Keresés

Részletes keresés

kgombas Creative Commons License 2024.04.01 0 0 154

Nagy Adél

Látom nem kaptál választ a kérdéseidre :(

Esetleg történt nálatok előrelépes kutyagatás fronton?

NagyAdel Creative Commons License 2024.02.12 0 0 153

Sziasztok, 

Sorstársként találtam meg ezt a topicot, történetem sablonos. Budapest, külső kerület családi házas része, kis ház a telekhatártól 4 m-re, utána betonos egysávos utca, majd szembeszomszéd németjuhász. Aranyos, nem is ugat sokat. Csak a többi sétáltatott kutyát. Meg a postást. Meg a környék kóbormacskáját (másik szomszéd eteti). Meg ha egyedül hagyják a gazdái. Meg ha hazajönnek a gazdái, de nem foglalkoznak vele. Ha bármire kiborul, akkor nem csak vau-vau, hanem 20 perc vonyítással kevert üvöltés. Olyan orgánuma van, hogy az eleve nem sokat érő kétrétegű műanyag ablak mintha ott sem lenne. Gazdája azt mondja ő füldugóval alszik, nekem is ezt ajánlja.

Nos ezért találtam meg a topikot, és a nyugalomért a pénz nem számítana, de a gyakorlati tapasztalatokra előbb kiváncsi lennék, mielőtt egy minimálbért kiadok szerkezetekre.

 

Akinek van tapasztalata (bármilyen készülékkel) esetleg tudna arról beszámolni, hogy

1) "átviszi-e" egy lyen szerkezet 10m-t a szembe házig és annak léckerítését?

2) gondolom a kocsiforgalom egy automata vezérlést lehetetlenné tesz, marad a kézi, igaz?

3) mennyire szokják meg az állatok, és kezdik ignorálni? 

4) korábban volt említve egy facebook csoport, oda megpróbáltam csatlakozni, de nem hagyták jóvá. Van valami trükk, amivel oda be lehet kerülni?

Minden infót köszönök.

 

 

 

 

 

TroyanJoe Creative Commons License 2023.12.17 0 0 152

Szia Gigebe! Jó olvasni, hogy van olyan eszköz, ami használ is valamit. Azóta mit tapasztaltatok?

Előzmény: Gigebe (150)
latolgato Creative Commons License 2023.10.09 0 0 151

GoodLife Bark Control Pro amit én vettem régebben, külföldi oldalról, a szomszéd kutyái miatt. (Működött 2 évig) Azét háború ide, meg recesszió oda, egy low mosógép árát kérik most el a hasonló készülékért (most 3x áron látom) az alkatrészeit nézve meg vérlázító, pofátlan árazás. Egy zseb Sony rádió több alkatrészt tartalmaz, igaz ha nem tudom én megépíteni, akkor akármennyire lehet árazni, kínálni. A hirtelen felfutó hangra reagál a készülék, pld taps. állítható az érzékenysége és indul a frekvencia az eb felé. Elég ha zöld lombos akármi takarásába kerül, már csökken a hatékonyság. Reagáltak rá a kutyák, sajnos az elhelyezés nem tökéletes nálam. A lényege az ugatáskor ráküldött "hang", mert ha folyamatos lenne, akkor nincs eredmény nem értelmezi az eb. Ezért nem tökéletes az okostelefonokon kiadott kutyaugatás elleni appok, de zavaró lehet az is. Életemből éveket vesz el a 3 neveletlen kutya, csak vannak és ugatnak meg xarnak a kövezett udvaron, egy skót terrier ennek a legnagyobb a hangja, kuvasz és pumi. A pumi most a leg aktívabb ugat a semmibe, amíg el nem hajtom az ablakom közeléből. Mindenkire egyszerre ugatnak őrült módon, legyen az postás, idegen, vagy én a kertben. Ha újra építkeznék, akkor soha többé kutyatartók közelébe sem költöznék. Igen, én már egy kalap alá veszem a szerintem 99% ban irányított süket ebtartókat, mert mazohisták, emberiség ellenesek és a jog, törvény engedélyével rontják az életterét sok sok szomszédnak, embernek. Minimum napi 4 óra foglalkozást írnék elő a gazdáknak, nem kamuból, hanem eredményt felmutatva, bizonyítva engedném csak minimum fél év után egy udvarára "dobott" kutya tartására. Mert hát elsősorban az idióta közömbös tartó a bűnös és nem a kutya.

