Keresés

Részletes keresés

zzzzolee Creative Commons License 2021.01.25 0 0 92737

Ha csupán oldalfali klímát szereltet valaki, akkor még rosszabb a helyzet.

 

A gép ára tisztán anyagköltség, de a telepítés nem teljes mértékben munkadíj. Abban még szerepel további anyagköltség (csövezés, elektromos kábel, kábelcsatorna, konzol, stb.)

Ami afelett marad, csak az a munkadíj.  

 

Érdemes így elgondolkodni a "munkaerő-igényesebb" rendszereken, például a légcsatornás klímákon. Ott már azért jobban lehet játszani a költségarányokkal. 

 

Amúgy megjegyezném, hogy nem a teljes beruházás értékének, hanem a támogatás értékének kell 50-50 %-os arányúnak lennie.

Tehát ha 6 milliós a beruházás, akkor 3 millió a max. támogatás.  Ennek megfelelően 4,5 milliós anyag- és 1,5 milliós munkadíj költséggel (vagy fordítva) kimaxolható a támogatás.

 

Előzmény: neptun78 (92736)
neptun78 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 92736

Hogy fogjátok elszámolni, hogy a felébe kerüljön?

A támogatás leírása szerint úgy támogat 50%-ot, hogy annak a fele munkadíj, és a fele anyagköltség. Tehát tegyük fel, hogy veszel egy Perferát 435eFt-ért, és beszerelik 65eFt-ért, akkor ebből az 500eFt-ból 65+65eFt-ot kaphatsz vissza, nem 250-et...

Már ha jól értelmeztem, és szerintem igen.

 

Előzmény: sn00p1 (92733)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.01.24 0 0 92735

"nem értem, hogy a gyártók miért m2-ben adnak meg adatokat légm3helyett"

 

Mivel az emberek életterének magassága az esetek túlnyomó részében viszonylag szűk határok között mozog, ezért az egész épület energetika szinte mindig négyzetméter alapon számol (a csekély kivétel esetén külön figyelmeztetnek, hogy a helyiség szokatlan magasságú). Így sokkal egyszerűbbé válik a legtöbb számítás. Ha mindig figyelembe vennénk még az aktuális belmagasságot is, az jelentősen megbonmyilítaná a számításokat, a végeredmény viszont alig lenne pontosabb.

 

Viccesen mondva: teljesen felesleges azon problémázni, hogy a hőigény-számításod végeredménye nem 1, hanem csak 10%-os pontosságú, ha egyrészt a száz számításba vehető változóból úgyis csak hármat ismersz, másrészt a tényleges fűtést úgyis túl fogod méretezni 50 százalékkal :)

Előzmény: sn00p1 (92733)
windy12 (X) 2021.01.23 0 0 92734

Azt gondolom, hogy ez hibátlan elképzelés.

Előzmény: sn00p1 (92733)
sn00p1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 92733

Szia.

 

Nappali 18m2 (belmagassága 2,3m). (azt nem értem, hogy a gyártók miért m2-ben adnak meg adatokat légm3helyett) 

Mivel van fölös "áramunk" ezért az átmeneti időszakban szeretnék klímával fűteni/melegíteni a lakást illetve télen a nappaliban rásegíteni a központi fűtésre. Egyébb infók pár bejegyzéssel korábban. 

Mivel a nappali a lakás "legnagyobb" helyisége és innen nyílik a folyosó ezért oda Perferat( Daikin Perfera FTXM25N/RXM25N) gondoltam. Szobákba (16m2) amik a folyosóról nyílnak oda Conforakat. (Daikin Comfora FTXP20M/RXP20M). Így minden helyiségben lenne fűtés/hűtés. 

Így remélem a gázt csak  később kell bekapcsolni. Fürdöben lévő radiátorban meg van elektromos fűtőbetét. 

Tudom, hogy ez a beruházás nem olcsó de az Otthon Felújítási Támogatás keretében "csak" felébe kerül. Valóban a felében mert más is lesz elszámolva így a %os értékek meglesznek. 

Ezért inkább most fizetek egy kicsivel többet a minőségi klímáért. 

