Keresés

Részletes keresés

PuPu Creative Commons License 2000.07.07 0 0 161
No, - azért nem volt az olyan szörnyen bizalmi ügy...
A nagynénikém férje katolikus pap volt, - 56-al kapcsolatban büntiben is volt, - miután beleszerelmesedett a nagynénémbe a pápa engedélyével kiugrott, majd elvégezte az egyetemet és a nyolcvanas években aKGST-ben dolgozott .
Egyébként a KGST nem az ellenzékiek fasírttá történő átlényegítésén fáradozott, hanem folyvást azt számolgatta, hogy egy mázsa mongol birkafaggyúért hány bolgár rózsaolajampullát kell adni ahhoz, hogy tuggyunk venni NDK lehajthatós ajtajút...
:O)))

Előzmény: pernahajder (159)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.07 0 0 159
Akár munkásőr is lehetett. Majd meglátjuk, kér-e helyreigazítást. Az viszont tény, hogy egy darabig Moszkvában KGST alkalmazott volt (az se lehetett akárki!), ám az FVM honlapján szereplő életrajzból ez tiszta véletlenségből kimaradt.
Előzmény: Törölt nick (158)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.07 0 0 157
HVG legfrissebb szám. Remek kis interjú Ligetvárival, amelynek során a "tudós" nem veszi észre, hogy bohócot csiáltak belőle.

Ez az ember buta!

Gyufa Pintér Creative Commons License 2000.07.04 0 0 156
Kémeim jelentették, hogy az MSZMP-be is úgy építették be - maga Rákosi az ötletgazda. A többi csak gyenge utójáték. Egyébként meg ismét hazudtak a szoci, mert nem is volt városi alelnök, hanem pusztán elnökségi tag. És ez az elvtiknél nem mindegy ám!!
Darrow Creative Commons License 2000.07.04 0 0 155
Offra: kérhetem majd a játszmalapot a végén? Elemzésre csak.

Darrow

Előzmény: pernahajder (154)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.04 0 0 154
Számodra és számomra mellékes az életút. De a kormányzó koalíció számára nem lehet mellékes. Mert politikai státus betöltéséről van szó.

OFF
Valamikor azidőtájt - az én memóriám is kopik - játszottunk az Izzóval Pesten. Azt hiszem, nagyon kikaptunk, 8,5-3,5-re vagy még jobban.
No mindegy. Mit szólnál a háttérben egy e-mail partihoz?
On

Előzmény: Pásztörperc (153)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.07.04 0 0 153
Kedves pernahajder!

Ez az egyetértés legalábbis különös, lévén én arról írtam, hogy az életút tök mellékes...

OFF
Ez az "akkor" a '70-es bajnokág volt, (2. ifitábla, 14-ből 4 vacak ponttal) meg a '71-es bajn. 1. fele (1. ifitábla, 6-ból 3 ponttal). Kaposvárra nem emléxem: azt tudom, hogy mi nem utaztunk oda — attól ők még jöhettek, csak hát ugye, a memória...
Nem okvetlenül játszottunk ez alatt veletek: az OB II úgy működött, hogy voltak a keletmagyar, a nyugatmagyar meg a budapesti csapatok. Utóbbiakat megfelezték, és a két alcsoport felváltva, egyik évben a keletmagyar, másikban a nyugatmagyar csapatokkal került egybe.

Előzmény: pernahajder (151)
Darrow Creative Commons License 2000.07.04 0 0 152
Csak nem azt akarod mondani, kedves pernahajder, hogy halvány fogalmuk nem volt Ligetvári életútjáról:-)))?

Sakk, az rulez! Bár én csak szeretek játszani:-(

Darrow

Előzmény: pernahajder (151)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.04 0 0 151
Darrow, és Páősztörperc!

Egyetértek, némi kiegészítéssel: ha ezt a vélekedést a pozícióba helyezendő személy életutjának TELJES ISMERETE is megerősíti.

Apropó, Pásztörperc! Akkor mi találkozhattunk! Én meg a kaposvári vasutas sportköben sakkoztam, igaz már felnőttként az OB II-ben! Az ifi-táblánkon akkor az egyik játékosunk Szulimán Gyula volt, aki egy szezonban 11-ből 10,5-et csinált, Téged is megvert?

Előzmény: Darrow (150)
Darrow Creative Commons License 2000.07.04 0 0 150
Tehát Ligetvári alkalmas.

Q.E.D.

