Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 3 órája 0 0 103888

Ez is egy megoldás és kint a falon nem fog lógni semmi , csak két lyukat kell fúrni . :-)

 

https://www.fisherklima.hu/termekek/parapet-monoblokk/fisher-monoblokk-parapet-klimaberendezes-3,5kw-adatlap

Előzmény: a.k. (103882)
1 valaki Creative Commons License 10 órája 0 0 103887

Csatlakozom, szissssssszentőst neki!

 

 

:-)

Előzmény: Capt.IQ229 (103886)
Capt.IQ229 Creative Commons License 24 órája -1 1 103886

Ha csak picit is vetted volna a fáradtságot és picit is vissza olvasol láthattad volna, hogy számtalan embernek számtalan problémájára kapott segítséget. Sokszor nem is keveset és nem is kevés pénzt megspórolóst.

De te csak fuss bután tovább ámokot. :))

Miért nem a remek baráti ismeretséggel kezdted, ha az már annyira szuper kulcsrakész megoldást talált neked. A még csak körvonalozódó elképzeléseidre.

Kollégákkal ellentétben kívánom neked, hogy egy remek "szisszentős" barátiismeretséges megoldás legyen.

Tudod csak válaszként a rosszindulatú, buta megnyilvánulásaid miatt. Gondolom ezért is bántottak a rosszemberek az órás topicban is. :) 

Nincs béke.

Előzmény: a.k. (103882)
coffein2 Creative Commons License 24 órája -1 2 103885

Szia ! 

Nem szándékoztalak lenézni téged !

Jól felhúztad magad, utóbbi hozzászólásoddal minősítve magad.

Ha itt nem kapsz megfelelő segítséget, nem biztos, hogy bennünk, bennem van a hiba.

Ezzel nem azt mondom, hogy hibátlan vagyok, közel sem.

Emlékszel hogy reagáltam először?

Tikitakiztál, nem volt konkrét elképzelésed.....

Részemről ennyi volt.

Kívánom találj jó megoldást, mely megfelel elképzelésednek.

Előzmény: a.k. (103881)
JAMIE222 Creative Commons License 24 órája 0 1 103884

Mondva lett, de marad az oldalfalinál, ennyi. Reméljük, jó lesz úgy.

Előzmény: peterch (103883)
peterch Creative Commons License 25 órája -2 0 103883

Szia !

 

Ha már fúrni-faragni fogsz , mert ugye a multinál is a beltériket megkell csövekkel közelíteni , akkor nem lehetne egy monoblokk hőszivattyút beszerezni és abból vagy légcsatornás rendszert beépíteni , vagy fan-coil-okat használni fűtésre-hűtésre ?

Előzmény: a.k. (103841)
a.k. Creative Commons License 25 órája -3 1 103882

Ja persze közben megoldódott mindent baráti ismerettség álltal így megvan mi lesz és hogyan. Érdekes ő fel tudta fogni mit kérdezek és mondta is mi legyen. Megbeszéltünk mindent és kész. 

Nem szarakodás és baszakodás volt. Ezt a kis lényeget ki is felejtettem... 

a.k. Creative Commons License 25 órája -2 1 103881

Köszönöm én is lenéző szavaidat! Tehát a lényeg mindenki olvasgasson és tanuljon folyamatában, hogy minden téren rendben legyen amit akar. Ez igaz. Ott a a Kiskunfélegyházi úr 23 diplomával. Folyamatosan tanul és tanul példaértékű és még ki tudja mennyi lesz neki... Szerintem az sem tudna itt egyszerű kérdést feltenni... 

De igaz ha megtanulom akkor meg minek ide jöjjek kérdezni. Hát igen nem egyszerű dolgok ezek... 

