Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1751

ez így van.

egy csomó áruhoz árat sem írnak! (Bocsi! Akciós újságban !?)

Csak van ez a termék is...mi csak úgy jelezzük szinten :-))

Előzmény: Degeczi (1745)
Pat_ Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1750
Ezt nem (ezt sem) hiszem el.

Véletlen ismerem a Dimarson telepítési szerződését. (Egyébként van róla szó a magyar nyelvűjében is). Ezt figyelembe véve pedig kizártnak tartom.


"nem tudom, de az elektropöttynél inkorrektebben hirdető céget nem ismerek (pl szórólapon hatalmas fölirattal 5e Ft minden porszívó, semmi kiscsillag vagy megjegyzés, az már csak a helyszínen derül ki, h az valójában "-5e" kellene legyen a címkén, mert ennyiért csak beszámítanak egy használtat. Vagy egy mindenütt máshol 50e alatt kapható készüléket "hatalmas, 50% kedvezménnyel" ők most 50e-ért adnak és nem 100-ért - stb...), szóval tényleg az lenne a meglepő, ha most nincs benne vmi átvágás"

Jellemzően "ajánlott fogyasztói" áron adnak mindent. Amit meg nem, abból már csak "volt, de elfogyott". Amúgy ez általánosnak mondható sok helyen.
Szép kis "akció", mondhatom.

Előzmény: k2laci (1748)
k2laci Creative Commons License 2004.09.01 0 0 1748

Tényleg átverés, felhívtam őket !

Még fel akartak számolni 5000 Ft kiszállási díjat is .... (a beszerelési csomagot az ár tartalmazza).

Előzmény: Törölt nick (1744)
windy12 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1747
Kamu az egész, el ne higgyétek.
Előzmény: k2laci (1742)
holló Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1746

Na erről beszéltem... ha nem kell irreálisan nagy összeget fizetni a félévenkénti karbantartásért, akkor 5 év alatt csak annyit kell fizetni, mint máshol a beszerelésért.

Higgyétek el Olaszországban is ingyen járt a beszerelés a klíma mellé.

Előzmény: k2laci (1742)
Degeczi Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1745
nem tudom, de az elektropöttynél inkorrektebben hirdető céget nem ismerek (pl szórólapon hatalmas fölirattal 5e Ft minden porszívó, semmi kiscsillag vagy megjegyzés, az már csak a helyszínen derül ki, h az valójában "-5e" kellene legyen a címkén, mert ennyiért csak beszámítanak egy használtat. Vagy egy mindenütt máshol 50e alatt kapható készüléket "hatalmas, 50% kedvezménnyel" ők most 50e-ért adnak és nem 100-ért - stb...), szóval tényleg az lenne a meglepő, ha most nincs benne vmi átvágás
Előzmény: k2laci (1742)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1743
hát ezek nagy ....-ban lehetnek.
Előzmény: k2laci (1742)
k2laci Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1742

Ezt láttátok már ?

 

 

Dimarson

 

Az Elektropontosok reklámozzák !

gergo9 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1741

Kösz Windy!

 

Emlékszem a hozzászolásokra és a splitektől nem is félek. Szerencsére az enyémnek makulátlan az illata :-)) vagyis nincs neki.

Viszont a kocsi amit vettem 96-os évjáratú F Astra tehát ott már lehetett trutyi.

Amikor ment a klíma, akkor semmi, sőt finom szagtalan hűvös levegő áramlott.

Gondolom ahogy a "víz körbevette" a hőcserélőt, lefogta a szagokat, viszont amikor kikapcsoltam de tovább ment a (belső) ventillátor és elpárolgott a víz, akkor kb 10-15 sec. múlva előjött ez a jellegzetes "poshadt hűtőszekrényszag"

 

Én úgy tudom ami biológiailag büdös azt bacik,gombák képezik pl.lábszag :-) (nyugodtan javítsatok ki, ha nem így van)

 

Erre léptem akcóba...ami így sikerült.

De mégegyszer mondom, rendkívül sok és viszonylag tömény habot képez ami kiváló lehet, ha sikerül közvetlen a hőcserélőre juttatni és az áthabosítani, (15 percet kell rajta hagyni) utána bekapcsolni a légkondit és akkor a kondenzvízzel együtt lemosódik. Extraprofit; hogy finom citrom illata van még egy hétig :-)))

Előzmény: windy12 (1739)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1740
Kivételes esetben berohadhat, láttunk már ilyet. Azt gondolom, hogy telepítési hiányosságok miatt.

