Keresés

Részletes keresés

jee_c Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7604

NP, de rossz a link,sztem így jó:

http://www.korallbuvar.hu/?aloldal=1&kat_id=53

Előzmény: bcslaci (7603)
bcslaci Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7603

Nem neked akartam válaszolni :)

Előzmény: bcslaci (7602)
bcslaci Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7602
Előzmény: jee_c (7601)
jee_c Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7601

Egyrészt van a víznek egy nagyító hatása (próbáld ki, hogy ez esetleg pont jó neked egy sima maszkkal), másrészt pedig lehet dioptriás üveggel (lencsével) maszkot venni. (Technisub Look dioptriás maszkja van egy barátomnak pl.) Azt gondolom, búvárboltokban tudnak ebben segíteni.

Előzmény: 940-eS70-es Jani (7600)
940-eS70-es Jani Creative Commons License 2018.03.13 0 0 7600

Szép Estét mindenkinek!

Lenne egy szerintem is hülye kérdésem:

Hogyan tudok snorkelezni, ha alapból szemüveges vagyok??

Kontaktlencsét még nem használtam, de gondolom az általam használt dioptriában nincs is...

Köszönöm a válaszokat.

viktoria23 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7599

Gondolom már nem aktuális, de hátha később még valakinek hasznos lehet.

 

Itt van egy friss review a maszkról, igaz angol nyelven de a lényeg benne van

 

https://snorkelaroundtheworld.com/2018/01/easybreath-full-face-mask-review-tribord-is-subea-now/

Előzmény: Zoom (7577)
Sukk Lászlóné Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7598

Szia!

 

Kedves bambee_90, nagy örömömre végre találtam valakit aki szintén szabadtűdőzik.

Én jelenleg Sümegen élek azonban készülünk Nagykanizsára költözni, így remélem valahol a közelben laksz és talán tudnánk együtt edzeni. Nem lenne olyan unalmas és biztonságosabb is.

Gyékényesen voltam, csodálatos, zömében azonban medencében edzek.

Egyelőre talán ennyi elég, ha jelentkezel folytatjuk.

Várom jelentkezésedet : Ibolya

te:70/2449675

meheszruha@t-online.hu

 

Előzmény: bambee_90 (7572)
Kollár Iván Creative Commons License 2017.08.22 0 0 7597

Szia,

 

most néztem róla egy videót: https://www.youtube.com/watch?v=mtwUcQgIqns

 

A lényeg, hogy csak a felszínen,lehet vele úszkálni , mert ebben az orr a maszkon belül van és ezért nem tudsz kiegyenlíteni.

Tehát ha mélyebbre akarsz menni, mint 1 m, akkor meg ne vedd!!

Előzmény: Zoom (7577)
halaszerika Creative Commons License 2017.08.06 0 0 7596

Nálunk 3 gyerek sznorizik. 2-3 évig tudják használni, aztán kinövik (és örökli a kisebb :D) Dekában szoktuk venni, teljesen jó nekik, nem ereszt, több évig bírja a nyúzást. Évi 2 hetet használjuk tengeren, meg itthon medencében, sokszor kint is marad a napon.

Előzmény: Törölt nick (7593)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7595

Köszönöm.

Előzmény: jee_c (7594)
jee_c Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7594

Szerintem nem fogja kinőni 2-3 év alatt. Hogy kibír-e annyit, az azon múlik, hogy mennyit használják, hogy pl. nem hagyják a napon sokat, és hogy milyen minőségű alapból (ez utóbbi nagyon lényeges).

Előzmény: Törölt nick (7593)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7593

Sziasztok!

 

Egy 11 éves gyerkőcnél két - három évet/nyarat kibír egy ilyen snorkel maszk? A kinövés veszélye fenyegeti a használót? :-)

bcslaci Creative Commons License 2016.11.21 0 1 7592

Maszk vásárlás : megjelenés: pasiknál szőrtelen ábrázattal :D csajoknál is, de nekik könnyebb :D:D 

 

A kinézett darabot az arcod elé tartod majd az orrodon át megpróbálsz levegőt venni, ekkor a maszk az arcodra tapad (ha jó a mérete) és nem áramlik be sehol a levegő. Ha ekkor elengeded a maszknak az arcodon kell maradnia a pánt nélkül is, ha ereszt vagy nem marad ott akkor az nem a te maszkod.

 

Csak üveg lencsés (tempered glass) maszkot szabad megvenni.

 

Vásárlás után: gyártástechnológiai okokból a maszk üvegén egy emulziós réteg marad, ami vízben iszonyatosan módon párásodik. Ezt megelőzendő vásárlás után ezt a réteget el kell távolítani. 1. módszer: nem szemcsés fogkrémet kell nyomni a lencsére, ujbeggyel jól szétdörzsölni majd kiöblíteni, ajánlott 2x, 3x megismételni és nagyon alaposnak lenni. 2. módszer a réteg öngyújtóval leégetése ez csak akkor szükséges ha az első nem használ (nagyon ritkán) 3. módszer a kólában áztatás, de azt még nem próbáltam.