A lényeg az index nem változott semmit hála a jó égnek... Csak így tovább... :D 

Kár volt ide jönni mint mindíg. A prohardveren érdekes tudnak segíteni... Na jó az órás topicba csak óvatosan kell nézelődni mert az ott kemény dió... :D 

Előzmény: coffein2 (103877)
a.k. Creative Commons License 25 órája -2 1 103880

Ember te biztosan nem vagy normális!!!! Kértem lépj tovább, de te nem és nem. Csak baszod a rezet. Komolyan mondom biztosan nem vagy normális! 

Ne fogd vissza magad és igazad van húzz a picsába... :D Bár látom a nevedből is igen IQ a köbön az van. Pf... 

Előzmény: Capt.IQ229 (103878)
Capt.IQ229 Creative Commons License 27 órája -1 2 103879

Ellent kell mondjak.

Ez nem tudás kérdése, nem lehet megszerezni.

A logikus gondolkodásra való készség 99% született adottság.

Jellemzően felismerhető a hiánya néhány mondat beszélgetés után.

Előzmény: coffein2 (103877)
Capt.IQ229 Creative Commons License 27 órája -1 1 103878

Pl. aux gree közül melyik a jó?   válasz AUX mondjuk tehát rövid tömör lényegretörő válasz kellett volna

Már ez is önmagában sokatmondó. Mondanám, hogy szórakoztató, de sajnos inkább siralmas.

Ilyen kérdést ÖNMAGÁBAN értelmes ember nem tesz fel, de főleg nem egyszavas választ vár rá.

Ehhez -coffeinnel ellentétben- azt mondom nem lehet megtanulni az alapokat, ehhez készség kell. Még azt sem mondom általános iskola.

Már alapból kb. olyat kérdeztél, hogy autót szeretnék venni, kéket vagy szürkét vegyek? Köcsög aki mellébeszél és nem az egyiket jelöli meg.

Az, hogy páran próbáltunk rávezetni, okítani, hogy mi merre hány óra a problémádnál pedig csakis köszönömöt érdemelne, ha ÉRTENÉL bármit is a logikus gondolkodáshoz.

Ehelyett jössz a minden magyar ilyen szidalmazással.

Erre -már előbb akartam írni csak visszafogtam magam- mondom én, hogy húzzapicsába, csinálj amit akarsz.

Előzmény: a.k. (103876)
coffein2 Creative Commons License 28 órája -1 1 103877

"De örömmel látom van rengeteg szabad idő rá és nagyon ügyes vagy le a kalappal. Neked valójában nincs szükséged sehova sem fordulni csak olvasgatni és kész"

 

Sajnálom , hogy nem értetted meg mit szerettem volna közölni, ugyanakkor k9öszsönöm dicsérő szavaidat!

Megpróbálom ismét.

Ahhoz , hogy kérdezni tudj és képes légyél befogadni az arra adott választ, ahhoz némi ismerettel kel bírj.

Ezt tudást ( alapismereteket)  sokféleképp meg lehet szerezni.

Igen, ehhez idő kell, de hidd el a megszerzett ismeretek birtoklása még hasznodra is válhat.

 

Előzmény: a.k. (103874)
a.k. Creative Commons License 28 órája -2 0 103876

Dehogy mondtam csak aki megérdemelte. Akinek meg nem inge nem vette magára...

 

"Kááááááár, hogy neked nem kell a segítség. De nem nekünk." Ezt meg nem tudom értelmezni eleje még csak valahogy... :)

Amúgy, de kellett volna röviden tömören, de kissé elkalandozott a törtlénet... 

 

Pl. aux gree közül melyik a jó?   válasz AUX mondjuk tehát rövid tömör lényegretörő válasz kellett volna azoktól akik jártasak a témában. Aki meg nem jártas az feleslegesen nem kell irkáljon...

Ja és, de voltak akik segítettek nekik külön meg is köszöntem. Akik sérelmezik a mozit azoknak meg igen el kellene gondolkozni... 