Szerencsére ez a Vestellel meg az Aliennel nem fordulhat elő, különben se áll el az alsó fele HÁLA ISTENNEK.
Mindenki vegyen török sz@rt, mer' az jó! ;)
Előzmény: windy12 (1739)
windy12 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1739

Gergo9

 

A hír úg szólt, hogy meghalt két ember A-tipusú tüdőgyusziban, amit a légkondicionálókban előfordulható legionella baktériumok is okozhatnak. Csúsztatás az egész, két feltételes mód is van a mondatban. Már párszor leírtuk néhányan itt a topikban, hogy a splitklímákban nem tenyészik ilyen baktérium, hiszen nincsen nagymennyiségű pangó víz a rendszerben. Csak nagy légmosókban, vizes légtisztítókban fordulhat ez elő (mint Amerikában az ominózus légiós találkozón, amiről kapta a nevét - legionellózis ) A splitekből kifolyik a víz (mert különben eláztatná a falat) ami minimális benn marad, az elpárolog, sokkal gyorsabban, mint hogy berohadhatna. Ettől függetlenül azért érdemes a tisztítást, penész és gombamentesítést elvégezni, ezzel megelőzhető a büdös levegő befújása.

Előzmény: gergo9 (1736)
töky11 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 1738

T Balage!

Nagyon szépen köszönöm! Ön egy nagyon rendes ember és mellesleg nagyon jó szivű! Nem lesz a tipusu tüdőgyuszkó! Köszi!!

Előzmény: T.Balage (1730)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1737
:)))))))))
Előzmény: T.Balage (1732)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1736

Üdv.rmania9!

 

(Bocs, hogy csak most válszolok, de fullosak a napjaim és csak mailokat töltögetek.)

 

Infomaker jól írja az 1723-asban, a pollenszűrő helyét. Ez egy közönséges "papírszűrő", ha megvan ne keress mást, az az! :-))

 

A második flakon azért nem ment be, mert a kivezető kondenzvízcső végén volt egy 90 fokos törés lefele (mint egy primitív vízcsapvég a motorházban a műszerfal oldalon középen alul) aminek a belső átmérője kb. olyan vastag mint egy normál írótoll. Ezen keresztül nem tudtam FELÜLRŐL beerőszakolni a kis csövet. Odáig ért le a kezem (akkor már szorult rendesen:-))

A szerelő telefonban azt mondta, hogy szét kell bombázni a műszerfalat ha közvetlen akarok spriccelni.

 

Viszont úgy láttam, hogy egy aknáról (emelőről) alulról már megoldható lenne, max. lecibálni ezt a véget amit szintén normális erővel nem sikerül. Letörni meg nem akartam.

De mivel az előző fújkálás,habosítás (pollenszűrő alatti) is sokat segített és alíg érezhető a szaga, most egyenlőre békénhagyom.

Bár most olvastam két magyarországi legionellás halálesetről. Lehet, hogy mégis "aknázom" :-))

Tudtok valami pontosabb infót erről?

 

holló Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1735
A mediamarktban 20000 Ft-ért árulják a Mono Trendy mobil klímát, legalább 6 db-ot láttam is belőle. Annyit biztosan megér, hisz ha jól emlékszem 80eFt körüli áron ment a nyáron.
Lmr Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1734
majd szólok hogy hány évig bírta a lakes... az uccsó csavarig egyezik a yorkkal...
Előzmény: scratch (1733)
scratch Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1733
Viszont megbízhatóságba szerintem nem mind1, hogy évente kell újjat venni, vagy megveszel egy márkást, és akár 10évet is megy.
Előzmény: T.Balage (1732)
T.Balage Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1732

T. Uraim!

 

Had szóljak kicsik az olcsóbb kategóriájú klímák mellett!/ORION, ALIEN,VESTEL...Ez a három mondjuk ua., csak más néven fut.

Szerintem sokkal szebben mutatnak a falon, mint pl az LG, ami kb 1,5cm-re eláll a faltól az alsó fele.

Nem zajossak, formatervezett a távirányítójuk, funkciókat tekintve meg mindegyik ugyanazt tudja(ventill, páramentesítés, hűtés, fűtés,időzítés...)

 

Hitachi kompri van benne.

 

 

Árakat nézve:

LG 2.6Kw hűtő-fűtő   146000.-

Fisher 2.5Kw hűtő-fűtő  132000.-

Vetsel 2.6Kw hűtő-fűtő  49900.-

 

Szóval ennyivel nem tudnak többet!

 

Ha meg azt vesszük, nagyon primitív egy szerkezet a klíma!

Kültéri:

-komri

-kondenzátor

-kondi ventillátor

-váltószelep

-kapillárcső

 

Beltéri:

-elpár

-elektronika

-ventillátor

-zsalumozgató motor

 

Mindegyik ugyanígy épül fel.

 

Amelyik gagyi, az azért gagyi, mert szutyok a műanyag burkolat.(pattog, nyekereg...)

 

Vannak inverteres, ionizácios...klímák is, de most az alapról beszélek.

 

Általában a szerelés miatt szoktak problémák lenni, nem a klíma minőség miatt.

 

Én nem mondom, hogy a drága rossz, csak azt, hogy annyival nem jobb, mint amennyivel drágább.

 

Üdv. mindenkit!

Lmr Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1731
aki autós klímát szeretne fertőtleníteni, annak javaslom, hogy várjuk meg technoklíma szaktársat, mert ő nagy valószínűséggel ipari hatású szerről tud minket informálni... remélem ő is olvassa :)
T.Balage Creative Commons License 2004.08.30 0 0 1730

töky11!

