Keresés

Részletes keresés

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1506

Még egy kérdést engedjetek meg!

 

Mi indoklja, hogy min. két méter csőnek kell lenni a kültéri és a beltéri között?

Állítólag az újabb klímáknál már nem lehet azt megcsinálni, hogy éppen a falvastagság+20cm a csőhossz.

Vagy az invertreresnél számít?

 

Véleményem szerint ostobaság!

 

T.Balage Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1505

T. Uraim!

Egy kis segítséget kérnék!

 

A Fischer klímák hibakódjai érdekelnének, hogy melyik mit jelent?

 

A Hitachi kompresszorok mely klímákba vannak, minőségre milyenek?

 

Előre is köszönöm!

 

 

 

windy12 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1504

Holló

 

Pedig sajnos tényleg nem ér semmit az a beszerelőszett, és ez a téma már elég off, hiszen már egy páran leírtuk, hogy miért van ez így.

 

 

K2laci

 

Egyébként az is megondolandó ezzel a gáz témával, hogy ha történetesen lecserélnénk a klímánkban az R22-t új gázra (amit természetesen semmi nem indokol), abban az esetben mit is csináljunk a lefejtett anyaggal. Senki nem veszi át, tárolhatjuk az idők végezetéig, hacsak nem akarjuk elengedni a levegőben (mert azt nem akarjuk azért). Ami az én kényszerképzetem, az az, hogy elromlik ez a sok gagyi olcsó klíma két három év múlva, és mivel úgyis olcsó az új, nem éri meg javíttatni, tehát leszereljük, és veszünk másikat. Valószínű, hogy már leszereléskor elillan a gáz belőle, de ha mégsem, majd a szeméttelepen elszivárog belőle. Tehát mindenképpen a légkörbe kerül. És rengeteg ilyen lesz. Beláthatatlan következményekkel jár ez, sokkal súlyosabbal, mint, hogy Józsi bácsi szaki átöblítéskor néhány grammot elenged a levegőbe.

 

 

Előzmény: holló (1503)
holló Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1503
Ami azt illeti kicsit labilis érv, hogy "a klíma az jó, de a beszerelőszett az semmit sem ér" Szerintem pontosan tudják, hogy milyen anyagból, mit kell gyártani. Ezért fontos, hogy felesleges költséggel ne terheljék a vásárlókat. Ugyanis a Te verziód szerint, a Te itéleted miatt, kell drága rézvezetéket megfizettetni a felhasználóval.
Ráadásul a felhasználók többségének épületét téglából építik, ilyenkor szükségtelen a nagyértékű betonvágó.
Olasz gyártmányú konzolra tudok címet adni, igaz nem 1800, hanem 2500 Ft-ért: http://www.nykku.hu/viszonteladoi/index.php?cPath=124
Előzmény: viricsi (1485)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1502
Én nem úgy értettem, hanem hogy ha elketyeg a klimád 15 évig és utána kellene hozzá alkatrész (mondjuk gáz) és már nem lehet kapni, azon nincs semmi meglepő ...
Előzmény: töky11 (1500)
cd930 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1501

Sziasztok,

 

még mindig keresek Panasonic klíma távirányítót...

Ha van vagy tudsz szerezni normális áron, kérlek írj vagy hívj: 20/9928-829

 

Kösz

töky11 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1500
2004 jan vettem! DE még lehet kapni most is! Pana is még árul a net-áruházban!
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1499
Azért nem olyan sok 15 éves háztartási gép van amihez még zavartalan az alkatrész-utánpótlás .... :-)))
Előzmény: töky11 (1497)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1498
1hónapos és R22? Azt hittem, EU-ban már nem lehet ilyen gázzal árulni, vagy ez csak UL?
Előzmény: töky11 (1497)
töky11 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1497

 2010 után meg addig mennek r22 klimák még el nem megy a gáz aztán szeméttelep? Akkor lehet hogy majd ugy lesz hogy katalizátort szerelek a cső külső burkolatára,mint a trabi kipufogolyára! Vagy bevallod hogy neked még ilyened van és majd kapsz egy utalványt eu segitséggel +némi kézpénz és behet egy környezetbarát gépet!

Amikor kérdeztem hogy meddig mennek el ezek a gépek akkor pont arra szerettem volna rájönni hogy nekem is r22 1 hónapis a gfépem. Elmegy kb. 15 évig! Ha csak a céges gépeket nézem. Akkor megfoszt az állam 9 évi kényelemtöl? Egyszer már fizettem a vámot(készülékben van) + az áfát! Akkor adja vissza ezt 2010 ben! Nem? 

Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1496
Ja, ha így van, akkor tárgytalan. Tavaly, amikor a szaki feltette a klímámat, akkor mondta, h az R22-t hamarosan már Romániából kell behozni, mert itt nem lehet majd kapni. Most vagy ő volt rosszul tájékozott, vagy a hamarosan nála 2010 után van ... :-)
Előzmény: k2laci (1495)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1495

Na akkor itt vesztettem el a fonalat.

Ha jól értem most van egy R22-es gázos klimád amit tölteni kellene ???

Mert az R22 gázt 2010.01.01-ig lehet szervizelési céllal használni, ettől távolabb meg nem hinném hogy gondolsz ...

Előzmény: Magnat (1494)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1494
Bár ha lehet, nem szennyezem a környezetet, de most mégsem ilyen céllal érdeklődtem: pusztán arra vagyok kíváncsi, h ha már nem lehet R22-t kapni, akkor ki kell-e dobni a klímát, vagy van vmi áthidaló megoldás?
Előzmény: k2laci (1493)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1493

Szép dolog a környezetvédelem, de jelenleg a legjobb hűtőközeg még mindig az R22 gáz és hogy megnyugtassalak, amig klímán belül van a gáz addig cseppet sem szennyezi a környezetet.

A gázcsere feltételezésem szerint meglehetősen drága mutatvány és utána lesz egy gyengébb paraméterű gázod ...

Előzmény: Magnat (1492)
Magnat Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1492
Sziasztok,


az lenne a kérdésem, h ha van egy klíma, ami még a régi gázzal van töltve, az idővel cserélhető-e a környezetbarát gázra, és ha igen, nagyságrendileg mennyi ennek a költsége?

40k-s beszerelési ktg-hez: sztem az embereknek az b@ssza a csőrét, h kb 2 óra munkáért kell ennyit kifizetni. Ha ennek a fele anyagktg, még akkor is 10k-s órabérrel lehet kalkulálni. Persze egy vállakozónak rengeteg más kiadása van, dehát ha valaki mondjuk havi 100-150k-t keres /hó, akkor meglehetősen vérlázítónak 66, ha aztán más 2 óra alatt veszi ki a zsebéből ennek kb a harmadát. Ez persze nem csak a klímaszerelésre igaz.
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1491
Ahogy elfigyelem egyáltalán nem, vagy csak alig drágábbak a sima hűtős klimáktől. Gyári adat szerint -5C-fokig használhatóak ...
Előzmény: At1 (1488)
k2laci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1490
Nem tudom, hogy ezt tévedésből válaszoltad-e nekem, vagy csak simán elértettél valamit, de én senkit nem akartam semmire rábeszélni, ha elolvasod a régebbi hozzászólásaimat, akkor belátod ....
Előzmény: BBéci (1489)
BBéci Creative Commons License 2004.08.02 0 0 1489

Nem értem, miért kell rábeszélni bárkit a jobb minőségű készülékre! Vegye mindenki azt, ami neki tetszik, amire pénze van, azután ha később esetleg szívni fog, az az ő baja! Lehet Trabanttal, Suzukival közlekedni, mindkettő eljuttatja a tulajdonosát az úticéljához. Akinek meg jobb autója, klímája van, az örüljön neki és hagyja békén a másképp gondolkodókat!

Én addig jártam BKV-val, (20 éve) amíg nem futotta legalább Ladára, Trabiba nem voltam hajlandó beleülni. A klímával hasonlóképp cselekedtem, inkább kicsivel tovább spóroltam, de gagyit nem vettem. Most már azt is bánom, hogy nem inverterest választottam. Még nincs beüzemelve, gondolkozom a cserén.

Előzmény: k2laci (1476)
At1 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1488

Bocsánat, még egy kérdés. Az un. hőszivattyús klímák mibe fájnak? hány fok külső hőmérsékletig működnek? megéri?

 

At1 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1487

Sziasztok!

Néhány kérdés.

 

Légszűrő csak a drágább készülékekben van?

Megéri ilyet venni?

Hogy van ez a házi felbarkácsolásnál történő "légtelenítés" ill. kifúvatás, lefúvatás?

Kihajtom a gázzal a levegőt a csőből? jól gondolom? És ha már gáz jön, akkor elzárom a csapot? Hogy megy ez?

viricsi Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1486
Bocsi,mire leírtam a magamét,windy12 szinte ugyanezt leírta.Sebaj,majd mindent kétszer írok kétszer írok.
Előzmény: viricsi (1485)
viricsi Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1485

Kedves holló !

 

Azt hiszem egy kicsit"képbe"kell hogy helyezzelek.Nem kioktatni akarlak,csak a puszta tényeket írom:

Az ózonréteget kárositó anyagokkal üzemelő berendezéseket kizárólag arcképes zöldkártyával rendelkező személy szerelhet,ha a szerelés a hűtőkört is érinti.A klíma tartalmaz ilyen anyagot és a felszerelése érinti a hűtőkört.Már hozzá sem nyúlhatnál.

