Keresés

Részletes keresés

MMate98 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 12516

Az mondjuk kicsit erős, hogy 6000-ért próbálsz eladni egy kevesebb, mint 3 hónapon belül lejáró szert. :DDD

15.000-ért rendeltem 6 havi Kirklandet külföldről, ami 2500/db-ra jön ki és mellé 2022 a lejárata. Szerintem ezt picit gondold át

Előzmény: Johnny88 (12515)
Johnny88 Creative Commons License 2020.09.05 0 0 12515

Sziasztok! 

Mivel én már nem használom el és nem szeretném kidobni, eladó 2 darab Kirkland 5%-os Minoxidil Hab 1-1 havi adag. Lejárati idejük 2020. december! 6 ezerért vihető a két darab, postán is elküldöm. 

 

Fomate Creative Commons License 2020.09.02 0 0 12514

Annyi mindent rendeltem már, melyikre gondolsz? :D

Előzmény: kísérleti patkány (12511)
Balage-81 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 12513

Sziasztok!

 

A Kirklandban mi az az olaj, amitől ragacsos lesz a fejbőröm? A propilén glikol?

kísérleti patkány Creative Commons License 2020.09.01 0 0 12512

”Egyébként”

Előzmény: kísérleti patkány (12511)
kísérleti patkány Creative Commons License 2020.09.01 0 0 12511

Jó ötletnek tartom! Sok link, videó és képek együtt lenne. 
Egyenkent megjött a cucc USA-ból? Használod?

Előzmény: Fomate (12504)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2020.08.25 0 0 12510

Sziasztok!

Olvastam már többféle véleményt a fórumban, és tudom, hogy nem ez a leglényegesebb dolog, de milyen sampont/samponokat ajánlott használni, és heti hányszor? Én eddig Alpecin Sportot használtam minden nap + balzsamot (csak fodrászatban kapható valamilyen schwartzkopfos cucc) heti 3szor kb.

suruhaj Creative Commons License 2020.08.23 0 0 12509
Előzmény: tekergo93 (12492)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 12508

Ha van időm meg kedvem hozzá akkor néha segítek ha tudok itt, de arra nincs energiám és időm, hogy az összes infót kiírjam magamból - az azért rengeteg lenne.
Csak itt a fórumon 150 hozzászólást írtam amik közül volt jó pár terjedelmes is. Ez a fele sincs annak amit le tudnék írni. Ha ehhez még hozzáadnánk Fomate tudását is, egy könyv is kijönne. Ennyit szerintem senki se fog olvasni mert mindenki csak egy bizonyos kérdésre keresi a választ mert nincs energiája, ideje vagy kedve utánaolvasni alaposan. Az oldal linkje pedig lehet el fog veszni itt a fórumon ha újabb hozzászólások érkeznek. De ettől függetlenül felhasználhatod a fórumon elhangzott kommentjeim - bár néhányra ráférne a korrekció - néhányat meg az extrémsége miatt lehet jobb nem megemlíteni.

Előzmény: Fomate (12504)
MMate98 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 12507

Minox. szárító hatásának ellensúlyozására milyen sampont ajánlanátok?

Naponta mosom amúgy a hajam, ami tudom, hogy nem jó, de másnapra nagyon durván bezsírosodik a hajam. Tudtok valami naponta használható/hidratáló sampont, vagy valamit, amivel esetlegesen ki lehetne tolni 2-3 naposra a hajmosást?

MMate98 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 12506

Szerintem is szuper lenne :)

Előzmény: Fomate (12504)
Dava_23 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 12505

Ugyan csak olvasni szoktam a fórumot, de nagyon örülnék , ha tényleg csinálnál egy ilyen oldalt és megosztanátok a tapasztalataitokat. 

Előzmény: Fomate (12504)
Fomate Creative Commons License 2020.08.19 0 3 12504

!Közérdekű közlemény!

 

Több éve olvasom ezt a fórumot, személy szerint azt látom, hogy mindig ugyanazok a kérdések jönnek elő, az új tagok ugyanazokba a hibákba esnek bele, mert egyszerűen a jól összefoglalt kommentek sok hónapja íródtak, és senki sem olvas ilyen sokat, ergo elveszik rengeteg tudás és tapasztalat, ami segíthetné az újakat.