Előzmény: Pásztörperc (149)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.07.04 0 0 149
Akit ("normál" minisztériumok esetén) a kormányfő ill. ("kisgarázda" misztériumok esetén) Torgyán József a legalkalmasabbnak VÉL.
Előzmény: Darrow (148)
Darrow Creative Commons License 2000.07.04 0 0 148
Csak igy ebéd előtt: definiáld nekem, dear Pasteur/c, a KINEVEZŐK SZERINTI legalkalmasabbság kategóriáját:-)))))

Üdv: Darrow

Előzmény: Pásztörperc (147)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.07.04 0 0 147
No, erre van az, hogy én meg nem fogadom el ezeket a feltételeket. Szerintem az legyen a miniszter, aki a kinevezőxerint a legalkalmasabb arra, hogy vezényelje a kormány programjából az adott minisztériumokra háruló feladatokat + megadja azt a jövőképet, ami nevezett kormányprogram fejlesztéséhez kell. Ifi koromban, amikor az OBII-ben sakkoztam (Vasas Izzó rulez!) megtanultam, hogy tök mindegy, hogyan jött ki az adott állás: ott vannak a figurák a táblán vmiféle konstellációban, és abból kell játszani. Az előzmények csak utólag, az elemzés során válnak érdekessé.
Előzmény: Darrow (145)
Engels Creative Commons License 2000.07.04 0 0 146
Kedves pernahajder!

"aki 1989-ben 49 évesen úgy döntött, hogy politizálni fog továbbra is, és ezt az ő saját értékrendszerének megfelelő pártban, az MSZP-ben teszi 1994-ig vagy 95-ig, az ha lehet, ne jelenjen meg kisgazda miniszterként 2000-ben. Mert az nem hiteles ember."

Értem a gondolataidat. Összefoglalnád hát ezek után, hogy ki az, aki szerinted hiteles ember? Az, aki nem vált pártot/meggyőződést? Vagy talán csak az, aki vált ugyan, de "idejében"?

Előzmény: pernahajder (107)
Darrow Creative Commons License 2000.07.03 0 0 145
Nem csapda, kedves Pernahajder, az lenne az ideális megoldás, szerintem is, az általad megadott és jelenleg létező feltételek mellett.

Viszlát!

Darrow

Előzmény: pernahajder (144)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 144
Ezt már igen, de csak konzervatív kormány esetében. (Csak nem csapda lenne, Darrow?)

Persze amit én ideálisnak tartanék, az sohase lesz.

Na viszlát holnap!

Előzmény: Darrow (143)
Darrow Creative Commons License 2000.07.03 0 0 143
És ha én erre azt vetem fel, hogy tán akkor-ha már verseny van- keresni kellett volna
nem volt MSzP-tag,
konzervativ érzelmű
komoly szakembert,

elfogadod-e ezt ideális megoldásnak, kedves Pernahajder?

Darrow

Előzmény: pernahajder (142)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 142
Ligetvárival csak annyi a problema Darrow: hogy kerül a csizma az asztalra? (Könnyű neki, szakállas, nem borotválkozik, hát nem kell tükörbe néznie.) Itten ilyen morális élveboncolgatás is folyik. Van más dógunk?

A világnézethez értékrencerhez kapcsolódik, nem? A politikai pluralizmus pedig a vetélkedő ideológiák, vetélkedő értékrendszerek terepe. Ha most megalkotnál egy teljesen vad világnézetet, pl kiindulva abból, hogy a föld lapos, s ezt terjesztve lenne három követőd, egy hetet nem adok rá, hogy megjelenik egy párt, amelyik azt mondja majd, hogy ezt az eszmét egyedül ő képviseli hitelesen, mert már 300 éves dicső történelmi múltja is ezt bizonyítja. :)))

Nem keveredik a pártossággal Darrow, de a pártpreferencia bennefoglaltatik, ha van az adott ideológiának megfelelően artikuláló (hű de rondán írtam) párt.

Előzmény: Darrow (141)
Darrow Creative Commons License 2000.07.03 0 0 141
Kedves pernahajder!

Nagyjából értem és elfogadom, csak azt nem, hogy most mi is a baj Ligetvárival és kinek is van baja pontosan?

3. Viszont ellentmondást érzek abban, hogy a világnézet érzésem szerint igy keveredik a pártossággal, és utóbbi felértekelődik a szaktudással szemben.

Rosszul látnám?

Darrow

Előzmény: pernahajder (139)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 140
Javítok Darrow: megőrzi-e az arcát.

