Keresés

Részletes keresés

A.Schindler Creative Commons License 2023.06.25 0 0 9777

Címe: Ismeretlen

 

Francia-olasz krimi Lino Ventura és Marléne Jobert főszereplésével.

Imádtam Venturát, nekem ő AZ akcióhős, mégha a nevével jelzett krimik mozgalmasságban messze elmaradnak a későbbi akciófilmek pergő jeleneteitől.

 

Erre a filmjére nem emlékszem. Talán nem is baj, szomorú film, tele bánattal, igazságtalansággal.

 

Mindenesetre François de Roubaix zenéje csodálatos:

https://www.youtube.com/watch?v=mJ2FURhZgy8&list=RDEMVyzWnvkRsZwoe1JS0cb9RA&index=2

 

Magyarországon a bemutató után egy évvel, 1970-ben került a filmszínházakba..

 

A.Schindler Creative Commons License 2021.08.25 0 0 9776

Nagy színész volt, egyéniség, szerettem a filmjeit.

Előzmény: bakibaby (9774)
A.Schindler Creative Commons License 2021.08.25 0 1 9775

Annak idején nagyon érdekelt a téma.

Olvastam a Blue Book-ról is.

 

Kár, hogy annyi ostobaságot hordanak össze a 'hívők', hogy komolytalanná tették a jelenséget, pedig nagyon is valós.

 

Én kétszer láttam megmagyarázhatatlan repülő 'tárgyat', mai napig hatása alatt vagyok mindkettőnek.

Hozzáteszem: gyermekkorom óta érdekelt a technika, a repülés, a csillagászat. Biztos vagyok benne, hogy amit érzékeltem, nem holmi hullócsillag, meteorológiai  léggömb, fura formájú felhő volt.

Előzmény: Törölt nick (9772)
bakibaby Creative Commons License 2021.08.24 0 1 9774

Ezt kihagytam: két éve halt meg Peter Fonda, talán ez is az apropója volt, hogy megnézzem.

Előzmény: bakibaby (9773)
bakibaby Creative Commons License 2021.08.24 0 0 9773

Megnéztem a "Szelíd motorosok"-at (1969), valamiért kimaradt eddig.. (?) Jó kis film, tetszett. Jó hangulata van, aminek ellentmondana a film vége - de nekem nem.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.23 0 0 9772

A Blue Book -ot 1969-ben zárták le. Ebben gyűjtötték össze az ufo eseteket.

~2015-ben oldották fel a titkosítást, de nagyon sok oldal hiányzik belőle.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.21 0 2 9771

A legjobb évjárat. 

A.Schindler Creative Commons License 2021.08.06 0 0 9770

Szicíliaiak klánja

 

Jean Gabin, Lino Ventura, Alain Delon - a zene Morricone...

 

https://www.youtube.com/watch?v=5yD7NBTJtLo&list=RD5yD7NBTJtLo&start_radio=1

 

1969 jó év volt. :)

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.12 0 1 9769

Hú, de jó kocsi! A gumikat sajnáltam egy kicsit! Nagyon menő!

Előzmény: A.Schindler (9768)
A.Schindler Creative Commons License 2021.03.10 0 0 9768

Remélem, mindenki olyan jó kondiban van, mint évfolyamtársunk?

 

https://www.youtube.com/watch?v=rpkvAuW6fCc

 

Abszolúte ontopik - habár a hölgyeknél nem biztos, hogy nagy tetszést fog aratni. :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.27 0 0 9767

Jól van! Szuper! :)

 

Én eddig megúsztam. De a környezetemben már sok az átesett.

Nálam home office. Uncsi, mert többet dolgozom, mint máskor. :)

És ez a borongós idő, tiszta depis tőle az ember! :)

Előzmény: A.Schindler (9766)
A.Schindler Creative Commons License 2020.11.18 0 1 9766

Hahó! :)

 

Én jelen, és felém minden rendben!  Remélem, nálatok is?