A cső amit gyárilag mellékelnek hozzá,egyszerűen vékony a fala,hajlításnál igen könnyen megtörik és bármilyen hihetetlen,az áramló közeg néhány év alatt szabályosan elkoptatja a cső belső felületét,tehát egy korrekt szerelő helyből felajánlja a cső cseréjét.

Nem tudom hol lehet 1800 forintért jó konzolt venni,de írd meg a címet szívesen vennék,ha jó a minősége.

Én pl olasz gyártmányt használok,minősitett,130kg/db teherbirással,rozsdamentes acél csavarokkal,szinterezett festéssel,kb.5400Ft/pár áron.

Egy átlagos gép felszereléséhez kb.20000forint értékű anyag szükséges(konzol,kábelcsatorna,rézcső,szigetelés,cseppvízcső,csavar,tipli,dübbel,elektromos vezetéke,fal tömítő anyagok,bilincs,kötegelő.

A szerelést igen nagy értékű speciális hűtős eszközökkel végezzük,a faláttöréskhez pedig sajnos igen gyorsan kopó,de jó minőségű szerszámokra van szükség a hatékony és minél kevesebb kényelmetlenséget okozó munkavégzéshez.

Ez bizony mind a szerelési költségben van.

 

Üdvözlettel:viricsi

Előzmény: holló (1482)
coolmann Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1484

Üdv mindenkinek.

potyek talán tudok segíteni:

Azt tippelem,hogy mi lehet a gond nálad.

A  kivezető vízcső részleges dugulása ami miatt működés közben a ventillátor szívóhatása nem engedi lefolyni a kondenzvizet.Ha leállítod a klímát,vársz

kb fél órát és nem folyik megint 1 darabig akkor bingó.... Kezdheted....

Bedugod a cső végét és feltőltöd valami erősebb fertőtlenítővel és állni hagyod 1-2

napot,majd kiengeded (persze 1 edénybe majd a szenycsatornába)Ha hosszabbtávon megint előjön megint tippelek..

Előzmény: potyek (1480)
windy12 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1483

Hollo

 

Ha tudsz szerezni 1800 forintos konzolt, akkor akár százas tételben is vevők vagyunk rá. Természetesen nem valami gagyi házilag összetaknyolt és lekent érdekel, hanem jó minőségű, műbizonylatos. Mi nagytételben 3000forint+Áfa-ért vesszük de ez legalább könnyen szerelhető, és ha történetesen öt év múlva elenged a hegesztés és a kilencedikről ráesik a kültéri egység egy parkoló autóra (neaggyisten valakire) akkor a műbizonylattal igazolható, hogy nem voltunk gondatlanok, és nem szart raktunk fel..  Ja, és természetesen cégünknél a konzol ára benne van a telepítés árában, csakúgy mint a jó minőségű rézcső, az UV-álló szigetelés, stb.

A rézcsőre visszatérve : a klímás szaki, aki kicsit is ad magára, az nem kitolásból nem rakja fel a gyárilag mellékelt rézcsövet, hiszen igazából saját magával tolna így ki, hanem azért mert a "szerelési csomag" - ban mellékelt csövek semire nem jók. Nagyon vékony a falvastagságuk, könnyen megtörnek, peremezéskor nagyon elvékonyodnak, könnyen leszakad a hollandi. Nekünk történetesen kb. egy mázsa felhasználatlan rézcső gyűlt ebben a szezonban össze, és nyár végén a színesfém telepre fogjuk vinni. Ha jól belegondolsz, abban az esetben ha ezt fel lehetne használni, akkor miért pazarolnánk el? Egy méter 12-es rézcső ára 600 forint körül van, míg súlyra jó ha van húsz deka: a MÉH ad érte vagy 50 forintot.

Ja, és a klímagyártók NEM mellékelnek rézcsövet a készülékek mellé (aklímagyártókon értem az igazi gyártókat, nem a noname-ket)

 

Előzmény: holló (1482)
holló Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1482

Nyilván minden technikai beavatkozásnak vannak veszélyei illetve kockázatai. Az előnyök hátrányok összevetése mindig fontos dolog. Nyilván a szakik oldaláról nézve az ügyet kiviláglik, hogy a tapasztalat mennyire fontos.

A felhasználó oldaláról pedig a minőség, ár viszonya.

Olvastam, hogy mediterrán országokban a vételi ár tartalmazza a beszerelés költségét is, tehát ott a vevő csak és kizárólag annyit fizet egy beüzemelt klímáért, amennyi a cimkén fityeg. Egyébként régebben olvastam magyar hirdetést is, hogy a viszonylag baráti ár tartalmazza a beszerelés díját...( apró betűs költségnövelő megjegyzésre nem emlékszem.)

