Keresés

Részletes keresés

kísérleti patkány Creative Commons License 2020.04.19 0 1 12354

23 évesen én nem kezdenèk hormonra ható gyógyszert szedni egy életen át. 
A foligain-nek van csökkentett alkoholtartalmú minox. Jó ár értek. 
nizoral 1-2-szer hetente és kevés gyógyszertári szodabikarbona 1-2-szer hetente hajat mosni. 10-15 percig fent hagyni. 

Előzmény: Pétervrg (12352)
kísérleti patkány Creative Commons License 2020.04.19 0 1 12353

Mivel megint téma a minox....

Pár éve kezdtem el használni a Foligain és a spectral készítményeit. Jól reagáltam és pár hónap alatt nagyon megerősíttette a hajam. Bódogság vót!

Majd jött a fekete leves! Olyan szivproblémákat okozott, hogy abba kellett hagyni. 

Pár hónap alatt ott voltam ahonnan elindultam. Szar volt megélni...

Eltelt pár év. Most hajbeültetés előtt adtam neki még egy esélyt mert anno nagyon jól reagáltam. Levittem fél adagra és csak napi egyszer. Vagyis az ajánlott adag negyedét használom kb 3 hónapja. Az eredmény ugyanaz és nincs mellékhatás! Kopp-kopp! 
Van ahol2-3 naponta ajánlják használni. 
szóval működik! 😃 Mèg szerencse mert több év hezitálás után végre megvolt a műtét időpontja erre a vírus miatt a klinika visszamondta! 😂

Pétervrg Creative Commons License 2020.04.19 0 0 12352

Köszönöm! Bocsi a sok kérdésért, de nekem ez nagyon fontos most és még mindig van kérdésem. Szóval, ha használok minoxidilt és mellé pl. Finasteridet, akkor 1-2 ev hasznalat utan nem hullik ki a minox hatasara kinott haj? Vagy a fina csak abban segit, hogy ne romoljon tovább a jelenlegi állapot? Sajnos nagy erzekeny borom van ez miatt gondolom erdemes egybol a sensitivet rendelnem. 

Előzmény: Fomate (12351)
Fomate Creative Commons License 2020.04.18 0 1 12351

Sajnos ez egy természetes folyamat, hogy a szervezet hozzaszokik ahhoz, amit rendszeresen kap. A 3-4 havonta beiktatott 1-2 hetes szünet ezen segít, illetve el tudja nyújtani a minox hatását, de en nem hallottam olyan emberről, aki néhány ev utan szimpla minoxidillel tudná tartani a haját, illetve növelni a suruseget sajnos :(

 

A minoxot innen rendelem en is: https://www.lipogaine.com/

Előzmény: Pétervrg (12350)
Pétervrg Creative Commons License 2020.04.18 0 0 12350

Köszönöm a választ! Írtad, hogy 1-1,5 ev mulva nem hasznal majd a minoxidil. Erre nincs is semmifele megoldas? Olvastam itt, hogy szunetelteni kell 1-2 hetig neha. Ez segithet? Illetve tudsz linket adni, hogy honnan erdemes pontosan rendelni minoxidilt? Nem szeretnek valami kamu cuccost rendelni. Előre is köszi. 

Előzmény: Fomate (12349)
Fomate Creative Commons License 2020.04.18 0 1 12349

Szia,

 

A minoxidil a hajhullásra olyan, mint a fejfájáscsillapító: megszünteti a problémád, sőt, vissza is fordítja, de magát az okot nem kezeli, és előbb utóbb szükséged lesz olyan szerre, ami az okot kezeli (csökkenti a DHT szintet a véredben), szóval én is egyetértek prime-mal.

 

Ettől függetlenül a minoxidil az egyik legjobb megoldás, személyes tapasztalat alapján én a lipogaine márkát ajánlom, 1-2 hét alatt megjön a szállítás (érdemes egyszerre 3-4 darabot vásárolni, mert húzós a szállítási költség). Hozzá mindenképp nizoral sampont használj (heti 2x, gyógyszertárban kapni), illetve érdemes megpróbálni a heti 1 dermarollert (1-1.5 mm - ebay, amazonról tudsz rendelni nagyon kedvező áron) - ezzel a hármassal szinte biztos, hogy javulni fog a hajad és a fejbőröd állapota, viszont általában 1-1.5 évig szokott ez tartani, utána a szervezeted elkezdi tolerálni a minoxidilt, és szépen lassan visszaesik a hatása, és ugyanott leszel, mint most (vagy még 1 kicsit rosszabb helyzetben).

