Keresés

Részletes keresés

Hajjajjajj Creative Commons License 3 napja 0 0 13473

Sziasztok.

Ma volt alkalmam labor elött beikszelni a DHT szintet. 

Tisztában vagyok vele, hogy ez önmagában nem perdöntő, mert hajhagymák érzékenysége egyéni, de a kíváncsiság kedvéért meg tudnátok mondani kinek mekkora volt ez a szint - aki vizsgálta már természetesen.

 

Előre is köszi mindenkinek akinek van adata.

Doctor Morreau Creative Commons License 2024.08.19 0 0 13472

Az index évente megtalálja a kopaszodás ellenszerét:

 

 

https://index.hu/tudomany/2012/09/03/ket_even_belul_gyogyithato_lesz_a_kopaszsag/

Djani31 Creative Commons License 2024.08.14 0 0 13471

A minoxidil sem ellenszer mivel önmagában kevés, rövid időn belül elveszítheted a nyereséget. Én az ellenszert valahogy úgy tudnám elképzelni ami a hajhagymákra hat és azokat ellenállóbbá teszi. A dht kiütésével sem lesznek erősebbek csak nem jut el annyi hozzájuk. Olyasmi kellene ami a hajhagymákat megerősíti és ellenáll a dht-nak anélkül hogy azt blokkolnánk mivel nem viccből termelődik. Szerintem már biztos összehasonlították a tarkón lévő hajhagymákat a fejtetőn lévőkkel hogy mi a különbség és az egyik miért áll ellen sokkal tovább és még az is lehet hogy nem lenne túl bonyolult orvosolni de akkor bedőlne az összes hajklinika meg csodaszer amit havonta vagy két havonta kell venni folyamatosan. Ez így sokkal nagyobb üzlet és a mai világban csak a profit számít így nem várok végleges és egyszerű megoldást a közeljövőben.

Előzmény: Equrvanet (13470)
Equrvanet Creative Commons License 2024.08.14 0 0 13470

Véletlenül megtalálták a kopaszodás ellenszerét

 

https://index.hu/tudomany/2024/08/13/kopaszodas-tesztoszteron-cukor-gyogyitas/

 

 

 

 

 

De én inkább csak minoxidil alternatívának mondanám.

kriptonit7 Creative Commons License 2024.08.12 0 0 13469

szia,

Kicsit off, de nálad láttam utoljára említve a Dualgen 15-öt.

Milyen tapasztalataid vannak vele hosszabb távon? 

Már ha alkalmaztad hosszabb távon persze.:)

 

Eddig nekem a sima 5%-os minoxidil elég jól működött, de most megállás nélkül hullik a hajam.

 

Gondoltam rápróbálok arra, hogy a dualgen 15-öt este míg a sima 5%-os minoxidilt reggel alkalmazom.

Köszönöm!

Előzmény: Equrvanet (13452)
AmazingGecko Creative Commons License 2024.08.07 0 0 13468

"Gyógyszereket eddig nem szedtem mert még nem olyan rossz a helyzet"

 

 

Pont ekkor kell elkezdeni finát/dutát szedni, amikor még nem olyan rossz a helyzet. Amikor már rossz, akkor a leghatékonyabb szerek (fina/duta) sem fognak csodát tenni.

Djani31 Creative Commons License 2024.08.06 0 0 13467

Nyilván 98 évesen az embernek már a haj a legkisebb gondja mivel lenne más ezer problémája de igen olyan 60 éves korig azért jó lenne megtartani, bár még 70 évesen is szívesen belefésülnék aztán 80 körül már egyáltalán nem érdekelne ha megélem. Nekem egyelőre nem olyan vészes a helyzet 32 évesen, kb olyan a hajvonalam mint Jim Carrynek, két oldalt fel van menve és szerintem még menni fog tovább de beültetésre egyelőre még nem megyek mert ha túl hamar végzik akkor ha továbbromlik elég hülye lenne az összhatás és én szeretem a hajamat, nemcsak a csajozás miatt kell hogy 5 évig jól nézzen ki aztán meg borotva hanem inkább az a célom hogy 40 felett fiatalosabbnak nézzek ki mint az átlag így még kivárok vele. Hátha addig a módszerek is fejlődnek, ma már magyar klinikákon is vannak extra vékony tűk, a kezdeti fejbőrkimetszősnél már egy fokkal jobb. Gyógyszereket eddig nem szedtem mert még nem olyan rossz a helyzet, másik meg hogy nem is igazán szeretek semmit bevenni még egy algopirint se, ezek meg erősebb cuccok és tartanék a mellékhatásoktól, ez teljesen zsákbamacska hogy kinek hogy reagál rájuk a szervezete. Természetes dht blokkolót használok, mindennap kétszer bakopok egy kanál tökmagolajat, hogy ennek van valami haszna azt nem tudom de ártani biztos nem árt bár szerintem nincs is sok dht a szervezetemben mert testszőrzetem egyáltalán nincs, kb 10 erősebb szőrszál van a mellkasomon, a többi ilyen láthatalan 1-2 mm-es pihe. Persze azt is tudom hogyha a hajhagymák extrán érzékenyek akkor alacsony dht szinttől is kihullanak.

