Keresés

Részletes keresés

alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1253

Eszembe jutott még valami. windy12 hozzászólásaival viszont egyetértek, kívánom neki menjen jól a korrekt bolt!!!! :)

ps: én is őt fogom megkeresni ha valahova komolyabb dolog kell majd... :)))

alexclassic Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1252

klaci:

 

Nem akarok erről vitát nyitni. Biztos nem tudja ugyanazt, ugyanakkor 2 db ilyen megy hibamentesen a cégnél 2 éve, tehát pl. hideget csinál. Azt hiszem, a mai magyar átlagkeresetek mellé nem kívánhatod hogy mindenki 200-250 ezer forintot költsön egy klímára. De ha évente lecserélem, kb 50 ezer forint/év, ami 3 év alatt teszi csak ki a "márkás" klíma árát. És nem hiszem, hogy megbízhatóan szervíz nélkül egy bármilyen más márkás készülék bírná 3 évig, úgy hogy nem tartod karban újabb tízezrekért. Azt a felfogást amit Te képviselsz, nem osztom, sőt a saját szakmámban is vannak ilyen emberek, én inkább azt mondom, mindenki a saját lehetőségei szerint vegyen magának bármi, tudva annak esetleges hátrányait is.

Ha megnézted a kérdésemet, nem a klíma műszaki paramétereivel volt problémám, hanem a garanciális (gyári hiba esetén is) ügyintézéssel, hozzáállással. Ezen pedig nem segít ha fikázol egy-egy terméket. Ár-érték arányban azt hiszem semmi gond ezekkel a cuccokkal, csak a törvényes garanciát is normálisan kell intézni.

 

 

Előzmény: k2laci (1241)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1251

Köszi a választ.

 

Ezek szerint ez el fog múlni?

Előzmény: Korci_PÉCS (1250)
blueye Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1249

Helló!

 

A hálónkban egy Frigidaire FSA 09PB5MB split beltéri dolgozik. Nagyszerűen, gyorsan lehűti a 13 m2-es szobát, nem is túl hangos, de 2-5 percenként egy kattanás hallatszik belőle (olyan mint ha egy kis ág eltörne). A swing nincs bekapcsolva, auto-n van a berendezés és természetesen nem ilyen sűrűn kapcsol a kompresszor (az különben is másik hang gondolom), mi lehet ez?

Sz_Balázs Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1248

Sziasztok!

 

Klimavásárlás elött állok, de olyan típust szeretnék ami este is mehet

és nem zavaróan hangos (alvás közben sem).

Sajna a split nem nagyon megvalósítható. (hőszigetelt panel földszinten)

Ablak klíma lenne a legjobb, de az általában hangos.

(legalább is volt egy daewoom, az mellett még tv-t nézni sem lehetett)

Van esetleg valami szuper csendes típus?

 

Mobil klímákat nem ismerem.

Milyen a zajszint kb 2-3m-ről?

Lehet mellette aludni, hatékony

 

Konkrét típusok is érdekelnének halk ablak és mobilból

esetleg más csendes megoldás. A lényeg hogy nagyon halk legyen.

(de nem a csillagászati összergűek..)

 

 

Köszönöm a segítséget

 

Balázs

 

Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.22 0 0 1247

windy12,

kösz az infókat!

az a baj, hogy ez egy ruszki klíma, még az átkosból való. Jó nagy dög. :/ Elvétve még ltn belőle egy-kettőt. Mondjuk eddig nem volt vele semmi gond a hangját kivéve  :)

érdemes ezzel foglalkozni, javítható?

Előzmény: windy12 (1246)
windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1246

C20xe

 

Hello! 

 

A számomat, és egyéb elérhetőségünket megtalálod a www.pannonklima.hu lapon. 

Várom hívásod.  De, ha Te adsz számot szívesen felhívlak.

 

Kriptaszökevény

 

Abból a jelenségből, amit leírtál csak tippelni tudok. Mivel halványul a világítás, az azt jelenti, hogy megnő a kompresszor áramfelvétele. Ezek szerint erőlködik, majd megáll. Mivel igen hamar következik be, valamilyen dugulás is okozhatja.  A kompresszor csak dolgozik, sűríti a gázt, de az nem párolog el, így egy két perc múlva már elhal a folyamat, megáll a gép. Persze ez csak egy elképzelés, ahhoz, hogy érdemben nyilatkozzak látnom kéne a szerkezetet.

Kondenzvíz azért nincs,mert nincs hűtés, tehát nincs kondenzáció.

Előzmény: PÍT (1244)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1245

mi szál el ilyenkor benne? Gáz az ugyanúgy sziszeg első indítsánál mint régebben, úgy hgy talán nem az szökött meg. Akkor mi halt meg??  Kösz amúgy!

Előzmény: windy12 (1243)
PÍT Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1244

Jó estét!

 

Windy12!

 

Milyen számon lehet Veled veled beszélni?

 

Üdv

windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1243

Kriptaszökevény

 

Valószínűleg elhunyt.

 

 

 

Belagyi

 

Ha kapok egy elérhetőséget, akkor fel tudlak hívni, és meg tudjuk beszélni ezt a fan coil dolgot.

