Keresés

Részletes keresés

klímás Creative Commons License 2004.05.13 0 0 790
smk76
A hiba több irányból jöhet vagy a ventilátor centírózási problémája okozza, ez úgy deríthető ki hogy a különböző ventilátor sebességeknél különböző frekvencián rezeg. Ha csak ventilátor funkcióban nincs zaj, akkor a kompresszor okozza, ennek is több forrása lehet, pl. ha fűtési funkcióban még hangosabb akkor egyszerűen konstrukciós hibáról beszélünk ami a kompresszorban szükséges hangtompító hiánya okozza. De az is lehet hogy csak egyszerűen a rezgéscsillapítók nem megfelelő minőségűek. Ez a hiba tipikusan az olcsó klíma kategóriára jellemző, javítása az esetek nagy részében nem gazdaságos. A ventilátor rezonanciával több esetben is találkoztam egy úgynevezett nem gagyi kategóriába tartozó klímával de nem szívesen írnám ide a nevét.

Yorka

A több beltéris spliteket multi-nak nevezik, a telepítési valamint a beüzemelési költsége magasabb mint egy mono klímáé. De hát mikor a gumiszerelő 4 gumit cserél át akkor többet kér érte mintha csak kettőt cserélt volna ki pedig 1 autóról van szó. Amit a Metroban láttál, és ha klímatizálni szeretnél akkor gyorsan felejtsd el, vagy inkább jótékonysági célokra költsd a pénzed mint arra.

Üdv.

Yorka Creative Commons License 2004.05.13 0 0 789
Sziasztok!
Jelenleg mobilklímánk van de nem nagyon szeretjük. Hangos és a cső kivezetése is problémás. Splitklímán gondolkodunk, ezzel kapcsolatban kérdezném, ha olyat szeretnénk ami két beltéri egy kültéri akkor a beüzemelési ktg. (kültéri egységé) az egy készüléké vagy magasabb?

Más: ma láttam, hogy a Metro árul egy bizonyos levegőhűtő készüléket ami víz segítségével párásít/hűt. Ismeri valaki? Mennyire lehet ez hatékony? Tulajdonképpen ez egy ventillátor ami egy vizes rétegen átfúj? Zajszintről nem írnak...

Karika1177 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 788
Nahát.
mit jelent az, hogy légáramoltatás 400 köbméter, páramentesítés 1,2l/óra?
Az én esetemben melyik készüléket javasolnátok a három Nivelcool közül?
smk76 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 787
Hozzáértők segítségét kérném!
Tavaly beszerelt split klímámmal a következő a gondom:
A beltéri, minden bekapcsolásnál elkezd szinte elviselhetetlen hangon rezonálni. Ezt 1-2 percig csinálja, aztán kb 5-10 perc múlva fokozatosan lenyugszik. Arra sikerült rájönnöm, hogy a rezgés a rézkábeleken, a kültéri felől jön.
Ez a jelenség a használat alatt egyre intenzívebbé válik, tehát a napi első bekapcsolásnál még elviselhető, aztán egyre jobban rezonál az egész.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat!

smk76

pszollos Creative Commons License 2004.05.12 0 0 786
Olcso akcios klimaert erdemes benezni ide http://www.nivelco.com Tobb keszulek vasarlasanal akar 20% kedvezmeny!!!
wind12 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 785
A lefúvatásos módszerrel kapcsolatban megoszlottak a vélemények, mert a régi hűtőközegek (R12, R22) igazság szerint igen jó szárító hatásúak, ezáltal amikor "lefúvatták" a rendszert akkor jó hatásfokkal el is távolították a nedvességet belőle. És természetesen a levegőt is, hiszen az átáramló gáz kiszorította azt a csövekből. A nedvesség eltávolítására azért van szükség, mert az a rendszerben maradva savasságot okoz, ami megtámadja a kompresszor motorjának szigeteléseit, tekercszárlatot és egyéb problémákat okozhat, ami végül tönkreteszi a gépet. Garanciális javítás során, ha olajsavasságot észlel a szervíz, azonnal visszadobja a gépet szakszerűtlen telepítésre hivatkozva.

