Keresés

Részletes keresés

tekergo93 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 12163

Én 1 éve szedek 5mg-os finát és pár hónapja rendszeresen vérzik a fogínyem fogmosás során - de sokszor csak úgy magától napközben is, vagy akár alvás közben arra ébredek, hogy vért nyelek ami a fogínyemből jön. Kezdetben nem volt olyan vészes de egyre intenzívebb lett - aztán most 1 hónapja napjából ugyanolyan. Persze a fina mellékhatásai között nincs fogínyvérzés, úgyhogy kapásból kizártam, de nem rég találtam egy tanulmányt ami viszont ezt alátámasztja:
https://scholar.valpo.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1039&context=jmms

Nyílván a DHT gátlás utáni testben lezajló hormonális változás okozza ami mindenkinél más, és ez egy rendekívül ritka eset is. A kísérletben mindőssze 2 embernek volt fogínyvérzése akik ez miatt abbahagyták a kezelést (kérdés hogy mért). Én egyenlőre nem hagyom abba, nem tudom, hogy rosszabb követkemzénye lehet-e ha folytatom. Talán nem.

Előzmény: kísérleti patkány (12162)
kísérleti patkány Creative Commons License 2019.08.03 0 0 12162

Köszönöm, hogy megosztottad a rossz tapasztalataidat!

Tudom, hogy el tud keseredni az ember a hajveszteség miatt de a hormon gyógyszerek szedését én is túlzónak találom. 

Előzmény: Jersey77 (12161)
Jersey77 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 12161

sziasztok

 

csak tajékoztatni akartam mindenkit, hogy sikerült belekerülnöm a posztfinaszterid-szindromasok közé És mindenkit ova intek Ettöl a szertöl (finaszterid)

 

Biztos, hogy sokan Vannak, akiknek semmilyen mellékhatast nem okozott, sajnos nekem igen

 

Alig két v harom honappal a szer hasznalhatna utan pigmentfoltok jelentek még az arcomon, melazmas lettem (hyperpigmentacio) 

 

Ez azt jelenti, hogy amint napfény éri az arcomat, elkezdenek terjedni És erösödni ezek a barna pigmentfoltok az arcomon

És egy idö utan NEM MULNAK EL

 

A jelenlegi helyzet az tehat, hogyha csoda nem történik, kerülnöm Kell a napfényt - nincs napozas, foci, piknik, séta, Strand..

 

Kérdésem hozzatok, hogy megéri??

 

Sokat olvastam a témaban, s sajnos masok is szamoltak be hasonlo tünetekröl, elég beirni a keresöbe, hogy finaszterid És hyperpigmentacio vagy melasma

 

Nagyon szomoru vagyok És én mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy SEMMILYEN orvosi kezelést ne vegyen igénybe, amig nem talalnak egy biztos megoldast erre a problémara

 

Lehet, hogy a többségnek nem lesz Baja a szertöl, de vam egy kisebbség, akiknek még tönkrecseszi az életét

Föleg 20on,30on éves fiataloK vigyazzanak

 

Ezek az öszinte gondolataim És véleményem

Fomate Creative Commons License 2019.06.29 0 0 12160
Bocs, h egy kommentre valo valaszkent irtam, de csak igy fogadta el a forum az uzenetet, szval barkinek van elado avodartja?
Előzmény: Fomate (12159)
Fomate Creative Commons License 2019.06.29 0 0 12159
Valakinek van elado Avodart-ja? Akar gyogyszer, akar recept, nagyon surgos lenne
Előzmény: DaNiel888 (12136)
tortabevono Creative Commons License 2019.06.29 0 0 12158

Erről tud valaki valamit?

https://index.hu/techtud/2019/06/28/kopaszodas_gyogyszer_ellenszer_haj/

 

Vagy csak a szokásos, félévente megjeleneő "meg van a kopaszodás ellenszere" hangulatkeltős cikk. 

 

prime1977 Creative Commons License 2019.06.08 0 0 12157

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Valaha én olvastam egyébként arról is, hogy a hajhagymákat akarják rávenni arra, hogy ismét hajat termeljenek.

Ergo akkor beültetni sem kellene.

Egy szignált kellene adni a hajhagymáknak, amitől azok ismét beindulnak.

Már nem tudom hol találkoztam ezzel az elképzeléssel - régen olvastam.

Ez lenne az igazi, akkor visszanőne a hajad amilyen volt eredetileg.

 

Te erről tudsz valamit?

Előzmény: deniro2 (12156)
deniro2 Creative Commons License 2019.06.06 0 0 12156

Őssejtekkel klónozzák a páciens hajhagymáit és beültetik őket a fejbőrbe. A cikk szerint az eljárás előreláthatólag akár éveket is igénybe vehet, szóval nem lesz éppen rapid megoldás. Azoknak jöhet majd jól, akik jelentős anyagi forrásokkal, ám csekély donor területtel rendelkeznek...:)

Előzmény: prime1977 (12155)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 12155

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat Doctor!