 

Rendeltem a gyárba bakériumölő szert!Ha megjön, megkereslek!

 

Frionett 2 RTU

 

Én ezt használom szerintem igen tuti!

 

Üdv!Balage

 

holló Creative Commons License 2004.08.27 0 0 1729
Tegnap beszéltem egy autós klima szerelővel,szerinte olyan vastag a kondenzviz elvezető, hogy az aligha dugulhat el. Szerinte maximum mohásodhat a rendszer. Szerinte elegendő a pollenszűrő alá befújni. Sőt szerinte késő ősszel a szezon végén ajánlatos fertőtleniteni.
Előzmény: Infomaker (1723)
windy12 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 1728

Yolone

 

Nincs mit. Sajnálom, hogy a távolság miatt csak ennyit segíthettem.

Előzmény: Yolone (1727)
Yolone Creative Commons License 2004.08.27 0 0 1727
A beltéri egységen levő kihajlítható csőre gondoltam és most már tudom, hogy tévesen írtam zárójelben a vákuumos csőről. windy12 Hálás köszönet a privátban jött sok infoért!
Előzmény: Pat_ (1725)
töky11 Creative Commons License 2004.08.27 0 0 1726

T klimaszerelők!

Szeretnék kérni egy szivességet! A következő lenne a probléma hogy ammoniás közegben működik a klima és majdnem 1 évig birja csak a beltéri ez miadt! Utánna csere! Lg jet cool gold működik most! ugye az ammonia megmarja a rezet és kilyukad a beltéri! Létezik olyan hogy ammoniás hűtő beltériét ősszekombinálni a sima freonos lg kültérivel! az lg 5kw-os! előre is köszi  a válaszokat!

Pat_ Creative Commons License 2004.08.27 0 0 1725
Úgy értettem, ha az egyik szerelő olajosan hagyja a csapot/környékét, megvezeti a következő szerelőt (esetleg saját magát is). Tisztán kell átadni.

Nem értem ezt a "cső gyárilag vákuum alatt" dolgot. :)
Előzmény: Yolone (1722)
windy12 Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1724

Mint említettem, egészen biztos, hogy valamelyik kötésnél megy el a gáz, csak azt kell megkeresni, hogy hol. Nem egy nagy ördöngösség utána összerakni úgy, hogy már ne eresszen.

 

A beltériben nitrogén van gyárilag, és azzal hogy telhetne meg a cső, mikor a vakdugót eőször le kell szedni, csak utána kötöd össze a kültérivel. Ha a kompresszornál szökne a gáz akkor meg nem lett volna benne töltet, hiszen mire hozzád került már kiürült volna. Szóval marad a négy hollandi valamelyike.

Előzmény: Yolone (1721)
Infomaker Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1723

Az F Astra pollenszűrő megvan már?

 

1. Kinyitod a motorháztetőt

2. Van egy gumi szigetelés a szélvédő felöli oldalon keresztben, azt felemeled, leszeded.

3. Kiveszed a rácsot

4. alatta a pollenszűrő.

Előzmény: rmania9 (1716)
Yolone Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1722
Ja az olaj említésén minhárom szerelő csak mosolygott...
Előzmény: Pat_ (1720)
Yolone Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1721
A klímát én szereltem fel a falra az elektromos bektéssel együtt, a kb 70 cm-es csövet egy volt kolléga (ki valamilyen tanfolyamot végezve átment klímásba) kötötte be és indította el. 3 nap alatt behalt. A második szerelő, gáz és klímával foglalkozó cégtől jött, új csövet peremezett a szetből, vákumolt, feltöltött és kész. 5 napig ha ment. Telefonba közölte, hogy biztos a készülék rossz, de ők ezt nem forgalmazzák - így nem is javítják. Nem volt más választás, kihívtam a garis szerelőt. Ő az sk kevert sűrübb szappanos lével megmutatta, hogy a hollandinál ereszt. Ezek a munkák a tavalyi nyár vége felé voltak, így csak tavasszal kapcsoltam volna be, de nem működött. Ebből a három kísérletből gondoltam, hogy talán a kültéri lehet a rossz. Ugyanis a felrakásom és az első beüzemelés között 7-10 napig a gyárilag ledugózott állapotban várt a klíma a falon és a beltérin levő vakdugú eltávalításakor hatalmas szisszenéssel távozott a védőgáz (van aki azt mondja, hogy akkor telt meg levegővel a gyárilag kivákumozott cső). A kültériben levő gyári gáz a legelső üzembehelyezéskor bőségesen elegendő volt, így itt esetlegesen a kompresszor miatt szökhet el a gáz? Vagy mégis csak a cső a hibás?
Előzmény: Pat_ (1720)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.26 0 0 1720
Vagyis - a csövezést sem hiszem, hogy le kell cserélned (feleslegesen most már ne költs). De szakember kell a szakszerű (mondjuk ki:) újratöltéshez.
Ő majd talán letörölgeti az olajfoltokat a csapok környékéről...

Előzmény: Yolone (1718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!