Keresés

Részletes keresés

Sirien Creative Commons License 2005.06.01 0 0 678

Halli!

Tudom nem a téma, de nem szeretném, ha bárki a bemutatkozásomról itélne. Igyekszem elolvasni az eddigi témákat, de ahhoz idő kell. Kérek némi segítséget, mert nem akarok lemaradni semmiről. Előre is köszi!

Lanalee Creative Commons License 2003.01.10 0 0 677
Jjjúúúj...Ez csúnyán hangzik így együtt. CD íróm még nekem sincs, úgyhogy én a gépre töltögetek. Amiről senki nem tud, mert csak én használom a gépet. Hál'Istennek.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 676
Köszi!
Már találkoztam ezzel az oldallal, csak 1részt nekem Vodafonos csiganetem van amivel nem igazán tudok letölteni dolgokat. Másrészt nincs a gépemen CD iró, ha pedig magára a gépre töltöm a család kinyír, a képernyő kimélömet és a háttérképemet is nehezen tolerálják!
Előzmény: Lanalee (675)
Lanalee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 675
Lyta Alexander: Helló. Javaslom a http://spacedee.4u.hu oldalt.Itt fent van mind a 110 rész, magyarul.:)
Előzmény: Törölt nick (673)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2002.10.13 0 0 674
Ave!

Jó rég jártam erre :-)
Javaslom, nézzetek el a www.fedcon.de címre, és nézzétek meg a vendégek listáját. Lesz ott két B5-ös név, akik miatt talán érdemes lenne kimenni... persze a beugró iszonyat drága :-(

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 673
Sziasztok!
Látom rég jártatok erre.Gondoltam irok 1-2dolgot. Nekem ez a kedvenc sorozatom meg van az egész széria kivéve az első évad 4ik része a Fertőzés, ha valakinek ez meg van és valahogy el tudná juttatni nagyon örülnék neki!Cserébe fel tudom ajánlani az összes többi részt meg a pilót filmet magyarul és a többi 4filmet németül! Ha valakit érdekel irjon ide!
tintalle Creative Commons License 2002.08.22 0 0 672
Nekem meg majdnem a teljes széria, egy rész kivételével, vegyes nyelven (német-magyar)+ ha jól emlékszem 3 nagy film az 5-ből
Előzmény: obga (668)
Delenn Creative Commons License 2002.08.11 0 0 671
Meglesz.;)
Előzmény: Herb-Atea (670)
Herb-Atea Creative Commons License 2002.08.11 0 0 670
Ha valaki má leszedte avi-ba, közkinccsé tehetné. ;)
Előzmény: Delenn (669)
Delenn Creative Commons License 2002.08.11 0 0 669
Szia!:)

Regio 2:
www.amazon.co.uk vagy www.amazon.de

Előzmény: obga (667)
obga Creative Commons License 2002.08.02 0 0 668
Videón ez első széria kivételével 5-8 rész híján megvan az összes B5 rész.
obga Creative Commons License 2002.08.02 0 0 667
Region 2-ben nincs? Nem akarom változtatni a lejátszó beállításait... :)))))
Előzmény: Mayan (666)
Mayan Creative Commons License 2002.08.01 0 0 666
Erre Dee-t tudom idezni:

Most beszéltem irc-n egy sráccal, neki már megjött a B5 DVd.:)
Innen rendelte: dvdfutar.hu

usabol hoztak nekem regio1es kodolas, 8050 volt (HUF) postai
illetekkel
Delenn_: irtak mail, hogy ha nem jonne meg, szojjak, mert akkkor
megadjak az ajanlott level szam meg felhijjak posta :)

Azt mondta, minden rendben zajlott, másfél hónap alatt behozták.:)

Előzmény: obga (665)
obga Creative Commons License 2002.08.01 0 0 665
"Nemrégiben megjelent a bevezetőfilm: The Gathering – A Gyülekező, és az első, a sorozattól független tévéfilm: In The Beginning is DVD-n mindkét régióban. "
Ezeket hol lehet beszerezni?
Bogyó-2 Creative Commons License 2002.08.01 0 0 664
Feldobásképpen:
Delenn Creative Commons License 2002.06.11 0 0 663
Babylon 5 sorozat DVD-n hivatalosan megerősítve!