 

Előzmény: windy12 (92732)
windy12 (X) 2021.01.23 0 0 92732

Én nem beszélek le senkit ha jó gépet választ, nem pedig a legalapabbat, de a perfera tényleg túlzás egy kicsit komfort-használatra.  A Perfera és a Sensira is tökéletesen kiszolgálja általában mindenki igényét.  Nem tudom, hogy mekkora a nappalid, de a 2,5 kW-os gép az leginkább 15-25 nm-es átlagos helyiségekbe szokott elég lenni.  A fűtésrásegítés az nem azt jelenti, hogy átmeneti időszakokban fűt vele az ember, hanem pont a legnagyobb hidegben, amikor a primer rendszer nem bírja, akkor kell rásegíteni, ez pedig  egészen más feladat, mint októberben a fűtésrendszer elindítása helyett egy kicsit rátemperálni a helyiségekre.  Oda jó gép kell, amire a Perfera tökéletes választás.

Előzmény: sn00p1 (92728)
1 valaki Creative Commons License 2021.01.23 0 1 92731

Átmeneti időszakra elég a Sensira is, kár oda Perfera, csak pénzkidobás.

Ahová télre is kell, oda Perfera, Comfora téli kivitele.

Vagí Mitsubishi, AP feletti modellek.

Előzmény: sn00p1 (92728)
1robit Creative Commons License 2021.01.23 0 1 92730

A klímás fűtést jó ötletnek tartom, kellemes meglepetésben lesz részed. A 3000kWh-t egy klímával nem fogod tudni elhasználni. Én 70m2-t fűtök három klímával és 2,5ezer kWh fogy fűtésre évente. A hűtés max 50-100kWh évente.

Előzmény: sn00p1 (92728)
tarejos Creative Commons License 2021.01.23 0 0 92729

Az ok, de attól még az a fűtési rendszer most szarul üzemel.
A kazán beállítást és termofejeket egy látatlanban is lehet azért javasolni.
Nem tudom, időjáráskövetés működi-e nálad, az se hülyeség ha van.  ;-)

Előzmény: sn00p1 (92728)
sn00p1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 92728

Sziasztok!

 

Köszönöm a javaslatokat és az észrevételeket. 

Az lemardt az előző hozzászólásomból, hogy a napelemes rendszer miatt van kb 3000-3500kW túltermelésem ami el kellene használni.

Ezért esett a választás a légkondira. 

Daikin FTXM25N / RXM25N9 Perfera ezt néztem a nappaliba.

 

Üdv 

Snoop

zzzzolee Creative Commons License 2021.01.23 0 0 92727

Bocs, elírtam!

 

Valaki foglakozik itt Hitachival?

 

Előre is köszönöm a választ! 

Előzmény: zzzzolee (92721)
tarejos Creative Commons License 2021.01.22 0 0 92726

Annál a kazánnál nekem olyan, mintha padlófűtéshez lenne állítva a meredekség.

Nekem a radiátorkörben 1-es, a kevert körben 0.4 a meredekség, és termofejek vannak a radiátorokon úgy belőve, hogy bemelegedett lakásnál majdnem hideg a radiátor, így a kazán kellően hideg vizet kap vissza, kondenzál is rendesen.
Biztos, hogy ott már maga az előremenő hőmérséklet is kevés, először azt kéne rendbetenni.

Előzmény: klimakiraly (92725)
klimakiraly Creative Commons License 2021.01.22 -1 0 92725

Miért nem termofej?

Az automatikusan zár ahol sok a előremenő melegfűtővíz és akkor eljut a többlet a nappaliba?

Vagy ez túl bonyolult?

Persze ehhez a kazán meredekségi görbéjén pattintani kellene 0,1-0,2 -et feljebb.

(Mondjuk az ügyfelek 90%-a az eltolással játszik, az egyszerűbb (nek tűnik, pedig nem az)

Előzmény: sn00p1 (92716)
Sea-ya Creative Commons License 2021.01.22 -1 0 92724

Szervusztok

 

Tegnap óta egy meglepő üzenetet dob fel az EWEP app a kínai klímához

 

 

Az app nem enged továbblépni addig amíg le nem töltöm a frissítését, amit jogszabályi változásokra indokolnak. De persze véletlen sem a google playből, hanem külső ismeretlen forrásból. Egyenlőre csak úgy tudom megakadályozni a telepítését, hogy nincs az ismeretlen program telepítése engedélyezve, és így bár minden appindításnál letölti, de utána továbblép.

 

Ami még érdekesebbé teszi, hogy az utóbbi időben több más nagy kínai smart eszköz próbálja tukmálni a saját upgradejét ha nem is ennyire zsarolós módszerrel, és mind a google playen kívüli letöltéssel, ami mindig eltér a playen lévő EU verziótól.

 

Ha így megy tovább, kell egy második játéktelefon a kínai cuccok telepítésére :(

 

Tapasztaltatok hasonlót?