Előzmény: Törölt nick (9763)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.17 0 1 9765

Köszi az életjelet! :))) Remélem, nem lesz ilyen a 2021! :)))

Előzmény: bakibaby (9764)
bakibaby Creative Commons License 2020.11.17 0 0 9764

:-) Ez az év elsuhan... Furcsa év lett a 2020-as, remélem a 2021-est nem koronázzuk meg.

Előzmény: Törölt nick (9763)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.17 0 0 9763

Hogy vagytok? Megvagytok?

A.Schindler Creative Commons License 2020.04.09 -1 1 9762

Bizony rég! Már 3 és fél éve! Repül az idő! :)

Előzmény: Törölt nick (9759)
bakibaby Creative Commons License 2020.04.09 0 1 9761

Nem, dehogy :-) Igen, nehéz ezen a felületen sokszor a megértés, az "áthalllás". Amúgyis egy érzékeny időszakot élünk. Ez a különleges helyzet sok emóciót, rejtett dolgot kihoz az emberekből. Elég csak benézni a többi topicba és a való életbe:-)

 

Kitartást mindenkinek :-)

 

bb

Előzmény: Törölt nick (9760)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.09 0 0 9760

Remélem, nem bántottalak meg!

Rövid üzenetekből nem mindig azt halljuk ki, amire gondol a másik. :)

 

Előzmény: bakibaby (9757)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.09 0 0 9759

Ismerettségem nyírségi, ott is vannak kis falvak, ahol elég szűkösen éldegélnek. 

A családom, barátaim Pest és környékiek, Balaton felé, ott nem gond a megélhetés, olyan körökben is dolgoznak. Sajnos az ország másik fele nem ilyen szerencsés.

Vannak ismerőseim, akik Németországban maradtak, nem akarták haza hozni a betegséget. Nem, mintha a vírusnak számítana a határ. :)

Te régóta itthon?

Előzmény: A.Schindler (9758)
A.Schindler Creative Commons License 2020.04.08 -1 0 9758

Ezt talán rosszul fogalmaztam.

Sokuk meglehetősen nehéz körülmények között él, segítségre szorulna egyébként is.

A mostani helyzetben pedig még elszigeteltebbek lettek, még nehezebb boldogulniuk.

Nagyon sok mindennek, pl. húsoknak, burgonyának, zöldségnek megugrott az ára.

 

Akinek 100e alatt van a nyugdíja - és nagyon sokan vannak így - nagyon megérzik ezeket az emelkedéseket.

Az meg már hab a tortán, hogy a rendelők, kórházak csak a legszükségesebb teendőket látják el.

Ez sem javít éppen a közérzetükön.

Előzmény: bakibaby (9755)
bakibaby Creative Commons License 2020.04.08 0 0 9757

Értem.

Előzmény: Törölt nick (9756)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.08 0 0 9756

Nagyon sok nyugdíjasnak van 100ezer, de mondhatnék sokkal kisebb összeget is, nyugdíja. Éppen, hogy a rezsit fedezi.

A munkanélküli is csak max. 3 hónapig jár, de az sem mindig, feltételektől függ.

Tekintve az inflációt, ami már most érezhető (húsár, stb.), biztos hogy nem változik át deflációba.

Akinek nincs tartaléka, nagyon nehéz lesz.

 

Előzmény: bakibaby (9755)
bakibaby Creative Commons License 2020.04.08 0 0 9755

Nyugdíjasokhoz miért köszöntött be a nyomor?

Előzmény: A.Schindler (9754)
A.Schindler Creative Commons License 2020.04.08 0 0 9754

Itt, Érden se sok látszik a kijárási korlátozásból.

Néhány bolt határozatlan ideig zárva, ezért aztán a még nyitva tartókban még nagyobb a tumultus.

Autó rengeteg, habár a csúcsidőben érződik, hogy kisebb a forgalom, de napközben már semmi különbség.

A tömegközlekedési járatokat ritkították, öcsém, aki vidékről jár be Pestre, a minap fel sem fért a vonatra.

