Keresés

Részletes keresés

gergo9 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 828
Wind 12. Miből áll a karbantartás? Nekem csak gázt töltöttek utána, beltéri szűrőmosás + pecsét aztán szeva…
wind12 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 827
Teljesen jól értelmezed a dolgot. Például egy 50 légköbméteres szobát kb. ugyanannyi energiával lehet lehűteni a 3,5 kW-os készülékkel is, meg az 5 kW-os készülékkel is, csak az utóbbival lényegesen gyorsabban. Alulméretezni semmiképpen sem érdemes, mert a folyamatos csúcsonjáratás az idő előtti meghibásodáshoz vezet. A túlméretezés pedig felesleges pénzkidobás, nem lesz kevesebb a fogyasztás.
A 40 m2 panel: ez az adat csak egy kiindulópont, hisz nem mindegy, hogy hány helyiség, milyen fekvés, stb. A panellakásokban általában egy, vagy két szobát szokás beklímázni, esetek nagy többségében 2,5-3,5 kW-os készülékek kerülnek felszerelésre. Ezeknek ára kb. 60.000 forinttól indul, és kb 200.000 forint a teteje. Úgy vélem érdemes egy középkategóriás gépet vásárolni, lehetőleg ne a csemegeboltból. A telepítés ára kb. 40-45.000 forint (csőhossz 5 méterig), itt arra kell vigyázni, hogy csak zöldkártyás szerelőt válassz, különben a készülék garanciája elvész. Még egy költséggel kell számolni, évente egy karbantartást el kell végeztettni, ez kb. 7-8 ezer forint.
Előzmény: pemga78 (825)
Lmr Creative Commons License 2004.05.24 0 0 826
Szia.

Hát szerintem ez nagyban függ a helység hőterhelésétől (fekvés, ablakméretek, hőszigetelés...). Ehhez kell úgy méretezni, hogy a klímaberendezés le tudja hűteni. Hiszen ha több hőt kap, mint amit a klíma el tud vonni, akkor a gép 24 órában menni fog és akkor sem lesz hideg. Túl nagyot sem érdemes berakni, mert az sokkal drágább. látatlanban szerintem 3,5 kW-os gépet fog a Pannonklímás ember ajánlani... :)

Lmr

Előzmény: pemga78 (825)
pemga78 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 825
Halihó!

Méretezési jellegű kérdésem lenne. Ha jól értelmezem akkor a kW-ok és egyebek igazából azt határozzák meg, mekkora mennyiségű levegőt képes a berendezés percenként lehűteni. Tehát mondjuk azt befolyásolja, hogy a lakást/szobát mennyi idő alatt forgatja át. Tehát, ha jól értem, minél izmosabb, annál gyorsabban éri el a kívánt eredményt (nagy fogyasztás), és utána már csak szinten kell tartania (kisebb fogyasztás, ez gondolom jelentősen függ attól, hogy a lakás mennyire akarja felvenni a kinti hőt, ill. elveszteni a belsőt, azaz szigetelés stb.) Szóval ezek alapján hogy lövik be a méretezést? Mennyire érdemesebb egyszeri kiadásként izmosabbat venni, remélve, hogy kevesebb a fogyasztása? Pl. 40m2 panelhez mit gondoltok? Próbáltam keresni ajánlásokat, de nem nagyon találtam :(. (Majd jön Pannonklímás ember, csak lelkileg fel akarom készíteni a pénztárcámat :)).

Köszi,
Pemga

wind12 Creative Commons License 2004.05.24 0 0 824
k2laci

Természetesen a klímával gazdaságosabb, hiszen az az elektromos áramot nem hő előállítására használja, hanem csak hőmennyiség szállítására.
Pl. egy 3,6 kW-os split készülék fűtéskor lead kb. 3,6 kW hőt, mialatt csak 1,2-1,4 kW elektromos áramot használ el. Szóval ez a gazdaságosabb.
Üdv.

Előzmény: k2laci (823)
k2laci Creative Commons License 2004.05.24 0 0 823
Egy technikai jellegű kérdésem lenne:
Azokat a klímákat amik fűteni is tudnak, hőszivattyús klimának nevezik, tehát a teljesítményük függ a kinti hőmérséklettől.
A kérdésem: Ha pl. kinn 10C-fok van, a szobában meg 18 és 23-at szeretnénk, akkor ezt mi tudja gazdaságosabban létrehozni,
1. a klima fűtő-üzemmódban
2. Egy 1500W körüli hősugárzó ...
wind12 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 822
Szerintem másfél kW-os klímát nem érdemes 10 méterre telepíteni egymástól, de legalábbis határeset. A leírásában talán van rá utalás a max csőhosszra.
Előzmény: smk76 (820)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.22 0 0 821
Kb. 10-15 között szokták még bevállalni. Típustól is függ.