Ami a legfontosabb, a korábbi pletykák után végre hivatalosan is megerősítették a hírt, hogy 2002. őszén a Babylon 5 sci-fi sorozat első szezonja megjelenik szélesvásznú változatban DVD-n (Box-Set).
Nemrégiben megjelent a bevezetőfilm: The Gathering – A Gyülekező, és az első, a sorozattól független tévéfilm: In The Beginning is DVD-n mindkét régióban.
A sorozat első 6 epizódja már feldolgozásra készen áll. A National Captioning Institute folyamatosan gyűjti az anyagokat, forgatókönyveket. Mivel minőségi munkát szeretnének végezni, közvetlenül a sorozat alkotójához, Joe Michael Straczynskihez (továbbiakban JMS) fordultak a forgatókönyvek beszerezése ügyén. A régióról és egyéb részletekről még nincsenek információk, de a munkálatok megkezdődtek.
JMS nem erősíthette meg eddig hivatalosan, mivel meg akarta várni, amíg a Warner Brothers vagy valaki más előhozakodik ezzel az üggyel nyilvánosan, amely nyilvánosságot jelen esetben egy a fent említett ügynökségnél dolgozó hölgy levele jelentette.
JMS elmondta, hogy minimum két epizódot kommentálni is fog rajta: Signs and Portents – Baljós előjelek és Chrysalis – A gubó. Ha lesz még ideje, akkor a következő epizódokhoz is lesz kommentár: Babylon Squared – Az idő keresztútján és And The Sky Full Of Stars – A múlt kísértetei.
A Warner Brothers szeretne egy bevezetőt is leforgatni JMS-szel, aki saját bevallása szerint utálja, ha kamerázzák, bár az utolsó epizódban már volt rá példa, hogy „lencsevégre kapták” kuriózumként. Mivel folyamatosan gyűjtik az egyéb, az évek során extraként megjelent anyagokat is, ezért tekintélyes mennyiségű extrával is bővülhet a DVD.

Előzmény: tintalle (662)
tintalle Creative Commons License 2002.05.28 0 0 662
Felhozom ezt a topicot a mélyből! (És egyben üdvözölnék is mindenkit, mint új érkező! Idővel még a topicot is elolvasom majd.)

Hogyhogy ily nagyon hallgatok? Senkinek semmi mondanivalója nem vagyon? Vagy mindenki valahol máshol beszélget a B5-ről? Esetleg a sci-fi napot várjátok nagyon?

Delenn Creative Commons License 2002.04.18 0 0 661
Kedves B5 Kedvelok!

Szeretettel meghívunk mindenkit szülinapi rendezvényünkre!

A rendezvény időpontja:
2002. május 5. (vasárnap), 10-17 óráig

A rendezvény helyszíne:
Petőfi Csarnok (1146 Budapest, Városliget, Zichy Mhály út 14.)

Tervezett programokból néhány:
- Design center B5 módra
- Idegen intelligenciakutatás - előadás
- A B5 sorozat magyar hangjai - interjú a színművészekkel, akik hangjukat kölcsönözték kedvenceinknek
- Freespace 2 B5 PC-s játékbemutató
- The Great Maker JMS - előadás
- Játék - Kérdezz-felelek B5 módra (értékes B5-ös nyereményekkel)

Bővebb info, bővebb műsor:
http://babylon5.scifi.hu

Magyar Babylon 5 Klub

alric Creative Commons License 2002.02.02 0 0 660
Úgy tűnik, JMS-nek nincs szerencséje a B5 folytatásokkal...

A LOTR fogadtatásáról.

Azért reménykedjünk.

