a színészetben, az valahol mindenképp tehetséges! Tehát emiatt se izgulj.
Előzmény: annixsa (371)
annixsa Creative Commons License 2003.10.05 0 0 371
hát igen.. ha biztos lennék nem kérdeztem volna ilyet. de hát nem vagyok. és nem abban nem vagyok biztos, hogy szeretem e csinálni, mert az nem kérdés.. hanem az, hogy jól teszem azt amit teszek.. szóval hogy tényleg van e értelme próbálkozni, és tényleg van e bennem egy fikarcnyi kis tehetség is..
tudod én most vagyok negyedikes. gimiben.. minden időmet a tanulásra kéne szentelni.. felvételik, érettségi... mégis a színjátszókörbe járok, mégis ezt várom minden nap, hogy mikor jön el a kedd és próbálunk végre. az osztályom kinéz, mert egy reál osztályban nem tűrik el a különcködőket és ők tipikusan az "egyforma házak és lapostetők" elvet vallják.
minden vágyam hogy egyszer igazi színházban játszhassak

te elvégezted a színművészetit? vagy csak úgy papír nélkül játszottál színházban?

Előzmény: derza7 (370)
derza7 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 370
Oké, most már érthető.
Van olyan itt, aki komolyan gondolja, pl. én.
Annyira komolyan, hogy évekig színháznál is játszottam. Egy kicsit pihentem, de most majd megint akarok.
Ha szeretsz szerepelni, színjátszani, stb, és biztosra úgy érzed, ezt választanád hivatásnak, akkor mindenképp próbáld meg. De ha annyira biztos lennél a dolgodban, nem kérdeztél volna ilyet, nem?
Sokan vannak, akik úgy próbálják meg a főiskolát, mintha egy érmét dobnának fel. Ha sikerül a felvételi, színész leszek, ha nem, nem.
De sokan vannak, akik a második esetben is az igent választják.
Döntsd el magad, de ne hagyd, hogy a szüleid belédsúlykolják a véleményüket!!!
Előzmény: annixsa (369)
annixsa Creative Commons License 2003.10.01 0 0 369
nem volt egyértelmű?
elnézést..
nem tom jobban megkérdezni.kicsit szétszórt vagyok..
szóval a kérdésem lényege, hgy van é itt valaki aki komlyan gondolja, hogy színész akar lenni, vagy csak hobbi? vagymi.. nemtom értelmsebben megfogalmazni. na jó mindegy. ahogy apám mondaná dilis vagyok. és ez már megint nem vág a témához.. nos, én szeretnék színészetet tanulni, nagyon, imádok színjátszani, imádok szerepelni, szeretem ha szeretik amit csinálok...
tiszta jó..

nem tudok írni egy értelmes mondatot.
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

"Sötét és semmi voltak, én voltam,
kietlen csendes, lénynem lakta Éj"

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 368
Csak akkor indulj el a színészi pályán, ha már valamelyik kereskedelmi televízióban biztosított egy riporteri, vagy műsorvezetői állás is!

A TV stábjait állástalan, vagy alig keresett színészek, a Majka és a PA-DÖ-DÖ alkotják. Kell ez neked?

derza7 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 367
Nem, csak nem volt teljesen egyértelmű a kérdésed. Feltennéd mégegyszer?
Előzmény: annixsa (366)
annixsa Creative Commons License 2003.09.22 0 0 366
hát itten mindenki bealudt kérem???
áh.. kihal a mai emberekből minden csipetnyi kultúra..
annixsa Creative Commons License 2003.09.21 0 0 365
Hát szíjjasztok
jómagam a Szinire készülődök vagymi...aktívan tagja vagyok egy színjáccócsoportnak... igaz hogy sulis, de marhalelkes kis csapat. Épp Arthur Miller:A salemi boszorkányok-ját készítgetjük, erősen dolgozunk már vele. A csoportosulásunk neve: Görbetükör színház.. csak a tagok még nem tudják hogy ez a neve. erről még viták folynak. Van itt valaki aki télleg komolyan gondolja ezt az egész színművészetit? Mert én még nem vagyok 100%osan biztos magamba. tudjátok teheccség, rátermeccség, alkat megilyenek... és protekcióm az nincs. oda meg vagy a zsenik jutnak be, vagy akik jól nyalnak segget. inkább az utóbbi...-.-
ennyi voltam...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!