Keresés

Részletes keresés

coolmann Creative Commons License 2004.08.04 0 0 1530

 

Windy12

 

Nemtudom te mennyi klímát és milyet szereltél fel,de szerintem  amit adnak

tartozékként a készülékhez az talán minősíti is egyben.Tapasztalatom szerint

egy jobb minőségűhöz nem adnak csak hollandereket és GUMIKÁBELT.

Pld: Gree,Nykku....stb

Előzmény: windy12 (1526)
T.Balage Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1529

holló!

 

Légyszi olvasd el a style /1518/ hozzászólását!

 

Előzmény: holló (1525)
T.Balage Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1528

Scrach!

 

A beltérit tök egyenesen kell feltenni.A csepptálca van lejtetve a készülékben.

A falat célszerű kicsit kifelé lejtetve átfúrni, -főleg ha vastag!

Üdv:Balage

Előzmény: scratch (1527)
scratch Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1527
Én nem vagyok szerelő, nem tudom. Csak mikor nálam szerelték fel, mondta az egyik szerelő a másiknak, hogy kicsit megdöntve kell feltenni, hogy a víz kifollyon.
Előzmény: windy12 (1510)
windy12 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1526

Vándor21

 

A Genex céget nem szabad azért azonosítani az igencsak közepes színvonalú Genex klímakészülékkel.  Ők csak behozták,  fellogózták és forgalmazzák. Chigo alapú kínai készülék, alsó árkategória. Viszont a Genex forgalmazza a nagyon magas színvonalú Acson gépeket is, amik már ipari szintű terhelés esetén is jól vizsgáztak.

 

Töky11

 

 

Az azért nem mindegy, hogy egy nagy márka (pl. Panasonic, Fisher, Toshiba, stb)kitelepít Kínába egy gyárat, meg technológiát, meg infrastruktúrát és viszi az alapanyagot, alkatrészeket, és ott gyártatja a termékét, mert olcsó a munkaerő, meg minimális az adóteher, vagy van egy kínai "márka" amit itt nálunk a foltos kutya sem ismer, (NYKKU, Haier, stb) csak a forgalmazó mondja róla, hogy hű de jó, amikor próbálja eladni. Ezeknek semmi múltjuk nincs a klímagyártásban, pusztán meglovagolnak egy hullámot, ami sok-sok pénzt hoz nekik, aztán váltanak, és gyártanak valami más, éppen jól menő dolgot

Előzmény: Vándor21 (1521)
holló Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1525
Ha esetleg nem lenne érdemes megjavítattni a készüléket, akkor a beltéri egységedet szívesen megvenném.
Előzmény: T.Balage (1524)
T.Balage Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1524

Style!

 

Köszönöm a tanácsot, de a Kompresszor "zárlatos" választ adott sajna!

 

Üdv.:Balage

 

Előzmény: style (1518)
belagyi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1523

nálunk a cégnél ők tartják karban a klimákat. szinte mindig áll itt genexes autó...

lehet, hogy pénzmosoda, de dolgoznak is folyamatosan..

Előzmény: I.Blasius (1522)
I.Blasius Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1522
Nekem informálisan azt mondták egy helyen, hogy a GENEX egy szimpla pénzmosoda, de ettől még az ügyfeleknek lehet, hogy jó a dolog és működnek a klímáik rendesen.
Előzmény: Vándor21 (1521)
Vándor21 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1521

Kedves szakik!

 

A Genex milyen névnek számít? Láttam a mai lapokban az akciójukat és komolyan elgondolkoztam rajta.

holló Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1520

Persze felajánlod a cserét, de az árát ki fizeti meg? Azért akármelyikünknek is van igaza, csak nem mindegy, hogy jogos-e a véleményed vagy sem.

1. Neked van igazad, egy csomó energiát, anyagot elpazarol a gyártó, s újra be lehet olvasztani. ( bár a kondenzvíz elvezető, meg a kábel csak nem hulladék)

2. Nekem van igazam. Te csak hozzá szoktál egy módihoz, nem tudsz megfelelően bánni az adott anyaggal. Ezért feleslegesen kidobod az adott anyagot, ahelyett hogy konzultálnál a Jáma KFt-vel, vagy a Flag RT-vel.

 

A konzolról képet is találsz a megadott címen.

Előzmény: viricsi (1508)
töky11 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1519

Neked is 10-12 fokot fuj be a klimád! Nekem 3,55 van r22vel töltve 3 hete lett üzembehelyezve! Nagyon csendes csak egy kicsit alulméreteztem. ezért nem hűtők túl!

