Keresés

Részletes keresés

elon3 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1089

Bocs, na még egyszer:

Úgy emlékszem, nekem viszont csak 1 évet mondtak a Panasonicra... Egyébként előfordulhat, hogy eltérő a garancia ideje különböző kereskedőknél ugyanazon márkánál? Eddig azt hittem, ez egységes.

A Fisherröl tud valaki mondani valami okosat? (megbízható-e, mennyire hangos, stb...)

Előzmény: elon3 (1088)
elon3 Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1088
<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman" size=3>Úgy emlékszem, nekem viszont csak 1 évet mondtak a Panasonicra... Egyébként előfordulhat, hogy eltérő a garancia ideje különböző kereskedőknél ugyanazon márkánál? Eddig azt hittem, ez egységes.

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><FONT face="Times New Roman"> A Fisherröl tud valaki mondani valami okosat? (megbízható-e, mennyire hangos, stb...)

Előzmény: TDK123456 (1077)
monyesz Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1087

Mallory !

A céges klíma kültérije nálunk a lapostetőre van rakva, egy alacsony konzolra állítva (kb 30 centi magas), gondolom a hó meg a víz miatt.

Előzmény: Mallory (1086)
Mallory Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1086

Sziasztok!

Egy pár kérdést szeretnék feltenni:

1. Jól látom, hogy minimum 90.000 Ft költséggel kell számolnom egy split klíma megvételéhez+szereléséhez?

2. Lapostetőre hogyan lehet a kültéri egységet felszerelni? Fektetve? Vagy az attika belső felére?

3. Tudom, hogy nem szívesen írtok márkaneveket, de mégis nagyon szeretnék valami iránymutatót, szóval: Milyen márkájú készüléket érdemes (és melyeket nem érdemes) megvenni? (Elsősorban az olcsóbbak közül.)

 

Minden választ előre is köszönök!

Nyty Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1085

Köszi a válaszokat.

Érdeklődtem az Önkormányzatnál, és azt mondták, ha a tetőre rakom a kültérit akkor nem kell engedély, csak a lakók hozzájárulása. Azt nem tudták megmondani, hogy milyen formában (aláírások, beleegyező nyilatkozat vagy kögyűlés összehívása???). Ha cseréptetőre fel lehet szerelni, akkor elvileg időt, pénzt, és kellmetlenségeket spórolok meg magamnak.

 

Cseréptetőre lehet szereltetni klímát?

trumpf Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1084

Nekem az önkormányzatnál azt mondták (miután kiderült, hogy hitesen nem lehet), hogy szereltessem fel nyugodtan, őket nem érdekli, amíg valaki fel nem dob. Kösz.

Én úgy voltam vele, hogy kicsit drága móka lenne, még akkor is ha a büntetést lesírom, mi a francot csinálok egy bontott klímával (klíma+szerelés lett volna ca. 700k).  Hozzátartozik, hogy nálam utcafrontról volna szó. Ha a belső udvarra tudnám szereltetni nem gatyáznék sokat.

Az engedélyre annak idején azt mondták, hogy kell egy rajz vagy fénykép a homlokzatról, amin be kell jelölni hova kerülne a kültéri. Ezenkívül kell (tavalyi ár) 10000 Ft-os okmánybélyeg, és ca. 30 nap. Elvileg kell a közösképv.-től egy hozzájárulás is, meg hogy hova megy a kondenzvíz. Építési engedélyt nem mondtak. Így utólag furcsa is.

Off

Jövő hétre ígérik a kánikulát. :( Ha valaki szerez nekem a XIII-ban engedélyt a homlokzati klímára meghívom egy sörre vagy kettőre vagy valami :)

 

Előzmény: quad (1083)
quad Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1083

Az újpesti önkormányzat építésügyi osztályán lehet az engedélyt beszerezni. Ehhez kell egy épitész által készített terv, ami szerintem vagy 50 ezer forint, az ügyintézés pedig 60 nap, úgy hogy szeptemberben már fel is szereltetheted a klimát.

