Keresés

Részletes keresés

k2laci Creative Commons License 2004.04.03 0 0 635
A leglátványosabb "hatás" az a falon kicsapódó pára, majd penészedés lesz .... Jártál már borospincében ?! Ott "hűtve" vannak a falak :-)))
Előzmény: kifli (634)
kifli Creative Commons License 2004.04.02 0 0 634
milyen hatásfokú, ha a falakat/plafont hűtöm keringő hideg vízzel?
wind12 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 633
Cikasz

Azt pontosan megmondani nem tudom, hogy egy 45 nm-es helységbe mekkora teljesítményű klíma szükséges, ehhez kéne még tudni minimum a belmagasságot, hisz itt igazából a légköbméter számít. Ja és persze fontos, hogy milyen hőterhelése van a helységnek, milyen a szigetelés, mekkora az ablakfelület, milyen nagyságrendű a ki-be mászkálás, stb. Pl más a helyzet egy panel épületben lévő irodánál, ahol 8 ember dolgozik, és állandó az ajtónyitogatás, és megint más egy békés nappaliban, ahol 2-3 ember tartózkodik, és esetleg a falak is tutin vannak szigetelve. Nem érdemes alá méretezni a készüléket, mert jelentősen lerövidítheti az élettartamát a folyamatos csúcsrajáratás, úgyhogy valószínű, hogy nem fogod megúszni 4 kW alatti géppel.
A kisebb helységbe valószínű fogsz találni másfél, 1.8 kW-os klímát, annál kisebbet nem nagyon, de nem is érdemes, mert úgysem lene olcsóbb, és a nagyobb az is tud kevesebbet hűteni:)

Ja, tényleg TOYO klímáim is lesznek április végétől, és ócsó lesz az tuti.

Előzmény: Cikasz (632)
Cikasz Creative Commons License 2004.03.31 0 0 632
Hali.
45 m2/re mekkora klima kell???
nemtudod véletlenül???
És mi a legkissebb kilowattos klima, mert van 1 szoba ami 7m2 és oda is akarok tenni 1-et.
üdv
Cikász..
Előzmény: wind12 (631)
wind12 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 631
A helyzet az, hogy ez most szezon előtti akció, csak nagyon korlátozott számban adott ki a Tekno Point a régi viszonteladóinak ilyen alacsony áron készülékeket. Egyébként tévedtem az árral kapcsolatban, a kisebb gép listaára jelenleg 99 ezer+ Áfa. Az én áram továbbra is 59.000+Áfa.
A minőségről: Nem annyira profi mint a Daikin, de azt hiszem, hogy az öt év gari azért magáért beszél. Ja egyébként meg Midea, bent a cégnél logózzák fel. Toshiba kompresszor működteti, a vezérlőpanel médin dzsapan, viszonylag nagy cseppleválasztót szereltek a kompresszor elé, úgyhogy nyári nagy napsütésben sem nőnek meg túlságosan a nyomásértékek, nincs szükség gázelvételre. Sajnálatos módon már ezek a gépek is az új hűtőközeggel működnek (R407C), hiszen májustól csak ilyen gépet lehet forgalomba hozni az EU-s előírások miatt, de azért ez nem olyan nagy baj, esetleg picit nagyobb a kompresszor.

Üdv.

Előzmény: tgabika11 (630)
tgabika11 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 630
Szerinted meddig akcióztok? Mert nekem júniusban adják át a lakást, ha minden jól megy!
klimás: milyen a Tekno Point szerinted?
Előzmény: wind12 (627)
k2laci Creative Commons License 2004.03.30 0 0 629
Klimás,

Ujra küldtem emailt, megkaptad ?!

teveh Creative Commons License 2004.03.30 0 0 628
klímás: neked mi a véleményed a Tekno Pointról?
wind12 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 627
A 2,6-os 59,900+Áfa, a 3,6-os 69,900+Áfa. Ezek új tipusú gépek, új, az EU-ban is engedélyezett hűtőközeggel vannak feltöltve (R407C), hűtő-fűtő
módban is üzemelnek, és ami elég lényeges, nem gagyi kínai gyártmányok, hanem felső-középkategóriás gépek. Ha érdeklődsz a Tekno Pointnál a kisebbik gép 89,000+Áfa. Amennyiben a telepítést mi végezzük, öt év garancia van a készülékekre.
Üdv.
Előzmény: tgabika11 (626)
tgabika11 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 626
Az mennyi?
Előzmény: wind12 (625)
wind12 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 625
Sziasztok!