Előzmény: 1 valaki (103873)
a.k. Creative Commons License 28 órája -2 0 103875

Aha kérdeztem kezdésben pár dolgot pl mennyire érdemes a multi témával foglalkozni meg hogy ér-e többet annyival a felső kategória mint a közép. Igen erre valóban jött sok segítség. Utánna jött még pár dolog, de látom itt kár volt. Nem ismerik a tovább görgetés dolgot... Ja meg külön kösz ismét lekezelő vagy. Ide biztosan nem jön olyan amúgy azt garantálom. 

Igen ez az index már nem fog megváltozni látom... Javasolom a prohardver órás fórumjában is látogas el és sok siker biztosan megértés lesz a köbön... :D

Előzmény: Capt.IQ229 (103871)
a.k. Creative Commons License 28 órája -2 0 103874

Tegeződni nana csak óvatosan ezzel a háttal ülés a moziban témával én biztosan nem ülök háttal. :D Na tessék ez volt eddig a legnagyobb segítség menjek és olvassak utánna. Nagyon igaz...

De örömmel látom van rengeteg szabad idő rá és nagyon ügyes vagy le a kalappal. Neked valójában nincs szükséged sehova sem fordulni csak olvasgatni és kész. Ha minden ember ílyen ügyes lenne nagyon jó lenne. Bár amint látom manapság roppant módon elszaporodtak az ügyesebb fajta emberek. 

A lényeg van aki tud segíteni normálisan annak is aki nincs patentra benne a témában és van aki nem tud vagy nem is akar... 

 

Előzmény: coffein2 (103870)
1 valaki Creative Commons License 29 órája 0 0 103873

Hát, itt sok emberre mondtál ilyet.

Kááááááár, hogy neked nem kell a segítség. De nem nekünk.

Nem lehet önzetlenül mindenkinek segíteni.

 

És lehet, nem a mozi van háttal.

Előzmény: a.k. (103869)
Capt.IQ229 Creative Commons License 30 órája 0 0 103872

ha megengeded a tegeződést,

....Hanyas vagy te disznó.....Neeeee, tegezzzz.......

:))))

Előzmény: coffein2 (103870)
Capt.IQ229 Creative Commons License 30 órája 0 0 103871

......érdemleges válasz nem jött.....

Pedig jött az bizony nem is kevés. Csak NEM ÉRTED, mert lusta vagy az alapokat kikeresni. Várod, hogy más megdolgozzon neked az eredményért.

Kb. mindenre megkaptad a választ több embertől is, kb. hasonló eredménnyel. Még jószándékú tanács is volt, hogy ne bassz el milliókat feleslegesen.

Az ilyen pökhendi stílusnak szokott az eredménye lenni, hogy jön egy fasza simabeszédű kókler és jól lehúz.

Képzeld ilyenre is van tapasztalatom. 3 gree gép az udvaromon. Szomszédé. :)))

Előzmény: a.k. (103866)
coffein2 Creative Commons License 30 órája 0 1 103870

Tudod, ha megengeded a tegeződést, sok számomra ismeretlen dologba belevágtam.

Legyen az központi fűtés radiátor méretezés, klímák kiválasztása, hővisszanyerős szellőztetés stb.

Az előbb jelzett témákban 3 , 4 nap ( 20- 30 óra ) utánaolvasás, információ megszerzése nem esett nehezem .

A szellőztető berendezés tervezése több napot vett igénybe, de jó lett, elfogadta a kivitelező az elképzelésemet.

Amikor jöttek a szakik , tudta miről beszélnek , tudtam mit kell kérdezni.

Legközelebbi találkozáskor,  rám bízták a tervezést.

 

Esetleg Neked is érdemes volna kipróbálni ezt az utat, vagy ahogy Te javasoltad, ülj hátal a moziban, és gondolkozz,csak előtte gyűjts infót, hogy tudj kérdezni és legyen miről gondolkoznod!

Előzmény: a.k. (103869)
a.k. Creative Commons License 1 napja -1 0 103869

A kedves nem épp segítőkész emberek meg háttal ülnek a moziban... 

