Keresés

Részletes keresés

frakkx Creative Commons License 2021.10.05 0 0 17

Szia Lehetne veled valahogy beszélni???,

 

Előzmény: Villanypásztor (7)
frakkx Creative Commons License 2021.10.04 0 0 16

Szeretnék egy 20-100Khz körüli hangrezonátort beszerezni, és hozzá való elektronikát ,. Ki foglakozik ilyenekkel , tanácsot ki tud adni

mmormota Creative Commons License 2017.12.15 0 0 15

Erről jut eszembe. Rakattunk össze olyan paneleket automata beültető gépen, amiben MEMS gyro&acc szenzorok is voltak. Legtöbben nem működött a szenzor. Kiderült, hogy ultrahanggal pucolták, az meg kinyírta őket. A MEMS cuccokban valami piezo hangvilla-szerűség van, gondolom berezonált és szétment. 

mmormota Creative Commons License 2017.12.15 0 0 14
Előzmény: Petyuska123 (13)
Petyuska123 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 13

Segítséget kérek, hol lehet vásárolni piezo kerámiás transdukert, és a hozzá kapcsolódó olcsó elektronikát ami egy olcsó trafóról is működtethető. A 12 vagy 24 Volt kimenő 50 Hz frekvenciát 20-100 kHz-re felspannolja és tudjuk potméterrel szabályozni. Ezt szono reaktornak is hívják, nagyon egyszerű. Én már sok elektronikai üzletbe voltam, de nem találtam. 

Makkoscipo Creative Commons License 2016.11.01 0 0 12

2-3 liter vizet szeretnék 80 -90 fokra melegíteni.

 

Mennyi idő alatt?

 

Nem tudom mekkora piezo kerámiás szenzorra lenne szükség  kb 1 l víz elgőzölőgtetéséhez.

 

Az én fogalmaim szerint a szenzor érzékelésre való, az elgőzölögtetés ideje is kellene...

 

Mi  Kell hozzá 220 V-ról müködő generátor, frekvencia váltó, vagy valami más. A frekvenciát szeretném változtatni.

 

A piezo technikáról itt olvashatsz: 

 

http://www.piezo.com/

 

"Hang és fényt nem akarok." Hallottál a szonolumineszcenciárol?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Sonoluminescence

 

MC

Előzmény: Petyuska123 (10)
NevemTeve Creative Commons License 2016.10.31 0 0 11

Mi az, amit igazából szeretnél? Vizet melegíteni? Vizet forralni? Vizet desztillálni?

Előzmény: Petyuska123 (10)
Petyuska123 Creative Commons License 2016.10.31 0 0 10

 

 

        Segítséget szeretnék kérni!

 

2-3 liter vizet szeretnék 80 -90 fokra melegíteni. Nem tudom mekkora piezo kerámiás szenzorra lenne szükség  kb 1 l víz elgőzölőgtetéséhez. Mi  Kell hozzá 220 V-ról müködő generátor, frekvencia váltó, vagy valami más. A frekvenciát szeretném változtatni. Hang és fényt nem akarok.  

                                                                                 Petyuska 123

bencze Creative Commons License 2000.07.10 0 0 9
Szia Villanypásztor!

A képlet nem alkalmazható a 3-4 kHz-en rezgő csipogókra, sem a 40 kHz-es UH. adó-vevő (akusztikus riasztó) lapkák vastagságára. A csipogók néhány tized mm. vastagságúak, a riasztó kristályai sem többek mint 1 mm.
Lehet, hogy a vastagság számításánál van még más tényező is??
Elképzelhető, hogy kezdem az egészet nem érteni?!:-)
üdv: bencze

