Keresés

Részletes keresés

Mariusi Creative Commons License 2018.02.26 0 0 23

 Meg bizony ! De az ő szava semmire sem jó ... legfeljebb panaszra.

  Tipikus ép.hatósági probléma.

 Az meg szóra szóval felel.

 A szó viszont elszáll.

 

 Meg kell terveztetni, engedélyeztetni, majd jöhet az építés, hacsak közben a szomszéd nem panaszkodik.

 

Na de tiltás ! ?  Elsőre  műszakilag sem könnyű a feladat, de csak elsőre.

 mert ugye így szerepel a meghatározás :

 

" a fehér ház két felső ablakához erkélyt-teraszt épitenék, "

 

  Az erkély és a terasz nem pontosan azonos, de az erkélyből is sokféle lehet.

 pl. mini francia erkély az ablakokhoz , majd  kiugrót konzolosan, de még mindig külön - külön. Vagy egyesítve a két ablak előtt és így tovább. ha van elég hely a teleken , nem tiltja semmi sem a további beépíthetőséget  akkor oldalra terjeszkedhetsz  , beépítve megfelelő helyet rá egy teraszt.

 Sok szerencsét !!

 

Előzmény: bertuka (22)
bertuka Creative Commons License 2018.02.25 0 0 22

Tudna nekem valaki segíteni? Az alábbi képen a fehér ház két felső ablakához erkélyt-teraszt épitenék, megtilthatná a szomszéd a teraszépitést? köszi

Phd vezér Creative Commons License 2017.08.10 0 0 21

Kiállhatsz levegőzni annyi.

KalásziM Creative Commons License 2011.07.11 0 0 20

 Az ablak helyett ajtó van , de ráccsal/korláttal, különben halálra zúzod magad az esés után !!

Előzmény: abalek (19)
abalek Creative Commons License 2011.07.11 0 0 19

Milyen az a francia erkély?????

Előzmény: KalásziM (18)
KalásziM Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18

 Én meg francia erkély szeretnék egy belvárosi házban !

 Van é akadálya ??

Előzmény: 521478963 (17)
521478963 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 17

Nagy nehezen megtaláltam ezt a pörgős topicot:)  így ide is beírom, mert leginkább ide passzol:

Én teraszt szeretnék építeni, emeleti nyaralóhoz!

Az alattam lakónak (fszt) sok éve van fából, ami majdnem 20 nm-nyi. E fölé szeretnék, de fémből, mert a fa lekezelését szeretném megspórolni. Arra a rácsos szerkezetű anyagra gondoltam, amit lépcsőfokokon láttam, de pl. filmstudiókban, sportcsarnokokban is, fennt a világitási hidakon is ilyen rácsos "folyosókon" lehet közlekedni. Nyáron ráterítenék egy zöld padlószőnyeget (?), szezonon kívül pedig a hó se tudna rajta megmaradni. A lábait viszont befedném fával, már csak az alsó lakó szépérzéke miatt is.

Kérdés, hogy ugye létezik ez nagyobb elemekben is, és mi az elnevezése?

Rikkie Creative Commons License 2002.07.23 0 0 16
Szia Norbaja!

Esetleg már "eljártál" hasonló ügyekben?

R.

Előzmény: Norbaja (15)
Norbaja Creative Commons License 2002.07.23 0 0 15
Cicamacska és Rikkie!

Javasolnám a faszerkezetet. Könnyebb szerelni, pofásabb, s ha jó a felületkezelés, akkor semmivel sem rosszabb élettartamra az acélhoz képest.

Előzmény: Rikkie (14)
Rikkie Creative Commons License 2002.07.23 0 0 14
Köszi cicamacska!

Ha megszereznék minden engedélyt, akkor a kivitelezésben tudsz segíteni?Esetleg megkeresnélek mail-ban...
Vagy nagyon szívesen meg is mutatnám, Zuglóban lenne, ha szánnál rám egy órácskát...

Köszi

R.

Előzmény: maestro (13)
maestro Creative Commons License 2002.07.20 0 0 13
Szervusz,

nem lehetetlen a dolog, de azért van pár akadály, amit sikeresen kell venni.

Először is érdemes érdeklődni a háznál (gondolom, társasház), és az illetékes önkormányzatnál. Ha nem vétózzák meg helyből, akkor készíttetni kell egy engedélyezési tervet, mivel a homlokzat változása miatt engedélyköteles ez a változtatás. Pár röpke hónap, és megvan az engedély.

A társasház annyiból érintett, hogy a tartószerkezetek közös tulajdonban vannak, ezért az alapító okiratban meghatározott % hozzájárulása kell az azt érintő munkákhoz. Ezt nem árt előre tisztázni, mert kár megterveztetni, ha előre tudható, hogy úgysem járul hozzá a ház.

Azért említsük meg a dolog mászaki részét is: azt az erkélyt tartani is kell valaminek. Én egyszer terveztem hasonlót, ott a statikus azt találta ki, hogy korlátnak és növényfuttató rácsnak álcázott acél tartószerkezetre volt felfüggesztve az erkély (ami különben vasbetonból volt). De egy könnyű acél szerkezetű erkélyt sem olyan nagy dolog feltenni egy homlokzatra, szóval inkább a jogi részen vannak a buktatók.