Herb-Atea Creative Commons License 2002.01.26 0 0 659
Nekem mostanában a Deep Space 9 a Babylon 5-öt juttatja eszembe. A legjobb Star Trek-sorozat. Nagyon sok dologban hasonlít a B5-re.
vega Creative Commons License 2002.01.26 0 0 658
Bár a topic forgalma alapján bárki bátran hihetné, hogy a B5 univerzum halott, örömmel jelenthetem, hogy ez nincs így, vagy ha mégis elhunyt volna a Crusade fájdalmasan gyenge szereplése nyomán, látványosan feltámadt a múlt héten, mikor bemutatták a Babylon 5: Legend of the Rangers pilotját.

Ez persze egyéni vélemény, és ahogy olvasgatom, eléggé megoszlanak a vélemények az új sorozatot illetően. A magam részéről igencsak meglepődtem, mivel igen szkeptikus voltam egy, a Rangerekről szóló sorozatot illetően.

Nem akarok hosszan értekezni a dologról, még jónéhány részt meg kell majd nézni ahhoz, hogy el lehessen dönteni, hogy lesz-e ebből valami vagy sem. Most egyelőre nézzük a pilot alapján szerzett benyomásokat:

pozitívumok

-Meglepően, és valahogy kicsit szokatlanul dinamikusan indul a sorozat, minden és mindenki mozgásban van.

-A szereplők, köztük és a kapitány, és elsőtisztje fantasztikusan jól eltalált karakterek, élmény a párbeszédeiket hallgatni, csakúgy mint a fegyverkezelőét.

-Csak mérsékelten igyekeznek meglovagolni az előző sorozatokat, látszik, hogy -egyelőre sikeresen- egyéni hangon szeretnének szólni. Számtalan sorozatot láttam már, és bizton mondhatom a LOTR-é a legjobb pilotok között van, sokkal kevésbé tűnnek "tanácstalannak" a szereplők, (és emögött általában sejthetően a forgatókönyvírók, rendezők, stb) mint általában.

-A már említett karakterek mellett a többi is igencsak jónak tűnik, de belőlük még nem láttunk eleget ahhoz, hogy ezt el lehessen dönteni

negatívumok:

-néhány, bár nem vészes sztereotipia

-Baromi gyorsan találtak egy főellent, és nem vagyok meggyőződve róla, hogy erre olyan baromira szükség volt, főleg, hogy az eddig ismert tényekkel kissé ellentmondásban van a létezésük, legalábbis amit eddig tudunk róluk.

-volt 1-1 láma jelenet, amikor úgy éreztem, mintha a Space: Above and Beyond-t nézném.

Nah. Bocs, ha nem voltam a legösszeszedettebb, de jó késő van, én, hülye fejjel napokig halogatta, hogy megnézzem az új epizódot, félve attól, hogy csalódok, ami meg is történt. Kellemes csalódás volt.

Darth Bane Creative Commons License 2001.12.03 0 0 657
Az a MI sorozat szerintem egyszeruen nezhetettlen, nagyon bargyu nemely resze. Mar amennyit en lattam belolle.
Előzmény: Londo Mollari (656)
Londo Mollari Creative Commons License 2001.11.30 0 0 656
Nem tudom, másnak is feltünt-e, hogy a sokadszorra újrakezdett Mission Impossible sorozat egyes részeit az a Mike Vejar rendezte, aki a B5 és Crusade részeket is rendezett szépszámmal?
Őfelsége Londo Mollari
Darth Bane Creative Commons License 2001.11.29 0 0 655
Úgy látszik az erő sötét oldalára van szükség ahhoz, hogy ez a topic el ne süllyedjen...

Fear is the path of the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate...

Delenn Creative Commons License 2001.09.22 0 0 654
Sziasztok!