Még egy valamit felvetnék, aztán nem kérdezek egy ideig!

Pár napja olvastam ezt a "Stem Cell"-t.

https://drserkanaygin.com/hair-transplantation-with-stem-cells-hair-cloning/

 

Mi ez valójában, és mikorra lesz elérhető?

Én úgy gondolom, hogy ez a hajklónozást jelenti, tehát nem azt, hogy a hajhagymákat ráveszik arra, hogy újra termeljenek hajat.

Mert az lenne az igazi, ha nem kellene beültetni hajat, hanem rátudnák venni a hajhagymákat, hogy újra elkezdjenek hajat termelni.

Mondjuk ez már tényleg nagyon a sci-fi kategória lenne.

Mondjuk szerintem a hajklónozás is az.

Elnézést a túl sok kérdés miatt!

 

Előzmény: Doctor Morreau (12154)
Doctor Morreau Creative Commons License 2019.05.30 0 1 12154

hát ez több mint bizonytalan..

 

a srác bevett egy rakás szert a finától a dutáig és pluszban még használta ezt a cetevalamit, aztán elvileg hirtelen visszanőtt a haja.. De honnan is tudjuk, hogy tényleg a ceterizintől és nem mondjuk a dutától?

 

ahogy olvasom, ez már egy évek óta alkalmazott szer más problémákra, meglepődnék, biztos, hogy jóval több visszajelzést lehetne róla olvasni, ha ilyen eredményeket produkál

Előzmény: prime1977 (12153)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.25 -1 0 12153

Szervusztok!

 

Hallottatok már erről a Cetirizinről?

Ez eszméletlen amit a srác elért a cetirizine használatával.

Nekem az angolom nem annyira jó, hogy tökéletesen értsem mit ír, de ahogy értelmeztem ez olyan mint egy csodaszer!

A srác leírja a történetét és hónapról hónapra dokumentálta a hajhullását.

Szóval ez igéretes dolognak tűnik de nagyon!

Itt a fórum topik!

Valakinek van erről a szerről tudomása?

 

https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/loss-and-regrowth-progress-pictures-treatment-timeline-and-details-shedding-health-effects.110986/

 

Egyébként erről a szerről lenne szó?

 

http://www.aranyhajo-patika.hu/cv5036-cetirizin-hexal-10-mg-ml-csepp

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

deniro2 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 12152

Sziasztok!

 

Próbáltam visszaolvasni a topikot magyarországi finasteride forrásokkal kapcsolatban, de nem teljesen világos a kép sajnos. Írtátok a haj-doktor.hu-t, ahol az orvos elvileg ír receptet, viszont én azt szűrtem le a hozzászólásokból, hogy cserébe lehúz 30 ezer forinttal egy olyan vizsgálatért, amire semmi szükségem nincs (20 év alatt már kiderült minden a kopaszodásomról). Nyilván ingyen senki nem ír fel semmit, de ez az árszabás szerintem nonszensz. Elvileg Sikosnál is van ilyen lehetőség, csak nem igazán tudom, hogy mi a menete és mennyibe kerül... Szóval, aki itthon szerzi be a finát, légyszi írjon valami konkrét és észszerű megoldást! Köszönöm!

prime1977 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 12151

Értelek.

Nagyon szépen köszönöm az infót!

Előzmény: Bursaspor (12150)
Bursaspor Creative Commons License 2019.05.11 0 0 12150

van minoxidil tabletta formában, sőt tabletta formában volt először, mint vérnyomás csökkentő, de nem ajánlatos így szedni, egyrészt szét cseszi a szíved, másrészt mindenhol nőni fog a szőr. Amúgy annyira nem para napi 1x bekenni a fejed

prime1977 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 12149

Én azt úgy tudom, hogy baromira macerás állandóan kenegetni a fejet vele.

Meg van akinél van ez a "shedding" vagy mi.

Sőt, ahogyan írtad, nem mindenkinél működik.

Mondjuk ha tabletta formában lenne az jó lenne. :)

Előzmény: kísérleti patkány (12148)
kísérleti patkány Creative Commons License 2019.05.09 0 0 12148

Erre van a minoxidil, amivel semmi ujat nem mondtam. 

Mar akinél mukodik...

Előzmény: prime1977 (12147)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 12147

Szia!

 

Értelek.

Én is érdekesnek tartom a videókat!

Én szerintem ilyen, hogy hajklónozás nem lesz.

Illetve nagyon sokára, mármint olyan eljárás ami tényleg életképes hajakat eredményez, és semmi kárt nem okoz később.