 

Ilyen pl az, hogy:

- a legszarabb minőségű Kirkland minoxidilt rendelik az új tagok 90%-a, miközben van ennél sokkal jobb termék

- szinte senki nem tudja, hol lehet magyarországon feliratni finát/dutát, pedig lehet

- alternatív terápiákat is rengetegszer összefoglaltuk már, de ezek mindig eltűnnek, és az újaknak fogalmuk sincs róla (pl. fejbőrre dutasteride/finasteride, vagy dermaroller/dermastamp alkalmazása, stb.)

 

 

Mit szólnátok ahhoz, ha csinálnánk egy ennél a fórumnál sokkal jobban és átláthatóbban működő weboldalt, ahol ezek a tudásokat/tapasztalatok könnyebben elérhetőek lennének, és nem veszne el mindig? Akár fórumot is lehetne rá tenni.

Elég jártas vagyok honlap készítésében, megcsinálom ingyen, csak mielőtt belekezdenék, érdekelne, hogy számotokra ez érdekes lenne-e, illetve a "nagy öregek" pl tekergo ki lenne benne, hogy írjon rá valamennyi tartalmat.

Fomate Creative Commons License 2020.08.19 0 0 12503

amazon-ról rendelj, én is azt használom, kb. 3.000 Ft volt

Előzmény: Kevéshajú (12500)
Mozzo94 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 12502

Vicc egyébként, hogy ennyire nehéz itthon feliratni a finasteridet hajhullásra. Gyakorlatilag ez kezeli gyökerestül a férfias típusú hajhullást, ami még az amerikai FDA által is jóvá van hagyva mint bizonyított hajhullás elleni gyógyszer. Mellékhatás csak kevés embernél jelentkezik. 

 

Inkább reklámozzák a sok hülye hajhullás elleni sampont meg hajszeszt ami semmit sem ér és sok naiv sorstársaink pedig be is veszik.

 

1-2 magyar hajklinikán kívül az összes többi tabunak veszi a finasteridet, mintha direkt át akarnának verni és nem is létezne ilyen alternatíva. Pedig ez kezeli a bizonyítottan férfias hajhullást. Hol itt a logika? 

 

Külföldön szerencsére értelmesebb orvosok vannak, habár ez rajtunk nem fog segíteni. 

 

Hülye biztos nem leszek, csak a minoxidil és a finasterid az, ami segít. Nálam a finasterid oldat játszik, mert itt teljesen démonizálva van a tabletta verziója és alig lesz valaki, aki felírja. 

 

A hajhullás maga nem betegség, de rengeteg ember nem engedheti meg magának (modell, színész, celeb, átlagember), pár embernél pedig erős pszichikai terheket eredményez. 

Előzmény: tekergo93 (12499)
Balage-81 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 12501

Tekergo93 leírt mindent, én még kiegészítésként a csalángyökér főzetet említeném, amit érdemes megpróbálni külsőleg és belsőleg. Ártani nem árthat.

 

Nézdd meg ezt a videót!

 

https://www.youtube.com/watch?v=JRywTGA9xYc

 

 

Ha semmi nem használ, akkor egy jó minőségű paróka + egy megértő pár a megoldás.

Előzmény: AnikoN2019 (12494)
Kevéshajú Creative Commons License 2020.08.19 0 0 12500

Szia!

Magyarországon hol lehet beszerezni a 1,5 mm-es dermastamp-et?

Előzmény: tekergo93 (12492)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 12499

Nem biztos, hogy hormonprobléma. Nem biztos hogy a fogamzásgátló miatt nem hullott ki a hajad. De ha már csináltattál nagylabort és más vizsgálatokat (pajzsmirigy, immunbetegség, góckutatás, stb.) , és nincs semmilyen egészségügyi vagy szervi eredetű problémád - tehát makk egészséges vagy akkor lehet csak biztosan azt állítani, hogy a hajhullásod hormonos eredetű.

Ha hormonos eredetű (FPHL - female pattern hair loss), akkor nőknél 5 fajta kezelés is létezik.

