Keresés

Részletes keresés

knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 829

Köszi, akkor kutatok tovább. 🙂

Előzmény: In Lak'ech (828)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.19 0 0 828

Én csak akkor veszek észre teljesítménycsökkenést, amikor már csak egy egység világít az ötből.

Úgy látszik eszméletlen sok dolgot lehet állítani ezekben a járgányokban szoftveresen.

Előzmény: knorti (827)
knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 827

Azt sikerült valahogy állítani, hogy ne 50%-os akkumulátornál kezdjen visszavenni a teljesítményből?

Kicsit idegesítő, hogy 54%-kal indulok otthonról és 1 perc múlva már csak úgy gyorsul mint egy csiga. Eléri még a végsebességet, de kb 3szor annyi idő alatt.

Előzmény: In Lak'ech (824)
Fingusz Creative Commons License 2021.10.14 0 0 826

Sikerült orvosolni a hibát ,megy mint a szél ! Csóri tulaj azért adta le mert állandóan leállt ,persze mert nem ért a cső a benzinbe !A kis vágott szeműek is megérik a pénzüket !Nekem viszont lett egy majd vadi új rollerem bagóért ! 

Előzmény: Fingusz (822)
knorti Creative Commons License 2021.10.07 0 0 825

Még csak 3 hete használom, remélem nem gyakran kapok defektet. 😁

Gondolkodtam én is a hack-en, de 

1 garancia bukta

2 hatótávolság mondjuk még feleződne akkor alig tudnám hasznát venni.

Franciaországban élünk itt 25 km/h-ra vannak korlátozva az elektromos kütyük.

Előzmény: In Lak'ech (824)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.06 0 0 824

Hasonlóak a tapasztalataim. Én nem mértem pontosan, de szerintem nekem is 20 km. körüli a max. táv. Én is mindig S-ben használom, bár én 78 kg. vagyok. Ezért is tettem le arról, hogy a 20km/h korlátot kiüttetem, mert valószínűleg drasztikusan csökkenne az amúgy sem nagy hatótáv.

Azóta én is megtaláltam a pótgumi-szettet a dobozban. A külsőt k . .va nehéz le illetve felszerelni a felnire. Vért ízzadtam vele. :-)

Előzmény: knorti (823)
knorti Creative Commons License 2021.10.06 0 0 823

PRO II-m van nekem volt tömlő is a külső gumiban a dobozában.

Viszont cserébe én is kérdeznék egyet tőled.

Nekem köszönő viszonyban sincs a hatótáv a gyárival. Tudom, hogy a 45 km egy 75 kilós emberrel és 15 km/h sebességgel van mérve.

92 kiló vagyok és sport módban használom, sok szintkülönbség nincs a munkahely és a lakás között. 3x már nem tudok bejönni, kétszer is alig. Tehát a tényleges hatótávom kb 20 km ami siralmas. 

Előzmény: In Lak'ech (821)
Fingusz Creative Commons License 2021.09.19 0 0 822

Sziasztok ! Vettem egy benzines rollert a kérdésem másnak is rövid a benzincső a tankban ,nem és le az aljára !? 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.08.19 0 0 821

Megkaptam életem első elektromos roller.......

....defektjét. Szépen kiszedtem a hátsó kereket, levettem a külső gumit. Hát láss csodát, a belső tömlő úgy nézett ki, mint a szivacs. A belsőből pedig egy marék egyhetes rágógumi állagú gumireszeléket szedtem ki. Tehát a megragasztás eleve esélytelen. Elkezdtem keresni tömlőket. Csomó helyen azt írják, hogy "az eredetivel megegyező minőségű". No ez a fentiek ismeretében eléggé elriasztott a vásárlástól. Van ötletetek, hogy hol érdemes belső tömlőt vásárolni a Pro II-esemhez?

Valamint emlékszik rá valaki, hogy az eredeti, gyári dobozban tartalék belső is van, vagy csak külső? Mert külső tudom hogy van. Sajnos a doboz otthon van pár várossal arrébb.

In Lak'ech Creative Commons License 2021.08.09 0 0 820

Én azt olvastam a tömör gumiról, hogy idő előtt tönkreteszi a kopó alkatrészeket.