 

Ja és Balage! Toyo funai utodja klimában van a kompresszor amit keresel! Hogy megbizható itt a cégnél sok funai van! Itt a laborban is!

Előzmény: k2laci (1517)
style Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1518

T. Balage!

 

A hibakód problémával keresd meg a szakmai berkekben csak Kompresszor néven

elhiresült klimaszervizes szakembert.

Előzmény: T.Balage (1505)
k2laci Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1517

CS-PW9CKE/CU-PW9CKE

Előzmény: töky11 (1516)
töky11 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1516

Az enyém is kinai panasonic! A szomszédomé meg malaj az is pana! Tied mekkora és tipusa?

 

 

 

Balage!

Megkérdeztem egy pana szervizt és mondták hogy 10-13 fokig kell befujni az elpárologtatónak a nyomás hidegen 3,5-4 megeleg 5 körül! Na erre varjál gombot! Viszont van egy alföldi haverom a szomszédja szerelő és csak panat szerel: szerinte meleg 12fok befujásnal!

Előzmény: k2laci (1515)
k2laci Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1515
Az én Panasonicom is kinai ....
Előzmény: töky11 (1514)
töky11 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1514

Már majdnem mindent Kínában gyártanak! Még a nagy márkás cuccokat is!

Előzmény: boomerhu (1512)
viricsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1513

Kedves coolmann!

 

Amit második címként megadtál,abból valóban kiderül,hogy egy valós céget takar a weblap.A holló által megadott címen viszont csak egy email elérhetőség van.A cím csak így korrekt,együtt a kettő.Természetesen ezek alapján visszavonom azt a kijelentésemet,hogy a lap egy noname webáruház.(azt nem írtam,hogy nem létező)A gép jóságát egyáltalán nem vitattam,hiszen nem ismerem és a holló által megadott weblapról még egy árva fotót sem lehet megnézni a gépről,nemhogy műszaki paramétereket.Egyébként is csak a fali tartókonzol volt a levélváltásunk tárgya.

Ha olvasod a topicot,láthatod,hogy a felhasználót igen sok dolog érdekli a gépek működésével kapcsolatban,azért is mertem belekotyogni a rovatba.Nem baj az,ha valaki tudja,mi,miért,hogyan,mennyiért üzemel a szobájában,ráadásul be kell hogy valljam,hogy még én magam (klímaszerelőként)is tanulok a levelezésekből.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: boomerhu (1512)
boomerhu Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1512
Végre egy újabb kínai márka, melyet megismerhettünk!
Előzmény: coolmann (1511)
coolmann Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1511

 

Tisztelt viricsi.

 

Holló védelmében mondom a link:    (http://www.nykku.hu/viszonteladoi/index.php?cPath=124 ) valós céget takar melynek ez az elérhetősége:

 

http://www.amegateam.hu/ A NYKKU klíma nagyon jó tipus 3 év teljeskörű garanciával. kb 3 éve szerelem ezt a tipust és még egyetlen 1  se hibásodott meg.

 

A klímákhoz adott vékonyfalú cső valóban csak DÍSZNEK jó.

 

A klímákban lévő hűtőközegekröl csak annyit,hogy a mezei felhasználóknak tök MINDEGY milyen tipusúval üzemelnek. A hűtőközegek a klímaszerelők gondja legyen.

Ami ebből a -gázhistóriából-  érdekelje a klíma üzemeltetőjét,hogy az új tipusú

közeggel működő készülékek kevesebb elektromos energiát fogyasztanak, ugyanakkora leadott teljesítményhez.

Előzmény: viricsi (1508)
windy12 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1510

schratch

 

Ha a beltéri vízszintes, akkor a csepptálca lejt a kifolyó irányába, és a víz kifolyik.

Előzmény: scratch (1509)
scratch Creative Commons License 2004.08.03 0 0 1509
Pon az a baj, hogy a beltéri tök vízszintesen van! Az a buta víz így nem tudja merre follyon az elvezetőbe, vagy a szobába... Egy kicsit a kifolyó irányába kell megdönteni a beltérit, csak pár mm -el.
Előzmény: potyek (1480)
viricsi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1508

Kedves holló !

 

Azt hiszem,hogy a magam részéről befejezem veled a csevegést.Csak a vita kedvéért nem szeretnék levelezni.Nem tudom kivel vitatkozol,de jó lenne látni hogy az idézőjeles mondatot melyik hozzászólásomból emelted ki.Amit te nekem tulajdonítottnak leírsz,azt én nem írtam.