 

Ami pedig a minoxnál fontos: lehet napi 1x is használni, arra figyelj, hogy valószínűleg az elején erősebben fog tőle hullani a hajad (akár 3-4 hétig is), de ez annak a jele, hogy hat a szer (úgy rémlik, h a minox a férfiak 80%-nál hat, a maradék 20%-nál valamilyen receptor hiányzik, és nem működik a szer)

Előzmény: Pétervrg (12348)
Pétervrg Creative Commons License 2020.04.18 0 0 12348

Szia!

Nekem nagyon zsirosodott, konretan 24 ora alatt ugyanolyan zsiros lett, mint mosas elott volt. Most rovid, mert nemreg levagtam, igy nem latszik annyira, hogy zsirosodna. Egyebkent nagyon korpas a fejborom ettol nem lehet hajhullasom? Esetleg valaki, tudja, hogy milyen sampont erdemes hasznalni? 

Előzmény: prime1977 (12347)
prime1977 Creative Commons License 2020.04.18 0 1 12347

Szia!

Itt nagyon profik vannak a fórumon, ők biztosan megtudják neked ezt mondani.

De szerintem a legjobb megoldás a napi 1mg fina - az lenne neked a jó.

Vagy 0.5 mg fina.

Az teljesen lelassítaná a további hajhullásodat, sőt - az meg is állíthatja, hogy tovább veszd a hajadat.

A minoxidil nagyon macerás dolog, és nem is mindig kielégítő, ahogyan én olvasgattam a fórumot.

Ráadásul neked már 23 évesen megy el a hajad, ergo elég fiatalon kezdődik.

De való igaz, hogy a finának lehetnek mellékhatásai.

Én 33 évesen vettem észre, hogy 2-3 millit felment az egész hajvonalam, oldalt meg körülbelül egy ujjvastagságnyit.

Most 43 évesen jelenleg is így áll a hajam hála az Istennek, és sűrűnek is nagyon nagyon sűrű a hajam.

Én ezért sem mertem belefogni a fina szedésébe, mert nekem nem látszik, hogy kopaszodnék, még ha vizesen van felfésülve a hajam akkor sem, mert egy picit ugye mindig megereszkedik előre a hajad akkor is.

Pedig gondolkodtam én is , hogy majd szedek finát.

Ha nem tudsz valamilyen hormonális problémádról, akkor szerintem megpróbálhatod egyébként a finát, maximum abbahagyod, ha problémákat észlelsz.

Nálam hormonproblémák is vannak és szívbajok is, ezért is nem mertem én ezeket sosem használni, és igazából tényleg annyira minimális a hajvesztésem, hogy meg sem látszik.

Nekem itt azt mondták, hogy nekem ez a "mature harline" van.

Engem inkább az zavar, hogy zsíros a hajam, és nincsen benne annyi erő mint annak idején.

Nem tudom te tapasztalsz ilyet?

Szóval én 2 naponta mosom, de nekem amúgy is hosszú hajam van, közel vállig érő.

A finát pedig szerintem nyugodtan kipróbálhatnád, de vannak itt nagyon tapasztalt emberek ebben a témában, biztosan kapsz hasznos és konkrét válaszokat majd.

 

Előzmény: Pétervrg (12345)
prime1977 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 12346

Köszönöm szépen a válaszodat.

Hát, ezt valahogy ki kellene nekik küszöbölni, mert ha ez nem lenne - akkor valóban olyan lenne a hajvonala mindenkinek, hogy senki nem mondaná meg azt, hogy eredeti a hajad, vagy beültetett.

Csak ezt kellene megszüntetniük a szép, természetes hajvonal létrehozásához.

Ma már az NW2-NW4 hajvonalak szinte teljesen visszaállíthatóak, csak azok a pöttyök ne lennének ott.

Nem tudom tényleg mik lehetnek ott azok, de én akárhány hajbeültetést láttam, azok mindig ott voltak. :/

Nagyon rontják az egészet.

Lehet tényleg neked van igazad, erre nem is gondoltam soha.

Érdekes, hogy ha valóban ez az oka, akkor miért nem tudják megfelelő mélységbe ültetni a hajhagymákat.

Még egyszer köszönöm szépen a válaszodat!

