Keresés

Részletes keresés

cwpa Creative Commons License 2011.01.24 0 0 16

Nem tudtam mi az az SPX; beírtam a keresőbe. Ez:  http://medkit.hu/cikkek/spx.php

 Nagyon viccesnek tünt az egyik eredmény :D 

Előzmény: NevemTeve (15)
NevemTeve Creative Commons License 2011.01.24 0 0 15

> SPX érdekel valakit ?

 

Így, visszatekintve azt mondhatjuk, hogy nem.

Előzmény: NevemTeve (-)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.23 0 0 14
Na ebből sem lesz énekes halott
búcsuzóul egy szép rajzocska:
http://www.protocols.com/pbook/images/image54.gif
NevemTeve Creative Commons License 2000.07.07 0 0 13
Ha igen, segíts: http://www.tar.hu/nevemteve/af_spx.c
na ezzel kellene valamit csinalni...
Előzmény: NevemTeve (-)
NevemTeve Creative Commons License 2000.07.03 0 0 12
NevemTeve Creative Commons License 2000.06.20 0 0 11
SMB over TCP-t, de hogy az SMB micsoda, azt ne tőlem kérdezd :-)
Annyit érdemes tudni, hogy a Windows más protokollok fölött is tud SMB-zni (IPX/SPX és Netbeui), de a SAMBA nem. Ez okoz néha gondokat.
Előzmény: PomBeer (10)
PomBeer Creative Commons License 2000.06.19 0 0 10
Ha mar itt tartunk, nezhettek lamernak is, de megis megkerdezem:
A samba milyen protokolt hasznal ?

PomBeer

vastika Creative Commons License 2000.06.19 0 0 9
brrrr, rátenyereltem a billre ;-) , tehát:

A FÓRUM JÓ DOLOG!!!

Főleg, ha a segítő szándék vezérli az embereket, és nem egymás leszapulására mennek...

Előzmény: vastika (8)
vastika Creative Commons License 2000.06.19 0 0 8
Hát, úgy látszik, jó kis hiányosságaim vannak a protokolloknál... Kösz a "röpoktatást", neki fogok állni olvasni!
Ma már másodszor írom, hogy:
Előzmény: NevemTeve (7)
NevemTeve Creative Commons License 2000.06.19 0 0 7
"Lehet, hogy én kevertem feladatát tekintve az NCP-t és az SPX-et?"
Lehet. A lényeg, hogy a linux kernelben levő SPX félbemaradt, nem használható, jelenleg mindenféle programlistákat olvasgatok, hátha tudok valamit faragni rajta...
"És akkor most pl. a Mars (linux) mit használ az IPX mellett, hogy működjön a hálózati kapcsolat?"
Szerintem a Mars egy 3.x -es Novell szervert emulál, tehát csak 'NCP/RIP/SAP over IPX' protokollal működik.
Előzmény: vastika (6)
vastika Creative Commons License 2000.06.19 0 0 6
Lehet, hogy én kevertem feladatát tekintve az NCP-t és az SPX-et? És akkor most pl. a Mars (linux) mit használ az IPX mellett, hogy működjön a hálózati kapcsolat? Be tudom azt állítani valahol?
Előzmény: NevemTeve (5)
NevemTeve Creative Commons License 2000.06.19 0 0 5
Szóval az IPX az alap, ő egy portok közötti, megbízhatalan, kapcsolatmentes datagram szolgáltatás. Ezen alapszik a RIP, a SAP,az NCP és az SPX is (az ipx fejrészben van egy 8-bites típus-mező, a magasabb szintű protokoll jelzésére).

RIP: rútolási, azaz csomag-irányítási információk cserélgetése
SAP: szolgáltatások (Novell serverek) közzététele/keresése
NCP: Netware Core Protocol (ezen megy a kliens/server kapcsolat)
SPX: felhasználó által szabadon használható, portok közötti, megbízható, kapcsolat-alapú csomagtovábbító szolgáltatás. Sok program használja, hiszen itt a nyugtázást, újraküldést,
miegymást a protokoll megoldja (ezért megbízható).

Az SPX = TCP, IPX = IP hasonlat egyébként megtévesztő: az IP gép-gép kapcsolat, az IPX pedig port-port kapcsolat, tehát SPX = TCP, IPX = UDP a helyes analógia.

ui. Egyébként egyes IPX.COM-okat be lehet tölteni SPX támogatás nélkül is - így néhányszáz byte-ot megspórolunk.

Előzmény: vastika (3)
vastika Creative Commons License 2000.06.19 0 0 4
Azt elfelejtettem: Szerintem a kernelben meg a dosemuban csak IPX-et írnak, de az SPX-et odaképzelheted. Merthogy kell hozzá.
A kernelben ha megnézed a helpjét az IPX-nek, ott kb. az írják, hogy az IPX a IP-hez hasonló funkciót tölt be, az SPX meg a TCP-hez hasonlítható.
Szerintem az IP mellé mindenképpen kell valami átvitelvezérlő (jól mondom?) protokoll, ha jól tévedek, ezek: TCP, UDP, ICMP. Az IPX-hez meg mást nem ismerek, mint az SPX-et.
De most már tényleg tisztába kellene tenni ezt a dolgot ;-)
Előzmény: vastika (3)
vastika Creative Commons License 2000.06.19 0 0 3
Igen, olyan, mint a TCP... :-)
Én úgy értettem, hogy linux alatt Mars-hoz KELL a IPX/SPX támogatás. NetWare a 4-es fölött nem feltétlenül azt használ, (TCP/IP), de ez az alapértelmezett protokoll. (páros...)
Legalábbis sehol nem hallottam róla, hogy a Mars menne TCP/IP-vel. És akkor a kliensek mit csinálnak? Vagy megy a NetWare-es TCP/IP-s NetWare kilens? Vagy hogy van ez? Komolyan érdekelne!
Vagy úgy gondolod, hogy létezhet IPX SPX nélkül? Szerintem nem. Mint ahogy IP sem TCP (udp,icmp) nélkül, de ez megint az én véleményem. Javíts ki, ha tévedek, szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2000.06.19 0 0 2
Naszóval az SPX az IPX-re épülő megbízható, kapcsolat-alapú protokoll, amely a Nowell Network-höz _nem_ kell, csak egyes programokhoz. Pl a Dosemu-ban sincs (márcsak azért sem, mert a kernelben sincs működő SPX)
vastika Creative Commons License 2000.06.18 0 0 1
Szerintem az SPX-nek a SAMBA-hoz semmi köze...
Az SPX a Novell-es delgokhoz kell. Jóideig Mars volt a szerverünkön, meg egy cégnél is az futott, de semmi gondom nem volt vele. Ez már rég volt, azóta biztosan fejlődött a dolog.
PomBeer Creative Commons License 2000.06.17 0 0 0
Hi NevemTeve !

Jahm, erdekelne, meg a SAMBA-val is lehetne egy kicsit bibelodni. A ketto egyutt szerintem mindenkeppen hasznalhato dolog (ha jol gondolom).

PomBeer

NevemTeve Creative Commons License 2000.06.16 0 0 topiknyitó
Érdekel valakit az SPX használata linux-ban ? Én kipróbáltam, de mindenféle hibák jöttenek. Lehet hogy nincs is semmi szükség rá, de az is lehet, hogy valamire jó lenne...
(Tudom, eddig 0 esetben használtátok :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!