Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 490
ha nem szereltetik le, ne foglalkozz vele. többe (vagy legalább anyiba kerül) az engedélyeztetése.
bizos valami "kedves" szomszéd lehetett...

a kereskedő/eladó nem tud felvilágositani, mert gondolom kerületenként, városonként más a renccer ezzel kapcsolatban.

csak infóként, nekünk épp folyamatban egy eljárás (hétvégiből lakóházzá). kell illetékbélyeg, tervrajz ötpéldányban, tulajdoni lap (ez minden sz@rhoz kell), közmü (viz-gáz-áram) nyilatkozat a szervektől (ez is minden sz@rhoz kell), valamint ha társasház akkor a többiek beleegyezése is.
szóval macera.
inkább fizesd ki a büntit, hamarabb megvagy.:O)

Előzmény: BitStream (489)
BitStream Creative Commons License 2003.08.15 0 0 489
A gond csak az, hogy jövőre én is szeretnék egy klímát feltenni ugyanannak a háznak a másik oldalára (ez sem utcafront), csak ugye elgondolkodtató, hogy érdemes-e terveztetni, engedélyeztetni miegymás, vagy megúszható ebből a bírságból...

Leszereltetésről még nem szól a fáma, de ki tudja mit hoz a jövő... Ellenben kérdés, hogy a kereskedő aki eladja a terméket, nem köteles-e némi felvilágosítást adni a népnek, hogy ez bizony macera, mire "hivatalosan" is a falra kerülhet.

Előzmény: Lord Iffy (488)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.15 0 0 488
az kb annyi, mint az engedély eljárási dija.:O)))
remélem nem szeretetik le?
ha nem, akkor jól jártak.:O)
Előzmény: BitStream (487)
BitStream Creative Commons License 2003.08.15 0 0 487
Hello!

Anno par oldallal ezelott valaki feltette a kerdest, hogy mifele engedelyeztetesen kell atesni ahhoz, hogy "hivatalosan" is lehessen klimat uzemeltetni. Bp. XXI. keruleti csaladi haz oldalara rakattak fel az anyosomek a klima kulterijet, aztan hasznaltak egeszseggel. Kb. 2 honappal kesobb megjelent egy auto az utcaban, csinalt par fotot a hazrol (meg meg par hazrol az utcaban), majd elment. Mostansag erkezett meg a 10.000 HUF-os birsag...

???

BitStream

Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.15 0 0 486
Az én klímaszerelőm elmesélte, hogy semmiféle hűtőközeggel nincs feltöltve a beltéri.
Viszont nitrogénnel van feltöltve, hogy ne menjen bele semmi, és szerelésnél, amikor kötelezően kiengedik a nitrogént a szabadba, így is tudd ellenőrizni, hogy gáztömör-e a beltéri.
Azt mondta, amelyik nem fúj le, fel sem rakják.
Vákuumozni, meg minden esetben KELL.
Pontosabban: Fluor tartalmu közeg esetén.
Szóval szerintem amelyiknek van vákuumszivattyúja az vákuumoz, amelyiknek nincs, az meg megmagyarázza.

Előzmény: KöjálBébi (484)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.15 0 0 485
Hát hallod, az tényleg csak okosnak LÁTSZOTT.
Előzmény: deus (478)
KöjálBébi Creative Commons License 2003.08.15 0 0 484
Sziasztok,
bocsanat, hogy belepofazok, lehet, hogy volt mar rola szo, de azert erdemesnek tartom elmondani:

Volt szo arrol, hogy hogyan szereltek fel a klimat. Nos, klimat ujabban csak un. zold kartyaval rendelkezo klimaszerelok szerelhetnek. A zold kartya egy kornyezetvedelmi szaktanfolyam elvegzeset tanusitja, tenyleg zold:) fenykeppel ellatott kis igazolvany. A tanfolyamon egyreszt a szakszeru szerelest, masreszt olyan dolgokat tanitanak, amivel elkerulheto az ozonreteget karosito gaz (ez a klimaban a hutokozeg) szokese.