Talán 30-50 év.

Azt mi már nem érjük meg.

Olyanról nem lehet tudni, mármint olyan irányú megoldásokról, amivel meg lehet állítani a kopaszodást?

Tehát itt gondolok olyanra, hogy ha valaki elkezd kopaszodni, ergo még csak kezdődő NW2, és már akkor közbe lehetne avatkozni, hogy állj, ne tovább.

Gondolok itt génmanipulációra, vagy a hajhagymákat valahogy rábírni, hogy újra hajat növesszenek.

Egyébként még lenne egy kérdésem.

Ha mondjuk kiment valahol a hajad, mondjuk 10 évvel ezelőtt, akkor ott meghalnak a hajhagymák is örökre?

Vagy azok megmaradnak, csak nem képesek hajat növeszteni?

Ez hogy van?

Szóval szerintem inkább a prevenció lenne jobb megoldás mint a hajklónozás.

Persze aki már megkopaszodott annak ez semmi vígaszt nem jelentene.

Olyan módszer lenne jó ami visszanöveszti a hajadat amilyen volt, ergo rábírni a hajhagymákat, hogy újra hajat termeljenek, ergo feléleszteni őket.

De ha mondjuk ezek a hajhagymák meghalnak akkor ilyen sincsen sajnos.

De mondom, nem értek ehhez, hogy a hajhagymák megmaradnak-e miután kihullott a haj?

 

 

Előzmény: Doctor Morreau (12146)
Doctor Morreau Creative Commons License 2019.05.07 0 1 12146

Már megint egy olyan videó, ahol vastag sötét színű hajjal rendelkezik a páciens és a valódi hajsűrűséget nem lehet látni, mert előlről visszafésüli a srác a haját...

Ezekhez hasonlókat lehet látni itthon is, szerencsésebbeknél. 

 

 

Én egyébként mindenkinek azt ajánlom (főleg már 40 év felett) NRW 4-5-től felfele, romló hajállománnyal, hogy felejtse el a hajbeültetést....

 

 

(legalábbis addig, amíg lesz elérhető a hajklónozás, vagy ilyesmi)

 

 

 

 

Előzmény: prime1977 (12145)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.06 -1 0 12145

Köszönöm a válaszodat!

Hát..........

Én is furcsálltam ezeket a videókat.

Szóval azt mondod itthon is csinálnak ilyet?

Nekem inkább a természetes hajvonal ami tetszik nagyon, és az, hogy semmi vörös folt, fekete pötty - vagy ilyen "mászkos" valami nincsen a fejbőrön, ahol beültették a hajat.

 

Egyébként ahol már én is szkeptikus vagyok és nehezen hiszek el, az a Dr.Diep munkái!

Te ezt elhiszed?

Ezt érdemes megnézni mindenkinek!

 

NW5-6-ból NW1. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=nTC03RZcsbw&feature=youtu.be&t=24

 

 

Előzmény: Doctor Morreau (12143)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 12144

Köszönöm a válaszodat!

Egyébként én sem láttam még ilyen munkákat itthon.

Minoxidil..........

Finát nem használsz? - állítólag az is sokat segít a dolgon.

A videóban is benne van, hogy a procedúra előtt 3 évig propecia kezelésben részesült a páciens.

Mindenesetre én ilyeneket még nem használok.

Megkérdezhetem neked milyen mértékű a kopaszodásod és, hogy hány éves vagy?

És voltál már hajbeültetésen valahol?

 

 

Előzmény: DaNiel888 (12142)
Doctor Morreau Creative Commons License 2019.05.05 0 1 12143

Ezek nem korrekt videók...

 

az alanyok kizárólag olyanok, akiknek gyenge, illetőleg korlátozott mértékű a kopaszodásuk elől, ráadásul a hajtípusúk is ideális a beültetésre. (sötét, vastagabb hajszálú egyének)

 

Ha valakinek - még - csak elől kell pótolni, a beültetést követően látványossá válik az eredmény. A kérdés - főleg fiatalabbaknál (20-as, 30-as éveikben járóknál) - hogy mi lesz évek múlva, ha a hajvesztés továbbhalad és elől viszont a beültetett haj megmarad..

 

Szóval ezek nem arányosan kiválasztott videók, ilyenekhez hasonlót amúgy itthon is csinálnak. 

Előzmény: prime1977 (12141)
DaNiel888 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 12142

Szerintem a hazaiak fasorban sincsenek, v. kevésbé eredményesek diplomatikusan szólva! Kicsit emelted a tétet, ha már ennyi pénzt fordítok a hajbeültésre akkor csináljak profik. Hozzáteszem a videón szereplők hajállomnya annyira nem gyatra! A fue technikát lassan a csúcsra járatják. Kíváncsi vagyok mikor rukkolnak elő vmi. újjal! Bár az orvostudomány tuti elvegetál még ezzel 20 évet. 😆 

 

Más: nekem a Foligan (minox) 5 hónapnyi kezelés után nem hozta a várt eredményt! Bár a 4. hónap folyamán kezdett bíztató lenni. Megvárom vele a fel évet !

