Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 53
[size20]Szóval van itt egy másik Kocsis Orsolya honlap is, ami egy kicsit érdekesebb szerintem... : ) KOCSISORSOLYA.UW.HU LINK [/size20]
Kocsis Orsolya képei
etele Creative Commons License 2001.01.04 0 0 52
Es meg crossbrowser is...

Egyebkent regebben elhittem, h Orsolya site-ja valodi, de a mostani "dizajn" utan mar nem. Olyan nincs, h az elso valtozat, es annyi kritika utan egy frame-es oldalt keszit, ugyanugy "Nevtelen Normal Lap" title-el, 2001-ben, FrontPage 2.0-val. ;))) Halali.

Vagy valodi az oldal es direkt csinalja, polgarpukkasztaskent. :)

Udv, etele

Előzmény: tamas911 (51)
tamas911 Creative Commons License 2001.01.04 0 0 51
en megneztem, szerintem nagyon kiraly
en a Magyar Szamitas- es Informaciostechnikai Tudos Tarsasag es Alapitvany vizsgazott web- szakertoje vagyok (reg.szam: F111U99CK U) es batran allithatom, hogy Orsi oldala megfelel a legmodernebb Microsoft szabvanyoknak
akinek ennel jobb hompecse van, az batran irja be az url-jet a topikba es en szereny szakmai velemenyemmel illetem azt

T.

leha Creative Commons License 2000.12.20 0 0 50
megnéztem.
ÚÚÚÚÚRISTEN!
ibolya Creative Commons License 2000.12.20 0 0 49
nezzetek meg a honlapjat, kicsit atstrukturalta

gondolta: ha mar annyian irnak a vendegkonyvembe, hogy rossz a lapom, hadd dolgozzam at egy kicsit

es tett frame-ket, a tartalom, hala egnek, nem valtozott

GarneTT Creative Commons License 2000.09.13 0 0 48
ja kihagytam valamit, az oldal címe természetesen a hagyományokat követve még mindig Névtelen Normál Lap
Előzmény: GarneTT (47)
GarneTT Creative Commons License 2000.09.13 0 0 47
aztakutyamegamacska! (stílusosan)

lámmernéni felújította a lapját! Van itt minden, scrollozó szöveg, FRAME-ek(!) főlapon dizájn, de írónia is, a cikkek oldalon találhatjuk a matemetika kitételt.
Viszont megfogadta a tanácsokat, a dizájnt megpróbálta egyesíteni, de kedvencünk, a mandelbrot háttér a családnál azért megmaradt.

Milyen lehet az, aki a szabadidejét egy macskával és egy kutyával tölti... :-/

Mindenesetre még mindig figyelmetekbe ajánlom a vendégkönyvet, rulla! :)

alienne Creative Commons License 2000.07.01 0 0 46
ej, no, Hamster, mondtam én azt egy szoval is, hogy a te lapod a szar? (ha akarod mondhatom ;)
Előzmény: Hamster (43)
hkr Creative Commons License 2000.06.30 0 0 45
No, kijavította magát a Budapest Bannk :-)
ibolya Creative Commons License 2000.06.30 0 0 44
de alienne, mar ne haragudj, en lattam sok kedvenc allatom meg hasonlo honlapot, de azokban talan meg volt az igyekezet, hogy valami gusztusos es szep dolgot csinaljanak

orsolya annyira sulyos, hogy egyszeruen nem jon ra, hogy milyen bena dolgot csinalt, szerinte a honlapja szep, meg vagyok gyozodve
annyira bebutitotta a rendszer vagy tom is en mi

es meg az ironiat sem erti (nem cenzurazta ki a vendegkonyvebol az enyhen ironikus hozzaszolasokat)

es egy ilyen no tanit egy iskolaban!!!

szerencsere mateket es nem esztetikat

es ez akkor is igaz, ha en utalom a matektanarnoket!!!!!

Előzmény: alienne (40)
Hamster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 43
Érdekes, nálam a "Kedvenc állatom" és a "Képek rólam" össze van vonva... Teljesen igaz, hogy kár ezt az oldalt szidni, meg tudom két kezemen számolni, hogy hány tényleg igényes privát oldalt láttam eddig az országban. Egyébként meg tessék jobbat csinálni, mondanivalóval, szívvel-lélekkel!

Hamster

Előzmény: alienne (40)
gumimano Creative Commons License 2000.06.29 0 0 42
Kedves James Bond!