Akciós szezon előtti áron tudok adni nagyon jó minőségű Tekno Point split klímákat 2,6-os és 3,6-os teljesítménnyel, hűtő-fűtő kivitelben, új környezetbarát gázzal töltve. ÖT ÉV GARANCIA!!!
Tel:06-70-360-3840, vagy 294-3958.

k2laci Creative Commons License 2004.03.25 0 0 624
Klímás,

Az emailemet megkaptad ?!

Előzmény: klímás (623)
klímás Creative Commons License 2004.03.24 0 0 623
Szorozd meg 40 el a köbmétert és megkapod közelítőleg a hűtési szükségletet Watt-ba.(Ez csak egy saccolás)
Én az általad leirt szerelést 40e Ft ért szoktam vállalni.
Üdv.
Előzmény: peaso25 (622)
peaso25 Creative Commons License 2004.03.24 0 0 622
elég 2,5 kW-os 75 köbméteres szobába?
még egy:
ha a kültéri és a beltéri között csak a fal van és kb ennyi szerelés kell,az mennyibe kerül nagyjából?

köszönöm a válaszokat

PÍT Creative Commons License 2004.03.22 0 0 621
Klimás!

Köszi a biztató, megnyugtató választ. Kb. 140 légm3 hűtésére használom majd, panelban.

üdv:c20xe

Előzmény: klímás (619)
k2laci Creative Commons License 2004.03.22 0 0 620
Klimás,

Köszi, email ment ....

Előzmény: klímás (619)
klímás Creative Commons License 2004.03.21 0 0 619
C20xe

A szerintem az egyik legprofibb gép a Daikin, hogy még invetreres is az a split kategóriában a csúcs. Biztos nem fogsz csalódni a Daikinban (A Daikin nem ismeretlen név a klíma piacon, ha még nem hallottál róla az azért lehet mert CSAK klímákat gyárt)

K2Laci

Egy igazán jó minőségű 3,5 kW-os klíma ára 150-220e. Ft +áfa.
Az 599-es kérdésedre a válaszom: Ajánlom magam.

Üdv.

k2laci Creative Commons License 2004.03.21 0 0 618
Szétnéztem ezen az oldalon,

http://klima.lap.hu

és úgy látom, hogy egy jóminőségű, márkás fűtő-hűtő klima ami kb. 3 kW-os, az kb. 130-150 eft+ÁFA-ba kerül ....

Helytálló a meglátásom ?!

PÍT Creative Commons License 2004.03.20 0 0 617
Üdv Mindenkinek!

Klíma (split) vásárlás elött állok, Daikin inverteres ( 3,5 Kw-os) berendezés a befutó. Ismeri-e valaki a márkát? Vélemény? Előre is köszi!

üdv:c20xe

k2laci Creative Commons License 2004.03.20 0 0 616
Egy másik cég pedig Stiebel-Eltont kinál ... az jó ?
k2laci Creative Commons License 2004.03.20 0 0 615
Klímás,

Találtam egy közeli céget, akik a referenciáik alapján elég jók (bár ezt csak a weblapjukról tudom), és ők Fujitsu, Samsung, York klimákat árulnak .... Szerinted ebbe érdemes belevágni ?!

k2laci Creative Commons License 2004.03.19 0 0 614
Én laikus vagyok a kérdésben, de szinte biztos, hogy kevesebbet fogyaszt, ha a megérkezésed el?tt fél, egy órával hamarább kapcsol csak be programozottan. Ha ugyanis folyamatosan megy, akkor a h?szigetelési problémák miatt a h?veszteség (illetve itt a negativ h?veszteség) többszöröse annak mintha csak egyszer kellene lehütenie a helyiséget ...
Az id?tartam függ a szigetelést?l is, de kb. 4 órán túl már mindenképp célszer? szüneteltetni a klimatizálást ....
Előzmény: GCS (613)
GCS Creative Commons License 2004.03.19 0 0 613
Scratch írta:
"Ha elmegyek otthon érdemesebb bekapcsolva hagyni, vagy inkább programozzam be, hogy mikor érek haza, és csak akkor menjen? Illetve mennyi időre érdemes így kikapcsolni, ha nem vagyok otthon, kb. hány óra?"