Előzmény: Fomate (13466)
Fomate Creative Commons License 2024.08.06 0 0 13466

Szerintem ez irreális elvárás, hogy a hajhullásodat 80 éven át kordában tartsd, és 98 évesen is full slicked back hajjal baszasd a strandon, sztm senki sem rendelkezik ilyen céllal.

A fő cél inkább az, hogy abban az időszakban, ahol a külső talán a legfontosabb és összekapcsolódik az önbizalommal (ami kihatással van a párkeresésre, karrierre, jólétedre, mindenre), ott tudd megtartani a hajminőségedet, már ha ez fontos neked. Szerintem ez ilyen max. 50-60 éves korig tart, utána nem hinném, hogy ez valóban számít. Én pl. 11 éve tolom, legalább 2-3x annyi hajam van mint régen és kb. 15x annyi önbizalmam, mint a béna, gyér hajjal volt 2013-ban, emiatt életem egyik legjobb döntésének tartom, hogy elkezdtem és még mindig csinálom. De szinte biztos vagyok benne, hogy ez véget fog érni idősebb koromban és tökéletesen jól elleszek kopasz 70es nagypapaként.

 

Előzmény: Djani31 (13461)
Fomate Creative Commons License 2024.08.06 0 0 13465

Közvetlen emailben szoktam rendelni tőlük, de igen, ez az az oldal, amit ő is írt

Előzmény: Witalco7 (13459)
Good_times Creative Commons License 2024.08.01 0 0 13464

Sziasztok!

 

 

Avodartot honnan érdemes rendelni?

Hajjajjajj Creative Commons License 2024.07.31 0 0 13463

Lenne valakinek kedve közösen emagos finat rendelni? Kockázatot és mennyiséget megosztva?

Djani31 Creative Commons License 2024.07.27 0 0 13462

Amúgy a legjobb minél hamarabb elkezdeni már a hajhullás első jelénél mert ha évekkel vagy évtizedekkel később kezdik addigra már elhalnak a hajhagymák és semmi nem tudja őket feléleszteni, a minoxidil se de ez megint zsákbamacska mivel nem tudhatjuk előre milyen lesz a hajhullás gyorsasága, az is lehet gyógyszer nélkül is stagnál évtizedekig, sokaknál ez van így nem lehet kideríteni hogy a gyógyszer lassítotatta le a folyamatot vagy természetes módon állt be a haj egy bizonyos formába. Ismerek olyanokat akiknek már 20-on évesen is előrehaladott volt a kopaszodása de 40-50 éves korukra ugyanolyan maradt vagy csak nagyon minimálisan romlott de hogy te melyik vagy azt senki meg nem mondja.

Előzmény: Equrvanet (13460)
Djani31 Creative Commons License 2024.07.27 0 0 13461

Lehet hogy hülye válasz de előbb-utóbb mindenki kopasz lesz csak az a kérdés mikor, még aki a legjobb hajgenetikával rendelkezik annak sem lesz 100 évesen ugyanolyan a haja mint 20 évesen mert ha nem a dht akkor a természetes öregedés nyírja ki csak mivel kevesen élik meg a 100 évet és sokan már 50-60 évesen meghalnak így nem derül ki milyen lett volna a végleges verzió. A fina minox se tudja megtartani véglegesen, előbb utóbb immunis lesz rá a szervezet és a végtelenségig nem lehet emelni a dózist. A neten nem nagyon találtam olyat aki 30-40 évig élt volna ezeken a gyógyszereken. Redditen van egy csomó pozitív de ők nemrég kezdték a 20-as éveikben, ki tudja hogy fognak kinézni 60 éves korukra és az is jó kérdés milyen állapotban lesz a máj ha valaki ennyi ideig szed gyógyszereket és persze azt sem lehet megmondani előre kinek mekkora kiterjedésű és gyors lefolyású lesz a hajritkulása. A hajklónozásról is azt olvastam már nem biztosak benne hogy egyáltalán lehetséges szóval szerintem még jó ideig nem fognak megoldást találni erre. Olvastam még egy hajbeültetési módszerről aminél nem távolítanák el a teljes hajhagymát így tudna regenerálódni a donorterületen és nem apadna ki két-három műtét után, jó lenne ha a következő 10 évben ez az átlagember számára is elérhető és megfizethető lenne.

Előzmény: Equrvanet (13460)
Equrvanet Creative Commons License 2024.07.25 0 0 13460

Nekem is ez lett volna a kérdésem. :-)


A másik meg hogy egyáltalán mikor kell elkezdeni a finát, minoxot?


Honnan tudhatom hogy tuti kopasz leszek vagy megmarad, megáll?


De ha a hajvonal megy hátrafele, hullik, ritkul akkor gondolom az már soha nem fog megállni csak lassulni..

Előzmény: Witalco7 (13459)
Witalco7 Creative Commons License 2024.07.25 0 0 13459

Az szuper! Köszi az infót!