1, minoxidil (hab vagy oldat)
Az 5% -os minox is biztonságosnak mondható, de a 2%-os a legbiztonságosabb nők számára, viszont hatásossága is gyengébb.
Ez leginkább hajnövekedésre ösztönzi a hajhagymákat, de károsító hatást, a hajhullást nem állítja meg - a minox hatása pedig nem örökös.

2, fogamzásgátlók / ösztradiol
Ebben az ösztradiol az ami elnyomja az androgén hormonokat főként a tesztoszteront ami pedig egy kicsit a DHT szintet csökkenti. Viszont a fogamzásgátlókban az ösztradiol tartalom annyira nem magas, hogy nagyon elnyomná az androgén hormonokat. A tesztoszteron elnyomása pedig nem csökkenti annyira a DHT szintet. Ezért nem olyan hatékony.

3, tesztoszteron blokkolók (spironolakton / ciproteron-acetát)
Ezeket szokták még felírni - ezek hatékonyabbak mint a fogamzásgátlók. De magasabb az egészségügyi kockázatuk - a májat és vesét károsítják hosszútávon. Ezen túl rengeteg más kisebb kockázatú problémát okozhatnak. Nem lehet csomó más gyógyszert szedni egyidejüleg és sok mindenre kell figyelni - folyamatos labor vizsgálatok mellett szabad csak szedni. Gyerekről is le kell mondanod ha ezt szeded. A tesztoszteron blokkolásával egyuttal kevesebb DHT is keletkezik.

4, DHT blokkolók (finasteride / dutasteride)
talán ez a legkisebb kockázatú még a nők esetében is, ami az egészségügyi hatásokat illeti ha hormonos kezelésről van szó. és hatásosabb mint a fogamzásgátlók. de ebben az esetben is le kell mondanod a gyerekről, vagy terhesség előtt jóval, megszakítani a kezelést - de az együtt jár azzal, hogy a hatása is elveszik.

 


Erről a 4 kezelési rendről FPHL-ra van egy nagyon részletes orvosi publikáció...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5419033/


Mi szerint ez a leghatékonyabb kezelés menopauza előtt és után... Illetve hogy a minoxdil a legbiztonságosabb.



A publikációban azért vannak hiányosságok.
Nem említik ezek kombinációját.

Bármelyik hormonos kezelést kombinálhatod Minoxidil-el - úgy jóval hatékonyabb lesz a kezelés.
Sőt derma-stamp-et javaslom még mellete 1.5mm-es tűvel - az is ártalmatlan - és ingerli a növekedési faktorokat.
Vitaminokkal (amik a hajra hatnak) pedig tovább növeled a hatékonyságot: Biotin, E, C, kollagén, stb.

Kombinálni lehet még a tesztoszteron blokkolókat DHT blokkolókkal - akkor viszont elég kevesebb is. PL.: spironolactone-ból elég csak 25-50mg és mellette 1-5mg finasteride. Ez a kombó hatásosabb amit a fenti publikáció nem ír. Mivel a tesztoszteron is hozzájárul a hajhulláshoz (különösen hiperaldoszteronizmusnál), de a tesztoszteron blokkolás önmagában a DHT-t kevésbé tudja blokkolni mint a fina vagy duta - ezért jobb kombinálva.

Ha belevágsz valamilyen hormonos kezelésbe egy endokrinológust kéne felkeress és feltétlenül szedj mellette vitaminokat mert olyankor jobban meg van terhelve a szervezet és a szokásosnál is több vitamin kell. Májvédő, vesevédő, vérög-gátlás, stb szedése pedig alapvető.

