Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1636

Találtam róla képet is, ime:  Mizushi 10

 

 

BeltériKültéri
Előzmény: k2laci (1634)
töky11 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1635

Junius közepétől müködik és eddig naggyábol 120kw villany ment el! Az egész  lakásban 24,5 fok van. 195 légköbméter. Hogy a leggazdaságossabb működtetni? Teljes ventifokozatban vagy auto uzemmodban vagy hogy? Tudom a párologtatás az nagyon gazdaságtalan !

Előzmény: k2laci (1628)
k2laci Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1634
Eladó egy Mizushi10 tipusu mobil split klima. 2 kW-os, csak hütő, panelbe ideális, nekem is ott ment. 4 éves (3 nyáron át ment). Bővebb infót emailben: k2laci@freemail.hu
Pat_ Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1633
Nem feltétlen, sztem m2 -re gondolt, különben is tetőtér.

"Lakótelepi tetőteres egybenyitott előtér és nappali szoba, kb. 50-55lm3."
Előzmény: k2laci (1631)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1632
Ellenőrizted, hogy a beltéri egységben az elpárologtató nincs-e lefagyva? (Bár az Argo -t szét kell hozzá szedni, ha jól emlékszem)
Kültéri egység csapoknál nincs fagyás?
Előzmény: Buzablans (1627)
k2laci Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1631

Csak most olvasom, hogy 50-55 légköbmétert kellene hűtenie ????

Mivel átlagosan 30w/légköbm-rel szoktunk szmáolni oda a 2-2,5 kW-os is bőven elég lett volna .....

Előzmény: Buzablans (1627)
k2laci Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1630
Kb. 14-16 órát, nyilván a külső hőmérséklettől is függ, de benn mindig a 23-24C fokot szeretem 40-45% rel. párat. mellett ....
Előzmény: Buzablans (1629)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1629
Naponta mennyit használod,hogy csak ilyen keveset fogyaszt?
Előzmény: k2laci (1628)
k2laci Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1628
Kapcsold ki és hivd a szerelőt. Biztos eltömődött valami a beltériben. A 20 kW egerverően sok, azt mutatja, hogy a kompresszor állandóan megy, ami nagyon nem egészséges .... Én május óta tartok 85 kW-ot, es 2,5 kW-os "B" energ. osztályú klimával ....
Előzmény: Buzablans (1627)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1627

Nem ablak klíma, hanem egy 3,8 kw-os  AW tipusú "A" energiaosztályos Argo oldalfali split klima.

 

Annak ellenére, hogy a klima szélességének csak kb 1/5 részén fújja ki a hideg levegőt (a maradék 4/5 részen nincs légfúvás egyáltalán) rendesen "zabálja" az áramot.

Naponta 20 kw-ot fogyaszt, és 1o-kal nem bírja lehűteni az adott szobát.  Bent 24oC-ra van beállítva, és ha a kinti hőmérséklet 25-26oC  akkor sem tudja letemperálni az adott szobát, még úgy sem, hogy a kültéri egység szinte egésznap nem kapcsol ki. Amikor a nagy hőségek voltak (38-42 C) akkor azt mondta a szerelő sajnos ennyit bír hűteni. Ezt még el is fogadtam, de most nincs nagy meleg és mégsem hűt jobban. Lakótelepi tetőteres egybenyitott előtér és nappali szoba, kb. 50-55lm3.

Előzmény: Pat_ (1625)
At1 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1626

Ha szeretnél egy hatalmas látogatottságú honlapot, akkor tegyél még hozzá pár tanácsot, tedd fel menüpontként és csodálkozz.. Meg azon, hogy akik mégsem teszik fel maguknak, vagy problémájuk van, téged fognak hívni. Csak bátran. Ezzel senki nem veszít ügyfelet, mert aki akarja, úgyis felteszi magának. Akit meg csak érdekel, nálad fogja megnézni. Ennyi. A többiek is fel fogják tenni hamarosan.

Előzmény: windy12 (1620)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1625
Az vsz egy ablakklima. Többnyire igy mukodik...
Előzmény: Buzablans (1624)
Buzablans Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1624

Segítség!!!

 

Az normális jelenség, ha klimám csak a jobb oldalán (a felületének kb 1/5 részén )fújja  ki a kondicionált levegőt?