Előzmény: pernahajder (139)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 139
Kedves Darrow!

1. Nem. Hanem azért, hogy információkkal szolgáljon, hatáskörében meg tegye meg azt ami a kormányoldalnak valamelyest árt, az ellenzéknek meg használ. Pl. vegyen fel köztisztviselőnek olyanokat, akikben a jelenlegi ellenzék jobban bízik. Persze HA TÉGLA!, (tehát ez hipotézis)

2. Nem. Mindegyik politikus karrierista. Csak az a kérdés, megőri-e az arcát!

3. Igen. Az értelmiségi lét jóval többet követel, mint puszta szaktudást. Gondolom azért vagy Te is itt a fórumon is.

Ponton kívül: nagyon széles. Hogy pontosan mennyire, azt nem tudom. A kormányülések anyaga egyébként egy-egy alkalommal több kiló, és mind titkos. Még a napirend is az.

Előzmény: Darrow (138)
Darrow Creative Commons License 2000.07.03 0 0 138
Ez érdekes megközelités, kedves pernahajder!

Egy mellékes apróság: Az egyetemi rektori és főiskolai főigazgatói posztokról ugyanis az illetékes intézmény tanácsa szavaz.
Köze nincs a ciklushoz.

1. Ha beépitették, azért tették, hogy Torgyán rábukkanjon és miniszterré neveztesse ki?-:O

2. Ha karrierista lenne, egyedül állna ezzel a miniszteri tárcák birtokosai között, vagy csak köldöknéző, szűz moralisták voltak-vannak a magyar kormányokban?

3. Tehát szerinted a világnézet és értékrend annyira kizárólagos eleme az értelmiségi létnek, hogy meglétük nélkül a legjobb szaktudás (nem tudom megitélni, Ligetvárié milyen) birtokosa is hülye, ha miniszter lesz?:-)))

Még egy kérdés: milyen széles lehet azon döntések köre-ha vannak ilyenek-, amelyek a nyilvánosságra és az ellenzékre nem tartoznak?

Üdv: Darrow

Előzmény: pernahajder (127)
SirContact Creative Commons License 2000.07.03 0 0 137
ÖÖÖÖÖ nos hát izé :) való igaz némi kavarodást okoztak az OH csoportok idebenn :))
Igaz Igaz, csak, hogy köthessek egy-két ebet meg a a májam is rossz már ;) (whisky rulz), szóval akkor a következő vízió rémlik fel, amikor ToJo megtudja, hogy kommunista kígyót melengetett a keblén, "Nem volt tudomásom Ligetvári úr kommunista múltjáról, amikor a döntésemet meghoztam. Most viszont, hogy eme fontos információk napvilágot láttak, tekintve az FKGP és személyes célomat az ország dögkeselyűktől és férgektől való megtisztításával kapcsoltaban, ma reggel Ligetvári úrnak oszoljt vezényeltem."
:)))

Tisztelettel
Sir

Előzmény: pernahajder (136)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 136
Tedd le a whiskyt egy pillanatra, Sir. :)))

Azt írod: "haaaat tehette volna azt is amit eddig, vagyis lehetett volna csipobol kommunistazni, birosaggal,lehetseges perekkel, bortonbuntetessel osszekapcsolni a nevet, szakmai erveket figyelmen kivul hagyni, politikailag szalonkeptelenne tenni a "polgar" szamara. Vagy egyszeruen csak vetozni."

Ő - TJ személyesen - jelölte Ligetvárit miniszternek! Akkor hogy a fenébe kommunistázhatott volna, amikor két napra rá kiderült egyik bizalmi emberének múltja? És mit vétózott volna meg, a saját javaslatát?

Előzmény: SirContact (135)
SirContact Creative Commons License 2000.07.03 0 0 135
Kedves Pernahajder,
"Kétségtelen, TJ megvédte Ligetvárit, egyszerűen nem tehetett mást"
haaaat tehette volna azt is amit eddig, vagyis lehetett volna csipobol kommunistazni, birosaggal,lehetseges perekkel, bortonbuntetessel osszekapcsolni a nevet, szakmai erveket figyelmen kivul hagyni, politikailag szalonkeptelenne tenni a "polgar" szamara. Vagy egyszeruen csak vetozni.
Meg sem ezt tette, aminek szemely szerint nagyon orulok, ratalalt (vagy rakenyszerult?) a jozan hangra.
Hogy nem ugy jart el vele, mint egy ellenzeki kommunistaval, en double standard-nek ertelmezem (mindegy, hogy kenyszerbol vagy sem a kommunista az kummunista nem ? vagy "en" kommunistam mas, mint a "te" kommunistad? ),de hat ezert is tettem a felhivast a ds szakertoinek, hogy ugyan homalyositsanak mar fel ezugyben, hogyis van ez ? :)) Meg remenykedek......:)

Tisztelettel
Sir

Előzmény: pernahajder (133)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 134
Félreértetted, Kagakusha.