A volt párom, aki a II. kerben lakik és nagyon fél a betegségektől, azt mondja, fel sem száll, inkább megállókat gyalogol, mert olyanok zsúfoltan vannak a buszokban az emberek, mint a heringek.

 

Mindeközben a rendőrség a kirándulóhelyeket ellenőrzi.

Lezárják a nemzeti parkok parkolóit.

 

Ami nekem leginkább megfog maradni ebből a világpánikból, az az a szerencsétlen olasz biciklista, akit a néptelen tengerparton üldöz a rendőrség, mert megszegte a kijárási tilalmat.

A néptelen, elhagyott tengerparton...

Elkapták, 400 euróra büntették.

 

Tegnap olvastam a neves gazdasági szakértő véleményét: legalább egy év, mire helyreáll a gazdaság, de rosszabb esetben három is lehet.

 

Nálunk Borsodba és Nógrádba már beköszöntött a nyomor - és még ki tudja, hány százezer háztartásba, hány százezer nyugdíjashoz.

 

A logikám sikítva tiltakozik az ellen, ami most járványveszély ürügyén történik a világban, ha bizonyos intézkedéseknek van is némi látszatja.

Előzmény: Törölt nick (9753)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.07 0 0 9753

Unokanővérem, aki 65 lett, tök boldogan mesélni, annyira örül ennek a "nyugdíjas-sávnak", olyan jókat tud szemezni a boltban hasonló korú, sármos pasikkal! :)))

Igazán most jöttem rá, hogy ezek nem az élesztőért mennek, hanem pasizni! :)))

További vicces sztorikat is mesélt, de azt hosszú lenne leírni.

 

Ma kiruccantam munkaügyben, egy Bauhaus mellett volt hivatalos találkám 9-kor. Nézegettem, hogy alig volt valakin maszk, kesztyű pedig nuku.

A 9 órai sáv semmit nem jelentett, menő csávók érkeztek ebben az időpontba és mentek vásárolni. Csodálom, hogy nem küldték ki őket az áruházból.

 

Patikába is kellett mennem, itthon, falun, de rajtam kívül csak pár emberen akadt maszk és kesztyű. Nagyon lazák a népek. A nyájimmunitásra hajtunk. :)))

dmmddm Creative Commons License 2020.04.06 0 1 9752

Köszönöm! :-) Én is kívánom, hogy egy reggel úgy ébredjünk, eltűnt ez a vírus az életünkből.... 

Előzmény: A.Schindler (9751)
A.Schindler Creative Commons License 2020.04.06 0 1 9751

Szívből kívánom, hogy egyenesbe jöjj és vidámabban folytatódjon ez az év.

Előzmény: dmmddm (9750)
dmmddm Creative Commons License 2020.04.06 0 0 9750

Munkaköröm jellege miatt én nem tudok home office-ban dolgozni, így úgy érzem,hogy orosz rulettet játszom a mindennapi tömegközlekedéssel (bár maszkot viselek, de szemüvegesként még plusz "jó", hogy reggelente párásodik a szemüvegem.... így közlekedni és olvasni is nehéz).

 

Mindenki vigyázzon magára!

(Én most nagyon várom a 4 napos húsvétot, nem az ünnep miatt, hanem azért,mert akkor legalább 4 napig nem kell sehova mennem....)

 

Egyébként ez a 2020-as év az első napjától kezdve borzasztó rosszul alakult  már a koronavírus előtt is, munkahelyi átszervezés, munkatársakkal történő rossz dolgok, családi rossz dolgok miatt.

 

Előzmény: Törölt nick (9749)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.06 0 2 9749

Home office-ban dolgozom, de többet, mintha bejárnék. Ez nem karantén, börtön.

A pozitív dolgokra kellene hangolódni, ami egyáltalán nem könnyű.

Vigyázzatok magatokra!

 

dmmddm Creative Commons License 2020.04.06 0 2 9748

Szeretném,ha nyugalmas és unalmas év lenne ez a 2020, de nem úgy néz ki.....   Nem nagyon jó szorongva, félve dolgozni járni.... Még a tavasz sem tud jobb kedvre hangolni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!