Előzmény: Gigebe (150)
Gigebe Creative Commons License 2023.09.11 0 0 150

Sziasztok, mi kb. 2 hónapja üzemeltetünk egy GoodLife DogSilencer MAX ugatásgátló készüléket. A szomszédságunkban egy keverék, elhanyagolt kutya tépázza az idegeinket. Hatósági elmarasztaló határozat ellenére sem képes a gazdája foglalkozni a jószággal, szerinte minden a legnagyobb rendben van. Nekünk a készülékre úgy reagál, hogy kb. 10 méterrel odébb ugat és nem közvetlenül a házfalunknál. Ez még nem a végleges helye a készüléknek, elemről megy, ügy tapasztaljuk stabilabb ha hálózatról üzemeltetjük. Pillanatnyilag beton kerítéslábazaton és zárt lemezkerítésen át hat így, bízunk benne, ha a végleges helyére kerül, ahol nem lesz előtte akadály még messzebbre űzi a jószágot, a kert másik végébe. Néhány hét és befejezzük a készülék végleges helyének kialakítását.

sünsünsün Creative Commons License 2022.11.07 0 0 149

Szia! Engem is nagyon érdekelne az eredmény.

trembi Creative Commons License 2022.10.14 0 0 148

Vajon bevált, és vígan üzemel, vagy kevésbé, és eladó? :-D

Előzmény: XVS1300 (146)
kdenes_123 Creative Commons License 2022.05.17 0 0 147

Helló,

Hogy alakulnak a szomszédban a kutyák? Szomszédomban van 3 kutya láncon, a tulaj kevés IQ-val. Fél éve próbáljuk szép és kevésbé szép szóval megbeszélni a helyzetet, de nincs előrelépés.

Nagyon érdekelne, hogy hogy vált be az ultrahangos eszköz.

Előzmény: XVS1300 (146)
XVS1300 Creative Commons License 2022.04.23 0 0 146

Sziasztok. Megjött  Good Life Max. 74500 rúpia volt szállítással. Még mielőtt hülyének néztek, higgyétek el van az a pont, amikor már semmi nem drága!!! A frissen ideköltözött nem ecccerű kiccsalád 5 kutyája, meg a mögötte lakó baromarcú 3 kuvasza felőrölte az idegeinket.... köztük csak drótháló a kerítés, és 2 óránként egy negyedórás acsarkodás szinte menetrendszerű.  Felszereltem, gyönyörűen belát mindent. 3 napos működés után nem írnék még litániát, talán annyit, hogy látom v. inkább hallom a fényt az alagút végén. :)  visszatoltam a a szeget a krézigránátba... :D Jövök még 1-2 hét múlva. Csendes éjszakákat, nyugodt nappalokat. :)

Előzmény: XVS1300 (145)
XVS1300 Creative Commons License 2022.03.25 0 0 145

Nagyon köszönöm a válaszod. Beszámolok róla. :)

Előzmény: SzVFE (144)
SzVFE Creative Commons License 2022.03.23 0 0 144

Nekem van Goodlife Max, csak a szomszéd kutyája inkább bent van tartva, mint kint, így nem tud eléggé érvényesülni. Rengeteget olvastam róla, mielőtt megvettem, szerintem a piacon a legjobb. Elemről állítólag nem annyira jó, inkább hálózati adapterrel érdemes tervezni, vagy a külön hozzá vásárolható napelemmel. Vízállóra van tervezve, a csatlakozók is gumival védettek, hogy ne érje víz. Azt írják róla, hogy a hang, amit kiad mindenen áthatol, amin pl. a szél is. Nem sokkal van feljebb a fül által hallható frekvenciánál (kb. 21 kHz) telefonos app-al mérni is lehet. Szerintem akkor igazán hatékony, ha a kutya a nap legtöbb részét azon a területen tölti, amit a Goodlife Max is belát. Szerintem is elavult már technikailag az ilyen típusú fórum, mivel senki nem értesül az új hozzászólásokról. Facebook talán jobb lenne, régebben csináltam is egy csoportot erre a témára, lehetne ott folytatni, ha van rá érdeklődés:
https://www.facebook.com/groups/581980673087502/

Előzmény: XVS1300 (143)
XVS1300 Creative Commons License 2022.03.22 0 0 143

Fasza... ez a topic is megdöglött....