>Mi a hátránya a túl nagy távolságnak?
- hűtőteljesítmény-csökkenés
- kompresszor terhelésének növekedése
- méterenkét 5-8 e Ft, amit a szerelők pluszban kérnek
- ha a csepegtetést sem tudod a beltéri oldalán megoldani, kivezetni, akkor kissé lejtősen is kell vinni a csöveket, mivel legtöbb klíma gravitációs csepegtetésű, a ferde csatorna meg nehezen és csúnyán takarható el a lakásban

Előzmény: smk76 (820)
smk76 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 820
Megtudnátok mondani, hogy hány méter lehet maximum a kül. és beltéri között? Átszerelés előtt vagyunk, és kb. 10 méter a távolság. Egy 1,5 kw-os klímánk van. Egyáltalán mi a hátránya a túl nagy távolságnak? Kisebb hűtőteljesítmény-csökkenés még beleférne...
Köszi!
wind12 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 819
A Daikin igazán jó választás, magasan az egyik legjobb berendezés.
A kondenzvíz-elvezetés általában az egyik legnehezebb probléma, hisz az utcára való csepegtetés az egyik legrosszabb megoldás.
Sokszor nehéz megoldást találni, hisz a víznek mindenképpen lefele kell folynia. Van ugyan cseppvízszívattyú, de nagyon drága (30-60 ezer).
Épülő lakás esetén érdemes a szennyvízhálózatba bekötni a cseppvízcsövet (bűzelzáró szifon!), és akkor nincs több gond vele.
Van még egy lehetőség, ami megoldaná a problémát, de ez még kidolgozás alatt áll, most keresünk kivitelezőt hozzá.
Előzmény: Nőgyógyász (814)
wind12 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 818
A Lakes is tudja termésetesen az időzítést, hisz ez már alapfunkció.
Az említett cég viszonteladója a Nivelcool-nak is, bár azt tudni kell, hogy ezek a készülékek még nem érkeztek be az országba, majd csak május végén várhatóak. Véleményem szerint a Lakes jobb választás, bár a Nivelcool tipusú gépből többet telepítettünk, viszonylag jól ismerem. Ja, és a Lakes beltérije sokkal mutatósabb is.
Előzmény: pemga78 (815)
Lmr Creative Commons License 2004.05.21 0 0 817
pemga,

nekem is lakes van, beszarás milyen halk, kívül-belül. A távirányítón van olyan gomb, hogy ON TIMER. Gondolom ezt keresed.

Lmr

Előzmény: pemga78 (815)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.21 0 0 816
Semmiképpen sem az alattad lévő fejére, ablakára. Szintén nem célszerű a frissen vakolt ház falára csorgatni. :-)

Lehet például: panelek összeillestése közé (kb. 1/2 métert folyik a víz lefelé, utána elpárolog), kicsiny csőcsatornába, melyet Te raksz rá a falra vagy az erkélytől 60-80 cm-re kiálló vékony csövön az utcára/udvarra. Ízlés dolga. A leg európaibb persze, ha egy kis tartályt helyezel a kondenzvízcső alá, a saját erkélyeden és azt időnként kiüríted.

Előzmény: Nőgyógyász (814)
pemga78 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 815
Halihó!

A Lakes jónak tűnik, csak nem sikerült olyan infókat kinyernem, mint pl. lehet-e időzíteni, mégis mit tud az a távirányító? :)). A Nivelcool-on nagyon megtetszett ez a bekapcsolás-időzítés, hazajönni egy kellemesen előhűtött helyre :)). Csak lusta vagyok, és nem akarok két helyről vásárolni, a Pannonklíma pedig hoz Lakes-es klímákat. Sajnos a globalyork nem ír ilyen tulajdonságokról, vagy ezt már minden klíma tudja manapság ezért szóra sem érdemes? :)

Köszi,

PS: Juhú, jégeső van :)

Előzmény: scratch (799)
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.05.21 0 0 814
Sziasztok,

A Daikin honlapját nézegettem, asszem ez a márka lesz a befutó, ha majd egyszer átadják az épülő lakásomat, és pénzem is lesz klímára. A kondenzvizet hova szokás vezetni? Erkélyen lenne a kültéri, ereszcsatorna nincs a közelben.

k2laci Creative Commons License 2004.05.21 0 0 813
Ha már a hatékonyságot kérdezed, van erre egy mérőszám:
Ez az energiahatékonysági ráta, vagyis EER (Energy efficiency ratio), ami rajta van a klima specifikációi között.
Ez alapján kapja az energiahatékonysági besorolását (A,B,C,D, stb.).
Ha az EER 2,8-3,0 felett van akkor nincs gond, ugyanez a COP-nál (fűténél) 3,4 felett legyen akkor már nem árverez el a villanyszolgáltatód :-)
Előzmény: PÍT (808)
k2laci Creative Commons License 2004.05.21 0 0 812
Lásd 774. hozzászólást ...
Előzmény: PÍT (808)
Lmr Creative Commons License 2004.05.21 0 0 811
Sziasztok!