A shklinika nem biztos, hogy opció nők esetében mivel ott 1mg-os finasteridet írhatnak csak fel az pedig férfi hajhullásra van engedélyezve - de lehet felírják, viszont 60 ezer a 90 napos adag amit rendszerint ausztriából vagy németországból lehet megrendelni vényre. Ha viszont endokrinológiára mész ott felírhatnak 5mg-os finasteridet ami csak 3000ft / 30db körül mozog, vagy tesztoszteron blokkolókat vagy kombinált kezelést ami hatásosabb és még mindig olcsóbb mint a 1mg-os propecia, illetve orvosi felügyelet alatt fogod szedni ezeket. Lehet néhányszor kapufába ütközöl, de biztos találsz olyan dokit aki tud segíteni. :) 

Előzmény: AnikoN2019 (12494)
megfullad Creative Commons License 2020.08.18 -2 1 12498
Előzmény: Törölt nick (12497)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.18 0 0 12497

Ha valakinek van eladó finasterid tartalmú gyógyszere, jó pénzért megvenném,

SOS, sürgős lenne!

gallyur78@gmail.com

Balage-81 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 12496

Szia!

 

Tudok egy hasonló esetről, ő az egész országot bejárta, kivizsgálták mindenhol és nem tudtak segíteni rajta. 20 év után feladta és boldogan él, parókát hord. Férje és gyerekei vannak. Valami autoimmun betegsége lehet, de azzal nem sokat tudnak kezdeni. Van 1-2 gyógyszer rá, de azok többet ártanak, mint használnak és aki gyereket akar, az nem is szedheti.

Előzmény: AnikoN2019 (12494)
skywalker75 Creative Commons License 2020.08.18 0 1 12495

Szia,

szerintem hagyd a kuruzslókat , nincs olyan, hogy hajgyógyász!

Keress fel egy endokrinológust, pl. Dr Telek Tamást a Margit Medical Center-ben,

mert nyílvánvaló, hogy a hormonokkal van valami baj nálad

Előzmény: AnikoN2019 (12494)
AnikoN2019 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 12494

Sziasztok.

Az előbb írtam egy nagyon hosszú posztot de valamiert nem engedte elküldeni. 
Tehàt újra megpróbálom röviden összefoglalni a történetem. 
Sokadjàra tévedek erre az oldalra a reménytelennek tűnő hajgyógyászok, endokrinológia és nőgyógyászatok után. Úgy gondolom itt valós tapasztalatokat oszt meg midnenki es próbálja segíteni a másikat így Hozzàtok fordulnék tanácsért.

26 éves nő vagyok a hajam 3/4-e az elmúlt 10 évben kihullot. Elvékonyodott, fakó, és ritka. Jelenleg fogamzasgatlot szedek , ami antiandrogén hatású ez ez egyetlen oka amiert még haj van a fejemen. 
Dht blokkolásban gondolkozom az országban pioneer Dr Keresztes Balázsnál de eléggé kamunak tünik. 
Többszor olvastam már itt a budapesti Sikos kilinikát ahol gyogyszerekkel belülről kezelik ezt a problémat. Bevállalnék bármilyen kockázatot és megprobálnék bármilyen gyógyszeres kezelést hiszen ez a fogamzasgatlo önmagában nem elegendő és nem is javallot hosszútávú szedése. 
Női sorstársak vannak ezen a forumon? Ha igen én szívesen felvenném veletek a kapcsolatot privàtban. 

Van e valami teszt erre, hogy kimutassa androgen alopeciat doagnosztizáltak nálam vagy csak találgatni lehet a tünetek alapján?

Csatolok egy jelenlegi kepet a frissen mosott és festett, feltupírotott hajamról. 10 évvel ezelőtt vastag copfom volt dús erős nehéz hajam most meg...:(

Javaslatpkat szívesen fogadok merre és kihez forduljak, olyan orvost keresek aki valóban megpróbál segíteni. 
Ha van esetleg ennek a fórumbak fb csoportja vagy egyéb más akkor oda is szívesenben csatlakoznék. 
köszönöm hogy elolvastátok és méginkább köszönöm a tanácsokat. 

JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 12493

Szia! Nekem is aktív hajhullásom van még, és úgy jelentkeztem műtétre, amit még egy hétig tudok ingyenes lemondani. Két oldalon mikiegeres rész, de az utóbbi időben a fejtetőm is jelentősen ritkult. A fejtetőre nekem azt javasolták, hogy sűrítés, amennyire lehetséges, de inkább mezoterápia, mivel elvékonyodott szálak láthatók, halántékhoz meg kb 2000 szál, ahol teljesen ki van hullva. Szerinted várjak inkább vele?