Előzmény: GBENY0V (819)
GBENY0V Creative Commons License 2021.08.09 0 0 819

XIAOMI M365 SCOOTER rollerem van.
Több mint 700 km-t mentem vele és leeresztett az első kerék.

Azt a tanácsot kaptam, tegyek fel mindkét keréknek TÖMÖR gumikat.

Feltettem.

Így már nem kell ügyelnem arra, hogy jó keményre vannak-e fújva a gumik, belemegyek-e valami vasba, vagy üvegbe.
Nyilván jobban ráz a kockaköveken.
De megéri.

Valamit valamiért...

Kese_ Creative Commons License 2021.07.21 0 0 818

Üdv!

Töltés közben mutatja a százalékot, ha megnyomod a bekapcs gombot! Amikor 100% ne húzd ki a töltőt! Várd meg amíg zöld lesz a töltőn a fény. Addigra a kijelző is kikapcsol. A töltésciklus végén balanszol, fontos megvárni!

Balesetmentes közlekedést!

Ne rollerezzetek ott, ahol autók járnak, nem figyelnek a rolleresekre, sem a kerékpárosokra.

Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.12 0 0 817

Természetesen töltés közben gondoltam:):)

Előzmény: Törölt nick (816)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.12 0 0 816

Sziasztok,

Mi 1S roller kikapcsolt állapotban mutatja a töltést?

Köszi a segítséget.

In Lak'ech Creative Commons License 2021.07.06 0 0 815

Nagyon köszönöm az ötletet.

És mielőbbi felépülést neked!

Előzmény: Kese_ (814)
Kese_ Creative Commons License 2021.06.29 0 0 814

Sziasztok!

Nem reklám céljából, mert nem ismerem a céget, de viszonylag olcsón vállalják a sebesség feloldását! 3000HUF

https://rollex.hu/ 

Mások figyelmét is felhívnám, hogy a sebesség veszélyes! 2 hete 20km/h-val mentem közúton (tempomattal), és egy autó elkezdett előzni. Jobbra volt egy utca ahova befordult velem együtt! Észre sem vette először, hogy elsodort és felborultam. Korházban töltöttem pár napot, agyrázkódás eszméletvesztés, zúzódások.

Mai napig nem tudok dolgozni, úgy szétment mind a két kezem.

Szóval aki "száguldozni" akar, ne autók által használt úton tegye, hanem jó minőségű üres kerékpárúton!

Sajnos nálunk 100m ilyen létezik....

Balesetmentes közlekedést!

Üdv

Előzmény: In Lak'ech (811)
Bandidodó Creative Commons License 2021.06.22 0 0 813

Sziasztok!

Xiaomi electric scooter pro 2-m van.

Megosztanám a tapasztalataim.

Sikerült lecserélnem a szoftvert benne.DownG nevű appot használtam.Követtem a YouTube videót amiben vannak linkek ahol le tudod tölteni hozza a szoftvereket. Kis küzdelemmel aDRV155 file lett jó .

igy most 32 km/h az S, a D fokozat 28 km/h a gyalogos 18 km/h.

Sajnos melyik video volt már nem tudom mert sokat töltöttem le,de essentail tipus lett jó .

Ha valakinek van tapasztalata vagy gyorsabb szoftvert talál , megköszönöm .

470 km van benne. Teljes hatótávot nem mértem de így is sztem el megy 30-35 km biztosan.

Megmérem egyik nap és leírom .

Kese_ Creative Commons License 2021.05.14 0 0 812

Persze.

Előzmény: In Lak'ech (811)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.05.13 0 0 811

A publikus mailed működik? Mert ha megengeded, megkeresnélek privátban, egy kis ezzel kapcsolatos segítségért. Elég béna vagyok ezekhez a dolgokhoz. :-)

Előzmény: Kese_ (810)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.13 0 0 810

Hi

Az az igazság, hogy nekem 1s van, azzal jól muzsikál. Sajnos nincs tapasztalatom más veziókkal..

A Ni HOME App van nekem átállítva Hong Kong-ra!

Az update-t lenyomom, ne frissítsen, pedíg szól!