 

Probáld meg, hogy el lehet e helyezni úgy a klimát, hogy az utcáról ne látszon, akkor nem lell engedély. Ha jóba vagy az összes szomszéddal, akkor - szerintem - engedély nélkül is felszereltetheted. Az önkormányzat magától nem fog ellenőrizni, csak ha valaki "feldob". 

Előzmény: Nyty (1080)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1082
aloha

tudna vki véleményt mondani a TeknoPoint mobil klímáiról?

bővebben:
mobil klímát keresek, és a legtöbb márka esetén 2-2,6 kW körüliek vannak "csak". Nekem min. 3 kW-os kellene, beépített cucc nem megoldható, és a mobil splitek kültérijét is max kilógatni tudom az ablakon, szal az sem pálya. Ablak klíma sem megy... magyarul nagyon korlátoltak a választási lehetőségeim.
Tud vki céget/helyet, ahol ilyen 3kW + teljesítményű mobilklímákból lehet "válogatni?"

kösz
TDK123456 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1081
A több éves garancia feltétele, hogy évente felülvizsgáltasd a készüléket. Sajna ez van. Az árak viszont eltérőek, van, aki olcsóbban megcsinálja...
Előzmény: quad (1078)
Nyty Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1080

Szia Guad

 

Tudnál nekem segíteni, hogy újpesti tetőtéri lakásba klíma beszereléshez az engedélyeztetést kitől és hogyan kell beszerezni. Mennyibe kerül és meddig tart?

 

Üdv Nyty

Előzmény: quad (1079)
quad Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1079

Ki tudja miért van az, hogy ha a klima.hu-n található klima teljesítmény kalkulátorban a szobát nappalinak minősítem, akkor 3 kW jön ki, de ha hálószobának minősítem akkor csak 2,6 kW.

 

Ráadásul a boltokban még a 2,5-2.6 kw-os klimákat is úgy árulják, hogy 30 m2-ig jók. Nekem pedig a 26 m2-es szobára jött ki a fenti adat. 

 

Most akkor meg tudja mondani valaki, hogy egy 26,5 m2-es keleti fekvésű panel szobához mekkora klíma kell?

 

Ki ismeri pontosan az olcsóbb (100 ezer bruttó alatti) 3,6 kW-os klímák (Lakes, Genex, Daewo, stb.) beltéri zaj adatait? Lehetőleg a maximális és a minimális fokozatban is. 

 

És a legfőbb kérdés lesz nyár az idén?

quad Creative Commons License 2004.06.30 0 0 1078

A garanciánál nem csak az évek számát kell nézni, hanem azt is, hogy milyen egyéb feltételek vannak! Találkoztam olyan céggel ios, aki úgy vállal 5 éves garanciát, hogy ha minden évben 10 ezer (nettó) forintért felülvizsgáltatják velük a klímát.

 

 

TDK123456 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1077

Hello!

 

Panasonicra is 5 év TELJESKÖRŰ gari van, míg LG-nél csak a kompresszorra 5 év, többi alkatrészre 3. Egyébként a gagyinak tűnő Dimarsonra is 5 év a gari. :-)

Előzmény: elon3 (1074)
kisbankár Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1076

Én voltam az az ügyfél, akinek a pannonklimasok kicserélték a kültérijét. Nálam így többször jártak, csak ajánlani tudom őket. Referenciát adok emailben... :-)

Az új kültéri zaja már elviselhető, üzemi paraméter. Na jó, közel sem az a lopakodó üzemmód, de nekem elmegy. Én melegigényes vagyok, elég ritkán fogom használni, nekem megfelel a 26-28 fok a lakásban, de a stabil éjszakai harminciksz fokot tavaly nehezen bírtam, s nem akartam újra átélni. Viszont azt sem akartam, hogy 100 rugó feletti műszaki cikket nézegessek a falamon, amit alig használok. Meg úgy is eladom a kérót, remélem, jövőre.

Aki komolyan használni is fogja a készülékét, az minőséget vegyen, nézze meg a fogyasztást, a zajszintet, stb.