Biztos vagyok benne, hogy ki fogják javítani. ;)
Egyébként az ünnepelt hibátlan képeslapot kap.

Előzmény: James Bond (41)
James Bond Creative Commons License 2000.06.29 0 0 41
Ha már orrturka, akkor ez ugyan nem Orsolya nevéhez fűződik, mégsem hagyhatom ki:


Forrás: a kép alatt hivatkozott oldal, azaz a Budapest Bannk hivatalos weboldala! :o)

alienne Creative Commons License 2000.06.29 0 0 40
látom, az igény megvan a fikázódásra. :)
úgyhogy aki unja már szegény Orsi cs#szegetését, az jöjjön át a A világ legsúlyosabb weboldalai/2. topikba, aztán mazsolázzon kedvére.
egyébként anno abban a topikban is volt egy ilyen eset (azt hiszem az egész azzal kezdődött), hogy valaki megtalálta egy mr. levi nevű úriember személyes lapját. na rá is szabadult szegény srácra az index (vagy akkor még internetto?) krémje, kapta a fikát zsákszám.
aztán egy idő után nem túl jó ugyanazt a szerencsétlent b#szogatni. ez olyan mintha még rúgnál kettőt egy hullába. úgyhogy, szerintem, hagyjátok Orsit, és gyertek, evezzetek a fos tágas tengerére, mert a weben van szemét dögivel. elég ha beírod az altavizslába, hogy "hobbim", vagy hogy "képek rólam", vagy hogy "kedvenc állatom".
jó szórakozást, az eredményeket meg osszátok meg velünk a fent említett fikázó topikban.

üdv,
alie-

ZedIzDead Creative Commons License 2000.06.29 0 0 39
"IgényesPage" rulez :-))))

[ZedIzDead.kb.ilyen.az.enyém.is]

Előzmény: Hamster (36)
ibolya Creative Commons License 2000.06.29 0 0 38
hat szerintem itt nem sikeres reklamozasrol van szo, mert akkor az origon, indexen, vianovon meg mindenhol bannerek vilognanak orsolya honlapjarol

szemelyesen en meg most is jot nevetek es feludulok, mikor meglatom a lapot

annyira egyeni es utanozhatatlan a stilusa.... szerintem le kene vedesse :-))))

Előzmény: Hamster (36)
ibolya Creative Commons License 2000.06.29 0 0 37
hat sajna, hogy kitorolte a fikazo hozzaszolasokat, egyik-masik szellemes volt
a figyelmebe kellene ajanlani az Indexes topicot
akkor talan szemelyesen tudna vallani a sajat honlapjarol
bar lehet, mar keszul az uj honlap
Hamster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 36
Áruljátok már el nekem, hogy mi a különleges ezen az oldalon, hacsak az nem, hogy valaki ilyen módon reklámozta be, sikeresen, tegyük hozzá. Anno ezer plusz egy éve webkritikai rovatot vezettem eme webújság elődjében, és azóta is épp eleget nézelődöm, ne mondja nekem senki, hogy ez rosszabb a magánoldalak 90%-ánál! Egy jó oldalhoz szerintem nem design kell, hanem mondanivaló, neki itt annyi volt, hogy kicsit be akart mutatkozni, ebbe miért kell belekötni?

Ami azt illeti, hogy magánoldal... Miért ne csinálhatna? Az én weboldalamat például már láttak embert, aki a metrón (igen, a föld alatt, a hosszú kék szerelvényen) olvasta :) Jó érzés az. Nem tudom az én oldalamat hányan látták (97-ben levettem róla a számlálót, 4-5000 körül járhatott, ami iszonytat nagy szám volt akkoriban), nem is az számít, hanem hogy hány levelet küldenek, miszerint "láttam, tetszett, köszönöm". Ez büszkeséggel tölti el az embert, és ilyenkor nem figyeli azt, hogy a design milyen, van-e rajta CGI, aktív oldal, aktív részecske, intelligens molekula, stb. Lehet, hogy azért csinálta az oldalt, hogy ICQ-n ne kelljen sokat magyarázkodnia, hogy ki is ő. Nem hiszem, hogy egy személyes oldal értelmetlenebb lenne, mint egy olyan, ami kifejezetten csak a villamosokról szól ;) És alvareznek igaza van, az ember előbb megtanulja, hogy mi az a header, mit jelent az, hogy hátultesztelős ciklus, és csak aztán áll neki oprendszert írni :)

A vendégkönyv pedig az övé, miért ne törölhetne belőle?