Tehat: akar kerjetek is meg a szereloembert, hogy mutassa meg a zoldkartyajat, nem tudom, hogy kotelezo-e bemutatniuk, de ha szoba hozzatok a zoldkartyat, biztos lesz valami reakcio, amibol kiderul, hogy van-e neki:)

Nalunk ilyen rendes zoldkartyas ember szerelt, a klima mar fel volt toltve hutokozeggel, o csak legtelenitett, es ez valoban par percet vett csak igenybe, tehat nem biztos, hogy a folyamat hosszadalmas - lehet, hogy akinel sokaig tart, ott arrol van szo, hogy nem volt feltoltve hutokozeggel a berendezes.

Sok sikert, es kellemes nyarat nektek:)

scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 483
axverda,

állítólag a légcsatornásnak annyi hátránya van, hogy megáll benne a víz, és abba a baktréiumok szaporodnak. A nagy rendszereknél egész pocsoják képződnek.

Előzmény: axverda (471)
scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 482
formatc,

gravitáció, szépen lassan csöpög. Nem kell feltétlen 4 emeletet levinni a csövet, elég az erkényen a muskátli alá vezetni, és még locsolni se kell utána. ;)

Előzmény: formatc (480)
scratch Creative Commons License 2003.08.14 0 0 481
Akkor nekem jól van bekötve a dobozba, megnyugodtam. :)

Viszont szerintem nekem se csinálták meg ezt a vákumozást. De kicsit engedtek ki belölle gázt, arra emléxem. Majd ha jönnek szezon végén rákérdezek.

Előzmény: Aewyn (479)
formatc Creative Commons License 2003.08.14 0 0 480
Tudja esetleg valaki, hogy split klima eseten a kondenzviz csak ugy kifolyik (vo. gravitacio) vagy valami kompresszor kinyomja?

Mar unom a mobil klimat es szereltetnek valamit, de sajna nincsen ereszcsatorna a kozelben!
Az otodikrol meg nem akarok lecsorgatni a 4 szintel alattam levo plehtetore, jokis hangja lenne...

Aewyn Creative Commons License 2003.08.14 0 0 479
"a házba bejövő 3 fázis, is össze vissza van osztogatva végül is..konnektorok, csillárok"

Ezek az szétágazások elosztódobozokban történnek "elvileg" sokkal biztosabb kötést adva, mint egy konnektor.
A villásdugó és a csatlakozó érintkezőin található oxidréteg viszont nagy átmeneti ellenállást jelent, ami nagy áramerősséggel párosulva melegedést jelent. A melegedés nagyobb átmeneti ellenállást jelent, ami nagyobb melegedést...

Ez persze egy új csatlakozó esetén nem szokott gondot okozni - egy darabig -.

Éppen ezért az ilyen nagy teljesítményű fogyasztókat nem túl szerencsés nagyon hosszabbítgatni. Olyannyira nem, hogy régebben az ilyeneket egyből bekötötték az elosztódobozba.

Tulajdonképpen ez csak túlzott kekeckedés. Amerikában a konnektorra rá is írják, hogy feszültség van benne, ezért ne nyúlj bele szöggel. Hehe.
Bár, ahogy visszaemlékszem, gyermekkoromban egy éjszaka az elektromos fűtőtest konnektora egy ilyen miatt szó szerint lerobbant a falról és méterekkel odébb ált meg. Lakásfelújításunk közben egy konnektor pedig kifolyt a falból, némi szikraeső közepette. Egy igen közeli ismerősőm háza szinte porig égett, állítólag egy hibás konnektor miatt.

Szóval, én inkább lottóznék.

Előzmény: Infomaker (477)
deus Creative Commons License 2003.08.14 0 0 478
Nem értek hozzá eléggé sajna, de egy okosnak látszó ember nekem azt magyarázta, hogy amíg a saját konnektorába dugott beltérit az adott áramkör kismegszakítója védi, addig az elosztóba dugott készülékeket csak az elosztó saját biztosítéka (ha van neki) és ez kevés és megolvad és kigyullad és égő pokol, inferno.