Az új hűtőközegek pl. R407C, ami most legelterjettebb a splitklímák körében, mivel nagyon hasonlóak a hűtéstechnikai tulajdonságai, mint az R22-nek, egy keverék, mely több féle hűtőközegből áll. Ezeknek nem egyformák a fizikai tulajdonságaik, ezért adott hőfokon egyik összetevő gyorsabban párolog, mint a másik. Ha ilyen közeggel töltött klímánál próbáljuk a lefúvatásos módszert, azt érhetjük el, hogy az egyik összetevőből több illan el, mint a másikból, és ami marad, már nem olyan arányban tartalmazza az elemeket, mint az eredeti, tehát megváltozhatnak a tulajdonságai is.
Szóval, ezért fontos a vákumolás.
Amit nem árt megtenni még beüzemeléskor az a nyomáspróba, ezzel lehet a rendszer gáztömörségét megnyugtató módon leellenőrizni.

Előzmény: szincsi (784)
szincsi Creative Commons License 2004.05.12 0 0 784
Hello!

Klíma szereléssel kapcsolatban több alkalommal jelezték, hogy a néhány lelkiismeretlen szerelő
a beszerelt rendszer vákumozása helyett a lefú-
vatós módszert alkalmazza. Kérném a hozzáértő szakembereket, legyenek szivesek alapos információt adni a cső hálózat szakszerű szereléséről, és beüzemeléséről.
Válaszaikat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Szinike

scratch Creative Commons License 2004.05.12 0 0 783
Karika1177,

én ÉMÁSZ -nál vagyok, itt van ilyen, hogy évente 1x olvassák le, és a következő évre azt átlagolják. Pontosan nem tudom az elvet, csak azt, hogy tavasztól-őszig nekem non-stop megy a klíma, a számla meg nem ugrik meg. :)

Előzmény: Karika1177 (782)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 782
OFF

bár, ha a légkondi áramfogyasztását vesszük, akkor nem is biztos, hogy off...

léezik ilyen dolog az elmünél, hogy éves átlag, és akkor nem a fogyasztás után fizetek?
hogy van ez?

Előzmény: scratch (776)
zsiraaaf Creative Commons License 2004.05.12 0 0 781
arra a pár nyári hónapra is megéri a beszerelés
k2laci Creative Commons License 2004.05.12 0 0 780
50.000-500.000,-Ft (persze feljebb is lehet) ...
Előzmény: Karika1177 (779)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 779
az áramfogyasztást már értem. :-)

és mennyibe kerül maga a légkondícionáló berendezés (tól-ig)?

k2laci Creative Commons License 2004.05.12 0 0 778
Annyit még (ha már a fórum a Pannon Klimatech marketing-fórumává változik lassan), hogy nekem a "Klimás" szerelte és teljesen meg vagyok elégedve a munkájukkal.
k2laci Creative Commons License 2004.05.12 0 0 777
Ez azért kicsit bonyolultabb ennél. Akkor fogyaszt (a példánk szerint) 1,9 kW-t ha maximális hűtési teljesítményen megy. Tehát pl. bekapcsolod amikor odakinn 35C-van, beállitod 16C-ra és kinyitod az ajtót ablakot. Na ekkor tényleg ennyit fogyazt.

Azt kell tudni, hogy a klimáknak energiahatékonysági besorolásuk (tudjátok: A,B,C,D stb). Ezt úgy állapítják meg, hogy a teljes bemeneti teljesítményt megszorozzák az átlagosnak tekinthető évi 500 órás maximális hűtési teljesítménnyel történő energiafogyasztással.

Pl. Nekem Panasonic 2,5kW fütő/hütő splitem van (tegnap óta!) ami "B" energiaosztányú és a számított éves fogyasztása 440kW. Egyébként amikor működik akkor a digi. műszerem szerint 600-800W között fogyaszt.