Előzmény: Villanypásztor (7)
bencze Creative Commons License 2000.07.04 0 0 8
Köszi Villanypásztor!
Ezen a nyomon elindulok, ez legalább egy exakt, használható tipp!
Azért majd (ha mégsem jönne össze) még jelentkezem!:-)))
szia: bencz
Előzmény: Villanypásztor (7)
Villanypásztor Creative Commons License 2000.07.03 0 0 7
Szia bencze!
Tényleg elég impotens a banda, nem sok UH-tudort sodort erre a szél!:-))
Transducerekhez használt piezo lapka vastagsága a következő függvénnyel számolható: 2100/Hz=m.
A "2100" egy konstans, a "Hz" az aktuálisan lesugározandó freki és az "m" pedig a lapka vastagsága (méterben megadva!)
Vagyis: egy 500kHz-en rezgő piezotárcsa vastagsága=0,0042 méter (4,2 mm.). Stimmel?
A kicsatoló közeg vastagsága pedig: a hang terjedési sebessége szerinti hullámhossz negyede, vagy háromnegyede kell, hogy legyen. (a háromnegyedet inkább a magasabb frekiken használják, ahol már csak tized milliméterek adódnak). Legyen pl. a kicsatoló réteg allumímiumból. Az alluban a hang terjedési sebessége kb. 6300 m/sec. A hullámhossz (500kHz-en) 0,0126 méter.(12,6 mm.)A negyedhullámhossz = 3,15 mm.
Az ellensúly nem mindig szükséges. Ezek esetenként csak szigorú specifikációkkal jellemezhetők, bár gyakran semmi értelme nincs, egyszerűen semmit (levegő) nem kell a kristály mögé tenni.
Ha van még valami, kérdezz! Az eredményről tájékoztass! Csaó!
üdv: Villanypásztor
Előzmény: bencze (6)
bencze Creative Commons License 2000.06.30 0 0 6
TÉNYLEG NINCS SENKI KÖZTETEK, AKI FOGLALKOZOTT MÁR ULTRAHANG TECHNIKÁVAL????!!!!!!
bencze
bencze Creative Commons License 2000.06.30 0 0 5
Szia Kiran!

Azért egy piezorezonátor korrekt meghajtása sem kutya, ha elkészülök a transducerrel, lehet hogy megpróbálok majd konzultatíve közeledni hozzád.:-))) Oké?
Köszi, szia:
bncze

Előzmény: Törölt nick (4)
bencze Creative Commons License 2000.06.27 0 0 3
Kiran!
Bocs, de rosszul emlékszel a tipicomra! Tranducerem nincs, (erről szól a topic is, hogy) EZT KELL elkészítenem. Piezokerámia tárcsából, kicsatolóközegből, ellensúlyból kell méretezetten összeállítanom úgy, hogy a rezonanciapontja 500kHz körül legyen. A generátor majd hozzá lesz illesztve, a lényeg a mechanikus rezonátor egység (transducer)!
OKÉ? :-)))
De azért köszi a jótanácsokat, szia, üdv.:
bencze
Előzmény: Törölt nick (2)
bencze Creative Commons License 2000.06.26 0 0 1
Kedves Cactus!

Az ötlet nem jó, elvetem, de azért kösz!
Miért?
1. Nem vagyok híve az állatok öncélú kizsákmányolásának.
2. Ők nem a szükséges frekvenciasávban "dolgoznak", egy nagyságrenddel lejjebb rezegnek (kb 25....35kHz környékén).
3. Csak töredéke a lesugárzott teljesítményük a nekem kellőnek, (tudtommal csak 100 milliwatt körüli).
Csaó:
bencze

Előzmény: Cactus (0)
Cactus Creative Commons License 2000.06.26 0 0 0
Mi lenne, ha fognál egy denevért?
Előzmény: bencze (-)
bencze Creative Commons License 2000.06.25 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Nagy fába vágtam a fejszémet. Sürgősen kellene házi használatra készítenem egy ultrahang-terápiás fejet (transducer), amely valahol 450..500kHz-környékén rezegne és kb 1,5-2W/négyzetcentiméter energiával sugározna.
(Izületi panaszok kezelésére használják de az adott esetben a folyamatos kezelésekre való bejárás nem megoldható, ezért kell készítenem egyet.)
Nincs megbízható forrásom a kristály és a kicsatolás vastagságának a méretezésére.
A meghajtó elektronika saját tervezéssel már készülget, igaz a piezo teljesítményvezérlését csak távoli elméleti alapokról ismerem, nem ártana egy (legalább egy ultrahangos mosóét!) kapcsirajzot is látni.
Kérlek, ha tudtok valahogyan (infók, címek, rajzok, tanácsok, stb.) segíteni, nagyon hálás lennék!
Előre is köszi, várok minden választ itt, vagy email-ben.
Üdvözlettel:
bencze

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!