Ha nem üveg a maszk lencséje, bármit csinálhatsz párásodni fog, nagyon.

 

Használat közben ha marad valami idegen anyag (haj, homok, stb) a gumiperem alatt akkor ereszteni fog.

 

 

Előzmény: GamesJr (7591)
GamesJr Creative Commons License 2016.11.21 0 0 7591

Sziasztok,

 

Utolsó pillanatban írok de hátha még valaki erre jár egy hasznos válasszal. Külföldre megyénk és szeretnénk snorkelingezni. Vettük régebben decathlon-ban szemüveget és pipát, próbáltuk nem a legolcsóbban megúszni hogy tartósabb legyen, viszont az én véleményem szerint az én középkategórás és az ismerősöm némileg drágább szemüvege is egy kalap szar volt. Mikor Thaiföldön kint egy befizetett turára mentünk és kaptunk ilyen feketegumis jól elhasznált felszerelést, ami tényleg nem volt újnak nevezhető az lényegesen jobb élményt biztosított. Ezek a decathlon-osok kb fél perc után elkezdték engedni a vizet (a pipa még türhető is volt).

 

A kérdés az, hol kéne szemüveget venni? Mennyiért lehetne egy olyat amit évente nyáron párszor használunk és ha nem is a legdrágább de mégis ér valamit, mert a mostani kb kukába való. Ha nézünk valamit akkor mit kell megnézni rajta? Mert még ha fel is próbálom egy áruházban, ha nem nyomom víz alá a fejem nagyon nem tudom meg hogy mennyire zár. Amennyit tudtam azt az előzőleg vásárolttal is megpróbáltam letesztelni.

 

Előre is köszi a válaszokat.

 

Üdv,

Gyuri

adrikan Creative Commons License 2016.11.07 0 0 7590

Köszönöm szépen a tanácsokat, a segítséget! 

Talán ma este jutok hozzá egy overálhoz, ami 3/2 mm vastag neoprénből készült és a gyártó szerint 17 foknál melegebb vízbe ajánlott. Majd kiderül. :)

Előzmény: bcslaci (7589)
bcslaci Creative Commons License 2016.11.03 0 0 7589

Igazából ki kellene próbálni. Mert ugye a fázás elég szubjektív dolog, ami nekem sok az lehet neked még kevés.
Ha folyamatosan mozogsz, úszol, nem csak a felszínen lebegve nézelődsz elég lehet a 3-as is (az mindenképpen csuklyával) , mert akkor a mozgással több hőt termelsz. De az is lehet, hogy nem elég. 

Ha van facebookod, ott találsz több csoportot, ahol használt búvárfelszerelést árulnak, lehet megérné nem újban gondolkozni.

 

Még egy lehetőség ha nem vesztek, hanem béreltek. Ha megmondod helyileg merre vagytok valószínűleg tudunk ajánlani valakit aki foglalkozik bérbe adással is.

 

Pesten például:


http://seawatch.hu/felszereles-berles.html

 

http://diver.hu/felszereles-berles/

 

http://www.divingisland.hu/index.php?show=felszereles_berles

Előzmény: adrikan (7588)
adrikan Creative Commons License 2016.11.03 0 0 7588

Köszönöm szépen! Azt hittem, hogy elég lesz egy 2mm-es, esetleg 3-mm-es overál, azok viszonylag elérhető árban vannak, a vastagabbak elég drágák.  

Előzmény: bcslaci (7585)
jee_c Creative Commons License 2016.11.02 0 0 7587

5mm-es kb jó lehet. Legjobb, ha ki tudjátok próbálni egy uszodában valakiét.

Előzmény: bcslaci (7585)
jee_c Creative Commons License 2016.11.02 0 0 7586

Ha edzés szinten is érdekel a sport, dobj egy emailt. A profilomban megtalálod a címet. 

Előzmény: Ember a vízben (7583)
bcslaci Creative Commons License 2016.11.02 0 0 7585

Helló!
Bár én készülékkel merülök, 20-22 fokos vízben már 5 mm vastag ruha kell és csuklya is mert ha a tested le lesz "szigetelve" a fejed még fázhat.

 

Előzmény: adrikan (7584)
adrikan Creative Commons License 2016.11.02 0 0 7584

Sziasztok! 

A segítségeteket szeretném kérni! A férjemmel többször voltunk már a Vörös-tenger mellett, mi csak a felszínen nézelődünk, nem merülünk. Eddig csak nyáron, illetve ősszel voltunk Egyiptomban, de tervben van egy téli kikapcsolódás is. Mivel a tenger ilyenkor max. 20-22 fokos és főleg én fázós vagyok, ezért neoprén ruha vásárlásán gondolkodunk. Sajnos sem mi, sem az ismerőseink nincsenek otthon ebben a témában. Sok-sok utána olvasással sem tudjuk eldönteni, hogy milyen vastagságú neoprén ruha lenne megfelelő. 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Adri

Ember a vízben Creative Commons License 2016.10.12 0 0 7583

Sziasztok! 