Akármelyik ventilátor állásba helyezem, mindig csak azon a jobb sarkon ahol a kífúvó nyilás van fújja a hideg levegőt, a többi részén nem történik semmi.

Lmr Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1623

minden eddigi hozzászólásom ellenére üdvözlöm az önképző klímaszerelő szakkör megalakulását. reményeim szerint én már nem fogok részt venni benne :)

 

van már két üzemelő klímám, bár tegnap este volt egy zavaró rezonancia, ha ma este is lesz akkor majd beírom, aztán windy tuggya online is szakérteni

Előzmény: windy12 (1620)
k2laci Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1622

Köszi a leírást, már ki is nyomtattam, épp tanulmányozom.

Az lenne még a tökéletes (ha nem vagyok túl követelőző:-)), hogy még néhány esetet leírni, hogy mik a leggyakoribb hibák a laikus telepítésnél (pl. összekeverte a kültéri a beltérivel :-))) stb. Komolyra fordítva a szót, ha valaki elolvassa amit feltettél, és némileg járatos is a barkácsolásban, de a hütéstechnikában nem igazás, akkor hol lehet még nagyot hibázni ?!

Előzmény: windy12 (1620)
At1 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1621

Végre valaki, aki feltesz egy leírást! Örülök, hogy valaki felismerte a lehetőséget.

 

 

Előzmény: windy12 (1620)
windy12 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1620

Na most sikerült feltenni azt a fránya leírást. Ami fontos, hogy a csóvastagság, és a hűtőközeg, ami a leírásban szerepel az specifikus, a többi viszont teljesen általános útmutató, szinte szó szerint használható. Szóval : www.pannonklima.hu aztán bal alsó kis smiley, és ha minden jól megy előjön a cucc. Azért nem írtam én le, mert nem akartam senkire ráerőltetni az én szerelési metodikámat, ez így semleges.

 

technoklima

 

Én is találkoztam átmatricázott géppel, Daewoo volt, és átalakítás nélkül 417A- ra droppolták a 22-es töltetet. Elméletileg ez hibátlan, mégis tapasztaltam egy kis csúszást az elpárolgásban.

 

 

Egyébként mi is üzemelünk be már szerelt cuccot, de valami szívás mindig van vele. Legutóbb emberünk felszerelte a kültérit is, a beltérit is, majd felhívott, hogy elvesztette a fonalat, fejezzem be a telepítést. Jó, ár megegyez, kocsiba, nekiállás, természetesen mindent le kellett szedni, emberünk még a vezérléskábelt se kötötte be, azt is be kellett húzni. Fel sem merült benne, hogy a rézcsövekben csak a gáz megy az elektrika más útvonalon közlekedik a két készülék között. Természetesen a faláttörés sem volt jó helyen, a beltérit lehetetlen volt feltenni, hát levesz beltéri szerlap is. Végén számla több mint alapszerelés. Áll leesik, hogy miért is? Mondom, hát azért, mert többet kellett dolgoznom, mint ha én kezdem el nulláról.

Máshol ügyfél végigcsinálta a duál telepítését, aztán mégsem ment. Öt perc alatt kiderült, hogy a szívócsöveket  felcserélte, persze, hogy nem szaladt a masina.

Azért csak tessék szerelgetni, aztám ha elakad a dolog, még mindig tudunk segíteni, akár on-line is.

technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1619

Üdv Pat! A 407C tényleg nem drop in semmire sem. Viszont már nyolc tíz éve gyártanak klímakompresszort ( Carrier ) mely szint. olajjal R22-re és R407C-re is megfelelő. Adott aggregátnál csak választania kellett a gyártónak mivel akarja tölteni. Csak a kapcső mérete nem mindegy.

A magas elpárolgási nyomás minden esetben túltelített elpárologtatóra utal. Szerintem. Ha minden ok, akkor csak  a kapcső lehet a bűnös, vagy nem forog a kültéri ventillátora ( bocs ez csak trefa volt).

A túltelítést 22 kontra 407C, valamint a 407C 10 kelvin körüli csúszása ( ha jól emlékszem) okozza. Sztem elég lenne szűkíteni a kapcsövet ( apró kézmozdulat ) és a problema mint ha nem is lett volna. Igaz igy nehezebben tolerálja a külső hőm. változást, de nagy melegben rendesen kiterhelhető.

