Keresés

Részletes keresés

Rooney99 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 12752

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a minoxidilmaxos topical finasteridehez képest finasteride tabletta összetörve minoxidilbe keverve mennyire oldódik, illetve mennyire működik a dolog? 

Mr. One-Two Creative Commons License 2021.03.30 0 0 12751

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy tud-e valaki olyan orvost, akihez érdemes elmenni hajhullással kapcsolatban? Ez alatt azt értem, hogy érdemben megvizsgál, tisztában van a ma használatos szerekkel, ha úgy érzi hogy szükséges akkor fel tud írni finát és nem csak elteszi a pénzt és kizavar a rendelőből. Teljesen új vagyok hajhullás elleni módszerek terén és örülnék neki ha lenne egy hozzáértő orvos aki tudna foglalkozni a problémával és nem nekem egyedül kellene kitalálni hogy mivel próbálkozzak. Ha valaki tudna ilyet annak nagyon örülnék, ha pedig szerintetek ilyen itthon nem igazán van akkor azt az infót is szívesen venném.

És bocsi ha ez már az ezredik ilyen kérdés, nem igazán tudok hova fordulni, valahol olvastam hogy ez a legnagyobb aktív hajhullással kapcsolatos fórum, úgyhogy gondoltam megkérdezem itt. Köszi szépen előre is :)

Fomate Creative Commons License 2021.03.15 0 0 12750

Jaja, minden ezt támasztja alá.

De pl nagyon érdekes, hogy amit linkeltél kutatás úgy néz ki, hogy először csepegtetik a duta-t a fejbőrre, majd azt követi a microneedling 1.5mm-el. Miközben szinte az összes youtuber ezt pont fordítva csinálja. (én is fordítva csináltam eddig, hogy először sebzés, majd csepegtetés, de a múltkor a minoxidil után csináltam a sebzést, és sokkal jobban éreztem, hogy bekerül a fejbőrbe), valószínűleg érdemesebb így csinálni.

Nagyon várom már, hogy kiderüljön, hogy ez a topical duta mennyire megbízható/hatékony, aztán ha igen, kezdem is a próbát.

Előzmény: justcage (12749)
justcage Creative Commons License 2021.03.14 0 0 12749

Itt egy kutatás a topical dutasteride-ről, nem tudom mennyire hiteles, de e szerint a mellékhatásai minimálisak a szájon át szedett dutasteride-hez képest.

https://smj.journals.ekb.eg/article_42083_24b61cbba4be9982db23c318414034c0.pdf

Egy másik oldalon lévő elmélet szerint ez a molekulák méretével és lipofilitásával van összefüggésben.

"The idea behind topical dutasteride has to do with the chemical properties compared to finasteride. At the molecular level, dutasteride is more difficult to deliver as a topical agent to be absorbed through the skin due to the size of dutasteride molecules. They are larger than those of finasteride. This difficulty however becomes an advantage as the difficulty to get past the subcutaneous layer may prevent systemic absorption. The molecular size prevents deep penetration. In addition, dutasteride has a high lipophilicity of 4.94, compared to 3.03 of finasteride, which means it is less water soluble than finasteride or more “greasy”. This higher lipophilicity can in theory help dutasteride to remain in the skin longer as these properties tend to preclude the paracellular and follicular routes of ingress into the skin."

Előzmény: Fomate (12748)
Fomate Creative Commons License 2021.03.14 0 0 12748

Erről nem hallottam még, azt viszont valamennyi kutatás alátámasztotta, hogy a topikális szerek lényegesen kisebb rizikoval hasznalhatoak, mint amit szájon át beszedsz. Szóval én még várok 1-2 hónapot a topikal dutaval, hogy milyen visszajelzesek jönnek rá, és ha jók, akkor egy dermarolleres módszerrel elkezdem kivaltani a szájon át szedett dutat erre. 

Előzmény: justcage (12747)
justcage Creative Commons License 2021.03.13 0 0 12747

Valahol azt olvastam, hogy a topical dutasteride-nek kevesebb mellékhatása van, mint a topical finasteride-nek, ez igaz lehet? Mert amúgy tabletta formában bevéve a dutasteride a durvább ilyen téren.

Előzmény: Fomate (12746)
Fomate Creative Commons License 2021.03.12 0 0 12746

Minoxidilmax kijött egy topical dutasteride-del, én rendelek majd: https://www.minoxidilmax.com/topical-dutasteride-Duderma

prime1977 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 12745

Na még egy kérdés srácok!