Uff beszéltem.

fighting Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1075

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a klima mennyire terheli meg a lakás elektromos háálozatát.

Jómagam a Füredi panelrengetegben lakok!

 

Köszi előre is a válaszokat!

elon3 Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1074

Sziasztok!

Most vagyok éppen légkondi vásárlás-beéítés előtt. Úgy vettem észre, sokan nem szimpatizáltok a kétbetűs nevű dél-koreai gyártó termékeivel. Szerintem is baromi drága, viszont 5 év garival adják - Panasonicra viszont csak 1 év van! Alternatívaként ajánlották még a Fishert, olcsóbb, erről viszont alig tudni valamit. Kicsit furcsa, hogy amerikai cég, és még csak honlapja sincs, ill. termékei nem találhatók meg az online áruházak kínálatában sem (külföldieknél keresgéltem). Mintha nem is létezne, csak a boltokban... Persze lehet, hogy csak én kerestem rosszul. Viszont a fisherre 3 év garit adnak, bár a 30dB a legalacsonyabb fokozatban a beltérinél kissé hangosnak tünik. Hozzáértőktől kérdezem, érdemes -e Fisherrel vagy LG-vel foglalkozni? (vagy legyen inkább Toshiba? :))

trumpf Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1073

Biztos többen is említették, de utoljára quad tette szóvá az engedélyeztetést.

Nekem pl. alaposan keresztbe tettek a budapesti alkalmazottaink (képviselők). Még tavaly felhívtam a XIII. kerületi illetékeseket, hogy klímát szeretnék otthonra lehet-e, mi kell hozzá. Azt mondták, hogy semmi gond okmánybélyeg, nyomtatvány stb. Idén a pénzem is meglett volna rá. Bementem. Kiderült, hogy fővárosi rendelet alapján nem kaphatok engedélyt, merthogy kiemelt terület (??) lettünk XIII. Visegrádi u. Ha felszereltetem nem kaphatok rá fennmaradási engedélyt sem. Csak egy jó kis büntetést, meg egy határidőt, hogy meddig kell leszerelni. :( A rendelet szerint se klímát, se semmit nem lehet az utcai homlokzaton elhelyezni. Ezt azért az újság megírhatta volna, csak hogy teljesebb legyen a kép.

Megértem, hogy elejét akarják venni az ezerszám "kinövő" homlokzati "díszítőelemeknek", de minden rossz indulat nélkül meghívnám az illetékeseket éjszakai szunyókálásra hozzánk egy melegebb nyári napon amikor éjfélkor is 30 fok van a lakásban. Mint pl. tavaly nyáron.

Bocs ez kikívánkozott belőlem.

Mevy Creative Commons License 2004.06.29 0 0 1072
Blueye! Nekunk pont ilyen klimank van, most vettunk lakast es azzal orokoltuk. Igazabol meg nem hasznaltuk, csak szelloztetesre, de nyomja ezerrel a levegot. Hutesre az idei nyaron meg nem volt szukseg. Mi eppen hasznalati utasitast vadaszunk hozza, sikertelenul. Fura, hogy az electrolux honlapjan nincsenek fent a klimak. Nem nagyon merjuk sokat hasznalni, amig nem tudjuk meg mit kell kitisztitani igy tel utan. Szerintem az elozo tulaj nem tisztitotta soha. Nem tud valaki segiteni hasznalati utasitas teren?
Előzmény: blueye (1046)
wind12 Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1071

Egyáltalán nem reális a 80.000 forintos szerelési díj   egy split klímára. A piac most kb. a netto 40.000 forintos árat fogadja el,  ettől lehet egy kicsi eltérés, de ilyen jelentős semmiképpen sem.  A Flag Kft. által megszabott 45.000 forint is irányár, el lehet térni tőle. Az viszont mindenképpen gyanus, ha túl alacsony az ár,  ott szinte biztos, hogy valami hiányozni fog, mégha azt a tisztelt megrendelő egyelőre nem is érzékeli. A nagyobb cégek általában magasabb áron is vállalják a telepítést, ,mint a magánvállalkozók, de talán a garanciát is könnyebb érvényesíteni egy komolyabb klímás cégnél (pláne, ha esetleg ott vásároltuk a készüléket is), mint XY hűtőgépszerelő bácsinál, aki nyári idényben feldob néhány splitklímát is.