Meg még az is lehet, hogy szaunában kever a beltéri, azért magas a szívó nyomás ( újfent csak ... )  

Előzmény: Pat_ (1618)
Pat_ Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1618
Ebből is látszik, hogy csak átmatricázás van - speciel NileLine sosem volt R22 előddel. Én is gondoltam tervezési 'hiányosságokra", bár különösképpen nem foglalkoztat.

Ismereteim szerint a 407c nem drop-in közeg.(talán a 417A?)
Vagy pedig egy régebbi architektúrát használtak fel, 407c komp. bele, haddszóljon?

Félreértés elkerülése érdekében: a készülékek alapesetben jól hűtenek. Elpárolgásra beállítani viszont, ha kell, csak tapasztalatból lehet... (+10 C)
Előzmény: technoklima (1613)
technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1617
Mi üzemelünk, szerelés nélkül is. Persze, ha nagyon nagy kapufa a felszerelés, akkor nem üzemeljük be, vagy a tulaj fizeti az átszerelést. Ha azonban előre leegyeztetjük az elképzeléseket telefonon, akkor szerintem vízmérétéket, ceruzát, fúrógépet, centit elég sok műszaki ember tud használni. Egy átlagos gépszerelés uszkve 3-5 óra, ami javarészt fúrásból, takarításból, csavarozásból és erőlködésből ( kültéri ) áll. Ha ezektől valaki megszabadít és csak a szakmai része marad, meg még fizet is érte... Nekem ez a jó üzlet.  
Előzmény: k2laci (1616)
k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1616
OK, én hiszek neked, akkor a következő feladat: honnan lehet vákuum-szivattyút és nyomásmérőt kölcsönözni, esetleg olyan klimást találni, aki csak a beüzemelést elvállalja, természetesen ez esetben a telepítésért nem kell vállalnia a garanciát ....
Előzmény: technoklima (1614)
technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1615
Bocs, tárgyi tévedés. A régi gázoknál nem észter olajat, hanem alkilbenzolt alkalmaztak. A többi stimmel.
Előzmény: technoklima (1614)
technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1614

Üdv LMR! Több ok is van, ami miatt kapufa a történet. Próbálom rövidre fogni. Vákuumozni az idegen gáz jelenléte valamint a benne lévő víz miatt kell. A víz a kompresszor olajával keveredve az savassá teszi. A savassá vált olaj leoldja a betétmotor tekercseléséről a szigetelést. Menetzárlat, kompresszor viszlát.

A lefuvatásos rendszer az egyanyagú gázoknál (R12, R22) vízlekötő tuladonságuk , valamint az alkalmazott ásványi és észterolaj tul.-i miatt viszonylag "kockázatmentes" megoldás. Az új keverék gázoknál viszont már ez nem nyert. Az új gázoknál (R407C, R410A, R134A- autóklíma ) szintetikus olajat kell használni. A szint olaj molekula szerkezete olyan, hogy 100x könnyebben megköti a vizet, mint elődei. Ha meg már megkötötte vákuumozással sem távolítható el belőlle. Indokolt a hosszú ideig tartó vákuumolás beüzemelés előtt.

Másrészt a kültéri egységekben lévő gáz un. nyersgáz, ami még nem " dolgozott", nincs összekeveredve. Az alkotó elemek különböző halmazállapotban, nyomásszinteken és helyen tartózkodnak. Lefuvatáskor az egyik alkotó elem mennyisége kevesebb lesz ( olyan mint ha az instant kávét nem keverjük el, és leöntjük a tetejét). Az eredmény egy nem meghatározható számú hűtőközeg, ami eredeti tulajdonságait már nem bírja. Vagy a hűtő teljesítmény csökken, vagy gyúlékonysága nő, vagy olaj elhordó képessége stb.

Tehát a vákuumolásnál maradni még mindig egyszerűbb, mint később agyalni és vegyészkedni azon, hogy mi lehet a probléma, ha valami nem smakkol.