 

 

 

Akkerfeld

 

 

Elég jó minőségű a Stiebel Eltroné, ott érdemes érdeklődni.

Előzmény: Kriptaszökevény (1242)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1242
Mi lehet az ablakklímámmal? Néhány napja megadta magát. Pontosabban működik de azt csinálja, hogy úgy tesz mintha hűtene de néhány perc - 1-2 - után el kezd rángatozni a kompresszor, majd nagy zajjal leáll de úgy, hogy még a világítás is elhalványul a szobában! :/ Kondenzvíz - ami régen "patakokban" folyt az elvezetőnyíláson keresztül - egy csepp sincs, a szoba felöli hűtőt egyáltalán nem érzem hidegnek -eddig jégverem volt - a befújt levegő is igen harvadt. Gyakorlatilag inkább csak szelet csinál, hideget nem. Sz'al mi a franc lett vele vajon?? Megdöglök! :P
k2laci Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1241
..... vagy : a Flag által "garantált" klimatipusoktól vár túl sokat a vásárló. Nem tudhat ugyanazt egy 40-50 eft-os klima mint egy használható 120-150 eft klima (pl. hideget csinálni) ...
Előzmény: Nandi77 (1240)
Nandi77 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1240
Kedves alexclassic! Teljesen egyet értek tavaly nyár elején én is szívtam velük színtén Vestel klímával 3-at tettek fel mind a 3 szar volt az eleje is letört 1 hét alatt az előbb említett okok miatt! Állandó telefnoálgatás a flagnek ekkor meg akkor visszahívnak a szerelősrác aki tök korrekt volt azt mondta ő csak úgy nem cserélhet beltérit mert hogy mind a 3nak ez volt a baja kb 1 hónapi ügyvéddel fenyegetéssel majd egy ismerős ismerőse a fogyasztóvédelemnél felhívta őket az én panaszom alapján és érdekes másnap megjött a papír a szerelő srácnak, hogy leszerelhetí és a Flag vissza térít minden költségem, klíma+szerelési díj! Azóta bármit vezsek elkérem a gari jegyet s ha Flages megseveszem a gépet! Tényleg egy gusztustalan cég!
Előzmény: viricsi (1202)
belagyi Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1239

Köszi.

az oldalon csak egy mondatot találtam erről. semilyen adatot sem.

tudsz küldeni itt adatokat vagy az ottani elérhetőségnél próbálkozzam?

 

engem a külső méret, hűtőteljesítmény,  legnagyobb fokozatban a zajszint és az ár érdekelne.

 

 

 

Előzmény: windy12 (1228)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1238

Mobil split klímát keresek, ha valaki tud jó ajánlatról szóljatok.

 

Köszi

tom-y Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1237

Az előbb elfelejtettem megkérdezni.Hogyan tudom kiszerelni ezt a lamellát anélkül,hogy a már megragasztott pöckök ne törjenek el?Nem várok a klímásra,ki tudja mikor ér rá.Az hogy milyen gáz van benne csak az ártalmatlanításnál számít?Ha jól tudom ebbe még régi típusút töltöttek.Üdv:Tom

 

tom-y Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1236
Jó napot mindenkinek!Visszaolvastam egy kicsit,és látom,hogy más is hasonló problémával küzd:Vestel klímák lamellatörése.Áprilisban vásároltam egy ilyet a Bricostore-ban.Már felszereléskor kiderült,hogy az egyik csonk letörött.Aztán utána a kezemben maradt a középső is.No sebaj,szerelő rögtön elvitte,majd visszaragasztotta őket.Öröm-öröm!!Na de!Pár hete érdekes nyikorgást hallottam a belső egység felől.Megnéztem és láttam,hogy a motorra rakott pöcök gyakorlatilag eltűnt,széttörött.Felhívtam a zászló kft,és ott mondták hogy 3750 ft-ért elküldik.Érdemes rendelni ilyet?Lehet hogy az sem jobb.Van még 1 dolog.Kicsit drágállottam a szerelési költséget,ezért kerestem másik klimaszerelőt,aki rendelkezik zöld kártyával,és ilyen vállalkozása van.Le is pöcsételte a papírt.A flages csaj azt mondta,hogy nincs rá garancia.A Brico-ban viszont azt,hogy az 1év mindenképpen jár.Egyébként ők asszem 3-at adtak volna rá,ha a szerződött partnerrel csináltatjuk.Hogy is van ez?Üdc:Tom
windy12 Creative Commons License 2004.07.21 0 0 1235
Köszönöm, a kollégáim nevében is.
Előzmény: PÍT (1233)
scratch Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1234
Állítólag jó a fólia, érezhető a hatása, viszont árnyékol, és növények se nagyon fognak megmaradni. :)
Előzmény: big_mafa (1221)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1233

Windy!

 

Köszi a roppant gyors választ!

 

"ár-érték arányban az egyik legjobb ajánlatot fogom tudni adni"

 

Ebben halál biztos vagyok! :o)

 

Üdv, ha aktuális lesz a Barátomnál, jelentkezünk.

 

P.s.: Nem csak itt forumon hallodtam Rólatok sok jót. Sok sikert! Csak így tovább!