A klímagyártók, hogy megakadályozzák a felhasználók megfejését manapság már a beszerelőszettet is mellékelik a készülékekhez, de a rafinált klímások visszavágnak: "ócskák ezek". Megpróbálják elhitetni, hogy az egyébként általuk is javasolt klíma gyártója csak kiszúrásból mellékeli a rézcsövet, egyebeket.

Mond hogy lehet az, hogy az 1800 Ft-os konzolt 5-6 ezer forintért számítják fel a megrendelőnek?

Előzmény: viricsi (1471)
gergo9 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1481

30-ért!?

 

Na akkor lehet, hogy veszek a lakásba is! :-))

 

Előzmény: windy12 (1479)
potyek Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1480

Sziasztok

Nagyon örültem ennek a topiknak, talán itt kapok segitséget. Vettünk egy lakást, amivel megörököltünk egy állitolag 1 éves genex klimát is. Nem voltunk rutinosak, igy nem kértük el a gari papirt, igy nem tudjuk ki szerelte fel. Van klima szerelö ismerös, ki is hivtuk , kitisztitotta, leellenörizte gázt, egyebeket, semmi gondot nem talált, kiprobáltuk , teljesen jol hütött. Aztán jött a meglepetés, hosszabb használat közben néha egy kis vizet a szobába köp :O)   Kihivtam ujra a srácot , megnézett mindent, a belsö egység tök vizszintesen van felszerelve, a csöveknek megvan az esése is, nincs dugulás a kondenz viz elvezetö csöben, megnézte a készüléket is, semmi rendelleneset  nem talált , kiprobáltuk, jol müködött, nem köpött  a szobába, aztán 3 nap mulva ujra engedett pici vizet, a kondenz viz folyamatosan csepeg, szoval ö sem tudja mi lehet a gond. Szoval ha tudtok vmi tippet segitesetek, mert én igy félek használni, a srácnak meg kezd elmenni az önbizalma, hogy nem talál hibát.

Nagyon köszi elöre is a segitséget.

windy12 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1479
K2laci Előfordulhat, bár szerintem nem valószínű. A mostani árak már pánikárak, hiszen nagyon sok klímát berendeltek a forgalmazók a tavalyi forró nyár klímaeladás-rekordja után. Az idei nyár az nem kedvezett az eladásnak, és tudok olyan céget, amelyik 4000 db. splitklímát raktároz jelen pillanatban, és már minket szerelőket agitálnak, hogy segítsünk eladni. A 4000 db. pedig ha a legolcsóbbat számolom is kb 150 millió forint, ami azért gondolom csak hiányzik bevételoldalról. Most már csak az a kérdés, hogy kibírja-e a cég, vagy megpróbál - még ha veszteséggel is - olcsón megválni árukészletétől. Lehet, hogy szezon végén akár 30.000 forintért is lehet majd klímát venni, akkor pedig - gagyi, nem gagyi - annyiért érdemes.
Előzmény: k2laci (1478)
k2laci Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1478

Én a magam részéről nem tartom soknak, jómagam is 40 eft-ot fizettem a szerelést a tavasszal, igaz a klima 150 eft volt.

 

Az jutott még eszembe, hogy várható még, hogy a nyár végére ezek a low end árú klimák még lejjebb mennek ?!

Előzmény: windy12 (1477)
windy12 Creative Commons License 2004.08.01 0 0 1477

Azt gondolom, hogy örülni kell annak, hogy lefele megy a készülékek ára, ezáltal, ha hozzátesszük a telepítés árát, ami ugyan szintén ment le az utóbi pár évben, mindenképpen olcsóban jutunk klímához, mint mondjuk öt éve.

Egyébként nem is értem, hogy mi ez a dolog, hogy olyan szörnyen drágának tartjuk ezt a 40 ezer forintos díjat. Egy gázszerelő egy sima gázboylert, vagy tűzhelyet szintén ennyiért üzemel be. Egy vízvezetékszerelő tavaly nekem egy 1,5 méter hosszú csövet és rá egy csapot 18 ezerért akart beszerelni. A bélelt kéményt 60.000 forintért válalták (munkadíj), Egy kutat 100 ezerért fúrnak (kb. két óra volt.) .  Egy elemet az autón 25 ezerért fúj a fényező.  Ezek közül egyik sem eszközigényesebb a klímás melónál, sőt!

 

Egy klímaszerelő, akinek meg is van a szakmája, zöldkártyája, és ad a hírnevére, annak jól kell dolgoznia, a jó munkát pedig azt gondolom, hogy meg kell fizetni.

Előzmény: k2laci (1476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!