Előzmény: Lmr (1612)
technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1613
Üdv! Van is meg nincs is. A 407C blend mivoltához semmi. Viszont ahhoz, hogy a készüléket hogyan kell méretezni R22-ről R407C- re ahhoz annál inkább. Valószínű, hogy csak a gázt cserélték ügyes ferde szemű gyártók ( erre biizonyos univ. kompresszoroknál van lehetőség ), a kapillár csövet nem módosították. Ebből eredően magas szivó oldali nyomás alakul ki, amit a magasabb kondinyomás indokol és meg is magyaráz. Javaslat 15%-al hosszabb kapcső alkalmazásával a problémák megszünnek és a gép is hűteni fog.  
Előzmény: Pat_ (1598)
Lmr Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1612
technoklima köszi a véleményem és hozzáállásom megerősítéstét. részleteznéd hogy miért ítélődik kudarcra a szerelés? kíváncsi vagyok
Előzmény: technoklima (1611)
technoklima Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1611

Üdv! Én megértem  a kispénzű ezermestereket, de lehetséges hogy a beüzemelést mégis csak szakemberre kellene bízni. A mi ügyfeleink körében is sok esetben előfordult ( idősek, stb. ), hogy egy telepítést nem tudnak finanszírozni, viszont a beüzemelés költségeit ( ami jóval kevesebb ), azért kigazdálkodják valahogy. Ilyen esetben is szükséges a helyszini felmérés, kellenek a szerelési instrukciók, a megfelelő elhelyezés, villamos betáp stb. Persze az se mindegy, hogy beüzemelés után vállalható a garancia is a későbbiekben ( no nem mindegy hogy milyen típusra :)). Rengeteg gagyi gép került be a piacra. Elég sok a probléma is velük. Elég sok a mi gondunk is azokkal a gépekkel, amit más cégek vagy házilagos szereléssel vagy szaktudás nélkül szereltek fel. Természetesen velünk is előfordul, hogy vissza kell mennünk hibát javítani, mert senki sem tévedhetetlen. Egyébként pont az olcsó és gagyi aggregátok beüzemelésénél kell a legkörültekintőbben eljárni, mert a gyenge minőségű termék rengeteg, amúgy elő nem forduló hibát rejt.

A házilagos beüzemelésnek semmiképpen sem vagyok híve. Nem hiszem, hogy minden háztartás rendelkezik 2,5-3 millió forintos felszereléssel, ami garantálja a korrekt szerelést.

A lefuvatásos módszert ideje lenne már elfelejteni, mert az új környezet barát ( ami szintén csak részben igaz ) gázokkal töltött gépeknél eleve kudarcra itélt a szerelés. Az okaira ha vki kiváncsi, akkor leírom. Mellesleg a klíma élettartamát jelentős részben a beüzemelés minősége és a rendeltetésszerű használat határozzák meg.

Előzmény: k2laci (1610)
k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1610
Ha segítség kell, szólj !
Előzmény: windy12 (1605)
k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1609
Én magam is minőségpárti vagyok, de meg kell érteni azt a kispénzű, de ezermester illetőt is akinek talán 40 eft-ja lenne a klímára de 80 eft semmiképp, de szeretne egy kicsi hűvöst a lakásába, ha kinn 40C-fok van ... I.
Előzmény: Lmr (1608)
Lmr Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1608
laci rossz embert kérdezel, én nem klímaszerelő vagyok, nem fogok garantálni semmit, de ennek ellenére az én mentalitásomtól távol áll a veszek valami műszaik cikket olcsón, lespórolom a szakembert aztán 2-3 év múlva kidobom, mert tönkrement. Most hogy a gép szar, vagy te szarul szerelted az szerintem tökmindegy...
Előzmény: k2laci (1607)
k2laci Creative Commons License 2004.08.15 0 0 1607
Én azt hiszem, hogy ezek a 40 eft alatti klimák akkor sem tartanak sokkal tovább, ha még 40 eft-ot rászánunk a beszereltetésére. Vagy Te tudod garantálni, hogy ha szakember szereli fel, akkor 2x annyi ideig tart ? Ezt nem tudhatod garantálni, mert lehet, hogy a készülék minősége olyan, hogy max. 2-3 évig birja, és akkor aki maga szerelte fel, lehajitja, és a szerelésből megspórolt pénzen vesz egy másikat és felteszi ....
Előzmény: Lmr (1606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!