Keresés

Részletes keresés

mnk2 Creative Commons License 5 perce 0 0 103839

Sziasztok mindenkinek. Midea 3,5 KW Hűtő fűtő klíma nem fűt. Viszont hideget meg nyomja állóhelyzetben 5 bár feletti a nyomás hűtésközben 1,2 bár a nyomás a beltéri és a kültéri között kb 3 méter van. Mikor felett szerelve új korában indítottam a fűtést mindegy milyen idő volt kint kb 20-30 perc múlva kezdte nyomni a meleget és hétről hétre mindig hosszabb idő után kezdet fűteni. Ez lett volna a második fűtési szezon. Ha valakinek ismerős ez a hiba illetve vállal ilyen javítást Siófok környékén kérem írjon. (nem ír hibakódot)

 

1 valaki Creative Commons License 2 órája 0 0 103838

Az a baj, hogy távolból, látatlanul, igények és a hely ismeretének teljes hiányában nehéz segíteni.

Ez több tényezős történet, ahogy más is írja.

 

Az, hogy írnak-e -25 fokos fűtést, tényleg, mennyire számít?

Hollóstetőn laksz, ahol volt -10 idén télen reggelre többször?

Hol volt -25? Zabarban, és Szécsényben sem, ahol az országban a leghidegebbeket mérik. És mindezt éjszaka, ami nappal 0 körül van, simán.

Tettem klímát Szécsényben, reggel -17,4 fok volt reggel, 2 éve. Délután +3 volt a maximum...

 

 

Előzmény: a.k. (103833)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2 órája 0 0 103837

Ja, ha NEM jól szigetelt házba szeretnéd, csak elhallgattad ezt az infót is akkor a legkorrektebb válasz az egészre, hogy NE tegyél klímát fűtésre. PONT. Szigetelj. PONT.

Előzmény: Capt.IQ229 (103836)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2 órája 0 0 103836

Csepegteted az infókat.

Most kiderült, hogy fűtés lenne a cél.

Az mondjuk még nem, hogy merre laksz ahol -25 fokok vannak TARTÓSAN.

 

Csendest akarsz.

Japppán, abból is a felsőbb polcosak. Nem lesz olcsó, inkább az utóbbi miatt.

-25 fok.

Mivel jól szigetelt házba szeretnéd (szigeteletlen házba nincs értelme bármit tervezni) ott nem számít az sem ha 24h-ra lehűl a kinti levegő, bent nem szabad csak 1-2 fokkal csökkennie fűtés NÉLKÜL sem.

Multi gépek.

Jó nagy ház lehet és sok egymástól elzárt helyiség.

Ha nem fér el kint több kültéri akkor van csak értelme és kényszermegoldás a maga sok hátrányával.

A 2,6-os 1db-os multit értelmezni sem tudom.

Sok gép ugyanabba a házba.

Lásd lejjebb Windy írását ahol 2 lakásba próbából csak egyetlen gépet tett be és bevált.

Jól szigetelt házban (lásd fent zárójelben) nyitott ajtóknál meglepően jól közlekedik a meleg. Persze vannak tizedfokeltérés fetisiszták, nekik minden sarokba kell egy külön gép.

Fürdő, többévente előforduló -20 fokos nyéhány órás hidegbetörés remekül menedzselhető egy cekászos kiegészítő fűtéssel. Sőt fürdőbe (gyakorlatból mondom) elképzelni sem tudok jobbat az 5 perces 30 fokra felfűtésével.

Előzmény: a.k. (103833)
JAMIE222 Creative Commons License 7 órája 0 0 103835

Itt minden lényeges infot megtalálsz, csak az áraiktól fogsz seggre ülni.Azért persze ki lehet hozni olcsóbban is.

 

https://www.praktikusfutes.hu/

Előzmény: a.k. (103834)
a.k. Creative Commons License 7 órája 0 0 103834

Az micsoda légcsatornás erről most hallok először.?

Előzmény: JAMIE222 (103823)
a.k. Creative Commons License 7 órája 0 0 103833

Nem lettem sokkal közelebb a döntéshez. Tehát talán a legjelentősebb a témában fűtésre kellene. Amint néztem a komoly japán csodákra nem írnak -25 fokig fűtést. Vagy ez amit oda írnak az AUX is egy kamu? Ez a szavatosság vagy gari téma nekem kínai. :) Tehát akkor most mi is van? Van vagy nincs 10 év gari? Konkrét tipus esetleg lenne amiben nem csalódnánk télen? Aux-ra azt mondták csendes, de akkor lehet az is kamu mert ugyebár csak egy kínairól van szó. 

Elnézést ezért a sok kérdésért, de teljes káosz van. :) 

JAMIE222 Creative Commons License 10 órája 0 0 103832

Én is, ugye 30% megtakarítást kell elérni, ezt tudja  a klímásfűtés is önállóan.

Előzmény: Alpok Klíma (103830)
Garfield007 Creative Commons License 10 órája 0 0 103831

Ne keverjétek a jótállást és a termék szavatosságot.