Előzmény: Gabivagyok11 (12467)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12492

viszont a 0.5 azon túl hogy talán jobban felszívódik vele a minox nem jó semmire, mivel nem jut elég mélyre a bőrben így nem tudja a növekedési faktorokat sem ingerelni/beindítani - a "microneedling"-nek pedig pont ez a lényege.
Ha dermarollert vettél 1.5mm-est az lehet jobban fáj mint a dermastamp. mivel a dermaroller a forgás miatt nagyobb mélyedéseket csinál jobban megsérti a fejbőrt ami így még lassabban is gyógyul és tovább ki van téve a fertőzésnek. próbáld ki dermastamp-et az kevésbé fáj.

 


Ez a Tadusta a tamszulozin miatt ahogy írtad is, "meggondolandó" - egy nyilvános buhogyozást nem kockáztatnék. Ez annak jó akinek gondjai vannak a vizeléssel.

Előzmény: Balage-81 (12490)
kkuj Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12491

A topical fina-t én a https://www.minoxidilmax.com/-ról rendelek. Essengen-F néven van 0.2%-os topical fina. Most lesz 6 hónapja hogy használom. Csoda nem történt, annyit vettem észre, hogy a hullás alábbhagyott, a meglévő szálak valamennyire megerősödtek. Az oldaluk nem túl bizalomgerjesztő, de nem kell megijedni tőle, nyugodtan lehet online fizetni. A szállítás, ha minden okés, akkor megvan egy hónapon belül, azonban érdemes lehet rákérdezni náluk, hogy hogy állnak most az európai szállítmányaik, mert utoljára valami 2 hónapot vártam, mert leállt a covid miatt az usps. Egyébként nagyon készségesek, mindig egy napon belül válaszoltak. A mintát is kiküldték. Talán negatívumként annyit, hogy szerintem kicsit kevesebb van a flakonban, mint amiért fizet az ember.

Előzmény: szedjukossze (12465)
Balage-81 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12490

Az van 2 fajta is. A 0,5mm-es jó, segíti a minox felszívódását. Vettem 1,5 mm-eset is, de azt nem tudom használni, mert nagyon fájdalmas.

 

https://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/tadusta_05_mg_04_mg_kemeny_kapszula/63817

 

Találtam egy Tadusta nevű gyógyszert, ami dutaszteridet tartalmaz és sokkal olcsóbb, mint az Avodart. A gond csak az, hogy ez tamszulozint is tartalmaz. A tamszulozin ellazítja a prosztatában lévő izmokat, így könnyebbé válik a vizelés, és a tünetek gyorsan javulnak. Nem tűnik egy veszélyes szernek, sőt, 40 felett sokaknak még jól is jöhet, de azért meggondolandó a dolog.

Előzmény: tekergo93 (12489)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12489

nem olvastam vissza, lehet mondták már: A dermarolller (vagy mégjobb a dremastemp) is egy jó cucc. 1.5mm-es 1 vagy 2 hetente 1x végig tolod a tiszta megmosott fejbőrre a tűt pedig mindig streilizálni kell - vagy forró vízben vagy alkohollal. Ha nem sterill az egész nem ér sokat - mert akkor többet árthatsz vele. Vannak akik együtt használják minox-al - de én ezt nem javaslom - szerintem semmivel se szívódik fel így jobban a minox. Inkább külön használd.

Előzmény: tekergo93 (12487)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12488
Előzmény: Balage-81 (12486)
tekergo93 Creative Commons License 2020.08.17 0 0 12487