Több helyen olvastam, hogy a nálunk alapértelmezett kiegyenlítési technikának (levegő fújása csukott száj és befogott orr mellett) mellékhatásai lehetnek. Tapasztalt már ilyet valaki? 

 

Másik kérdésem, hogy inkább rekreációs célú merülések rajongói vannak itt, vagy szoktatok edzeni ill. versenyezni? 

Zoom Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7582

Köszönöm.

Előzmény: jee_c (7581)
jee_c Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7581

A felszínről nézelődni egyébként jó lehet, szerintem.

Előzmény: Zoom (7579)
jee_c Creative Commons License 2016.05.03 0 1 7580

Sajnos nem használtam ilyet, csak képen láttam.

 

E miatt csak ennyit tudok segíteni (látom nincs nagy pörgés):

 

Szerintem a levegőt egy szelep engedi ki, mint a szelepes sznoriknál.

Látómező: nem hizsem igazán, hogy akkora nagy különbség lenne (bár mondom, nem próbáltam, viszont elég sokfajta maszkban merültem már).

Befolyó víz: ha a szelep az alján van,. akkor kilélgezésnél ott automatikusan kiürül a víz is (mint a sznorik esetében).

Méret: mindenképpen fel kell próbálni. Hagyományos maszkoknál az szokott lenni a próba, hogy megszívja a benne levő levegőt az orrával az ember, és ha akkor  rendesen rátapad az arcra (pánt nélkül, nem megy be a levegő sehol a szélei mentén, akkor jó (és persze kényelmesnek is kell lenni - pl. orrnyeregnél). Ebben az esetben ez sajnos nem működik, a beépített szonri miatt... Csak a próba és a megérzés segít, persze egy vizes, medencés próba a legjobb.

Előzmény: Zoom (7579)
Zoom Creative Commons License 2016.04.22 0 0 7579

Igazából a feleségemnek szeretném, ő nem bukik a víz alá, a felszínen nézelődne csak.

Ezért jó lenne tudni a kérdéseimre a választ. Ha valami nem felel meg, akkor biztos, hogy nem húzza fel, és akkor csak pénzkidobás lesz.

Előzmény: jee_c (7578)
jee_c Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7578

Mit szeretnél  vele csinálni?  Csak a felszínen  úszkálva nézelődni jó. Bármi másra nem a lent leírtak miatt. 

Előzmény: Zoom (7577)
Zoom Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7577

Sziasztok!

 

Elnézést, ha már ki lett tárgyalva, rákerestem az "easybreath", és a tribord címszavakra, nem talátam róla semmit.

 

A minap keresgéltem maszkot, és legnagyobb csodálkozásomra a Decathlonban találtam egy érdekességet. Tribord easybreath-nak hívják, így néz ki (gondolom nem új találmány, de nekem új :) ):

 

maszk

 

A következőt írják róla:

"Az Easybreath® búvármaszkban sokkal több levegő fér el a hagyományos búvárszemüvegekhez képest. Ebből adódóan 1 méter mélységtől kezdődően a szemüveg arcra gyakorolt nyomása már kényelmetlenné válik. A szabadtüdős merülésnél elengedhetetlen, hogy a búvár dekompressziót hajtson végre. Márpedig az Easybreath búvármaszkkal ez nem lehetséges, mivel az orr a szemüveg belsejében helyezkedik el."

 

Ez az egyetlen hátránya - mondjuk lehet, hogy nagy hátrány - a többi az mind előny. Párátlanító rendszer úgy működik, mint az autó szélvédője, vagyis az orrba jutó friss levegő, megjárja az üveget. Lehet benne beszélni, ami érdekes, mert nem tudom a víz alatt meg lehet-e érteni?

 

Szóval jó lenne olyannak a véleményét olvasni aki már használta.

Kérdéseim:

1. Hol megy ki a kilélegzett levegő? Mert ha ugyanazon a csövön, akkor miért nem párásítja be az üveget?

2. Ha befolyik víz a maszkba, akkor azt hogyan lehet eltávolítani?

3. Mennyire kényelmes?

4. Tényleg jócskán megnöveli a látómezőt, a hagyományos maszkokhoz képest?

5. Mennyire kell pontosan kiválasztani a méretet?

 

Köszönöm.

jee_c Creative Commons License 2016.02.22 0 0 7576

Olyan is volt, hogy egy főnek tartott.

Előzmény: bambee_90 (7574)
jee_c Creative Commons License 2016.02.22 0 0 7575

Adatlapomon van egy gmailes cím, írj oda, és megadom a srác elehetőségét!

Előzmény: bambee_90 (7574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!