Szerintetek is NW2 ez a kopaszodás, nem NW3?

https://forum.hairsite.com/t/rahal-fue-norwood-2/28647

Ez egy olyan hajbeültetés ahol nem látszódnak a fekete pöttyök, nem is nagyon hiszem el, hogy így meglehetett csinálni.

Mert itt senki meg nem mondaná, hogy hajbeültetés történt.

Nem tudom tart-e majd valaha itt a hajbeültetés, hogy mindenkinek így meglehessen csinálni.

Várom válaszotokat!

Köszönöm szépen!

Előzmény: MustafaMukkerman (12744)
MustafaMukkerman Creative Commons License 2021.03.09 0 0 12744

Üdv!

24 éves vagyok, egyelőre még nem hullik a hajam, viszont a családban viszonylag gyakori a kopaszodás: apámnak 30 éves korára teljes vécéülőke séró lett, bátyám 26 évesen szintén jó úton halad efelé, viszont mindkét nagyapámnak iszonyú jó haja van 80+-os létére is, szóval azt mondanám, kb 50% esélyem van, hogy nekem megmarad a hajam. Bátyám és apám, ennyi idősen mint én, már javában kopaszodott. Ez persze nem jelenti azt, hogy én megúsztam, lehet, nálam csak később jelentkezik. Emiatt arra gondoltam, fél évente egyszer jó lenne eljárni valami hajdokihoz, aki megnézi kontroll jelleggel, miniatürizálódtak-e a hajszálaim, elkezdődött-e a dolog nálam, hogy időben közbe tudjak lépni finasteride+minoxidil kombóval. Az lenne a célom, hogy még azelőtt megállítsam, hogy én szabad szemmel észrevenném, hogy ritkul. Azügyben érdeklődnék, hogy hova érdemes menni ilyen vizsgálatra? Iletve van-e értelme csak úgy preventív jelleggel enyhébb cuccok szedésének, mint pl. cink, saw palmetto, stb.?

Köszi a válaszokat előre is!

Doctor Morreau Creative Commons License 2021.02.18 -1 1 12743

Nem az a lényeg, hogy elégedett vagy-e a beültetéssel, vagy sem.. 

Egyrészt a tény az, - és nem szabad hinni senkinek, aki mást mond - hogy minden beavatkozásnak a testedbe van kockázata. Fertőzés például a tűszúrásoknál... 

A hegek megmaradása az adó és fogadó helyen ugyancsak nem kizárható, sokaknál a bőr vörös és kissé süllyedt marad, apró tűszúrásnyomok is láthatóak picit. 

A nagyobb baj azonban, hogy 

1. a hajbeültetés nem ad végleges megoldást, ha elől be is ültetnek, de hátul még tovább hullhat és akkor úgy nézhetsz ki, mint a Hollik - aminél talán már a kopasz, vagy 1-2 mm-s haj is jobb

2. igenis fáj, nekem legalábbis nagyon is fájt, pedig nem vagyok pityergős fajta

3. a műtét után a további hajhullás elkerülése végett szedett finasteride (pláne a dutasteride) komoly egészségügyi kockázatokat hordoz magában. 

Betettem már korábban ezt a videót, a pali magyarázza, hogy ő miért nem vállalta be a hajbeültetést, egyébként egy komoly csávó, érdemes megnézni a többi videóját is:

https://www.youtube.com/watch?v=rnIR8lAXztE

Végül pedig - hacsak nem kifejezetten olyan szakmában dolgozol - annyit, hogy a nőknek 30 felett már tényleg kevésbé az számit. 

Sokkal inkább azt nézik, hogy egészséges vagy, van egy normális egzisztenciád és kiállásod. 

Előzmény: skywalker75 (12739)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 12742

Köszi, nekem M8 van. Legalacsonyabb fokon használtam eddig és úgy nagyon fájt már az 1 mm is, de akkor kipróbálom magasabbra állítva. Én is orvosi alkoholba áztatom előtte-utána. 