 

XVS1300 Creative Commons License 2022.02.28 0 0 142

Üdv. Kérhetnék 1-2 véleményt a Goodlife Maxról?   Nem alszunk már 1 éve, ideköltözött a szomszédba egy nem ecccerű familia 5!!! kutyával...  Ebben van minden reményem, vagy még a kézigránát maradt... Olvasom hogy hálózatról jobb... Ha hatásos, és megveszem, mennyire lesz vízálló? Egy leilandi sövény akadály? Köszönöm a válaszokat, és ha vmi jótanács eszetekbe jut, osszátok meg velem  köszönöm

Előzmény: Robert 5 (141)
Robert 5 Creative Commons License 2022.02.11 0 1 141

Én a GoodLife DogSilencer MAX-ot használom.

Előzmény: Moris721 (140)
Moris721 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 140

"Ugatásgátlásra más eszköz javasolt"

Mi?

Előzmény: Robert 5 (138)
Robert 5 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 139

Többektől hallottam olyan panaszt, hogy olcsót (pl. 1-2 ezer forintosat) vettek, és nem vált be.

Előzmény: Moris721 (137)
Robert 5 Creative Commons License 2022.01.25 0 0 138

Ha támadó kutyáktól akarod megvédeni magad, akkor a DazerII-est jó megoldásnak tartják.

Én magam még nem próbáltam, de majd fogok venni egyet.

Olcsó cuccot szerintem nem vegyél, mert kétes a megbízhatósága.

 

(Ugatásgátlásra más eszköz javasolt.)

Előzmény: Moris721 (137)
Moris721 Creative Commons License 2021.12.30 0 0 137

Segítsetek, hogy ne kelljen végigolvasnom az összes hozzászólást. :) Dazzer vagy nem Dazzer. És ha nem, akkor mi lehet még alternatíva, ami valóban hatásosan működik és esetleg költséghatékonyabb. Van egy Dog Repeller típus . Az teljesen hatástalan mindenféle kutyára, talán a 3 méter hatótávolság miatt. Előre is köszönöm a segítséget.

Robert 5 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 136

Ahogy olvasom a leírást, aszerint ez nem ugatásgátló, hanem állatriasztó:

https://brocott.co.uk/ultrasonic-vermin-repeller-module-adjustable/

 

Tehát állatok távoltartására van kifejlesztve.

Nem tudom mennyire alkalmas ugatásgátlásra.

 

 

 

Előzmény: SzVFE (128)
Robert 5 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 135

Jav: "több hangszórót is közbe lehetne iktatni.”-> akár több hangszórót is rá lehetne kötni.

Előzmény: Robert 5 (134)
Robert 5 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 134

Köszi szépen a tippeket és bocs a késői reagálásért.

Most szerencsére az időjárás miatt is enyhült nálam az ugatás helyzet.

Sajnos még a megépítésnél nem tartok.

 

Ki fogom próbálni azt az Ultrasound Detector nevű appot.

 

Nem tudom, hogyan reagálna a kutya a folyamatos ultrahangra, de attól tartok, ez esetben az immunitás kialakulásának is van esélye.

 

Az általad linkelt variálható eszközüknek látok egy olyan hátrányát, hogy kézzel kell állítani a be-és kikapcsolást.

Nem tudom ezeknek van-e mikrofonos vagy távirányítós változata.

Arra is gondoltam, hogy a GoodLife DogSilencer MAXot szét lehetne szedni (ha már nem garanciális) és benne rácsatlakozni a megfelelő pontokra, amit egy hangerősítővel ki lehet erősíteni, hogy erősebb hangot adjon és esetleg több hangszórót is közbe lehetne iktatni.

Csak nem tudom, hogy hol lehetnek ezek a pontok.

És nem tudom, meddig lehetne a hangerőt feltekerni, hogy biztosan ne tegye tönkre azokat a magasfrekis hangszórókat, amiknél meg sincs adva a teljesítmény.

 

Valami olyan videó jó volna, aminél kompletten és működőképesen meg vannak építve ezek, és kutyák reagálása is látszik.

Ha találsz ilyen videót, belinkelhetnéd. Az volna különösen jó, ahol még külön hangerősítőt is közbeiktatnak.