De amóta telepítettem az m365 tools-t nem is léptem a MI HOME app-ba.

Előzmény: In Lak'ech (809)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.05.13 0 0 809

Ez ugye a Xiaomi pro 2-vel nem működik? Az enyém gyárilag 20 km/h-ra van korlátozva, mert bár hazai üzletben vettem, de német régióra lehet állítva. Egy barátomnak ugyanilyen rollere van, szintén Magyarországi vásárlás, de az övé alapból 28 km/h-t tud. Bosszantó.

Előzmény: Kese_ (808)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.13 0 0 808

Hali!

Nem kell semmit módosítani a rolleren, ez benne a jó! A 365 tools a kulcs!

Írják is, ha minden működik, ne frissítsem a szoftvert, mert most támogatott az összes funkció!

Ez a program nem egy hack-elő szoftver, hanem egy profi diagnosztika, összes infó kiolvasható a rollerből!

Még a cállánkénti voltokat is mutatja. Nagyon szuper,  a Trip-et is lehet vele rögzíteni, térképen visszanézheted, hol mennyivel mentél és mennyit fogyasztott. Mennyit tudsz még megtenni egy feltöltéssel stb.

Üdv

Kese 

Előzmény: PontK (807)
PontK Creative Commons License 2021.05.13 0 0 807

Szia, szeretném megkérdezni, hogy te átestél már ezena  módosításon? ha igen mik az eddigi tapasztalataid? kaptam egy Pro 2-est és szeretném ha egy kicsit többet tudna :)

előre is köszi 

Előzmény: Ronron (802)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.09 0 0 806

Üdv!

(HACK NÉLKÜL MAX SPEED, NO DOWNGRADE!)

Szeretnék megosztani egy tapasztalatot! Nemrégiben vettem egy Xiaomi S1 rollert.

Vadonat új 2 fékkarral rendelkezik! Az egyik a hátsó tárcsaféket működteti, a másik a KERS-t, azaz a behúzásával változik az energia visszatáplálás mértéke, illetve a fékhatás! Nagyon jól használható, nem kell szoftveresen állítgatni az erősséget!

No de a sebességről szerettem volna írni. Alap sebesség az új rolleren 5km/h, 15km/h és 25km/h.

Mi Home app nem frissítette a szoftvert első kapcsolódás után (alul ítram róla), de azt hiszem ki is kapcsolható.

Tehát az alap verziók: ESC 2.2.5 BLE 1.3.2 BMS 1.2.8

100kg vagyok, alattam ment 25km/h sebességgel S fokozatban (már ez is szép).

HEKKELÉS nélkül 30km/h-ra fe lehet tornázni! Mit kell tenni?!

Letölteni az m365 tools appot! Free használat mellett is használható egy bizonyos funkció. A Basic funkciók között állítható a Speedlimit Settings, ami béta fázisban van, de működik! Legalábbis az enyémen biztos! Feltoltam 50km/h-ra. Terhelés nélkül mérve 33-34km/h a sebesség!!!

Alapjaiban megváltozik az egész karakterisztikája az energia elosztásnak! Eco (gyalogos) módban is 20km/h a vége, de max 200W teljesítménnyel gyorsítja a rollert. Azaz emelkedőn kipurcan, még a gyengébben is, de sima sík úton lassan felgyorsít 20 km/h-ra. D fokozatban igen erőteljesen gyorsít 25 km/h-ra, kb. mint a gyári értékekkel a sport fokozat, de mégis takarékos. S fokozatban nagyon érzékeny lett a gázadásra, ugrik, 30 km/h-ig. (Volt hogy 750W-ra is felment a teljesítmény, de hosszú távon nem biztos hogy jó tesz a 250W-os motornak!)

Aki akarja, próbálja ki! Így használom egy ideje, nagyon jó. Ha nem kell a speed hack, csúszkát vissza kell húzni 0-ra, akkor a gyári beállítások maradnak!

Még egy jó tanács! A MI Home appban a lokációt állítsátok át Hong Kong-ra, vagy Kínára, nem fog csökkentett sebességű firmware-t letölteni! Legalábbis remélhatőleg! Magyar, vagy EU lokációval nekem azt írta a roller, hogy másik felhasználó használja a BT kapcsolatot, előbb válasszam le. Hehe vadi új volt, ki kapcsolódott volna rá?!