Előzmény: Fomate (12741)
Fomate Creative Commons License 2021.02.18 0 0 12741

Dr. Pen ultima A6 -ot vettem azt hiszem 2 hónapja, és messze az egyik legjobb vételem volt, mert:

- egyáltalán nem fájdalmas az 1.5 mm-es változat, ha a legnagyobb sebességgel használod (dermaroller meg dermastamp sokkal jobban fájt nekem)

- adnak hozzá 5-6 külön doboz tűt, amit kb 2-3x lehet használni, utána már érdemes lecserélni. Szóval ha 10 naponta használod, akkor 1 tű kb 1 hónapig elég, ami tök jó

- tölthető az egész, egyszerű a kezelés, tudod állítani a tűk mélységét (barátnőm pl arcára szokta használni a 0.5 mm-t)

- gyógyszertárban vettünk orvosi alkoholt (75%), és a kezelés előtt csak beledobom egy felespohárba a tűt és az alkoholt és hagyom 4-5 percig benne, soha semmilyen fertőzés nem volt

Előzmény: JohnAbruzzi9 (12732)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 12740

Sajnálom Morreau a negatív tapasztalataidat. A parókát szerintem sem érdemes használni, lelkileg (és a bőrnek is) hosszú távon lényegesen több a hátránya, mint az előnye. Más kérdés, hogy egy jól kivitelezett műtét, megfelelő helyen nem mindg zárul rosszul. Korábban írtad, hogy a befogadó helyen is látszanak a nyomok? Az hogy? Képet esetleg (ha nem túl indiszkrét) tudsz mutatni csak a beültetett részről élesen?

Előzmény: Doctor Morreau (11939)
skywalker75 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 12739

Akkor ezek szerint te nem vagy elégedett a beültetéssel? vagy lehet félreértettem, akkor bocs...

Hol csináltattad?

Előzmény: Doctor Morreau (12738)
Doctor Morreau Creative Commons License 2021.02.17 0 0 12738

A parókát szerintem felejtse el mindenki. 

Ma már egyre inkább máshogy gondolkodunk a testünkről, ha valakinek kihullik, akkor inkább hagyja a fenébe.

Ezt én saját tapasztalatból mondom, hajbeülti és fina kipróbálását követően. Túl nagy kockázat, rengeteg felesleges idő, pénz és energia az ember életéből ez a kettő is. 

Előzmény: smorgasbord (12729)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 12737

Ha jól letisztítod, majd alkohollal áttörlöd, és az eszközt is tisztítod, akkor nem. Persze arra figyelj, hogy rollerezés után ne menj el iszapbírkózni.

Előzmény: JohnAbruzzi9 (12734)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 12736

Elég nagyot tévedsz. Elfertőződik, betokosodik. Valószínűleg mielőtt még elterjedt volna a módszer, azért ezekre gondoltak pl. a tűméret kitalálásánál. Pont az a lényeg, hogy az apró sebzések mérete miatt nincs hegesedés, visszamaradó nyom. Az elfertőződésnek bőrnél, aminek azért a keringése kimondottan jó (ha nincs cukorbetegség, erős dohányzás), nagyon pici az esély, de ezért kell tisztítani. Ha szeretnél tisztább képet kapni, ne magyar fórumokon informálódj JohnAbruzzi9, hanem olyan helyeken, ahol van hiteles, hosszú távú tapasztalat.  

Előzmény: skywalker75 (12735)
skywalker75 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 12735

Szerintem hosszú távon tönkre teszi a bőrt.

Gondold meg, egy tű beszúr-kihúz-beszúr... több százszor egy hengereléskor.

Tuti visz a  hegyén valami szirszart amit betol a bőr alá.

Hosszú távon egyszer csak elfertőződik jobb esetben betokosodik az egész fejbőröd.

Hiába fertőtleníted ha a tűvel gyakorlatilag szanaszét lyuggatod a hámréteget , tuti beviszel valami porszemet alá...

Előzmény: JohnAbruzzi9 (12734)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 12734

Köszi! Lidocainra gondoltam már én is, hogy valami permet formában nem ártana hozzá, meg a bőrfertőtlenítőből is hasonló. A végén azon kívül, hogy újra fertőtleníted a felületet semmi másra nincs szükség?

Előzmény: Gabivagyok11 (12733)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 12733

Én használom időről időre, és erősíti pl. a minox hatását: 

1. Tiszta eszközzel dolgozz, a roller fejet mindíg tisztítsd meg: áztatni szokták alkohol/víz elegyében (én nem minden alkalommal egyébként, de tisztán tartom).