 

 

 

 

Előzmény: prime1977 (12141)
prime1977 Creative Commons License 2019.05.02 -2 0 12141

Sziasztok!

 

 

Ti mit gondoltok ezekről a hajbeültetésekről!

Dr. Juan Couto eredményei!

 

Ilyenekre képesek a hazai hajbeültetők is?

Az árak graftonként 3-4-5€!

 

Ti elmennétek például ide, erre a külföldi klinikára?

Spanyolországban van, és leghamarabb 2020-ban van konzultáció, beültetés pedig csak 2023-ban.

Annyi a munkája a dokinak!

 

A másik pedig a Dr. Rafael Freitas akinek még a munkáit néztem a youtubeon!

Szóval én ilyen természetes és sűrű hajvonalat és beültetést nem nagyon láttam!

És ami miatt mindig látszik, hogy beültetett a haj és nem eredeti, azok a fekete pontok vagy pöttyök a hajszálak tövénél, mintha fekete hajfesték lenne.

Így olyan mintha "molyrágta" lenne a haj ott, na meg a rózsaszín bőr, ahol a beültetés történt.

Mint mikor szemöldököt is tetoválnak a nőknél olyan piros vörös marad az egész, persze lehet később elmúlik.

 

Szóval ti bevállalnátok itt egy hajbeültetést?

Gondolok itt arra, hogy azért csak idegen nyelven kell beszélni, meg ha utána vissza is kell menni konzultációkra és, ha ott gyógyszeres kezelés is van ugye, stb.

Vagy inkább itthon végeztetnétek el?

Van ahol csinálnak ilyen jó minőségű beültetést itthon?

Mert én nem láttam ilyeneket itthon!

Rafael Freitasnál pedig észrevettem, hogy van egy klassz technikája.

Nem csak húz egy vonalat, ami ugye a hajvonal lesz, hanem ilyen kicsit hullámosan rajzolja be!

Nagyon szép természetes hajvonalat eredményez!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bJMehqOLqHM

https://www.youtube.com/watch?v=_Hq-WHqkofk

https://www.youtube.com/watch?v=0Lgibl2sjGg

 

Köszönöm szépen a megtisztelő válaszokat!

attamatta Creative Commons License 2019.04.26 0 0 12140

Ahogy olvasom az MSM és a NAC inkább ízületi kapcsolódású.

Halkollagén napi max. 10 g lehet.

Előzmény: kísérleti patkány (12138)
Doctor Morreau Creative Commons License 2019.04.26 0 0 12139

Hol olvasható még róluk, hogy ilyen nagy mennyiségben mellékhatások nélkül pozitív a hatás?

 

Te honnan szerezted az infót?

Előzmény: kísérleti patkány (12138)
kísérleti patkány Creative Commons License 2019.04.20 0 0 12138

Napi kb 10-20 gramm kollagen. Lehetőleg halkollagén. 

5-10 gramm MSM por. 

Lehet róluk sokat olvasni nem részletezném, de bőven túlmutat a hajra történő pozitív hatásnál. 

Ezen felül 5-10mg! Biotin és NAC az l Cisztin egy formája. 

Kb 2 hónapja használom és mind a hajamon, a bőrömön és az izuleteken is pozitív a változás. 

Látható!

több hajat nem tapasztalok de lehet, hogy később beindul. Viszont a meglévők, az elvékonyodottak is vastagodtak és sokkal sötétebbek lettek. 

Ez tapasztalható az arc szőrzeten is. 

Szoval kollagen és Msm. 

Ha belefér még akkor biotin és nac. Nem nagy tételek. 

Előzmény: DaNiel888 (12137)
DaNiel888 Creative Commons License 2019.04.18 -1 0 12137

Szia! 

Leírhatnád a tapasztalataidat, hasznos lenne mindenki számára!

Köszönjük!

 

Előzmény: kísérleti patkány (12131)
DaNiel888 Creative Commons License 2019.04.18 -1 0 12136

Igen! Viszont vényköteles!

Előzmény: Redupros (12135)
Redupros Creative Commons License 2019.04.16 -1 0 12135

Üdv

1 mg-os finasterid jól gondolom, hogy hazai patikai forgalomban nem kapható?

 

ANDRE92 Creative Commons License 2019.04.09 -1 0 12134

Szia!

Igen Avodart.

markgaszi2017@gmail.com-ra írj egy emailt pls.

Köszi,

Előzmény: Fomate (12128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!