 

s-y

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.01.21 -3 0 92723

Köszi az infót :)

Előzmény: zzzzolee (92722)
zzzzolee Creative Commons License 2021.01.21 -2 1 92722

Bár nem Gree, hanem Samsung Jungfrau, de nekem 9 évig ment a lakásban a klíma évi 200 napot, napi 24 órát fűtésben. Ez 43.200 óra. /Plusz ment 9 évig 100 napon keresztül folyamatosan fűtésben. ez plusz 21.600 óra./

 

Soha nem kapcsoltam ki, a hőfokot is alig állítottam. Csak májusban és szeptemberben pihent.

 

Hogy meddig fogja bírni? Már nem fogom megtudni, mert a lakást eladtuk. 

 

A hibalista elég rövid volt: 1 db kültéri alaplap, amit garanciában cseréltek. Ha nem lett volna érvényes a garancia, 40.000 Ft lett volna a javítás. 

 

És itt a topikban mindenki tudja, a Samsung nem éppen a legjobb márka....  

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92694)
zzzzolee Creative Commons License 2021.01.21 -3 0 92721

Sziasztok!

 

Hitachi klíma budapesti telepítésével foglalkozik valami a topikon? A Standard és a Shirokuma típusok érdekelnének (RPD/RPE, illetve RXD/RXE).

 

 

tarejos Creative Commons License 2021.01.21 -4 0 92720

Nálam nincs kérdés, levegő-vizes hőszivattyú lesz  a kazán mellé, klíma nem lesz.

Amit írtam, azt a kondenzációs kazánt "kritizáló" bejegyzés miatt írtam.  :-)
Ott meg mégiscsak először a fűtést kéne gatyába rázni, aztán gondolkodni, mi kell, kell-e mellé valami.

Előzmény: 1 valaki (92719)
1 valaki Creative Commons License 2021.01.21 -6 0 92719

Szép feladat, klíma, hőszivattyú...

3.5 kwos klímát tennék én oda, márkába ha szűkös a büdzsé Gree és társai, Polar, Cascade, Sinclair pl.

Mindenképp téliesítettet vegyél, csepptálcafűtéssel, pl. Polar SDX.

Előzmény: tarejos (92718)
tarejos Creative Commons License 2021.01.21 -5 0 92718

A kondenzációs kazánnal semmi gond nincs. Az is tud melegebbet.
Nekem  - most még - kondenzációs kazánom van 2003 óta.
Van radiátor kör, illetve maga a kazán csinál közvetlenül kevert kört is.
A radiátor kör kb. 45-75 fok között dolgozik, a kevert köröm 23-24 foktól cca. 35-38 fokig dolgozik.
A -10 fok körüli időben volt azt hiszem 70/35 fokos előremenőm.
Persze úgy van belőve, hogy a kazánba visszatérő max. 35-40 fokos, és igencsak szépen kondenzál még akkor is.
A kiegészítő fűtés mellett csak rendbe kéne tenni azt a fűtést. Eleve a kazánt melegebbre venni. Az a minimum.

A most méget pedig azért írtam, mert az idén a napelem mellett ha igaz, akkor beugrik egy hőszivattyú is a gázkazán mellé, így a hidegebb időben először párhuzamosan, aztán igazán hidegben csak a gázkazán megy majd.
Így megmarad a padló/radiátor adta komfort mindenféle levegőmozgás (klíma ventillátora) nélkül.

Előzmény: dokeee (92717)
dokeee Creative Commons License 2021.01.21 -7 0 92717

Radiátoros fűtés 35 fokos előremenővel, az nyilván nem működik jól,  ezért baromság kötelezővé tenni a kondenzációs kazánt. 

Előzmény: sn00p1 (92716)
sn00p1 Creative Commons License 2021.01.21 -6 0 92716

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy kiegészítő fűtésre milyen klímát ajánlotok?

Szobák 16-18 m2 (2,3 m belmagassággal). Átmeneti időszakban szeretnék vele fűtögetni a szobákat, illetve a nappaliban (18 m2) rásegíteni a fűtésre a radiátor mellé. Elég rosszul sikerül a az előző tulajnak a fűtési rendszer felújítása és a nappali a fűtési kör végén van. A kondenzációs kazán mikor 35 C°vizet keringtet a rendszerben a szobákhoz képest 2-3C° alacsonyabb van a nappaliban. A szobákban lévő radiátorokat már teljesen lefolytottam (visszatérő elzáró szelepet) a nappali meg nyitva van de nem akar jó lenni. Ezért kellene oda valami ami rásegít a radiátoros fűtésre télen is.