2. A bőrt is tisztítsd meg alkoholos bőrfertőtlenítővel rendesen előtte azon a részen, ahol használni fogod.

3. Tűhossz: ez jó kérdés, a 0.5 mm kevés hajra, 1.0-tól felfelé viszont eléggé fáj, szóval ha nincs otthon lidokainos krém, akkor azért kelleni fog egy kis fájdalomtűrés.

4. A pent mozgatni kell cm-ként fel-le és átlósan, hogy minél nagyobb területet fedjen le (kis, pontszerű vérzéseket lehet látni a használat után, ha csak pirosodik a bőr, az állítólag nem jó, mert nem elég mély a kis sebzés).

5. A végén újra tisztítsd át a bőr, és a rollert, vagy a pen párnás részét.

6. A legtöbben még aznap visznek fel minox-ot, vagy amit külső szerként használnak, de azért óvatosan a mennyiséggel, mert elég sok beszívódhat a tűk által nyitott csatornákon keresztül.

Hajrá!

Előzmény: JohnAbruzzi9 (12732)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 12732

Aki használ dermarollert/dermapent az leírná, hogy milyen elő/utókezelést végez ilyenkor? Konkrétan lépésről-lépésre kíváncsi vagyok a folyamatra, ami biztonságos és hatásos lehet. Köszi.

Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 12731

+1. Egyébként az afro haj a legrosszabb ilyen szempontból, mert nekik állítólag genetikailag kevesebb hajszálasak a graftjaik, viszont a göndörség "kompenzál", így jobban fed az ugyanolyan mennyiségű graft. Érdekesen oldja meg a természet.

Előzmény: Zimacharles (12730)
Zimacharles Creative Commons License 2021.02.15 0 0 12730

Hajátültetésnél nem igazán van olyan, hogy nincs egy hajszálas graftja az embernek (persze szőke hajnál átlagosan magasabb a 2-3-4 hajszálas graftok aránya), minden egészséges donorterület esetén van elég mennyiségű 1 hajszálas graft a hajvonal kialakításához, akár későbbi korrigálásához is, csak megfelelő műtéti technikával kell eltávolítani. Vannak hajklinikák, ahol külön szelektálják a graftokat hajszálszám alapján, és a hajvonal kialakítása is rasszoknak megfelelően történik (afro hajnál teljesen más a hajvonal típusa, míg kaukázusi hajnál szintén), így lesz természetes a hajvonal, és az egész hajzat. Egy átlagos kaukázusi haj esetén egyébként átlagosan 2,2-2,4/2,5 hajszálat tartalmaz egy hajtüsző, és az adóterületen különböző helyekről kell kinyerni egységesen a hajtüszőket, hogy minden területre a megfelelő kerüljön: a hajvonalba 1 és finom 2 hajszálas graftok, hátra a nagyobbak a hajtömeg létrehozása miatt.  

Előzmény: prime1977 (12721)
smorgasbord Creative Commons License 2021.02.07 0 0 12729

Van benne valami!

Manapság már vannak nagyon jó minőségű, élethű parókák is. Akinek nem használ semmi, az gondolkodjon el egy ilyenen.

https://www.youtube.com/watch?v=0SMOjVgfqv4

Előzmény: Paco155 (12728)
Paco155 Creative Commons License 2021.02.07 0 0 12728

Szerinem örökérvényű igazság, hogy a hajhullást csak a padló állíthatja meg. 

Előzmény: smorgasbord (12727)
smorgasbord Creative Commons License 2021.02.07 0 0 12727

Az én sztorim is nagyon hasonló, ugyanígy 20 évesen kezdődött a hajhullás korpásodással együtt, amiről később kiderült, hogy nem sima korpa, hanem pikkelysömör. És ugyanígy nem használt nálam semmi, még a minoxidil és a finaszterid sem.

A leírásod alapján nálad is diffúz androgén hajhullás áll fenn. Mivel a minox neked sem használt, ezért 2 dolog van, amiben még reménykedhetsz: a finaszterid és a dutaszterid. Mivel már 34 éves vagy és sok hajad elvesztetted, ezért én rögtön az utóbbit próbálnám ki, mert az a hatékonyabb (persze az sem hat mindenkinél).

Ha az sem jön be, akkor nyugodtan feladhatod, mert akkor már semmi nem fog segíteni. Mivel diffúz a hajhullásod, ezért még a hajbeültetés sem jöhet szóba.

Maximum egy jó minőségű paróka.