Előzmény: Rikkie (12)
Rikkie Creative Commons License 2002.07.16 0 0 12
Felhozom, hátha valaki okosodott azóta a témában!
Merthogy lakáscserére momentán nincs píííz...

Egyszerűen nem hiszem, hogy ez csak engem foglalkoztat, és ilyet még nem csinált senki...vagy ha igen hát feltaláltam!!!

Rikkie Creative Commons License 2000.06.18 0 0 11
Hát, azért köszönök minden hozzászólást!Asszem feladom...irány a lakáscsere!
Csokis Creative Commons License 2000.06.17 0 0 10
Nekem 75*200-as az erkelyem, van hozza egy kis, felhajthato asztalom (IKEA, bar mar nem kaphato), es ha kell, kiteszek ket szeket hozza. Kicsi, de ket embernek epp eleg egy reggelihez, vagy vacsorahoz. Szerintem egy erkelynel az a legfontosabb, hogy csendes legyen, nyugodt es lehetoleg valami zoldre nezzen. (Es az ne a szomszed zold tuzfala legyen.) :-)
Előzmény: Waratah (6)
LoanRanger Creative Commons License 2000.06.17 0 0 9
Tudod, amikor meg otthon voltam, a nyaralonkat nem tudtuk korbehuzni egy kb. 80 cm magas kis fallal, mert nem adtak ra engedelyt.Szerintuk jobban nezett ki a standard zold drotkerites. Felhuztuk a falat akkor is, es utana megkaptuk a fennmaradasi engedelyt vagy mi a szoszt. Sokan igy epitettek hazakat tajvedelmi kornyezetben. Nem arra kersz engedelyt, hogy felepitsd, hanem arra, hogy ne kelljen lerombolnod.:-)))

Azt viszont mar nem tudom, hogy mostanaban ez hogy megy, mert mar regen volt ez. Nezz utana. Persze ez egy tarsashaznal, erkelynel mar lehet, hogy mas korbe tartozik.

Előzmény: Rikkie (-)
lujza Creative Commons License 2000.06.17 0 0 8
Amikor lakótelepen laktam, én használtam. teregettem, meg idönként kimentem, csak úgy, hogy ne érezzem magam bezárva, söt egyszer kint is aludtam, mert bent dögmeleg volt.

Az viszont tényleg undorító, hogy kuplerájt tartanak rajta. Nálunk csak 2 szek volt kint, és más nem...

Előzmény: Waratah (6)
Rikkie Creative Commons License 2000.06.16 0 0 7
Mekkorát szeretnék?Ugy jó 9m hosszút, és amennyire lehet, annyira "lógjon" ki...Mondjuk 1,5-2métert...Azért ott szerintem többen is tudnánk a port rázni...egy kis héderezés után:)))
Waratah Creative Commons License 2000.06.16 0 0 6
Mekkora erkélyt szeretnél? Egy 30-40 m2-es terasz az ahol már lehet "héderezni", egy olyan lakótelepi méretű3x másfeles csak a muskátliknak elég. Nézz körül a kis erkélyeken gyakorlatilag soha nincs senki, max a porrongyot rázzák.
Előzmény: Rikkie (-)
lujza Creative Commons License 2000.06.16 0 0 5
Minden tulajdonosnak bele kell egyeznie.
Szerintem kérdezd meg öket, s ha beleegyeznek, próbáld meg. Biztos olcsóbb, mint egy lakáscsere.
Előzmény: PETYUS (3)
Rikkie Creative Commons License 2000.06.16 0 0 4
Hm...akkor marad a sóvárgás...meg a gyűjtögetés egy erkélyesre...:((
PETYUS Creative Commons License 2000.06.16 0 0 3
Ha statikailag nem problemas, engedelyileg akkor is problemas. Kies kisvarosunkban valaki mar kiprobalta. Az erkely jo volt, szep volt, illett a hazhoz, de le kellett neki szerelnie.
Amugy egy 4 emeletes panelhaz 2. emeleten volt, ha jol emlexem.
Előzmény: Csokis (2)
Csokis Creative Commons License 2000.06.16 0 0 2
Statikailag problemas, es draga is, engedelyezni meg tuti nem fogjak, mert megvaltoztatod a homlokzatot, azaz az utcakepet.
kaviat Creative Commons License 2000.06.16 0 0 1
csak ne legyen 0 kg-nál nehebb az az erkény, akkor nem fog leesni

.kav]4t r.e.b.

cinquecento Creative Commons License 2000.06.16 0 0 0
Egy biztos: nullázni sose lehet előre.
Lehet, hogy az erkély, az más?

500

Rikkie Creative Commons License 2000.06.16 0 0 topiknyitó
Segítsetek!Olyan szupi kis lakásom van,tuggyátok:zöldövezet meg miegymás,de van egy olyan nagy hibája!!!Nincs nekije erkélye...Pedig ott hédereznék reggeltől estig ebben a jó időben.
Van valakinek valami használható ötlete az "épíccsé családi házat" v "cseréld erkélyesre"-n kívűl?3. emelet ha számít valamit, 10 éves házikó...Ötletek???Meg engedélyeztetés, meg ilyesmi?Létetik egyáltalán olyan aki foglalkozott már ilyen "hülyeséggel"?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!