Keresés

Részletes keresés

rézgálic Creative Commons License 2003.07.24 0 0 426
transprox!

Csak óvatosan megkérdezném, letöltötted?

Előzmény: transprox (404)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 425
ááá, k2laci,
valami nem stimmel azzal a méréssel szerintem!
Előzmény: k2laci (419)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 424
ha még csak klímákkal, de igen fertőző baktériumokkal is! :))
Előzmény: k2laci (422)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 423
off

hagyd el, beteg szegény. Biztos megártott neki a műszaki a hiba.
Egyébként ő mr.Ész, és már sokadszor adja elő a kisded játékát.
Nem kell vele foglakozni, majd csak észreveszi magát.

Bocs az offolásért!
on

Előzmény: Lord Iffy (421)
k2laci Creative Commons License 2003.07.24 0 0 422
Ez az ANTERIS klimákkal zaklat téged ?!
Micsoda idióták vannak a neten .... :-(((
Előzmény: neumann_jolan (420)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.07.24 0 0 421
?!?
Előzmény: neumann_jolan (420)
neumann_jolan Creative Commons License 2003.07.24 0 0 420
ANTERIS:

Anteris, Anteris, te kis jellemtelen. MEGTALÁLTALAK!!!!

TE vagy aki zaklat az emailcímemen!!! TE vagy aki zaklat a 777sms -ről SMS-ekkel.

Mostmár elolvasom minden eddigi hozzászólásodat, és webmester ismerőseimmel ki fogjuk deríteni KI VAGY VALÓJÁBAN TE KIS FÉREG!

PL. Az Axelerótól az előfizetésed alapján: http://web.axelero.hu/defensio

MERT AZ EMAILCÍMED NEM IS LÉTEZIK!!!
Hány nőt zaklatsz az interneten? Hány nőtől csalod ki a telefontszámát, és Noname küldözgeted a mocskos SMS-eidet?

JLan

k2laci Creative Commons License 2003.07.24 0 0 419
Az áram-áremeléssel kapcsolatban egy adalék:
5 éve van egy mobil split klimám (a kinti és benti egységet egy 3x5 cm-es cső köti össze). Van Conrad-os fogyasztásmérőm, amit a szezon kezdetén (májusban) rákötöttem a klimára.
Az eredmények:
A hálószoba amit hűteni kell: 25 nm, dél-délnyugati fekvésű, rajta 2 db 150x180cm-es ablak). A klima 24C-fokra van beállitva, mindig megy (éjjel-nappal) ha a benti hőm. ettől magasabb. Ha meg a kompresszor, akkor a fogyasztás 800w, ha csak a venti megy, akkor 20-30 W. Ami az eddigi fogyasztást illeti (meglepetés!!!): Eddig összesen 120 kW-ot evett meg ami ugye kb. 3000 Ft, ami gyakorlatilag semmi. A klima halk, éjjel sem zavaró (persze nyilván ha egy hétig esik odakinn és 18C-fok van akkor nem megy).
Engem is meglepett ez a kicsi fogyasztás és már nem is gondolkodom telepitett oldalfali split klimán, mert az tuti többet fogyasztana ....
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 418
jaj nédzenek má odaje, eddig asztal körül kergették mer nem vót klímája!!! :))
Előzmény: scratch (417)
scratch Creative Commons License 2003.07.23 0 0 417
Tegnap a nyaralóba aludtam (vályog ház). Szenvedés volt az éjszaka a klíma nélkül, nem hideg ez a vályog se! Reggelre folyt róllam az izzadság. :) Most otthon hüsizek a klímás szobába, és este kialszom magam végre. :)
deus Creative Commons License 2003.07.23 0 0 416
Hát vki írta a másik topikban, hogy milyen macera... Nem is csodálom...
Előzmény: lamed (414)
tkacsa Creative Commons License 2003.07.23 0 0 415
Erdekes,pont most olvasom a index hirekben,hogy
RESZLET:
"augusztus elejeto"l (kilienc)9%-kkal emelik az aramot:(A villamos energia afaja is novekedik a jovo ev elejetol:(
Az ado modositasok kereteben(tizenegy)11%-kal magasabb forgalmi adot kell majd fizetni:(
Es ez elso" sorban a magan szemelyeket erinti,mert a nagyfogyasztok vissza igenyelhetik a befizetett adot"
Ha jol tudom,egyenlore magyarorszag lakossaga csokken,asszem evente 28-ezer fovel,de ebben nem vagyok biztos,de ha igy van,akkor par ev,es tobb hely lessz:)
DE ottvannak a tegla hazak is,azok is nagyon jok,egyebkent meg csak erzekeltetni akartam,hogy az allamnak mennyire de jo biznisz a PANEL-LAKAS,sokkal,de sokkal olcsobban felkepul es ugyanugy dragan sok millioert tudjak megvenni az, emberek.Szoval azee dolgoznak egeszhonapban,hogy a rezsit fizetni tudjak....(plane amiota van legkondi)

scratch-nak:)
Igaza van,en csak erzekeltetni akartam,azt,hogy a PANEL-HAZ,az egy iszonyu jo biznisz az allamnak.Es lehet vedekezni a DOH-ellen,szelloztetessel,illetve nagyobb ablakokkal,mert a regi oreg hazakon icike-picike kis ablakok vannak,es ezert nem kapott levegot a belsoteer:)
De ez csak 1-velemeny,"NEM AKAROK" senkitsem megbantani.