Előzmény: Karika1177 (774)
scratch Creative Commons License 2004.05.11 0 0 776
Karika1177,

éves átlagot kell kérni, nem leolvastatni a villanyt, és ennyi, így már nem húzós! :)

Előzmény: Karika1177 (774)
fusim Creative Commons License 2004.05.11 0 0 775
Karika1177: A ojjektum belmagasságát figyelembevéve lehet időszerű lenne 1 gipszkarton vagy bármi más álmennyezet fabrikálása abba a szobába, hőszigeteléssel kombinálva. Kisebb teljesítményű légkondi is vidáman elmuzsikálna és télen valószínű a fűtésen megtakarítanál 1 pici energia árat a nyári hűtésre. 2.5kW -os gép kb. 1kW áramot fogyaszt ha jól puskáztam a doboz oldaláról.
Előzmény: Karika1177 (774)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 774
tehát 1,9 kW áramot fogyaszt óránként?
1 kW ~25 forint, akkor ez állandó üzemeléssel havi 35ezer forint villanyszámla?

másik kérdésem pedig az, hogy mennyibe fáj egy ilyen 5,3kW-os, és mik a járulékos költségek, mennyiért helyezi nekem üzembe egy szakember?

üdv
K.

Előzmény: wind12 (772)
evibly Creative Commons License 2004.05.11 0 0 773
a jó minőség nem itt kezdődik

Akkor hol? Könyörgöm, áruljátok már el!:-)

Előzmény: wind12 (772)
wind12 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 772
Haj-haj!

Van itt egy kis félreértés. A Klímás szaktársam nem a párátlanításról, hanem a porszűrésről beszélt. Én viszont a párátlanításról. A por és pollenszűrésről teljesen egyet értek vele, hogy ennek inkább marketing értéke van, mint valós, a jó minőség nem itt kezdődik. A párátlanítás viszont adódik a klíma tulajdonságából, hiszen a nagy relatív páratartalom esetén a hideg regiszteren kicsapódik a víz, és ezt cseppfolyós állapotban kivezetjük a szabadba. Magyarul kicsapatjuk a párát a helyiség levegőjéből.

A másik kérdésre a választ megtalálod minden készülék adatlapján. Például egy 5,3 kW-os készülék, aminek 5,3 kW a hűtő, és 5,6 kW a fűtőteljesítménye, annak a fogyasztása elektromos áramból 1,9 kW/h. Ez egy bizonyos gép konkrét adata, kisebb mértékű eltérések lehetnek, de kiindulásnak jó.
Természetesen bírniuk kell a 24 órás üzemet, hisz a hűtőgépedet sem kapcsolgatod ki-be. Amikor eléri a beállított hőmérsékletet, akkor leáll a kompresszor, és egészen addig nem kapcsol be, amíg ismét fel nem melegszik a levegő a tűréshatár fölé.
Páratartalommérő nem nagyon van bennük, bár egyes drágább készüléknél már hallottam, hogy beépítik, de ez nem jellemző.

Üdv.

Előzmény: Karika1177 (771)
Karika1177 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 771
hajhaj.

én viszont kezdek összezavarodni.
akkor most a splitklíma alkalmas a levegö páratartalmának normalizálására, ahogy Wind olvtárs, vagy nem, ahogy Klímás olvtárs állítja?

Még kérdések: mennyi áramot fog fogyasztani az 5 kW-os teljesítményü berendezésünk, ha napi 24 órában megy? És ezek a gépek bírják a huszonnégyórás terhelést? Egyáltalán mennyit kell müködtetni naponta? Automatikusan kapcsol be? Van benne párataralom-mérö szerkentyü?

Kiváncsian várom a véleményeket!

üdv mindnekinek
K.

evibly Creative Commons License 2004.05.11 0 0 770
inkább a minőséget kellene szemelőt tartani

Ok, de az a nagy kérdés, hogy az micsoda? Mire figyeljen az ember? Mi jelenti a minőséget a klímáknál?

Előzmény: klímás (767)
evibly Creative Commons License 2004.05.11 0 0 769
Köszi, akkor így már tudom, hogy olyan óriási jelentőséget nem kell tulajhdonítani ezeknek a szűrőknek.
Előzmény: klímás (767)
hajcsinka Creative Commons License 2004.05.10 0 0 768
Sziasztok!