 

webmaestro

 

Amennyiben konkrét árajánlatra van szükséged, cégünk weblapján (  www.pannonklimatech.hu ) megtalálod elérhetőségeinket, és egy előzetes ingyenes felmérés után pontosan meg tudjuk mondani, hogy mennyibe fog kerülni a telepítés.

Természetesen a garancia érvényesíthető általunk.

 

Tunquska

 

Cserepestetőre csak tetőkonzollal lehet a kültérit felszerelni, egyébként nincsen elvi akadálya a dolognak. Neked is ugyanazt tudom ajánlani, mint fentebb, szerelési és árajánlat ügyében

Előzmény: webmaestro (1070)
webmaestro Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1070
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen kategória, hogy "Flag KFT alvállalkozója".
Ezek szerint nem csak a "monopol-ár" létezik.

Örömmel látom, hogy akadnak itt szakemberek is. Megköszönném, ha valaki durván kiszámolná, hogy ezért munkáért kb. mekkora összeg lenne reális (számla is kell).
Leírom a feladatot:
Adva van 2 db klíma, egy 2,5-ös és egy 5,1-es. A ház fából épült, földszintes, kívül-belül deszkaborítással (hajópadló). A kültériket a 20 cm-rel ház mellé már elkészített betonkockákra kellene ráültetni (dübel+gumi). A két klímához szükséges cső + kábelhossz 7 és 6 méter (+- fél méter). A két falon kívüli szakasz 280 cm, ide külső műa. csatorna kell majd (barna, ha létezik ilyen).
Szerelési útvonal: kültéri klímaegység a betonkockán - onnan függőlegesen kb 2,5m (falon kívüli csatornában) - bekanyarodás a padlástérbe (1db 2 cm-es deszka átfúrás) - a padláson végigfektetve vízszintesen a beltéri egység fölé - onnan lekanyarodás a hűtendő helyiségbe (1db 2 cm-es deszka átfúrása). Mindkét beltéri egység közvetlenül a mennyezet alatt lenne.
Csepegő víz kivezetése: az egyik beltéri közvetlenül a külső falra menne, a másik kb 1,5-2m-re volna egy külső faltól. Elektromosság odavezetése utólag, próbaüzem hosszabbítóról. Eresz magassága a talajtól: 2,5 m (maximum kis létra kell).
Remélem, nem hagytam ki semmit.