Előzmény: lamed (395)
lamed Creative Commons License 2003.07.23 0 0 414
Van olyan klímatulajdonos egyáltalán, aki engedélyeztette a hatósággal a kültérit? SZVSZ nem sok lehet.

Talán nem is kellene sokat feszegetni ezt a kérdést....

Előzmény: deus (413)
deus Creative Commons License 2003.07.23 0 0 413
(értelemszerűen olyan kollégákat kérdezek, akiknek a kültérije a homlokzaton van, és nem egy családi ház kertjében.)
Előzmény: deus (412)
deus Creative Commons License 2003.07.23 0 0 412
Csak egy gyors körkérdés:
Nektek
- mennyi időbe telt és
- mennyibe került

az engedélyeztetés?
Tudom, az önkormányzati illeték 10eFt, de a tervdokumentáció elkészítése (amit mérnök csinál) az nálatok mennyi volt?

_vadaszg_ Creative Commons License 2003.07.22 0 0 411
a szoba 15nm-es, lámpa: 3x 40W, plusz 60Wos lampa, 1 notebook, 1 desktop gép, szál azért nincs nagy ami pluszba fűtené a szobát.
a 18fokos levegőt nem a klimába mértem, hanem 1,5merrel alatti területen, mert oda raktam a hőmérőt, amugy hány fokos levegőnek kéne kijönni a klimábol közvetlenül?
most épp night üzemmodom megy a klima, 25fok van a szobába, sztem pont yo most...
Előzmény: rézgálic (408)
rézgálic Creative Commons License 2003.07.22 0 0 410
Inkább így: www.tar.hu/rezgalic/klimadok.zip
Előzmény: rézgálic (409)
rézgálic Creative Commons License 2003.07.22 0 0 409
Előzmény: transprox (404)
rézgálic Creative Commons License 2003.07.22 0 0 408
... mivel a hőérzékelője a beszívott levegő hőmérsékletét méri
Előzmény: rézgálic (407)
rézgálic Creative Commons License 2003.07.22 0 0 407
Ha a klímából 18 fokos levegő jön ki az bizony baj, nagy baj.
Előzmény: _vadaszg_ (405)
foldimogyoro Creative Commons License 2003.07.22 0 0 406
2 kW egy átlag 20 nm alatti szobába akkor elég, ha nem süt be a nap, jó a fal, és becsukod az ajtót, ablakot, és nem panel a lakás.

Tehát, csukd be ajtót! Miért növeled meg a lehűtendő területet? csak küzd a klímád, rontod az esélyeit, hogy hideget csináljon.

Előzmény: _vadaszg_ (405)
_vadaszg_ Creative Commons License 2003.07.22 0 0 405
na a légkondi alá raktam a hőmérőt, és tényleg 18fokos levegő jön ki belőle, szál a klimával nincs baj, ezekszerint kegyetlen meleg van az egész lakásba :) és próbál beszivárogni a meleg levegő... de én visszavágok :)
ha becsuknám az ajtót akkor bizti minden ok lenne...
transprox Creative Commons License 2003.07.22 0 0 404
Midea 3,5-ös split van, olcsóért hoztam el egy bolt utolsó példányát egy hónapja. Leírás sajna nem jutott. Nincs valakinek elektronikus? http://www.mideaaircon.com itt sajnos nem lehet letölteni.
_vadaszg_ Creative Commons License 2003.07.22 0 0 403
nekem lenne pár kérdésem :)
szobámba olyan 28fok van, reggel beállitottam a klimát 25-re le is ment szépen, de aztán elmentem itthonrol d.u hazajöttem de 30fok volt:) gondoltam lehütöm a szobám, beállitottam 20 fokra, de még mindig csak 25 van, most már 18ra állitottam, de még semmi, mennyi idő mig lehűl?
meg ha igy közelről szagolom picit 'büdi' a levegő... mitől van ez?
ma kapcsoltam be elöször, 1 hétig nem voltam itthon.
a klima :dimarson 2kW-os
a hőmérő a szoba másik oldalába van, az ajtó nincs becsukva... szál a meleg szállhat befele végülis.. :) az elöszobából...
szál ez norm, hogy most nem tom lehüteni 18-20fokra?várom a választ :))
deus Creative Commons License 2003.07.22 0 0 402
Na, ez már megnyugtatóbb...
Nálam ma egész nap aktív szolgálatot teljesít a derék Panasonic bajtárs. Konstans 25 fok.
Jól ellensúlyozza a gépem 55 fokát...
:)
Előzmény: Alfa Hold (401)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.07.22 0 0 401
Igaz amit írsz az orvosokról maximálisan.
Nem a haverom. És nem szoktam csak úgy túlbecsülni senkit..:-)
Nálam ő szerelte a klímát, simán egy átlagon felüli intelligenciával bíró szakember volt :-).
Ő valami speciális klíma tanfolyamról beszélt és a tapasztalatáról.
Gondolom tudod te is, hogy néha a könyvek elmélete elválik a valóság tapasztalatától.