Idézem saját magam:

 

 "egy korrekt szerelő helyből felajánlja a cső cseréjét."Tehát nem itélek és nem döntök az ügyfél helyett.

 

"faláttöréskhez pedig sajnos igen gyorsan kopó,de jó minőségű szerszámokra van szükség "tehát nem  beton fúróról beszélek,minden jó szerszám drága.

 

A cím amit adtál,egy noname webáruház,se telefonszám,se cím,se fénykép,se leírás a termékekről.

Igazad van,vásárolj ott,szereld fel saját magadnak a gépet,ha sikerül használd egészséggel és ha netán idő előtt megy tönkre a géped,ne gondold azt hogy ez szerelési hiba miatt van,nyugodtan gondold azt,hogy azért ment tönkre mert gagyi volt a gép.

 

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: holló (1503)
At1 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1507

Szervusztok!

 

Vett már valaki ilyen Tesco-féle Daewoot? Gondoltam meg kéne finanszíroizni, és ősszel, télen fölrakatni olcsón.

Az hogy hűtő-fűtő klíma, minden esetben azt jelenti, hogy hőcserélős? (Hőszivattyús)

Hol találom meg azt a veblapot, ahol valamiféle mérezető program van? olvastam valahol, de nem találom.

 

 

 

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1506

Még egy kérdést engedjetek meg!

 

Mi indoklja, hogy min. két méter csőnek kell lenni a kültéri és a beltéri között?

Állítólag az újabb klímáknál már nem lehet azt megcsinálni, hogy éppen a falvastagság+20cm a csőhossz.

Vagy az invertreresnél számít?

 

Véleményem szerint ostobaság!

 

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1505

T. Uraim!

Egy kis segítséget kérnék!

 

A Fischer klímák hibakódjai érdekelnének, hogy melyik mit jelent?

 

A Hitachi kompresszorok mely klímákba vannak, minőségre milyenek?

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

windy12 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1504

Holló

 

Pedig sajnos tényleg nem ér semmit az a beszerelőszett, és ez a téma már elég off, hiszen már egy páran leírtuk, hogy miért van ez így.

 

 

K2laci

 

Egyébként az is megondolandó ezzel a gáz témával, hogy ha történetesen lecserélnénk a klímánkban az R22-t új gázra (amit természetesen semmi nem indokol), abban az esetben mit is csináljunk a lefejtett anyaggal. Senki nem veszi át, tárolhatjuk az idők végezetéig, hacsak nem akarjuk elengedni a levegőben (mert azt nem akarjuk azért). Ami az én kényszerképzetem, az az, hogy elromlik ez a sok gagyi olcsó klíma két három év múlva, és mivel úgyis olcsó az új, nem éri meg javíttatni, tehát leszereljük, és veszünk másikat. Valószínű, hogy már leszereléskor elillan a gáz belőle, de ha mégsem, majd a szeméttelepen elszivárog belőle. Tehát mindenképpen a légkörbe kerül. És rengeteg ilyen lesz. Beláthatatlan következményekkel jár ez, sokkal súlyosabbal, mint, hogy Józsi bácsi szaki átöblítéskor néhány grammot elenged a levegőbe.

 

 

Előzmény: holló (1503)
holló Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1503
Ami azt illeti kicsit labilis érv, hogy "a klíma az jó, de a beszerelőszett az semmit sem ér" Szerintem pontosan tudják, hogy milyen anyagból, mit kell gyártani. Ezért fontos, hogy felesleges költséggel ne terheljék a vásárlókat. Ugyanis a Te verziód szerint, a Te itéleted miatt, kell drága rézvezetéket megfizettetni a felhasználóval.
Ráadásul a felhasználók többségének épületét téglából építik, ilyenkor szükségtelen a nagyértékű betonvágó.
Olasz gyártmányú konzolra tudok címet adni, igaz nem 1800, hanem 2500 Ft-ért: http://www.nykku.hu/viszonteladoi/index.php?cPath=124
Előzmény: viricsi (1485)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1502
Én nem úgy értettem, hanem hogy ha elketyeg a klimád 15 évig és utána kellene hozzá alkatrész (mondjuk gáz) és már nem lehet kapni, azon nincs semmi meglepő ...
Előzmény: töky11 (1500)
cd930 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1501

Sziasztok,

 

még mindig keresek Panasonic klíma távirányítót...

Ha van vagy tudsz szerezni normális áron, kérlek írj vagy hívj: 20/9928-829

 

Kösz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!