Hamster

hkr Creative Commons License 2000.06.28 0 0 35
valallni = vallalni

bocs, ezt igy nem tudtam vallalni :-)

Előzmény: hkr (34)
hkr Creative Commons License 2000.06.28 0 0 34
Emberek!

En komolyan nem ertem, hogy mi a baj Orsi honlapjaval.

Hajdan (uszkve 4 eve) en is csinaltam szemelyes honlapot. Rajta volt a fenykepem, egy rovid eletrajz rolam, kedvenc linkjeim, volt rajta egy uzeno, ahonnan SMS-t lehetett kuldeni nekem. Felraktam az egyetemi szakdolgozatomat, jonehany ujsagcikkemet, es volt nehany fotosorozatom is fent. Aztan atalakitottam dinamikussa az oldalt, lett rajta sajat programozasu chatroom, ahol velem lehetett online csevegni. A szobamban felszereltem egy webkamerat, es ha otthon voltam, lehetett latni, hogy mit teszek-veszek. A barataim nezegettek, uj virtualis ismeroseim ismertek meg egy kicsit jobban, kaptam hasonlo erdeklodesu emberektol leveleket stb. Sok regvolt baratom, egykori iskolatarsam bukkant ram, de meg sok eve beszeloviszonyban sem allo rokon is ujra elkezdett kommunikalni velunk a weblap hatasara stb. Szoval szerintem nem rossz dolog egy szemelyes honlap.

Most mar nincs lapom. Ennek oka az, hogy nincs idom olyat csinalni, amilyet szeretnek, es amit valallni tudnek, foleg most, hogy egy webprogramozassal (is) foglalkozo ceget vezetek. De sokszor gondolok ra, hogy legalabb a cikkeimet fel kene pakolni a halora, mert sokan keresik oket osszegyujtve.

Orsi lapja is egy probalkozas. Osszerakott valamit. Ha nem kerul az Index ajanlott linkjei koze, ki nezte volna meg? Vannak sokkal de sokkal de sokkal gyengebb minosegu lapok. Baj ez? Nem baj. Nem jaratja le a webet. Szerintem egy ViaNovo sokkal inkabb lejaratas, mert azt komoly penzert, ugymond szakemberek csinaltak.

Szerintem vannak jo szemelyes honlapok is. Egy baratomet merem ajanlani:

http://Gelleri.Hungary.Nu

Erdekes olvasnivalok, idetlen rajzok, sajat versek, erdekes fenykepek, sajat zenek, nyelvtanitashoz hasznos anyagok... Ami ot szemelyesen erdekli. Soha nem reklamozza, az talal oda, aki rakeres valamire a halon, vagy aki tudja, hogy Cece lapja ott talalhato.

division by zero Creative Commons License 2000.06.28 0 0 33
hát ez a moderáció tényleg durva volt tőle!
és, hogy-hogy nem vette észre több bent hagyott hozzászólásban az alig rejtett iróniát?
Előzmény: bluebadboy (32)
bluebadboy Creative Commons License 2000.06.28 0 0 32
Nem tudom, figyeltétek-e, de Kocsis Orsolya észlelte a vendégkönyvében őt és honlapját ért támadásokat, és jól kimoderálta a neki nem tetsző megnyilvánulásokat.
bbb.
tamas911 Creative Commons License 2000.06.27 0 0 31
bal oldalon van az anyuka es jobb oldalon a lanya...
...es ott az orruk alatt a kis elkent fika paca pedig Lajoska :)))

'911

Előzmény: Lajoska (30)
Lajoska Creative Commons License 2000.06.27 0 0 30
Sziasztok!

A fotóalbumban ki a lány és ki az anyuka?

Segítsetek!

Lajoska

GarneTT Creative Commons License 2000.06.26 0 0 29
igen,én is olvastam az igaz történetet... akkor pontatlanul fogalmaztam. Az emberek akkor nem tudták, hogy az oldalnak EZT a verzióját nem ő csinálta. HMm... Lehet, hogy Orsi néninek ez nem is az igazi honlapja, csak valaki átrajzolta, átírta és felrakta egy free serverre? ;)))
Előzmény: ZedIzDead (27)
alvarez Creative Commons License 2000.06.26 0 0 28
haho!

én szeretem magamat reklámozni. rossz szokás, de mint egy személyes honlap, mind ez a topic erről szól.

és nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy aki ilyen honlapot feltesz az inetre az egy szerencsétlen hülye, sem azzal, hogy ez lejáratná az internetet.

valahogy el kell kezdeni, és aztán fejlődni. fordítva nem megy.

programozni is úgy kezd az ember, hogy
10 PRINT "HELLO! ";
20 GOTO 10

persze az sem másodlagos szempont - ahogy bluebadboy megfogalmazta -, hogy ha nem lennének ilyen lapok, nem lenne min kacagni.

:alvarez:

Előzmény: ibolya (22)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.06.26 0 0 27
Mahir angolul nem tud, és ezen lehet röhögni (de a csávó naívan azt hiszi, az oldala okés - hisz büszke rá, sőt, magára is - ld. képek)

Mahir TUD angolul. A főoldalon látható szöveg nem az ő műve. Olvasd el a lap valódi és teljes történetét.

[ZedIzDead]

Előzmény: GarneTT (26)
GarneTT Creative Commons License 2000.06.26 0 0 26
IMHO nemnagyon lehet párhuzamot vonni Mahir és Orsolya asszony között. Mahir angolul nem tud, és ezen lehet röhögni (de a csávó naívan azt hiszi, az oldala okés - hisz büszke rá, sőt, magára is - ld. képek), míg ez az asszonyság informatikát tanít, és az oldalán lehet röhögni. Mert ő meg erről hiszi azt, hogy ért hozzá... az biztos, hogy nem sok honlapot böngészett végig, így szinte vaktába írt egy lapot. Az ember ha látja, hogy szart csinált, akkor nem adja ki a kezéből. De ő nem vette észre, hogy sz*r, vagy legalábbis nem illik bele az internet mai képébe. Lehet, hogy egy új stílust teremtett, és pár év (hónap? nap?) múlva mindenki ilyen lapokat fog csinálni (sic!)
Előzmény: tamas911 (25)
tamas911 Creative Commons License 2000.06.26 0 0 25
de ha Dalvador Sali vagy Jean Saul-Partre csinalta volna az oldalt, akkor mindenki bamulna, hogy milyen nagy muveszet is ez, igaz ?

tessek konstruktivan kritizalni: mondjatok meg Orsinak, hogy mit hogyan csinaljon, hogy esztetikusabba tegye az oldalat

az internetet pedig, ha egyaltalan le lehet jaratni, akkor inkabb a fikazok jaratjak le
de inkabb csak magukat jaratjak le

'911

Előzmény: tamas911 (24)
tamas911 Creative Commons License 2000.06.26 0 0 24
ha'lo' mindenkinek !

tipikus kis-magyar-szociografia ez a K.Orsi esete a webbel

a weben szerencsere szolasszabadsag van, elmondhatja Orsi is amit akar es erre ragalhatnak a latogatok is (azonban ne feledjetek feleim, hogy a reagalas a reagalot is minositi !!)
Orsi vendegkonyvebe irok nagy resze a nevtelenseggel visszaelve nagy batran fikazza azt, ami nem tetszik neki elso latasra (holott lehet, hogy mindannyian tudjak milyen a cool webpedzs, de mar nem biztos, hogy kepesek lennenek olyat produkalni)
ezenkivul, a szepseg igen szubjektiv dolog: nezzetek csak a tukorbe, egyikotok sem egy macso-himzes, megis edesanyatoknak ti vagytok a legszebb ezen a foldon

nagyon kevesen vannak, akik segito szandekkal reagaltak Orsi oldalara, ok elfelejtettek, hogy senki sem szuletik zseninek, mindent meg kell tanulni
aki tanul, azt pedig segiteni kell es probalkozasat mindenkeppen ertekelni kell, jotanacsokkal ellatni nem pedig fikazni

a webnek tobbek kozott ez is lenne az egyik szerepe, hogy olyan virtualis kozosseget teremtsen, amelyben a tobb szem tobbet lat elv alapjan gyorsabb az informacio aramlas es ez altal a kozosseg egyedei is konnyebben tanulnak
a tobb f@szfej tobbet tud fikazni megoldas nagyon balkaninak tunik

azt azonban nem igazan ertem, hogy mitol cool a Mahir oldala es mitol fika az Orsie ? csak nem valami sznobsag jatszik itt be megint, hogy ami nem magyar es plane angol az man dofi
amugy a Mahir oldalat nagy ovacio fogadta, nem pedig selyem-takony-omles

mindenki szamoljon el magaban 1-tol 15(ezer)-ig mielott fikazni kezd

...,14998, 14999, 15000
T.

Előzmény: ibolya (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!