Ezt mondta: a split klímákban egszerűen nincs olyan sok ideig víz, hogy abban számottevő baktériumkúltúra megtelepedjen. Ellentétben a légcsatornás berendezésekkel, ahol akár hónapokig évekig pocsolyák képződhetnek a rendszerben.
És én a mikrobiológia szigorlattal a hátam mögött elhiszem neki!:-)

Ez az egész hiszti USA-ból indult, ahol alig vannak split klímák, viszont légcsatornások vannak.
Ha már itt tartunk gondolom sejted, hogy a legionella nem csak a klímában lakik...

De nekem mindegy, hogy ki mit hisz, mit csinál; mindig vannak vevők a hangulatkeltésre.

Szerintem elbagatelizálni nem kell, de fölösleges pánikot sem kell kelteni.
Pl. Sokkal kevesebb legionellózis van évente, mint agyhártyagyulladás.

Egy szónak is száz a vége, mindenki hűsöljön szeretettel a klíma zümmögése mellett és ha már nagyon idegben van, hogy támad a kór, spriccelgesse meg az elpárologtatót fertőtlenítővel...:-)

Előzmény: Törőlt_nick (400)
Törőlt_nick Creative Commons License 2003.07.22 0 0 400
kicst túlbecsülöd a kétkezi melósok szakmai hozzáértését. Pontosabban nem is ezzel lenne gond, mert valószínűleg korrektül megszerelik a dolgokat de ezen túl igen kevés információval rendelkeznek, és ez igaz úgy általában minden szakmára. Hogy egy meghökkentő dolgot is mondjak, például egy körzeti orvos szaki - mert ő is az - nagyon sok mindent nem ismer még a saját szakterületéről sem, de valahogy elgyógyítgatja a pacientúráját az összegyűjtött leletek alapján. Nagyon sok villamos szakembernek fogalma sincs pl. az áramütés konkrét élettani hatásairól, a vizeseknek a rézcső, a horganyzottcső ill. a műanyagcső bakterológiai szerepéről, meg sorolhatnám a végtelenségig az összes szakmát, amelynek közreműködői úgy végzik a munkájukat, hogy valójában nincsnek is tisztában az összefüggésekkel.
Kérdezd már meg a haverodat, hogy honnan az infója a klímainfekciókkal kapcsolatban. Érdekelne! Ha profi, akkor nem egy szaklapot végigtanulmányozott, beszélt valóban hozzáértő szakemberekkel és onnan a tudás, ha meg csak úgy benyögte, hogy _szerinte_ hülyeség, akkor sokat nem érdemes foglalkozni a véleményével.

(UBB kód itt nem jó)

Előzmény: Alfa Hold (398)
scratch Creative Commons License 2003.07.21 0 0 399
tkacsa,

a vályogházról annyit, ha valami tud dohos lenni, akkor az a vályogház...

Előzmény: tkacsa (394)
Alfa Hold Creative Commons License 2003.07.21 0 0 398
Mert szerinted egy klímaszerelő nem lát elég szétszedett klímát, hogy lássa van-e benne takony vagy nincs? Nem kell ide mikrobiológia, csak egy kis tapasztalat.
Szerintem egy valamirevaló zöldkártyás klímás biztos látott már berohadt klímát is és egészségeset is.
Hogy neked van vízszerelőből átvedlett klímásod, az meg egy eset. Van ilyen is olyan is biztos.

Ha belegondolsz józanul: ha rendszeresen kiszárítod a klímádat, semmi baj nem keletkezhet a magyarországi éghajlati viszonyok között.
[b]Kár pánikot kelteni.[/b]

Előzmény: Törőlt_nick (383)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2003.07.21 0 0 397
Magyarorszagon ~100 ember/negyzetkilometer, az ~1 hektar/ember. Ha csak a helyen mulna, akkor nem lenne gond.
Előzmény: lamed (395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!