Köszönöm előre is a válaszokat.

( a fűtési rendszert nem szeretném lecserélni és szétverni a fél házat :D)

snoop

klimakiraly Creative Commons License 2021.01.20 -5 1 92715

még nagyobb birka, itt a kültéri is variál.

 

Előzmény: klimakiraly (92714)
klimakiraly Creative Commons License 2021.01.20 -6 1 92714

birka vagyok ... van már gree is.

Előzmény: klimakiraly (92713)
klimakiraly Creative Commons License 2021.01.20 -6 1 92713

:-) Olvasni, olvasni, kérdezni.

Ja Gree az X akta, az nem árulja el nekem mit is csinál ... de gondolom Copy-Paste a szoftver írás itt is ...

Előzmény: Kisfiatal (92674)
1 valaki Creative Commons License 2021.01.20 -5 0 92712

A kültérit beteszi a jancsikályhába, mégse kidobja a jancsikályhát, és tesz be Brooklynkályhát.

Javul a hatásfok, sőt.. :-)

 

Előzmény: kiggyo (92711)
kiggyo Creative Commons License 2021.01.20 -7 3 92711

Nyugi, Elek forradalmasítja a klíma piacot, csak győzzetek tanulni tőle majd!

 

A klíma kímélésére tesz be olajradiátort, de az olajradiátort mi fogja kímélni? Lehet lesz Jancsi kályha is... A kültérit meg behozzuk a Jancsi kályha mellé nagy hidegben hogy meg ne fázzon :-)

Előzmény: 1 valaki (92706)
1 valaki Creative Commons License 2021.01.20 -8 1 92710

Használd, ahogy akarod, a te dolgod mi lesz 15 vagy 20 év múlva.

Az emberek nem vesznek felével drágábbat, mint ami kell, és elég oda.

Nem a kompresszor halála miatt cserélik a klímát le. Legalábbis amiket cserélünk, legalább 90%-a még működik máshol. Tavaly ha jól emlékszem 3 kompresszor halálos gép volt, 2003. 2006 évjárat. Ment újrahasznosításra, a tulajnak fizettek érte.

De volt soha nem használt klíma cseréje is.

Ha akarja, windy, dejódió, klímakirály is leírja az arányt, amit tapasztalnak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92709)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.01.20 -7 1 92709

"Szerinted okos befektetés 200.000 Forint helyett kiadni 328.000forintet, mert az jó lesz?

Vagy 462.000 helyett 606.000 Forintot? Ne kábíts már, ki az aki ezt a maszlagot beveszi?"

 

Szerintem ha mondjuk 50% plusz költséggel megoldható, hogy a berendezés 150%-kal tovább szolgáljon bennünket, az nem rossz befektetés. Az már csak hab a tortán, hogy mivel a túlméretezés miatt minden alkatrésze fele sebességgel dolgozik, ezért szinte teljesen zajtalanul teszi a dolgát, szerencsés esetben a legalsó ventilátor sebességfokozat vagy a szupercsendes éjszakai üzemmód is elég nappalra is a tél túlnyomó részében.

 

"Másik tévedésed, sokan rásegítenek a -10 fok és alatta lévő hidegben egyéb elektromos cuccal, olajradiátor, fűtő ventillátor. "

 

Ez a baj, hogy csak rásegítenek, tehát a fűtő klíma MELLETT fűtenek villannyal és nem HELYETTE.

Leírok két lehetőséget:

1. változat:

az év leghidegebb óráiban az alulméretezett klíma maximális fordulatszámom visít + kell  mellé valamennyi elektromos kiegészítő fűtés, aminek éves villanyköltsége mondjuk 5.000 forint, a klíma élettartama így 15 év.

2. változat:

az év leghidegebb óráiban a klíma le van állítva, emiatt mondjuk kétszer annyi watt elektromos kiegészítő fűtés kell, tehát a villanyfűtés éves költsége legyen 10.000 forint, a klíma élettartama viszont már 20 év, mert a kompreszzor soha nincs maximális fordulatszámon gyilkolva.

Szerintem nem rossz üzlet bevállalni évente 5e Fft plusz villanyszámla kiadást, ha ezért cserébe 5 évvel később kell új klímát venni marhasok forintért.

Előzmény: 1 valaki (92705)
1 valaki Creative Commons License 2021.01.20 -7 0 92706

És döbbenetes sok lakásnak van jól kiszámolva a hőszükséglete, akár a feltett klíma bivalens hőfokának a figyelembevételével.

Tudod, nem a legolcsóbb a szakember...

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!