 

c20xe

Előzmény: windy12 (1231)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1232

Wazze! Kompreszor=Kompresszor :o))))

 

Előzmény: PÍT (1229)
windy12 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1231

c20xe

 

Hű, arra nehéz válaszolni, hogy főszezon után mennyi lesz bármelyik készülék ára, ez mindig a főforgalmazótól függ. A telepítés ára pedig nem fog sokat változni, ugyanis minden költség, ami egy-egy munkára rakódik ugyanaz marad. Ha akkor megkeresel minket, amikor aktuális lesz a meló, akkor egész biztos, hogy ár-érték arányban az egyik legjobb ajánlatot fogom tudni adni. Üdv.

Előzmény: PÍT (1229)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1230

Windy12!

 

Bocs az ár a gép+telepítés együtt érdekel.:o)

 

 

Köszi

Előzmény: PÍT (1229)
PÍT Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1229

Windy12!

 

Mennyi lenne egy Midea+ MSFP-092HRN2-EU telepítése / 5-5,5 méter/ nem főszezonban, ha klímát is Nálatok vennék. Számla/áfa/ nem, de a gari fontos.:o)

Úgye ez Toshiba kompreszorral van?

 

Köszönettel:c20xe

windy12 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1228

Belagyi

 

Cégünk foglalkozik fan coil berendezésekkel, szívesen segítünk, ha bármi kérdésed van. Elérhetőségünket megtalálod a www.pannonklima.hu lapon.

 

Alexclassic

 

Tetszett ez a fogyasztóvédelmes dolog. Azt tényleg nem írhatja elő egy cég sem, hogy a forgalmazott készüléket ki helyezi üzembe. Ennek eleve vannak rendeletileg, jogszabályilag meghatározott szabályai, ez alól nem lehet kibújni. Érdekes, hogy egy Daikin, Panasonic, LG, Fisher, stb. klímaberendezést bármelyik a megfelelő jogosítványokkal rendelkező szerelő üzembe helyezheti, bezzeg a Vestel, Alien, Home Zone, Elnett, Hajdu, Nile, stb. világmárkákat csak az XY cég által felhatalmazott szakember (még akkor is, ha egyébként semmi prioritása nincs a szakmában.) Szóval a lényeg az, hogy ez egyáltalán nincs így, és mi már keresztülvittünk egy-két esetben garanciaproblémát ahol nem voltunk a készülék "hivatalos" telepítői.

 

Big Mafa

 

Ha az erkélyedre helyezed a kültéri egységet, nagy probléma nem lehet. Ha nem extrém zajos a készülék senki nem fog érte zargatni. Ma már egy közép árkategóriás klímának sincs nagyobb zaja, mintha a fagyasztószekrényedet raktad volna ki az erkélyre.

 

 

Előzmény: belagyi (1227)
belagyi Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1227
fan coil-t szeretnék a lakásba. van itt olyan kereskedő/szerelő aki ilyennel foglalkozik? (csak a beltéri egységeket vennék, a folyadékhűtő nem fog érdekelni)
big_mafa Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1226
Ertem. Koszonom a segitseget!
Előzmény: k2laci (1225)
k2laci Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1225

Nincs rá norma, nincs már "csendrendelet" sem semmi hasonló, a jog azt mondja, hogy ez birtokháborítás. Tehát ha a szomszédot mondjuk éjjel zavarja a zúgó-bugó klima, és feljelent birtokháborításért, akkor szabálysértési eljárást inditanak ellened.

 

 

Előzmény: big_mafa (1221)
gergo9 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1224

Jó! Ez így már korrekt! Elfogadom.

Előzmény: alexclassic (1223)
alexclassic Creative Commons License 2004.07.20 0 0 1223

gergo9: 

 

1. Nem veszem sértésnek, de mielőtt még bárki újabb hasonló reakciót, szertném jelezni, hogy folyamatosan ügyfelekkel foglalkozom egyenlőre nincs kommunikációs problémám, tehát nem ez a lényeg, a "kedves" hölggyel is normálisan próbáltam (nem sok sikerrel) kommunikálni. tehát nem ez a lényeg a hozzászólásban.

 

2. Tudom, hogy van itt olyan aki rendesen szerel és vele kell dolgoztatni, de a kérdéseim és válaszaim nem erre vonatkoztak, ergo nem reklámozni akartam, hanem megbeszélni valamit. Nekem már fel van szerelve, és korrekt jó cég szerelte, őket is tudom ajánlani, ezt le is irhatom, de nem hiszem hogy ez a topic a reklámról szól.

 

3. Sajnos aki ügyfélszolgálatra megy dolgozni annak ez a sorsa. Ezt vállalja, ezt KELLENE megtanulnia, mert ha Te marketinges vagy, tudnod kell, hogy ez is egy SZAKMA. Ezért aztán nem is tudom őt sajnálni, meg megérteni, ha nem megy a problémakezelés, nem kell erőltetni ezt a munkát. Ha ezt nem érted, én is megkérdőjelezhetem a marketing szaktudásodat, de ne vedd ezt sértésnek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gergo9 (1222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!