Előzmény: Bandita1986 (12726)
Bandita1986 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 12726

Sziasztok!

34 éves férfi vagyok, erős hajhullásom és rohamosan gyengülő hajam miatt (oldalt és hátul is) segítségetek kérném. Látva jó pár tag hozzáértését, hátha javasoltok valamit, amit még nem próbáltam a hajam megtartásáért. Segítségetek előre is köszönöm.

A hajam kamasz korom óta könnyen zsírosodik és néha korpás, a hajhullásom 20 évesen kezdődött, de akkor kb 1,5 év utánajárás/kivizsgálás/"csodaszer"-tesztek után egy orvos felírta a Verospiron tabletta alkoholos oldatát hajmosás utáni ecsetelésre. Ez vitaminkúrákkal és jobb samponokkal közel 11 évig hatott!

2019-ben valamitől elkezdett a szokásosnál is erősebben olajos/zsíros lenni a fejbőröm és hajam, plusz ha megkaparom a fejbőröm a körmöm alatt sok a felgyűlt, valamilyen "hámladék"/korpa (ami hajmosás utáni nap még elég száraz, aztán ahogy zsírosodik a fejbőr az is persze zsíros hatású lesz). Ez a jelenség most is fennáll...És persze egyúttal az erős hajhullás ismét előjött!

Megijedtem, így a hajszeszt elhagytam, hátha csak az szárította végképp ki a bőröm és attól fokozódott a faggyútermelés.

Azóta bőrgyógyász ajánlására használtam tisztító sampont és fejbőrt ápoló kissé olajos hajszeszt. Kezdetben (a mikrokamera felvételei is) tisztább fejbőrt és új hajszálakat mutatott a fejbőrömön, de a hajhullás alig csökkent. Sajnos a tisztább fejbőr hatása sem tartott sokáig, aztán az új apró hajszálak is kihullottak.

Csalódtam, másik dokihoz mentem. Kezdődött a szokásos procedúra: (szinte égető) kénes hajpakolás, kénes sampon, Alpicort hajszesz naponta… Nem vettem észre óriási javulást.

Ajánlotta a Regaine-t napi 2x. Az alkohol a bőröm totálisan kiszárította, napégésszerű hámlást okozva, és a mellkasom is kissé feszült, ijesztő volt bár ez lehet csak placebo hatás. Sajnos nem győzött meg a Regaine  hajnövesztő hatékonysága sem.

Most Teva Finat írt fel és szedek ¼-et másfél naponta, de a hajhullás nem igazán csökkent 4-5 hónap után. Persze félek az esetleges hosszú távú mellékhatásoktól!

A hajvonalam továbbra is erősen megy fel, ritkul, oldalt és hátul is egyre vékonyabbnak hiszem/érzem a hajszálakat. Ahányszor a hajamhoz érek, hullik belőle.

Plusz ott a már említett olajos/zsíros fejbőr és 3-4. nap már közepes viszketés. Szóval még mindig nem tudtak segíteni a kezdeti zsírosodási panaszom sem, nem a hajhulláson.

Szerintetek mit tehetnék? Mi állhat a háttérben? Vagy melyik dokihoz menjek, aki elég alapos?

Előzmény: tekergo93 (12651)
Fomate Creative Commons License 2021.02.03 0 0 12725

Ezt már több helyen is hallottam, illetve olvastam, hogy vannak olyanok, akiknek bármilyen gyulladás v megfázás esetén teljesen megszűnik a hajhullása. Érdemes lenne minél hamarabb ezeket kivizsgáltatnod, mert könnyen lehet, hogy nincs is férfias hajhullásod, hanem ennek a következtében van az egész.

SalgoValti Creative Commons License 2021.02.01 0 0 12724

Láttam a bejegyzéseid a "Koleszos homoszex élmények" csoportban, undorító! 🤢🤮

Előzmény: ennijo (12720)
akru88 Creative Commons License 2021.02.01 0 1 12723

Ennyi egészségügyi problémával biztos nem azzal foglalkoznék , hogy beültetés után "mákos" lesz a fejbőr

Főleg ahogy nézem egészségügyi problémád van sajnos bőven kopaszodási meg kevésbé. Lett egy minimális mickey egér vonalad az elmúlt 10 évben ? 

Sokan itt imákat zengenénk , ha csak ennyire menne el a hajunk ~40 éves korunkra. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!