Rég volt már szó a Pannonklímatechről... :)
Jártak nálam a múlt héten meg a héten is, és elvégezték amit vállaltak, meg amibe belefutottak. Sajnos nem ők csövezték be eredetileg a klímát, meg a kivitelező is csinált néhány hibát. Először is elfúrták az egyik rézcsövet, másodszor meg az egyik cseppvízcsövet nem vezették ki az erkély széléig, hanem valahol benne hagyták. Úgyhogy a sima melóból 2 napos oboakoncert lett. De megcsinálták az ő részüket, kivésték, újracsövezték, berakták. Működik. Halk is, hűt is. Korrekten dolgoztak a srácok bár meg kell említenem hogy a parkettámra leesett pár szerszám :( Ettől eltekintve unió kompatibilis hozzáállást tapasztaltam náluk.

Lmr

Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.21 0 0 810
>Milyen hatásfokkal dolgoznak? Kb mennyit fogyasztanak?
Foggggalmam sincs! Műszerem még csak akad, amit elé lehetne kötni, de én fixre (nem konnektoros) kötöttem és a vezetéket bevéstem a falba. Szóval, ha akárnám se tudnám rákötni a fogyasztásmérőt, hacsak a bizt. táblát nem barkácsolom szét.

Úgy vettem észre, hogy azokon a "bizonyos" hónapokon 1-3 ezressel ugrik meg a villanyszámla.
Szerintem kb. 10-12e.-ből megúszunk egy évet. Ez elhanyagolható az évi 25 000-es karbantartási díjhoz képest.
Igaz, mi szinte csak aludni járunk haza. Este (éjjel) bekapcsolom, 1/2, 1 óra alatt max. teljesítményen kihűtöm a lakást, majd a legkisebb fokozaton hagyom egész éjszakára. Reggel kikapcs.
Ahol egész nap otthon vannak és használják a klímát, ott azért valószínű több a számla, mint nálunk.

Előzmény: PÍT (808)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.21 0 0 809
Szerintem bőven elég. Nekünk az egyik 25-ös 24 m2-es szobát 2.6-os belmagassággal kényelmesen kihűt. Tolóajtó van rajta, de az szinte mindig nyitva. A másik klíma 2 félszobát hűt.
Azért valóban az a biztos, ha szakembert kérdezel.
Előzmény: Törölt nick (807)
PÍT Creative Commons License 2004.05.20 0 0 808
Én is ilyet vettem. De a 35-öst, ami egyébként 3,8-at is lead. Mindenki dicsérte. Szvsz elég lesz a 2,5-s is. De inkább szakember mondja ki a ament.
Archibald Tuttle!

Milyen hatásfokkal dolgoznak? Kb mennyit fogyasztanak?

köszi a választ.
üdv:c20xe

Előzmény: Archibald Tuttle (806)
Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.20 0 0 806
Én nem vagyok ugyan hozzáértő szaki, viszont kettő ilyen van a lakásomban (panel).
Az egyik kültérit a szomszéd ablaka mellé szerelték fel a szerelők (pedig külön kértem őket, hogy ne oda tegyék), de így spóroltak 1 méter csövet. :-(
A szomszéd tajtékzott dühében mikor meglátta. Igaza volt. Áthívtam, kértem, hogy álljon alá (terasz) és hallgassa meg a zaját. Ha zavarja azonnal átszereltetem. Aláállt és kérte, hogy kapcsoljam be. Ekkor már "full power"-en ment. A környezeti zaj teljesen elnyomta a hangját 20 centiről. Csak a lapátok szelét érzed.

Mivel inverteres, a ki-és bekapcsolás sem jár a jellegzetes "csattanó" zajjal, lassan pörgeti fel a ventillátort és a kompresszort. Több mint 1 éve tökéletesen működik mindkettő, a készüléket bátran ajánlom (a szerelőket, már kevésbé).

A kültérivel ellentétben a beltérije kb. olyan hangos mint minden más klíma beltérije.

Ha futja FTK35-RK35 -re, az még csendesebb, van rajta "silent" üzemmód amivel el lehet a kompresszor rezonanciafrekvenciáját hangolni (természetesen a hatásfok rovására).

Előzmény: Törölt nick (805)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 804
Ti sem tudjátok?
Előzmény: Karika1177 (803)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 803
Köszönöm a linket.
Meg is néztem ezt a globalyork-ot, és láttam, hogy van egy ilyen termékük, hogy dehumudifier.

Nem lehet, hogy pont ez az, amire szükségem van?