Hétvégén mi is beszereltettünk két splitklímát a lakásunkba, bár még nem érkezett meg a kánikula, azért úgy gondoltuk, lesz még nyár idén.
Kihívtunk egy klímaszerelőt (magánzó), de átvert, nem jött ki a megbeszélt időpontban, és nem is telefonált. Aztán az itt már többször emlegetett Pannon klimatech kft-t hívtuk, ők kijöttek, felmértek. Aztán szombaton fel is szerelték a gépeket (ők hozták, és nem is volt drága), rendesek voltak, szép munkát végeztek. Mindenkinek ajánlhatom őket.

klímás Creative Commons License 2004.05.10 0 0 767
Evibly

A split klíma nem légtisztító, a klímában levő szűrő elsődleges szerepe maga a berendezés elkoszolódásának, eltömődésének a megakadályozása, erre tökéletesen alkalmas a legegyszerűbb mosható szűrő .Jó mondjuk eladás szempontból sokkal jobban hangzik hogy nanoplazma, plazma,stb…Én azt javasolnám hogy nem a mihaszna extrákat hanem inkább a minőséget kellene szemelőt tartani.
Üdv.

Előzmény: evibly (766)
evibly Creative Commons License 2004.05.09 0 0 766
Sziasztok!

Mi is erősen gondolkodunk splitklíma beszerelésén és fel is merült egy kérdés.

A klímákba betett szűrők (nanoplazma, plazma, és társai) milyen hatásfokkal működnek? Valóban megéri kiadni gyakran 30-40 ezer forinttal többet, mert szűrő van bennük? Mit tudnak tulképp ezek, mire jók? Mikor van az embernek szüksége rá?

Bocs a rengeteg kérdés miatt, de itt biztos akad hozzáértő. Köszi.

Karika1177 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 765
Köszönöm szépen a segítséget! :-)
(Még gyüjtögetjük a pénzt, 100K-t összeszedünk, aztán belevágunk.)

üdv
Karika

Előzmény: wind12 (764)
wind12 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 764
Karika1177

Azt gondolom, hogy elsősorban a szobába kellene tervezni a klímát, ide egy 3,6 kW-os készülék elég. Ha folymatosan nyitva az ajtó a többi helység és a szoba közt, akkor viszont azt hiszem nem árt egy 5 kW körüli gépet keresni, és azt felszerelni a szobába. Mindenesetre ezek csak így látatlanban, ahhoz, hogy pontosat mondhassak, látni kell a helyszínt.

Előzmény: Karika1177 (761)
wind12 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 763
Szincsi

Vegytiszta rézcsöveket használunk a klímákhoz, általában mindkét végén lezárva, vagy elnyomva, hogy a levegő páratartalma se kerüljön bele. Egyébként lehet kapni a kereskedelemben, 25-50 méteres kötegekben.

Előzmény: szincsi (762)
szincsi Creative Commons License 2004.05.08 0 0 762
Hello!

Szakembertől érdeklődnék, a rézcsövek speciális kezelt csövek, vagy mezei kereskedelmi minőségűek?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Szincsi

Karika1177 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 761
ahamm.
na, szóval akkor a helyzet az, hogy 20 nm a szoba, további 18 nm a konyha-fürdö-elöszoba, a belmagasság 3,8 m.
a párásság csak a szobában jelentkezik.
az ablakok tipikus pesti bérházablakok, kétszer két szárny, szimpla üveggel.
szóval mit javasolsz erre?
kell a 7 kW a szobára, egyáltalán el lehet így választani a helyiségeket. mármint, hogy ha csak a szobára méretezzük a berendezést, akkor mindig csukva kell tartanunk az ajtót, vagy elég akkor, ha bekapcsoljuk a szerkentyüt, egyáltalán ennek a készüléknek állandóan üzemelnie kell, vagy automata, hogy van ez?

jó sok kérdöjel :-)

köszönök minden infót

üdv
K.

Előzmény: wind12 (760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!