(ezúton is megköszönöm azoknak, akik már eddig is segítettek levélben)
Előzmény: viricsi (1064)
Tunguska Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1069
Sziasztok! Klimát szeretnénk beszerelni tetőtéri netto 72 m2 lakásunkba. Én ezt valahogy ugy álmodtam meg hogy egy kültéri egységet rakunk ki a tetőre (cserepestető, vajon erre lehet?) és erre kötünk 2 beltéri egységet. Ez megoldható? Esetleg tud valaki megbízható mesterembert is erre? A segítségeteket előre is köszönöm.
webmaestro Creative Commons License 2004.06.28 0 0 1068
Engem főleg az érdekelne, hogy ez a (klímánként) 80-85 ezer Ft-os beüzemelés menyire reális összeg,
valamint az, hogy kinek milyen (összegű) tapasztalata van a Metro áruház - Flag Kft kombinációval kapcsolatban.
Előzmény: k2laci (1063)
wind12 Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1067
Azért az a tízezer forintos szerelési ajánlat, az igen jutányosnak tűnik. Csak egy kis számítás: Kültéri konzol (normális) 3.500 ft. +Áfa, rezgéscsillapító gumi+metrikus csavarkészlet 1200Ft+Áfa, Kültéri egység konzolának felfogatásához (kb. 40 kg.) dűbelek+ állványcsavarok kb. 1000 ft.+Áfa, 5 méter 12 mm-es rézcső 2000 ft.+Áfa 5 méter 6 mm-es rézcső 1250 Ft.+Áfa, párazáró szigetelés 10 méter 800 forint+Áfa, 4 méter 50X60-as kábelcsatorna (jó minőség) 4000 forint+Áfa, 5 méter vezérléskábel 750 forint+Áfa, 5 méter betáp kábel 500 forint+Áfa, 3 méter pvc cső cseppvíz-elvezetéshez, 600 forint+Áfa, ehhez idomok 300 forint+Áfa+apróságok (tipli, csavar, gipsz, ragasztó, tömítő, szigszalag, érvéghüvely, stb) kb 1500 forint+Áfa. Lehet, hogy valamit kifelejtettem, de ez szükséges minimálisan egy átlagos szplitklíma felszereléséhez. Csak szigorúan az anyagköltségeket soroltam fel, az egyéb költségeket (szerszám, üzemanyag, munkadíj, parkolás, stb.) pedig nem. Így is kijön 17.400 forint+Áfa anyagköltség, aki nem hiszi járjon utána, vagy ha olcsóbban meg tudja oldani (a munka minőségének romlása nélkül) szívesen látom soraink között. Szóval azt gondolom, hogy az a tízezer az kicsit sántít. Az pedig, hogy valaki felhasználja azt a sz@r rézcsövet, amit mellékelnek a gépek mellé, az eleve minősíti az egész munkát

Akár 10. emeleten is kirakjuk a kültéri egységet az ablak alá, elég jól kidolgozott módszerünk van már rá. Viszont ilyen magasban két ablak közé már tényleg csak alpinista módszerekkel valósítható meg. Szerencsére cégünknél ilyen szerelő is dolgozik, tehát megoldható ez is.

Előzmény: k2laci (1066)
k2laci Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1066
Mi a gond az ablak alá helezett külső egységgel?

Én laikusként csak tippelni tudok: Mondjuk a 8. emeletnél már alpinista módszerrel vagy tűzoltó létrával lehet csak szerelni ...

Előzmény: Törölt nick (1065)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1065
A klímát 35-ért (áfával) kapnám, (vámraktárból csőtörés miatt át nem vett tétel, de hibátlan, csak a csomagolása ázott el) ezt az is valószínűsíti, hogy ha a kijelölt céggel rakatom fel él rá a garancia.
Amennyiben az ismerős szerelő teszi fel 10+áfa a szerelés, ha nem kell hosszabb cső, mint amit hozzá adnak. Tehát 60+áfa + 35 szerelési díj helyett 35+12500-ért lenne egy működő klímám. Feltételezem, ha a szerelő egyébként képesített klímás megéri az én verziómnál maradni, hisz a kompresszort kivéve nincs olyan részegység aminek a javítása olyan sokba kerülne, hogy fedezné a garanciális felszerelés költségét.
De ha tévedek szólj.

Ja mégvalami: Mi a gond az ablak alá helezett külső egységgel?
Azért kérdezem, mert nálam nincs erkély, így vagy a 2 egymás melletti ablak közé kell majd felrakatnom, vagy az egyik ablakom alá.

Előzmény: viricsi (1054)
viricsi Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1064
Üdv webmaestro

Ha problémád van Flag szerelőivel elsősorban a Flag diszpécserének jelezd.Mivel én is a Flag egyik alvállalkozója vagyok,fel tudom ajánlani neked,amennyiben az email-címemre küldesz egy telefonszámot,én felhívlak és egyeztethetünk a felszerelésről.A szerelési irányár nálam is 35.000 Ft.,de ettől csak különleges esetben szoktunk feljebb menni(például 4m feletti csőhossz).Ebben benne foglaltatik a külső tartó konzolok,a gyárilag adott csövek cseréje(mivel a gyárit a gyenge falvastagság miatt be sem építem),a hosszab cső miatti esetleges gáz utántöltés.A szerelés előtti felmérés díjtalan.Természetesen teljeskörű garanciát vállalunk,ill.mint a Flag Kft.alvállalkozója érvényesitjük a szerelés után a garanciajegyet.
Egy dolog van amit nem vállalok,ez pedig a lakótelepen az ablak alá telepített kültéri egység.
Egyébként látatlanban,nem szabad minősíteni a kapott ajánlatot,lehet hogy az adott szerelési helyszinen valóban reális árajánlatot adtak.A garancia nélküli ajánlattal ne foglalkozz,nem éri meg.