 

Előzmény: Fomate (12341)
Pétervrg Creative Commons License 2020.04.17 0 0 12345

Kicsit visszaolvasgattam es a dutasterid, finasterid illetve a minoxidil nevu szereket irjatok a leghatasosabbank. Nos en komolyabb melekhatasok miatt az elso ketteto nem szivesen alkalmaznam, de az lenne a kerdesem, hogy csak siman a minoxidil hasznalataval is sikerulhetne jo eredmenyeket elernem?

Pétervrg Creative Commons License 2020.04.17 0 0 12344

Sziasztok!

En csak most talatam ra erre a forumra. 

23 eves vagyok es sajnos kopaszodom, par hete levagtam 3mmesre a hajam, hogy megnezzem, hogy nagyjabol mi lesz, ha nem javul a helyzet es szornyulkodve lattam, hogy mennyire nagyon nem all jol. Azota szabalyosan remalmaim vannak a kopaszodastol, hogy mi lesz ha ez igy megy tovabb?. Valaki valami biztos megoldast a hajbeultetesen kivul? Nagyon ketsegbe vagyok esve. 

Balage-81 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 12343

Itt egy nagyon jó cikk!

 

https://www.hairlosscure2020.com/dutasteride-and-finasteride-dosage-discussion/

 

 

"About a month ago, I switched my avodart dosage from .5 mg per day to 1mg Monday, 1mg Wed and 1.5mg on Friday. Dutasteride has a non-linear elimination curve meaning the more you take at once, the longer the half life. At a dose of only 0.1 mg/day, the half-life is only around two or three days while at .5 mg it is 4-5 weeks. For this reason, my doctor suggested that 2 pills taken twice a week may be as effective (or more), than 1 pill per day. I am hoping for a little more powerful response going 3 times per week at 2-2-3 as I had read from Dr. Shapiro online that when switching from finasteride to dutasteride, to see renewed effectiveness, you would probably need to be at the 1mg per day dosage level………but this is just all educated speculation.”

Fomate Creative Commons License 2020.04.13 0 0 12342

Több éve szedem, mindig csak 30-ast adtak a gyógyszerészek

Előzmény: Good_times (12339)
Fomate Creative Commons License 2020.04.13 0 0 12341

Erre nem tudok én se 100%-osan válaszolni, de nekem az a gyanúm, hogy az eredeti hajhagyma mélyebben van, míg az átültetett hajhagymákat nem tudják olyan mélyre rakni, így valamilyen szinten látszódik a hajhagyma a fejbőrön, és az ez a fekete pötty

Előzmény: prime1977 (12338)
Fomate Creative Commons License 2020.04.13 0 0 12340

Tekergo93 tudsz dobni 1 emailt a fogamate@gmail.com címre? Akadt egy érdekes projekt, a részletek ott megírnám. Nagyon köszi!

Good_times Creative Commons License 2020.04.13 0 0 12339

Sziasztok!

 

Itthon csak 30 szemes Avodart-ot lehet kapni vagy van 50 szemes is?

prime1977 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 12338

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem!

Azt mondja már meg valaki, hogy a beültetett hajnál miért látszódnak azok a piros-lila-fekete pöttyök a hajtőnél?

Mert mindig onnan lehet tudni, hogy beültetett hajról van szó, ergo sosem esztétikus, nem olyan mint az eredeti haj.

Van hajad persze, de randa elől a hajvonal, ilyen grízes, ekcémás látványt nyújt.

Kiküszöbölik ezt valaha?

Erre gondolok!

 

A halántékvonal az eredeti haj ugyebár, ott nincsenek pöttyök, mármint ott ahol a hajszál kibújik a fejbőrből!

A beültetettnél pedig látszanak azok a kis pöttyök, mintha festékes lenne a fejbőr.

Ez egyébként még úgy ahogy szépen néz ki!

De nagy általánosságban borzalmasan csúnya a hajvonal, konkrétan látszik, hogy implantált a dolog.

Árpa Attilánál is látszik bőven.

Szerintem nem esztétikus.

Ki tudják ezt valaha küszöbölni?

Vagy mindig ilyen marad a beültetett haj?

Miért van ez?

Dolito Creative Commons License 2020.04.07 0 0 12337

Eladó 1 flakon bontatlan, eredeti Rogaine minoxidil hab 5% (60 g). Érdeklődni privátban lehet.

Fomate Creative Commons License 2020.03.29 0 1 12336

napi 1 minoxidil és heti 1 dermarollerrel + nizorral nem gyorsult fel a hajhullás az első 2 hónapban semennyire, szóval jónak tűnik ez az adagolás is.