Előzmény: Alpok Klíma (103829)
Alpok Klíma Creative Commons License 11 órája 0 0 103830

Erre gondoltam:

"megint figyel az ablakban a felújításos pályázati "

Előzmény: JAMIE222 (103826)
Alpok Klíma Creative Commons License 11 órája 0 0 103829

"A hivatalos forgalmazónál ezzel szemben könnyedén érvényesítheted az akár 10 év kiterjesztett szavatosságot, a terméktámogatás teljeskörű, és a termékekkel kapcsolatos bármilyen kérdésben segítségre lelhetsz"

 

https://aux-magyarorszag.hu/hirek/hogyan-ismerd-fel-a-hivatalos-aux-legkondicionalokat/

Előzmény: 1 valaki (103827)
szilvatövis Creative Commons License 12 órája 0 0 103828

Egyebek mellett változik a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállási kötelezettség időtartama.

 

Rövidesen megszűnik a 12 hónapos kötelező jótállás intézménye Magyarországon, helyette minimum 24 hónapot ír elő az erre vonatkozó jogszabály.

A jövőben a 10 000 forintot elérő, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év, 250 000 forint eladási ár felett három év lesz a kötelező jótállási idő.

Ha a jótállási idő alatt a fogyasztási cikket már háromszor megjavították, mégis elromlik, azt kötelesek nyolc napon belül kicserélni.

https://telex.hu/gazdasag/2024/04/24/tartos-fogyasztasi-cikkek-jotallas-valtozashttps://magyarkozlony.hu/dokumentumok/388a2ef7e020c4f7865d6dfebb4f29d8f3ec0cf2/megtekintes

1 valaki Creative Commons License 13 órája 0 0 103827

Jogilag jótállást kell(ene) adniuk, magánszemélynek. Ilyen nincs, hogy szavatosságot adnak.

Előzmény: Alpok Klíma (103824)
JAMIE222 Creative Commons License 14 órája 0 0 103826

Nem, én úgy értelmezem, hogy maga a fűtés költsége lesz alacsonyabb, ha bármi klasszikus helyett klímával fűtünk, főleg ha még H-tarifázunk is.

Előzmény: Alpok Klíma (103825)
Alpok Klíma Creative Commons License 14 órája 0 0 103825

Te is úgy értelmezed,mivel kivették a gáz bekötöttségi kötelezettséget,talán belefér a hőszivattyú?Mondjuk,furcsa is lenne...

Előzmény: JAMIE222 (103823)
Alpok Klíma Creative Commons License 14 órája 0 0 103824

AUX nem szavatosságot kínál?Ma súgta valaki bennfentes...Az azért nem ugyanaz,mint a jótállás...

Előzmény: 1 valaki (103822)
JAMIE222 Creative Commons License 16 órája 0 0 103823

Ilyen teljesítmény-igény mellett elgondolkodnék a helyedben légcsatornás klímán. Fűtésre a legjobb, zaj és huzatmentes, ha rendesen megcsinálják. Egy komplett rendszer ára valahonnan 2 milláról indul,  attól függően, hogy milyen gép milyen forrásból beszerezve,  mennyire cifra légtechnikát kell építeni, illetve magadnak csinálod-e azt.

Drágaság-téma: ugyebár megint figyel az ablakban a felújításos pályázati lehetőség, ha ki tudod használni. Ugye a 3db oldalfali klímát lenne olyan 1-1,5 milla környéke, ez már elég lehet beugrónak.

Előzmény: a.k. (103821)
1 valaki Creative Commons License 16 órája 0 0 103822

Bonyolult...

Gree nem a csöndes fűtéséről híres, Aux multit nem ismerem, csak a évi két karbantartás nélküli garanciális alkatrész ellátását. Hát, nem túl bíztató..

Ha csöndes kell, kínai kiesik. Persze ez is relatív, kinek mi a hangos, és mi a csöndes.

És persze hova kell... Bükkszentkereszten télen éjszaka, vagy ahol csak aludni járnak haza, lakóházas övezet, vagy Pest belváros, ahol a háttérzaj magas éjszaka is.

 

Ha csöndes, akkor japán. Mitsubishi, pl.

De a minőséget meg kell fizetni. Nem kínai árban van, Gree és Aux többszöröse.

Előzmény: a.k. (103821)
a.k. Creative Commons License 19 órája -1 0 103821

Helló!

 

Teljesen pánikhelyzetben vagyunk. :D Klímát szeretnénk a házunkba. Volt itt egy koma aki ezzel foglalkozik és ár ajánlatot készít. De szeretném mások véleményét is olvasni. A terv szerint 2db 3,5kw multi klíma és egy 2,6 szintén multi lenne. Érdemes a multi klímával foglalkozni egyáltalán(nem akarunk sokat a falra akasztani kint, de ha muszály mert az jobb akkor az lesz)? Eddig a Gree vagy az AUX lenne tervben a fűtés végett, de nem ismerem őket egyáltalán. Daikin érdemesebb lenne gondolkodni vagy valami komolyabbon? Nem értek hozzá így szeretnék több véleményt is olvasni. 