Erre a válasz engem is érdekelne. Hogy fogyaszt kevesebbet, ha folyamatosan hűti a szobát, vagy ha csak akkor, amikorra kell, persze természetesen ekkor jóval többet kell egyszerre hűtenie. Nyár végére biztos kitapasztalnán, de jó lenne előre tudni.

k2laci Creative Commons License 2004.03.19 0 0 612
Klimás,

Tudom, hogy bonyoulult a kérdésem, de van tipped az 599. kérdéseimre ?

Előzmény: k2laci (604)
scratch Creative Commons License 2004.03.18 0 0 611
klímás,

ezt nem a szerelő mesélte, hanem a hozzá adott könyvben olvastam, hogy hoszabb leállítás elött ki kell szárítani, vagy lehet itt mondta valaki, már nem tudom, hol olvastam. :/
Hát akkor a cső miatt el is el vagyok szomorodva. :( Hogy adhatnak ilyen szerelőnek zöldkártyát, mint aki nekem szerelte? :(
Még tervezek a házba máshova is klímát, Te merre dolgozol? Szeretném, ha a többi szobába már normálisan lenne megcsinálva, és megtervezve. Írhatod privátban is: scratch@mailbox.hu Köszi!

Előzmény: klímás (610)
klímás Creative Commons License 2004.03.18 0 0 610
Hát basszus én nem szoktam fórumokon felszólalni de amit itt olvasok :( Azt nem mesélte el az a nagy tudású szerelő hogy kell kiszárítani? Ha a kondez víz rendszert úgy tudta ki alakítani hogy abban víz tud maradni akkor azt a szerelést már ott elszúrta. Úgy kell a rendszert megcsinálni hogy víz ne tudjon benn maradni. Tehát nincs mit szárítani!!! Hát nem térek magamhoz , „még hogy kiszárítani.?” Szoval az a szivacs a szigetelés aminek több szerepe is van. 1. A csövet nem engedi érintkezni a környezet levegőjével (ugyn. párazáró szigetelést aklot) ez azért szükséges hogy a hideg csövön a pára ne csapódjon ki. A másik szerepe hogy a hűtőközeg a beltériben végezze a feladatát és ne a csőszakaszban, ha a két cső össze van szigetelve csak az első elvárásnak tesz eleget. Arról nem is beszélek hogy a két cső érintkezve (hőt cserélnek) rontják a hűtő teljesítményt ja és csökkentik a klíma élettartamát.
Üdv.
Előzmény: scratch (609)
scratch Creative Commons License 2004.03.18 0 0 609
klímás,

nekem akkor nagy mester szerelhette be, mert ugyan abba a habszivacsba mind2ő cső. :(
Volt valami olyanról szó, ha nem használjuk leállítás elött ki kell szárítani a klímát, hogy a benne lévő nedvesség kiszáradjon, és ne legyen gombás, stb...

Előzmény: klímás (608)
klímás Creative Commons License 2004.03.18 0 0 608
Teveh

Általában olcsóbb két mono mint egy duál, azok szokták a multit választani akinek nincs hely a több kültéri elhelyezésére vagy egyszerűen nem akarnak több kültériben gyönyörködni a ház falán. Több multi rendszer létezik de alapvetően működés szempontjából nincs különbség a monokhoz képest.

Scratch

A csöveket külön kell szigetelni. „Hány fokon egészséges még használni, mi az ami alá már nem érdemes menni?” Külső hőmérséklet mínusz 4-5 C. A szárítással kapcsolatban fogalmam sincs mire gondolsz?
Üdv.

teveh Creative Commons License 2004.03.18 0 0 607
Sziaztok!

Klímás és a többiek:
melyik előnyösebb: 2 db split vagy 1 db duál split?

köszi

scratch Creative Commons License 2004.03.18 0 0 606
A rézcsöveket külön habszivacsba kell vezetni, vagy mehet mind2ő ugyan abba?
Hány fokon egéséges még használni, mi az ami alá már nem érdemes menni?
Volt itt szó, ha nem használjuk egy ideig ki kell szárítani. Ez a egy ideig mennyi idő? És a szárítást mennyi ideig kell csinálni?
Ha elmegyek otthon érdemesebb bekapcsolva hagyni, vagy inkább programozzam be, hogy mikor érek haza, és csak akkor menjen? Illetve mennyi időre érdemes így kikapcsolni, ha nem vagyok otthon, kb. hány óra?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!