A másik, amit mondott (csak nem emlékszem pontosan), hogy a többi készülék ugyanabban az elosztóban lesöntöli a beltérit, megnő az ellenállás, ezért melegszik az egész, tűzvihar, lángerdő vagy valami mittudomén.

Nálunk úgy van, hogy van egy 2 aljzatos konnektor a falon, és az egyik aljzatba van dugva a beltéri, közvetlenül.

Előzmény: Infomaker (477)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.14 0 0 477
Szerintem ez a "ne használj elosztót" duma kicsit hülyeség...

mert miért ne? a házba bejövő 3 fázis, is össze vissza van osztogatva végül is..konnektorok, csillárok..

gondolom inkább a sok béna ember balesetveszélye miatt írják le, minthogy az almáspite belseje forró.

Előzmény: deus (474)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 476
hosszabitóról volt szó. nem elosztóról.:O))
Előzmény: deus (474)
deus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 475
én is ezt a cikket linkeltem be lejjebb.

Sajnos, valószínű, hogy a szerelőid nem voltak igazi szakemberek.
Nálunk (Columbus Klíma) a szerelő valóságos szerszámraktárt pakolt ki, vákuumszivattyútól kezdve nitrogénig mindent.

A légtelenítés, vákuumozás elég sokáig ment, és folyamatosan mérte, nyomásmérő műszerekkel.

Persze nem valószínű, hogy pakk szétmegy hirtelen az egész, de én a helyedben konzultálnék a szerelőkkel.

A klímákat elvben évente kétszer (szezon elején és végén) karbantartásnak kell alávetni, ezt a szerelő cég szokta (pénzért) megcsinálni. Ősszel, ha ez nálatok is lesz, kérdezz rá sztem erre a dologra is.

Előzmény: gergo9 (473)
deus Creative Commons License 2003.08.13 0 0 474
Nem akarlak megijeszteni, de az én Pana klímám leírásában kifejezetten benne van, hogy TILOS elosztót használni, amire esetleg más készülékek is vannak dugva. Veszélyes.

Ha a hosszabbítód valójában elosztó, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha beszélsz a szerelőddel és ő berak egy megfelelő hosszúságú vezetéket.

Nálunk eleve úgy jött a szerelő, hogy miután feltette a beltérit a falra, szépen kimérte a szükséges hosszt, megfelelő szabvány vezetéket vett elő és bekötötte, a végére felszerelte a villásdugót.

Előzmény: Lord Iffy (470)
gergo9 Creative Commons License 2003.08.13 0 0 473
Sziasztok!

A hg.hu-n ( ma van egy ilyen origo link) olvastam, hogy a felszerelésnél le nem vákumolt klímák rézcsövében valami savasodás kezdődik, (gáz + a csőben rekedt pára) és a gépet 1-3 év alatt tönkre teszi. Amikor nálam szerelték (Midea plus), akkor a közelbe sem volt ilyen vákumszivattyú, ráadásul a most „divatos” „kicsit kiengedünk a gázból, és az majd kinyomja a levegőt” se tudom, hogy megtörtént-e? Utólag biztos fogatkoznának a szerelők ,hogy igen-igen.
Valaki tudja azt, hogy ez tényleg ilyen komoly lehet?
A válaszokat előre is köszi!

scratch Creative Commons License 2003.08.13 0 0 472
SzilikonVali,

szerintem ne konektort szereltess be, mert csúny lesz, ahogy ott lóg a vezeték, stb... Inkább a klíma mögé egy sülyesztett fali dobozba köttesd be fixen, így az egészből semmi nem látszik, nekem is így van. Érdemes ugyan így a kültérihez az elektromos kábelt a falba vinni, + a részcsöveket, és a víz kivezetést.

Előzmény: SzilikonVali (469)
axverda Creative Commons License 2003.08.13 0 0 471
Namégeccer:
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata légcsatornás berendezéssel kapcsolatban? Ha igen légyszíves ossza meg velem (árak, üzemi költségek betegségek-hiedelmek stb.)Üdv: axverda
Lord Iffy Creative Commons License 2003.08.13 0 0 470
a beltéritől kb 1 méteres a vezeték.
nekünk 2 centi hijja, hogy épp nem ért el, igy hosszabitó kell.:O)
Előzmény: SzilikonVali (469)
SzilikonVali Creative Commons License 2003.08.13 0 0 469
Sziasztok!