Tehát ekkora teljesítményben ki milyen márkát ajánlana hosszú távra nézve? Lehetőleg halk legyen azért. Persze ha pontos tipussal jön a válasz ami jó lehet azt külön megköszönném. 

Rengeteg fajta van és nem egyszerű választani. 

 

Köszönöm ha valaki válaszolna erre a pár "kis egyszerű" kérdésemre. 

 

 

Alpok Klíma Creative Commons License 1 napja 0 0 103820

Mi a következőket:

Polar - régebbi gree gyártás,átlagos kínai gép, nagyságrendekkel hangosabb kívül belül l,mint a szomszéd szoba alap Mitsubishi ELECTRIC gépei.

Panasonic multi,azóta is probléma mentes,de semmi extra, kültéri különösen ormótlan.

Daikin Perfera -bombagép, annyira megtetszett,hogy bemutatótermünkbe is bekötöttunk egyet, kolléganő legnagyobb örömére!

Előzmény: amatör1 (103817)
windy12 (X) 1 napja 0 0 103819

A konzol gépekből nagyságrendekkel (és még azt is oszd el egy nagyobb számmal) kevesebbet telepítünk mi is, és a többi klímás cég is.  Így túl sok tapasztalat nincs velük.  Én a személyes tapasztalatomat tudom megosztani.  Tavaly telepítettünk két kisebb lakásomba egy-egy 3,5 kW-os Cooper&Hunter (Gree) konzol gépet kifejezetten kizárólagos fűtésre.  A lakások 35 nm-es egyszobás új építésű, jól szigetelt (födém is és falak is) kis kecók. Két gépre lett mindkettő előcsövezve, de egyelőre csak a nappali-étkező részbe lett felszerelve készülék, a hálószobába nem, kíváncsi voltam, hogy szükség lesz-e rá. (nincs ajtó a nappali és a háló között).  Tudom, hogy enyhe volt az elmúlt tél, de az egy-egy  gép/lakás teljesítménye tökéletesen elég volt a fűtésre, és a bérlők szerint a komfort is hibátlan volt, köszönhető, hogy fűtés-üzemben a padlószinten történik a meleg levegő kifúvása.  Októbertől március végéig a mért fogyasztás mindkét lakásban közelítőleg 2400 kW/h volt, ebben benne volt a fűtés (fürdőkben van egy-egy 600W-os törölközőszárító radiátor és 1,2 kW-os fűtőfilm a padló alatt.) és persze a mindennapos élethez szükséges világítás, háztartási gépek, szórakoztató elektronika.

A gépek minőségéről annyit tudok megosztani, hogy ezek azért nem ugyanazok, mint a rettentő mennyiségben készülő magas-oldalfali lakossági készülékek.  Ezek már sokal komolyabbak, inkább iparinak tekinthetők.

Előzmény: amatör1 (103817)
1 valaki Creative Commons License 2 napja 0 0 103818

Daikin, Gree, Polart raktunk.

Daikin persze messze a legjobb, de az ára is.

Kínaiak hasonlóak, de ár érték arányban mennek.

 

De egy mondatban minden benne van:

 

Olcsóbb gyengébb, drágább jobb.

(Tosot, és nevesincseket én kerülném a helyedben. )

Előzmény: amatör1 (103817)
amatör1 Creative Commons License 2 napja 0 0 103817

Igazából annyit akartam megtudni, hogy a kínai konzolos gépek közt van e különbség. Van e olyan ami esetleg jobb mint a másik. Persze a vélemény olyantól várom aki tényleg szerelt konzolosat és az adott márkát nem csak azt hallottam.....

Előzmény: 1 valaki (103815)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2 napja 0 0 103816

Nem írtad, hogy hány karakteres indoklást fogadsz el. Ez fontos.

Előzmény: amatör1 (103807)
1 valaki Creative Commons License 2 napja 0 0 103815

Mivel volt nálad már szó mindenről, leírnád bővebben, mi az elképzelésed?

Panasonic, Aux, Midea kiesik, az rémlik.

 

 

Előzmény: amatör1 (103814)
amatör1 Creative Commons License 2 napja 0 0 103814

1 db 3,5kw-os, a magasoldalfalit lecserélném hátha komfortosabb lenne.

Előzmény: windy12 (103809)
1 valaki Creative Commons License 2 napja 0 0 103813

Nem ezt írtam, hogy megtagadja, hanem a tulajnak kell.

Van tulaj, aki pár ezresért eladja a cégnek, és ezzel is olcsóbb az új.

Előzmény: Garfield007 (103812)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 103812

Vagy elviszi?

Mi alapján tagadja meg?

Előzmény: 1 valaki (103811)
1 valaki Creative Commons License 2 napja 0 1 103811

Vagy elviszi a klímás, vagy (pár ezrest kaphatsz érte) írsz hulladék kezelő cégnek, és elviszik.

És persze szakszerűen feldolgozzák.

 

hulladekotkezelunk.hu

Előzmény: Bosanac (103806)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 1 103810

Kötelező elszállítani. Pssszt.

:-)

Előzmény: Bosanac (103806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!