Annyi csak, hogy mikropigmentációs kezelések miatt az elmúlt 1 hónapban nem használhattam se minoxidilt, se dermarollert, ami miatt mostmár lényegesen felgyorsult a hullás. Mivel holnap lesz még 1 utolsó kezelés, ezért 2 hétig még szintén off, de legalább addig pihen a szervezet a minoxtól, és remélhetőleg hatékonyabb lesz mikor újrakezdem

Előzmény: Kevéshajú (12335)
Kevéshajú Creative Commons License 2020.03.27 0 0 12335

A hajad nem hullik jobban a kisebb adag ellenére?

Előzmény: Fomate (12334)
Fomate Creative Commons License 2020.03.27 0 0 12334

Csökkent a libidóm. Viszont kicsivel több mint 1 hónapos szünet után rendbe jött minden, rá +1 hónapra kezdtem el ritkább dózisban szedni (2naponta 1x), aztán ha ilyen adagolás mellett is lesz mellékhatás 1-2 éven belül, akkor tovább ritkítom.

Előzmény: Kevéshajú (12333)
Kevéshajú Creative Commons License 2020.03.26 0 0 12333

Szia! Ha nem titok, miért hagytad abba a dutát, vagy csak csökkentetted?

Előzmény: Fomate (12332)
Fomate Creative Commons License 2020.03.25 0 0 12332

Napi 1 avodart-ot javasolnak a dokik hajhullás ellen, viszont az valóban 70-90%-kal csökkenti a vérben lévő dht-t, szóval érdemes óvatosan kezelni (mondjuk én 3 évig toltam így mellékhatás nélkül, de embere válogatja).

A kétnaponta/háromnaponta való avodart is csökkenti a dht-t, de nem győzöm hangsúlyozni, bármi ilyenbe kezdesz, csinálj előtte egy laborvizsgálatot férfi hormonokra + DHT-ra, és 3-4 havonta ezt meg kell ismételni - nálam pl. az avodart növelte a tesztoszteront, viszont akinél csökkenti, ott gyorsan abba kell hagyni, mert csúnya mellékhatások lehetnek.

Előzmény: AmazingGecko (12318)
Balage-81 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 12331

Sziasztok!

 

Nekem sosem elég a Kirkland minox 30 napig, legfeljebb 25-27 napig!

Mi lehet az oka?

Stitch1988 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 12330

Az lemaradt, hogy HABOT árulok!

Stitch1988 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 12329

Srácok, érdekel titeket 2 egész (Bontatalan) és egy fél flakonnyi Rogain Minoxidil? Sajnos nekem nem jó, nagyon durva mellékhatásai voltak :( Viszont így csak itt áll és feleslegessé vált. 12 ezerért odadom a kettő és fél flakont, ha érdekel!

 

írjatok ide, vagy küldjetek mailt! kriszke1988@gmail.com

Kovacs.Istvan95 Creative Commons License 2020.03.17 0 0 12328

Sziasztok ! Mivel jelenleg a doktor ur, ertheto okokbol, lezarta a rendeleseit, valakinek nincs elfekvoben elado finasteride tablettaja? Ha valakinek van es szeretne megvalni tole, irjon az e-mail cimemre: kovacs.istvan950602@gmail.com

tekergo93 Creative Commons License 2020.03.15 0 0 12327

"Hajgyógyász aki felírhatja" - Aki egy tanfolyamot végzett csak, az nyílván nem írhatja fel. De hajhullásra, hajbeültetésre, hajgyógyászatra , stb. specializálódhatott egy doktor is pl. bőrgyógyászként, vagy plasztikai sebészként / sebészként. Hajbeültetést is csak sebész végezhet. Sebészként pedig fel lehet írni akár a dutát akár a finát is, ahogy bőrgyógyászként is. Ilyen például az SH klinika >> https://www.shklinika.hu/hajhullas-gyogyszeres-kezeles.html (plasztikai sebész) vagy esetleg ő: http://haj-doktor.hu/ (bőrgyógyász).

Előzmény: AmazingGecko (12326)
AmazingGecko Creative Commons License 2020.03.15 0 0 12326

Hajgyógyász vagy bőrgyógyász? Mert a hajgyógyász tudtommal nem orvos, akkor hogy írhatná fel a dutát?

 

Előzmény: tekergo93 (12323)
tekergo93 Creative Commons License 2020.03.15 0 0 12325

Teljesen mindegy, ugyanaz a hatóanyag mindegyikben - 5mg finasterid.

Előzmény: Icarus7 (12321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!