Előzmény: coffein2 (103868)
coffein2 Creative Commons License 1 napja 0 0 103868

A kedves tanácsot kérő döntésképtelen .

Előzmény: 1 valaki (103865)
a.k. Creative Commons License 1 napja -1 0 103867

Nagyon szépen köszönöm! Tovább...  :) 

Előzmény: 1 valaki (103865)
a.k. Creative Commons License 1 napja -1 0 103866

Ja persze én úgy értettem. Igen valóban elég drasztikus számok, de mivel semmi nem fix még csak nézelődés van így nagy baj még nincs. Jött ide egy illető akinek ilyen vállalkozása van és az mondta a számokat, hogy valami hasonló kellene. De nyilván egynek nem adok a szavára és jövőhéten jön még pár és meglátni ki mit mond... Nézelődés érdeklődés van. Szerteszét. Tapasztalati hozzászólások olvasgatása. Egyebek mint álltalában mindenki aki akar valamit.... Remélhetőleg lesz költség hatékonyabb megoldás is mert az sosem egy hátrány. Ha bankár lennék meg nyilván nem jönnék ide érdeklődni, olvasgatni (mert ugye nem érthet mindenki mindenhez) hanem mindenből a legjobbat azt annyi... 

Eddig kb. a pár kérdésemre amit feltettem pár kivételt eltekintve érdemleges válasz nem jött. Annak a pár embernek meg külön nagy nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Persze emellett mindenfele jönnek az igazi magyar patent szakik akik háttal ülnek a moziban és kb. csak sz.rakodni meg baszakodni jönnek meg fik.zódni. Koklerek és megjátszák a fejüket mekkora szakik azt közben meg l.fasz közük nincs hozzá... Sajnos ilyen a magyar nép, akinek meg nem inge...

Előzmény: JAMIE222 (103862)
1 valaki Creative Commons License 1 napja 0 1 103865

Ehhez a katyavaszhoz sok sikert.

Előzmény: a.k. (103860)
JAMIE222 Creative Commons License 1 napja 0 0 103864

Fűtésszámla alatt az éves gázköbmétert értem, vagy famennyiséget, nem a forintális értéket.

Előzmény: JAMIE222 (103862)
naivkezdo Creative Commons License 1 napja 0 0 103863

Azt is nézd meg, melyik mennyit fogyaszt. 

Beszédes tud lenni. 

Előzmény: a.k. (103858)
JAMIE222 Creative Commons License 1 napja 0 0 103862

Ott volt félreértés, hogy amit írtál 3,5-3,5-2,6kw-ot azt kb duplázni kell valójában, mert 3,5kw-os multigép nem nagyon létezik, 3,5-es beltéri van, amiből ugye minimum kettő kell a multihoz, tehát az már egy 7kw-os gép és így tovább.   Tehát valójában a három multiklímád az 7+7+8,4KW, vagy valami hasonlóról  beszélgetünk, ugye hat beltéri és valahány kültéri. Ezek brutál számok amúgy, fázni biztosan nem fogsz:)De nem biztos, hogy kellene ennyi.

Kérdés mi a alapján lettek ezek a számok meghatározva. A falaid nem rosszak, max a tetőtéri hőszigetelés állapota lehet kérdéses. Mivel fútöttél eddig és mekkora volt az éves fűtésszámlád?

Előzmény: a.k. (103858)
amatör1 Creative Commons License 1 napja 0 0 103861

Köszönöm a kimerítő választ!

Előzmény: windy12 (103819)
a.k. Creative Commons License 1 napja -2 0 103860

Az elmúlt napok legjobb döntése volt. Remélem ilyen jellegűek nem jönnek többet segíteni... 

Előzmény: Capt.IQ229 (103859)
Capt.IQ229 Creative Commons License 1 napja 0 1 103859

Nyilván ha külön vannak akkor 6db kell a ház körül

Tehát jól láttam amit írtál.

Tényleg hagyjuk. Majd segít más.

Előzmény: a.k. (103858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!