 

Valóban nem látszik azon az általad linkelt videón, hogyan reagál a kutya, pontosabban mozdulatlanul hever a földön. Talán túlságosan is bevált. :D

 

------------

Megkérdeztem az amerikai üzletet, hogy a GoodLife DogSilencer MAX-nek mekkora a hangereje, és azt válaszolták, hogy 112 dB: „The decibel level of the DSM is 112.”

Előzmény: SzVFE (128)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.05 0 0 133

próbáld meg elsőnek hogy keresel neten (pl yutubon) kutya riasztó hangot, és jó nagy hangerővel játszd le (ha van erősítőd)

Előzmény: Philip007 (131)
SzVFE Creative Commons License 2021.12.05 0 0 132

Szerintem a vasbeton födémen keresztül már esélytelen az ultrahang. De nemrég találtam egy viccesnek tűnő, de élesben lehet, hogy hatékony találmányt:
https://www.aliexpress.com/i/4000643051706.html

Előzmény: Philip007 (131)
Philip007 Creative Commons License 2021.12.04 0 0 131

Társasházban az alattunk lakó kutyája sokat, zavaróan ugat.Velük nem lehet semmilyen megoldásra jutni.

Kérdésem, hogy én milyen készüléket tudnék venni, amivel a kutya ugatását meg tudom fékezni? Ez társasházban hatásos-e? Köszönöm a segítségeteket.

SzVFE Creative Commons License 2021.11.10 0 0 130

"Nem tudom, hogy a hangfegyvernek vajon létezik-e kutyás változata?!  :)"

Szerintem a piacon csak jogi okokból nem, amúgy az eddigiek alapján könnyen megépíthetőnek tűnik :) Csak jó lenne látni egyet éles helyzetben tesztelve, mielőtt nekiállna az ember.

Előzmény: Robert 5 (124)
SzVFE Creative Commons License 2021.11.10 0 0 129

Arra inkább a Dazer II alkalmasabb. Keress róla videókat Youtube-on, bemutatják kutyákon is.

Előzmény: Törölt nick (127)
SzVFE Creative Commons License 2021.11.10 0 1 128

"honnan tudja az ember mikor adja ki az ultragangot és mikor nem?"

Erre nagyon egyszerű a megoldás. Töltsd le a telefonodra az "Ultrasound Detector" nevű appot. Alapból méri a hangok frekijét és erősségét, de beállíthatod, hogy riasszon pl. 21 kHz és tetszőleges hangerő feletti hangoknál, amiket füllel már nem hallasz. Pl. rezegjen a telefonod. Használom, nagyon jó cucc.

"Csak nem tudom, hogy az erősítő vonalbemenetére mit kéne vajon rákötni?"

Bármilyen lejátszót, amire előtte ultrahangot vettél fel. Youtube-on is vannak ultrahang felvételek még kutyariasztásra is. Vagy vásárolhatsz pont erre a célra gyártott ultrahang generátort:
https://brocott.co.uk/ultrasonic-vermin-repeller-module-adjustable/

Más is próbálkozik ilyesmivel, csak ez folyamatosan lövi az ultrahangot:
https://www.youtube.com/watch?v=DqMnm8He2gc

Csak a kutyákra gyakorolt hatásának szemléltetését hiányolom. Ha megépíted, mindenképpen szólj :)

"Nem lehet, hogy nem csak 21 kHz-es hangot ad ki?"

A hangerő is hirtelen váltakozik, meg a freki is bizonyos mértékben.
A konzol szerintem alapból tartozék volt a Dog Silencerhez.

 

Kár, hogy Facebook-on nincs ilyen témájú fórum, mert itt picit nehézkes. Jó lenne pl. értesülni az új üzenetekről.

Előzmény: Robert 5 (124)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.07 0 0 127

Szia Róbert 5.Támadó kutyát szeretnék elriasztani. Ezek az olcsóbb ultrahangosra riasztók hatástalan ám tűnnek. Valami extra erős kellene. 

Előzmény: Robert 5 (125)
Robert 5 Creative Commons License 2021.11.06 0 0 126

Süket kutyáknál persze hatástalan.

Előzmény: Robert 5 (125)
Robert 5 Creative Commons License 2021.11.06 0 0 125

Szia Puncivadász80! Gondolom az ugatást akarod megfékezni; a GoodLife DogSilencer MAX ugatásgátló elvileg minden kutyához jó, gyakorlatban pedig elválik.

Előzmény: Törölt nick (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!