Igaza van AmazingGecko-nak. A minoxal sokra nem mész önmagában. Előtted itt a fórumon már szerintem 1000x leírták, hogy nem használ önmagában. Viszont fina vagy duta-val kombinálva igen. Mivel a minox csak a növekedésben segít, de amíg a káros hatást azaz a hajhullásért felelős folyamatot nem szünteted meg vagy csökkented lényegesen addig nem is tud a Minox-tól növekedésnek indulni a hajhagyma. Ezért kell a duta vagy fina.
A fina esetében jóval kevesebb ember panaszkodott libidó csökkenésre mint duta esetében mivel a fina nem blokkolja annyira a DHT-t mint a duta.
A mellékhatások között pedig azt is látnod kellett finasterid-teva esetén ami 5mg-os és nem 1mg mint a hajhullásra való Propecia, hogy az is csak 100-ból 1-10 ember (átlag 5).
Továbbá az impotencia libidó csökkenéssel kezdődik tehát észreveszed időben, és akkor még mindig abba tudod hagyni az egészet. Mellesleg részleges merevedési zavarból is helyreáll az ember ha abbahagyja a gyógyszer szedését - tehát nem maradsz úgy - amint visszaáll a DHT szint a normálisba a mellékhatások is elmúlnak - már ha lesz egyáltalán.

Én a magam részéről annyit tudok elmondani hogy 1 és fél évig szedtem az 5mg-os fina-t, és nem hogy nem csökkent a libidóm, de kb. úgy érzem, hogy nőtt is, bár ezt lehet csak beképzelem - de az biztos hogy nem nem csökkent. 
Hajbeültetésem 3 éve volt kb. és elmondhatom, hogy 1, nagyon drága - aki pedig olcsón dolgozik az szar is, 2, látszik, hogy nem természetes - még jó hogy nálam kisebb területről volt szó, 3, az amikor garanciát vállalnak, hogy a graftok 98%-a nem hullik ki egyszerűen nem igaz - mert több hullik ki és semmivel se tudod ezt bizonyítani - ráadást ha újbóli beültetést kérsz akkor csak még jobban kiürül az adó terület amit már nem lehet honnan pótolni maximum test szőrzettel sűrítésre de hogy az kicsit sem fog hajra hasonlítani az biztos. Ahol én voltam nem mondom, hogy szar munkát végeztek, de 100%-osan se vagyok megelégedve az eredménnyel. De ne is várj csodát egy átlagos magyar hajklinikától - mert nem lesz olyan mint a sztárok hajbeültetése akiknek mindig a legjobb sebészek végzik a beültetést a lehető legjobb helyeken - aztán a fotózáskor a referencia kép előtt a haj még kap is egy kis tuningot, hogy minél sűrűbbnek tűnjön.

Szerintem a hajbeültetés csak félmegoldás. Azoknak éri meg akiknek nem hullik ki teljesen a hajuk. Tehát norwood 3-4. Talán 5. De akik teljesen megkopaszodnak NW 6-7 annak ez csak félmegoldás lesz. Hajsűrítésre továbbra is különböző praktikák kellenek (haj rostok, dúsító sprayk, fésülés, hajtetkó, vagy testszőrt ültetsz át sűrítéshez pluszban - bár az nem nő hosszúra - max. a szakállszőr).

Én a helyedben megpróbálnám a finát minoxal - valakinek jobban hat, van akinek kevésbé - de valamennyire mindenképp hat és egy darabig mindenképp kitolod vele a dolgot - a fiatal felnőttkorban ez a legjobb kezelési rend amikor még nem hullik annyira és nem kopaszodsz - így legalább még 1 pár évig ki tudod élvezni a saját hajad sűrűségét.

Aztán amikor elkezdi elveszteni a hatásosságát a fina úgy mint ahogy a duta is idővel (mivel nem csak a DHT játszik szerepet a hajhullásban), utána várd meg míg teljesen kihullik a hajad aztán ültess be, Ne apránként ahogy hullik mivel akkor a hajbeültetésnél a későbbi beültetésekre nem marad elég haj az adóterületen és az a kevés ami marad azt pedig nem lehet szétoszlatni - az eredmény pedig mégszarabb lesz.

Ez a legjobb és legbiztonságosabb módszer is amit tehetsz.
Ezeket pedig még megtolhatod vitamonokkal, E, C, Biotin, kollagén - minden ami jó a hajnak.
+ különböző samponokkal pl: revita sampon az baromi jó, csak drága - ha ez nem is, akkor min. valamilyen bio sampon ami kevésbé károsítja a hajhagymákat.
ja és kevesebb stressz ;) 

Előzmény: MMate98 (12485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!