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: webmaestro (1062)
k2laci Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1063
De legalább olcsón vettél klimát, ez is valami ! :-)))

Másoknak viszont azt tudom javasolni, hogy kizárólag attól a cégtől vegyenek klimát aki felszereli, mert úgy egészen világos a garancia kérdése, és nincs egymásra mutogatás (mármint a forgalmazó és a szerelő között).

Előzmény: webmaestro (1062)
webmaestro Creative Commons License 2004.06.27 0 0 1062
Sziasztok.

A minap vásároltam 2 db klímát a Metró áruházban (Regal/Vestel) de csak később vettem észre (a dobozra ragaszottt cetlin olvasva), hogy a garancia kizárólag akkor érvényes, ha egy Flag nevű cég üzemeli be.
Felhívtam pár klímaszerelőt, akik netto 30-35 ezer Ft-os alapáron vállalnák a dolgot (persze ezzel elvész a garancia).
Ezután felhívtam ezt a Flag céget, ahol a telefonban azt mondták, hogy ÁTLAGOSAN netto 45 ezer Ft-ért dolgoznak, később kijöttek a szerelőik felmérni, de ők már MINIMUM 49 ezer ft-os árakról beszéltek.

Ezután megkérdezték a szerelők, hogy hol van a klímák harmadik doboza, amelyben a tartozékok vannak, mert az még 12 ezer lesz klímánként. Mondom, hogy nem kaptam ilyet. Azt mondták, hogy van amelyikhez nem adnak tartozékdobozt, de a Vestel és Regal-hoz mindig adnak.
Visszamentem a budaörsi Metróba, ahol a hölgy úgy tájékotzatott, hogy náluk sohasem adnak ilyen harmadik dobozt ezen klímákhoz.

Ja: a szerelők még azt is mondták, hogy készüljek fel, mert a fent említett két tartozékcsomagon felül a kültéri és beltéri egység között menő csövek és kábelek ára (a két klímához összesen kb 10m), ami további költség lesz.

Kérdéseim:
- kapott-e valaki ilyen tartozék-csomagot a klíma mellé, és ha igen hol?
- a jelek szerint ha a Metróban valaki vásárol 175 ezer Ft-ért két klímát, azok beszerelése (ha nem szeretné elveszteni a garanciát) újabb 170 ezer Ft-ba kerül. Reális ez? Másoknak is ennyibe került?

wind12 Creative Commons License 2004.06.26 0 0 1061
Az én esetemben nem ilyen fémes rezonancia volt, hanem búgott, rezonált az egész készülék. Ami nagyon furcsa, hogy a beindított vákumszivattyú, és a cserébe feltett kültéri is ugyanezt produkálta. Szerintem az épület szerkezete vehetett át és erősíthetett fel rezgéseket. Vagy nem tudom mi.
Előzmény: scratch (1060)
scratch Creative Commons License 2004.06.26 0 0 1060
wind12,

köszi a választ!
Ilyen rezonancia nekem is volt, de csak mikor ment a kompresszor. Én is visszahívtam a szerelőket, szétszedték, és kiderült, hogy egy fém lemet ér hozzá a kompresszorhoz, és az rezonál be. Leszigetelték valamilyen szivacsos ragasztóval, és azóta jó. Azt nem mondom, hogy nagyon csendes gép, biztos van ettől jobb is, de én simán tudok aludni mellete.

Előzmény: wind12 (1059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!