Akit érdekelnek a külföldi (magyar fordításban), és belföldi B5 hírek (beleértve a Legend of the Rangers-t is <- új B5 film), az olvasgassa a http://babylon5.scifi.hu/hirek oldalt.;)

A Babylon 5 Hírek-levelezőlista célja az informálás a Babylon 5-höz és a Magyar Babylon 5 Klubhoz kapcsolódó hírekről. (a taglista nem publikus) A lista hírlevélként működik, tehát csak a moderátorok írhatnak a listára. (A hírlevél mindig a legutóbbi hírlevél postázása óta a honlapon megjelent híreket tartalmazza, kivéve fontosabb (idő szempontjából) hírek.

1. Küldj egy levelet a Babylon5Hirek-subscribe@yahoogroups.com címre (tárgy részt hagyd üresen, szöveg sem kell).

2. A listaszerver küld neked egy "Please confirm your request to subscribe to Babylon5Hirek" című levelet angol nyelven, amelyben megerősítést kér arról, hogy csatlakozni szeretnél-e biztosan a listához.

3. Ha csatlakozni akarsz, csak kattints a levelezőprogramod reply/válasz gombjára majd a send/küldés gomjára. A megerősítés megtörtént, és ezzel fel is iratkoztál a listára! :)

Jó olvasgatást kíván:
Delenn - owner
Segítség: Babylon5Hirek-owner@yahoogroups.com

Előzmény: mrzool (644)
Mr_Fusion Creative Commons License 2001.09.11 0 0 653
1.: A vorlonoknak van valamiféle fizikai testük is, de az általuk 'kondicionált' fajok (márpedig szinte mindegyik az), ezt nem tudják meglátni, csak azt, aminek a képét a vorlonok helyette beléjük 'programozták'.
2.: Drakhból legalább két féle van, az a 'halálfejszerű', ők inkább olyan katona/dolgozó félék (hívják őket Shadow Thrall-nak is), belőlük van több, meg azok az 'ördögszarvas' fickók, akiknek a testén a Keeperek is nőnek, ők lehetnek a főnökök.
3.: Földi ember volt, az a jelenet arra akart utalni, hogy akkorra a földiek elérték azt a fejlettségi szintet, mint a vorlonok, hozzájuk hasonlatossá váltak, és elindultak utánuk oda, ahová Lorien vitte a vorlonokat (meg ahová az Elsők mentek). Tehát ez kb azt jelenti, hogy valamikor nagyon régen a vorlonok is egy 'sima' faj voltak, és egy hosszú fejlődés végén lettek azzá, aminek mi megismertük őket, és a 'kiválasztott', illetve erre képes fajok ugyanezt az utat tudják bejárni megfelelő idő alatt, és most a földiekre került sor.
Előzmény: relf2 (652)
relf2 Creative Commons License 2001.09.10 0 0 652
Sziasztok!!
3 kérdésem van:
1.A vorlonoknak van testük és akkor hogy néznek ki?, vagy csak amorf energialények?
2. A drakhoknak milyen az arcuk? A halálfejforma, vagy az amelyik a centauri palotában volt?
3. A múlt heti részben, amikor a pofa nézi az utóbbi 1 millió év felvételeit és egy energiacsóvává válik és beleszáll egy vorlonszeru szkafanderbe. Az most vorlon volt?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 651
off

Stargate Season I rtl és nem akarja leadni, mert a lehetetlen idöpontokban is kitartó 700ezer nézö kevés neki
Season II a másiknál és nem fér a müsörrendjébe, feltételezhetöen a célközönségük értetlenül ülne a tv elött

Előzmény: mrzool (650)
mrzool Creative Commons License 2001.09.03 0 0 650
Hat, nem jellemzo ram, hogy megalkuvo lennek, de szerintem egyelore hagyjuk beken a V3-at, itt van a DS9 es a Voyager (+volt Total Recall, Roswell). A Csillagkapura azt mondtak, hogy a jogok masik tv-tarsasagnal vannak, ezert nem tudjak megvenni, nem tudom, hogy ebbol mennyi igaz...
Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.03 0 0 649
Szerintem nyugodtan kezdhetünk irogatni a V3-nak sci-fi sorozatok ügyéban a többiek csak megveszik és nem adják le (ld Stargate) :-(
Előzmény: mrzool (648)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!