A https://www.healthyareastore.com/store/ -ról rendeltél, igaz?

Előzmény: Fomate (13458)
Fomate Creative Commons License 2024.07.23 0 0 13458

Meg is jött tegnap a 6 csomag oral minox, kb rekordgyorsan, semmi gáz nem volt a vámon se.

Előzmény: Witalco7 (13450)
Balage-81 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 13457

Avodart nincs az emagon?

Előzmény: Hajjajjajj (13456)
Hajjajjajj Creative Commons License 2024.07.21 0 0 13456

Hát szeretnék veled egyetérteni, de nem megy...

Az avodart sem olcsóbb szerintem, azért ha megnézed ez 100 darabos. 

És bármennyire is aggaszt a saját hajritkulásom, nem gondolom hogy erre kellene Tb támogatást kapnom, miközben más fizet olyan életet veszélyeztető betegség kezelésére amiről nem tehet. 

 

Előzmény: Djani31 (13455)
Djani31 Creative Commons License 2024.07.21 0 0 13455

Csak elég drága meg a gyártóról sincs információ így ez elég rizikós bár nem gondolnám hogy hamis de azért gyógyszertárból vagy hajklinikáról jobb beszerezni.

Előzmény: Hajjajjajj (13454)
Hajjajjajj Creative Commons License 2024.07.20 0 0 13454

Hmm... Tényleg, emagon is van. Ez azért meglepő

Előzmény: Djani31 (13453)
Djani31 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 13453

Az 5 mg sok lesz, még negyedelve is 1,25. Hajhullásra maximum 1 mg-ot írnak a legtöbb helyen de van aki azt is felezi vagy heti 3x1 mg. Az 5 szinte biztos hogy mellékhatást okoz. Emagon is lehet venni finaszteridet és simán elküldik easyboxba vény nélkül, annak megint más a gyártója de én ilyeneket nem mernék bevenni. Hajklinikák talán tudnak szerezni 1 mg-osat is, persze nem ingyen.

Előzmény: Equrvanet (13452)
Equrvanet Creative Commons License 2024.07.20 0 0 13452

Különböző gyártók között van különbség hatás szempontjából?


https://ibb.co/jfNhYMB


Hiánycikk a felső, az alsó meg 2000 Ft körül van.


Mint a xanax meg a frontin, hatóanyag ugyanaz, mégis az egyik gyártó nem tud olyan kristályszerkezetet gyártani hogy a felszívódás és a hatás azonos legyen.

Finánál is olvastam ilyen fórumon, de itthon melyik a jó gyártó ami kapható és hat?

Fomate Creative Commons License 2024.07.18 0 0 13451

Végül csak előző héten adtam le a rendelést, mert találtam egy dobozzal még.

4 napja van úton, írok, ha megjött. btw tracking alapján már úton van thaiföldről bp-re. De vagy 5-6x rendeltem már tőlük, remélem most sem lesz gond

Előzmény: Witalco7 (13450)
Witalco7 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 13450

Szia!

 

Végül sikerült minoxot rendelned? Ha van valami friss tapasztalat, az érdekelne. Hálás köszönet!

Előzmény: Fomate (13422)
Equrvanet Creative Commons License 2024.07.02 0 0 13449

Nekem pl nem is szedtem semmit de elkezdett ritkulni, hullni a hajam, szőrösödni a mellkas, nőni a mell... 


Szóval ha elkezdem a finát akkor döntsem el mi mit okoz végül.. 

Előzmény: Balage-81 (13443)
Doctor Morreau Creative Commons License 2024.06.29 0 0 13448

Mondjuk nem hiszem, hogy az általában már erősen gyérülő haj megtartása annyit dobna egy ember életén úgy igazából azzal szemben, mint, hogy egyszerűen levágja a haját. 

 

Előzmény: Balage-81 (13447)
Balage-81 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 13447

Ez sajnos igaz. De ettől függetlenül 2 szer van, ami hat: duta/fina és minox. Vagy használja valaki ezeket, vagy nem.

Előzmény: Equrvanet (13446)
Equrvanet Creative Commons License 2024.06.27 0 0 13446

Pontosan, itt ebben a témában már nem egyszer tapasztalhattuk hogy mindenki úgy hazudik ahogy az érdeke kívánja...


Előzmény: Doctor Morreau (13445)
Doctor Morreau Creative Commons License 2024.06.25 0 0 13445

Azért a gyógyszergyártók , meg egyéb nagy gyárak szemétségeit nem szabad alulbecsülni...

 

 

Előzmény: Balage-81 (13443)
Djani31 Creative Commons License 2024.06.24 0 0 13444

Ha jól tudom fiatal korban alig van dht a szervezetben tehát nem kell neki ellenállni, 25 éves kor után meg már eleve elkezdődik a test öregedése tehát nem meglepő ha kevésbé lesz ellenálló bármivel szemben, az évek előrehaladtával egyre kevésbé fog. Nem csak a hajad romlik hanem a bőröd is csúnyább lesz meg még sok minden más megváltozik.

Előzmény: Equrvanet (13441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!