Eppen lakast ujitok fel, es arra gondoltam, hogy a klimanak mar most becsoveztetek, bar felszerelni meg 1-2 evig biztosan nem fogom. Viszont a villanyszerelo eppen most fur-farag.

Milyen tanacsot tudtok adni? Split klimara gondoltam. Milyen magasra tetessek egy 220-as "kiallast"? Kellhet mas is?
Es kb. hova?
A nagyszobaba szeretnem (nagyjabol delre nez), a ket ablak koze.

lakas alaprajza:
http://kep.tar.hu/szilikonvali/index.phtml?aid=27586333&pid=3041020

Koszi,
SzV

deus Creative Commons License 2003.08.12 0 0 468
Tanulságos cikkecske a témában az [origo]-n:
(Columbus Klíma reklám is egyben, de okos dolgokat írnak...

http://www.hg.hu/?action=cikk&id=463&rovat_id=9

Előzmény: Sanya_67 (466)
scratch Creative Commons License 2003.08.12 0 0 467
Sanya_67,

szerintem érdemes most, mert olcsóbbak így nyár vége fele. Valószinű én is most veszek még egyet.

Előzmény: Sanya_67 (466)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 466
Sziasztok!

Lehetm hogy marad egy kis pénzem... Érdemes még ilyenkor klímát venni, beszereltetni???
Baumaxban láttam Daewoo hütő-fűtő klímát 5.2 KW-osat - 179 ezerért, meg volt 3,6-os 120-ért..

Mire kell figyelni?? Gondolom valamiennyit számít a márka is és talán most 30-50 ezerrel olcsóbbak a klímák??

Sanya

Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.12 0 0 465
ja csak pongyolán fogalmaztam bocs.
arra gondoltam, hogy a határfelület energiacsökkenése aztán hőmérsékletcsökkenést idéz elő a vízben, levegőben...
Előzmény: Aewyn (460)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.08.12 0 0 464
Illetve nyitott a rendszer. :-)
Mert a készülékben/lakásban nincs elkülönítve a "hőszivattyú két oldala" ...a meleg ezért, meg pontosan a szobádba távozik vissza.
Előzmény: holló (462)
Aewyn Creative Commons License 2003.08.11 0 0 463
Nem a víz hidegebb hőmérséklete hűt. A párolgás során a legnagyobb mozgási energiájú részecskék szöknek meg, így a visszamaradó folyadék részecskék össz. mozgási energiája (a folyadék hőmérséklete) csökken.

A rendszer nem zárt, mert a szellőző/ablak/ajtó résein keresztül a kiszökik a vízpára, így eltávozik a hő.

Ha valaki éppen akarja, kiszámolhatja a víz párolgáshőjéből mennyire hűt valójában egy ilyen készség.

Előzmény: holló (462)
holló Creative Commons License 2003.08.11 0 0 462
Mintha a rendszer zárt lenne, hiszen a meleg nem "távozik" (pl. kültéri egységen keresztül), hanem a víz/jég által közölt hőmérsékletkülönbség csökkenti a belső hőmérsékletet, viszont a komfortérzet romlása is várható, mivel a víz párolgásával növekszik a levegő páratartalma... gondold meg, ha ez télen +2 fok melegségérzetet jelent, akkor nyáron sincs másként.
Különben most találtam egy ajánlatot, ennek a képe: http://www.bricostore.hu/images/p09/02.jpg címen látható.
Előzmény: Alfa Hold (459)
rézgálic Creative Commons License 2003.08.11 0 0 461
Ez a szerkezet 6-8 éve egyszer már megjelent de el is tűnt. Ha jól sejtem széles szalagokkal van tele akár több m2 felülettel melyek folyamatosan szívják magukba a vizet. A ventillátor meg intenzíven párologtatja a vizet a nagy felületről. Egy a baja, semmire sem jó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!