Pásztörperc írta, hogy neki tetszik ez a dolog, én meg ezt egy kicsit továbbgondoltam, hogy mi lenne ha a kormányalakítás nem a tiszta pártképletek szerint történne. Mint pl. Ausztriában volt. Tehát amire hivatkozol, az nem konkrétan erre az ügyre vonatkozik.

Előzmény: Kagakusha (132)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 133
Fordított helyzetben persze, hogy találtak volna, Sir. Végül is 800 ezer tagja volt az elődpártnak, sőt, csúcsformájában mintegy 850.000.

Kétségtelen, TJ megvédte Ligetvárit, egyszerűen nem tehetett mást. Azért ezt nem nevezném a kettős mérce megnyilvánulásának. Állítólag úgy berágott, amikor megtudta, hogy ihaj, hát még amikor Ligetvári Aradi rehabilitálásáról kezdett beszélni! Gondolom, ez a figura nem lesz hosszúéletű a kormányban. És valószínűleg a szerepe se lesz sok, majd TJ irányítja azt a minisztériumot is.

Előzmény: SirContact (131)
Kagakusha Creative Commons License 2000.07.03 0 0 132
Kedves pernahajder!
Írod: "Ha ezt a módszert elfogadjuk, akkor akár a kormányoldal és az ellenzék közötti sötét politikai paktumok átláthatatlan sorozatává válhat a kormányzás, a választópolgár pedig semmire se megy a fene nagy demokratikus jogaival.... Nézd meg Ausztriát! Haider sikere éppen abban rejlett..."
Szerintem tévedsz, hiszen itt végképp nincs szó a kormány és az ellenzék közötti paktumról, hiszen - ha jól tudom - Ligetvári már nem MSZP-tag, hanem az FKGP tagja. A Haider-jelenséghez pedig ennek végképp nincs semmi köze.
Amúgy ha azt akarjuk, hogy Magyarországon valódi demokrácia legyen, akkor azt is el kell fogadnunk, hogy a pártok tagsága között van átjárás. Torgyán dr.-nak teljesen igaza van abban, hogy ha egyébként becsületes és hozzáértő emberről van szó, akkor a politikai múlt másodlagos jelentőségű lehet. Szerintem Torgyán dr. tudatosan vállalta azt a konfliktust, amit Ligetvári jelölése jelentett.
Üdv.
K.
Előzmény: pernahajder (126)
SirContact Creative Commons License 2000.07.03 0 0 131
Kedves Pernahajder,

eppen kapcsolodhatna ez a temahoz, ToJo nyilatkozata, mint vitaindito...de inkabb a masodik megjegyzesedben lehet az igazsag, miszerint kinos az ugy. :) No meg ha ez a masik oldalon lenne, elek a gynuperrel, hogy mar talaltak volna 100 meg 100 kapcsolodoasi pontot a baloldali double standard elemzesere.
Mindenesetre nem akarok en senkit foldbe dongolni a kettos-merce elemzesevel kapcsolatban, nekem mar pusztan az sikerelmenyt jelente, ha nehanyan elgondolkoznak azon, hogy a double standard is csak egy politikai eszkoz, amelyet akarat vagy erdek szerint barmely politikai ero hasznalhat. Nem csak a bal. :)

Tisztelettel
Sir

Előzmény: pernahajder (130)
pernahajder Creative Commons License 2000.07.03 0 0 130
Dear Sir!

"nehezen tudom nem eszre venni, hogy a kedves, nagyrabecsult, jobboldali double standard szakerto kartacsok elegansan tavol maradnak a
"A mi kommunistank jo kommunista az ellenfele meg dogoljon meg" allitas elemzesetol, amelyet magam provokalok a 103. hozzaszolasban. :)
Hat egy legeny sincs talpon a videken ?"

Mert nem igazán erről szól ez a téma.

Meg persze kínos is az ügy!

Előzmény: SirContact (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!