Na ennyi!

Üdv

Kese

In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 805

Vadonat újonnan vette párom.

Előzmény: névtelen (804)
névtelen Creative Commons License 2021.03.14 0 0 804

A kicsi hatótáv adódhat abból is, hogy az akksi nincs jó állapotban.

A Litium-Ion akksik nem szeretik a hosszú távú mélymerítést, szóval, ha az előző tulaj ment vele egy kicsit, majd lemerülve eltette és nem érdekelte, majd odaadta neked, akkor lehet, hogy az akksi halálán van, nem kellett sokat használni hozzá, vagy, bármi, ami kapcsán sokat volt lemerítve és úgyhagyva. Érdemes kideríteni, hogy használta, meg nem tudom, hogy appban van-e akku diagnosztika, ha igen, érdemes ránézni.

A hatótáv súlytól és tereptől is függ, mennyit gyorsítasz, fékezel, mekkora a súlyod.

A specifikációs hatótávot meg lehet, hogy újkorában is csak akkor tudja, ha 60 kilós vagy, és tök sík terepen, gyorsítás és lassítás nélkül használod vadi új akksival. Nem tudom, mi a gyakorlat a Xiamominál, de mielőtt esetleg hekkelnéd a vezérlést, ennek érdemes utána járni, hogy van-e akksi gond.

Előzmény: In Lak'ech (801)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 803

Nagyon köszönöm a gyors választ. Te maradtál a gyári firmwarenél, vagy hekkelted?

Előzmény: Ronron (802)
Ronron Creative Commons License 2021.03.14 0 0 802

Hasonlóan jártam Xiaomi mi365 pro 2 rollerrel...

Ha Mi Home appon keresztül regisztrálod, akkor automatikusan letölti a rollerre a legújabb firmwaret. Ez a firmware erősen lekorlátozza (nem olvastam utána, de gyanítom, hogy a német max 20km/h szabályt állítják be vele). A roller egyébként 30km/h-ra is képes.

Mit tudsz tenni?

1. vársz míg lesz rá normális gyári firmware (ha egyáltalán lesz ilyen).
  2. downgradeled a rollert és felteszel egy custom firmwaret. Ez valószínűleg garancia vesztéssel jár és onnantól kezdve nem használhatod a Xiaomi Mi Home app-ot mert rögtön visszateszi a gyári szoftvert. https://www.youtube.com/watch?v=VgxYYbUMGGA Kell hozzá egy androidos telefon. 15 perc alatt meg van a dolog.

Hatótáv kérdésében nincs tapasztalatom és nem is olvastam olyat, hogy gond lenne vele. A custom firmwarrel kb. 10%-kal gyorsabban fog merülni a roller, mert az igyekszik a maximumot kihozni a szerkezetből. 

Előzmény: In Lak'ech (801)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 801

Nem egy pörgős topik, de hátha valaki erre téved.

Megajándékoztak egy Xiaomi Pro2-es elektromos rollerrel. A problémám az, hogy az elejétől fogva nem tudok vele 19 km/h-nál többet menni, pedig a specifikáció 25 km/h-t állít. Még úgy is csak 20 km/h-t mutat a sebességmérő, ha felemelem az első kereket és úgymond totál terhelésmentesen csutkára nyomom a gázt. Ez mitől lehet vajon.

Arról már nem is beszélve, hogy eddig szumma 38 km-t tettem vele meg, de ezt két töltéssel. Igaz a specifikációban megadott 40 km hatótáv??

Skyrock Creative Commons License 2021.02.18 0 0 800

Nem tudom ti h vagytok vele,de engem nem elégít ki az elektromosok 13km es hatótávja. Azután pedig konnektor közelébe kell tolni hogyha tovább akarok menni. Majd pedig ott van az is h egy használt suzuki swift ára egy roller...aztaaa..! Szóval fogtam szépen a yamaha jog robogómat és átfaragtam rollernek. Messze jobb lett mint az eddig általam ismertek mind benzines és elektromos formái. Végsebesség 60+ km/ó ,hatótáv 200km.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!