Csak nem tudom, hogy ez nem az a gagyi cucc-e, ami hatezer forintért összegyüjt egy liter párát, aztán lehet kidobni (Humi-no vagy hogyhíjják)?!

Mert könnyen elképzelhetö, hogy elég egy ilyen készülék nekünk.
Mibe szokott fájni egy dehumidifier?
Olcsóbb, vagy drágább, mint egy klíma?

K.

Előzmény: wind12 (800)
I.Blasius Creative Commons License 2004.05.16 0 0 802
Hali!

Az Eco márkájú split-klímákkal van valakinek gyakorlati tapasztalata? (Mitschubishi kompresszor van bennük elvileg)

Kaptam egy ilyen felszereléséről egy nagyon jó ajánlatot, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire megbízhatók.

wind12 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 801
A ventillátorrezonanciával éppen a napokban futottam össze egy Daewoo klímánál, nem volt egyszerű a hangja, ráadásul tisztán látszott, hogy vagy 3 mm-t "üt" a tengelye. Lehet, hogy csak egyedi eset.
Egyébként csak, hogy más nehogy így járjon: A fiatalember április 27-én vásárolta a nevezett gépet, melynek dobozára kis méretű matrica volt ragasztva, hogy "R417-es gázzal feltöltve". Cégünktől a telepítést május 12 magasságában rendelte meg, és mi azt 15-én el is végeztük. Ekkor tűnt fel, hogy a kültéri egység adatlapján viszont az áll, hogy az alkalmazott hűtőközeg R22. Szóval az üzletben (az egyik multi) eladták neki a klímát három nappal azelőtt, hogy betiltották volna ezek forgalombahozatalát, ami nem törvénytelen, csak szerintem nem etikus, pláne, hogy ahelyett, hogy felhívták volna a figyelmét, még be is csapták azzal a kis ráragasztott matricával. Szóval vigyázni, mert elég sok régi gázzal töltött klíma van még raktárakban, és ezektől szeretnének megszabadulni a cégek, ezért akár nagyon olcsón is odaadják, tudván, hogy tilos már beüzemelni.
Előzmény: B-road (797)
wind12 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 800
A Nivelcool gépek nem rosszak, több fantázianévvel is ellátják ezt a szerkezetet, többek közt Etik, Home Zone, stb. Toshiba kompresszor található bennük, ami nem egy rossz darab. Egy nevesebb, nagyobb cég (nem akarok se reklámot, se ellenreklámot csinálni nekik) is megvásárolta ezt a készüléket, és saját névvel ellátva hozzák forgalomba - persze lényegesen drágábban. Teljesen ugyanaz a gép, csak más a matrica rajta. Viszont nekik komoly hátterük van (szervízháttér, stb), ami ezeknél a noname gépeket forgalomba hozó cégeknél nem jellemző.

A párátlanításról. A splitklímáknak van általában ilyen funkciójuk, tehát használhatóak erre, de azt tudni kell, hogy nem erre készültek, nincs bennük érzékelő, ami mérné a levegő páratartalmát. Nyári nagy melegben a párás levegőből, akár óránként egy liter vizet is ki tud vonni, és a kivezető csövön kicsöpögtetni.

Ha az olcsóbb kategóriában keresel klímát, én a Lakes-et tudom ajánlani, ezt a York (igen neves és nagymúltú amerikai klímagyártó cég) gyártatja, véleményem szerint jó minőségű, és korrekt árú gépek. Eddig jó a tapasztalat ezekkel. Bővebb infó a honlapjukon:www.globalyork.com

Előzmény: Karika1177 (798)
scratch Creative Commons License 2004.05.14 0 0 799
B-road,

nekem is megírhatnád? :)

Előzmény: B-road (797)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 798
határozottan egyetértek.
ha tiszta lelkiismerettel mondod el valamiröl, hogy szar, akkor az teljesen rendben van.
az nem üzleti célú negatív reklám.

üdv
K.

u.i.: még nem véleményeztétek a novelco.com-on található Nivelcool 9 fantázianevü szerkezetet az én problémám szemszögéböl. légyszi tegyétek meg!

dióhéjban: kb 20 nm-es szoba (3,8m belmagasság), aminek túl magas a páratartalma. ezt kellene normalizálni. megfelelö nekem ez a szerkentyü?

Előzmény: B-road (797)
B-road Creative Commons License 2004.05.14 0 0 797
"A ventilátor rezonanciával több esetben is találkoztam egy úgynevezett nem gagyi kategóriába tartozó klímával de nem szívesen írnám ide a nevét."

Miertis? Mivan ha epp egy ilyenre faj a fogam, es szeretnek utannanezni a neten, hogy jo-e, es epp ez a hozzaszolas dontene? Vallalod a felelosseget?
Szoval ha nem tul gaz, ird mar le lecci melyik markas klimanak van ilyen rezonacioja! :-) Kosz!

Előzmény: klímás (790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!