Keresés

Részletes keresés

Camo_BDU Creative Commons License 2021.11.14 0 0 75

Mivel szeretem az apokaliptikus/poszt apokaliptikus filmeket, mondták mások hogy nézzem meg a Stalker-t, mert az fantasztikus és biztosan tetszeni fog.

 

Hát apám, a sztori belefért volna 1 órába, de ahelyett közel 3 órás időhúzás az egész. Nagyon nehezen végigszenvedtem, de már alig emlékszem rá, csak a kínlódás maradt meg benne, hogy "mikor lesz már vége???".

A könyv verziója jobb lehet. A filmben rettenetesen sok az üresjárat. Több mint a felében nem történik semmi. Szerintem ha megvágnák 80-90 percesre, akkor egy elfogadható érdekes film lenne, de így nálam ennek a filmnek a végignézése nem volt pozitív élmény.

scriba Creative Commons License 2012.12.12 0 0 74

A 11 DVD-s Tarkovszkij-gyűjtemény limitált, sorszámozott példányban kapható közvetlenül az Etalon Film Kiadónál.

Az Etalon Film egyedülálló vállalkozásba fogott, amikor elhatározta, hogy egy impozáns díszdobozba helyezett összeállítás keretén belül jelenteti meg a 11 lemezből álló Andrej Tarkovszkij-gyűjteményt, mely különleges extrákkal (köztük a rendező Úthenger és hegedű című vizsgafilmjével, valamint a Nosztalgia forgatásáról szóló Útonnal) fűszerezve mutatja be a filmművészet mesterének valamennyi fontos munkáját.

Az 1986-ban, mindössze 54 éves korában elhunyt rendező – rövid ideig tartó pályája ellenére – olyan tiszteletre méltó mozgóképes örökséget hagyott hátra maga után, mellyel méltán nyerte el a filmbarátok nagyrabecsülését. Tarkovszkij számtalan, a legnevesebb fesztiválokról (például a Cannes-i, illetve a Velencei Filmfesztivál) elhozott díja és jelölése azt bizonyítja, hogy a nézők mellett a szakma is elismerte tehetségét, bámulatos vizualitással megvalósított elképzeléseit, mély mondanivalóval átitatott gondolatait.

A gyűjtemény az alábbi filmeket tartalmazza: Iván gyermekkora (1962), Andrej Rubljov (1969), Solaris (1972), Tükör (1974), Sztalker (1979), Nosztalgia (1983), Áldozathozatal (1986)

 

Extrák a dvd-ken:

 

  • Úthenger és hegedű (vizsgafilm)
  • Úton – dokumentumfilm a Nosztalgia készítéséről
  • Az Andrej Rubljov szinopszisa
  • Így készült az Andrej Rubljov
  • Interjúk Jurij Nazarov színművésszel, Alekszandr Knyazsinszkij operatőrrel, Alekszandr Misarin forgatókönyvíróval, valamint a Nosztalgia alkotóival: Tonino Guerrával, Giuseppe Lancival és Franco Terillivel
  • Találkozás Andrej Tarkovszkijjal
  • Emlék (rövidfilm)
  • Andrej Tarkovszkij: Az Iván gyermekkoráról
  • A háború gyermekei (rövidfilm)
  • Magyar nyelvű interaktív menü, közvetlen jelenetválasztás, filmelőzetesek, képgaléria

 

 

http://www.keresztenyfilmek.hu/osszes-dvd/188-andrej-tarkovszkij-diszdoboz-limitalt-sorszamozott-peldany.html

Nyugalmas Creative Commons License 2011.12.05 0 0 73

Eladó Tarkovszkij: A megörökített idő című ritkaságnak számító könyve.

 

Elérhetőség: nyugalmas@citromail.hu

erida Creative Commons License 2011.02.17 0 0 72

A Kultúrbarlang honlapján már rendelhető a NOSZTALGIA dvd !

www.kulturbarlang.hu

basic_channel Creative Commons License 2007.11.26 0 0 71
azt sajnálom, hogy több Lem-et nem dolgoztt fel.
Champace Creative Commons License 2007.11.08 0 0 70
hm.. mintha találkoztam volna vele mp3-ban valahol....
Előzmény: palakon (69)
palakon Creative Commons License 2007.11.08 0 0 69
Nem tudja valaki, kapható-e Magyarországon az Artemiev cd? Ami a Tarkovszkij-filmekhez írt zenéit tartalmazza? Amazon.comon van, de drága.
LAVYKO Creative Commons License 2007.11.06 0 0 68

 

Szívből örülök, h. másoknak is kölcsönbe van a legkedvesebb filmjük/könyvük.

 

Nem baj,  jó helyen van, ha értékelik.

 

 

szigiri Creative Commons License 2007.11.06 0 0 67
Az semmi, én most fedeztem fel az Andrej Rubljovban, hogy (asszem) amikor elvezetik a lovas katonák a kobzost, ők meg benn ülnek a gunyhóban, akkor a kulcslyukon keresztül - mint camera obscura - a falra vetítődik fejjel lefelé az elvonuló katonák és lovaik árnyéka.
Előzmény: vlak (61)
Dr. Ragin Creative Commons License 2007.10.01 0 0 66
Hát visszakaptam, de már nem adnám oda szívesen...
Előzmény: vmaast (65)
vmaast Creative Commons License 2007.08.24 0 0 65
Ééén aztán semmit...
Talán egy pszcihoterapeutához jártak???

Ja!
Ha visszakaptad, kölcsönadod? :DD
Előzmény: Dr. Ragin (64)
Dr. Ragin Creative Commons License 2007.08.24 0 0 64

Hopp, én is kölcsönadtam már vagy fél éve és el is felejtettem. Még jó, hogy írod.

 

Nekem eszembe sem jutott, hogy a 'Pikniket' is filmre vigyék. Nem is nagyon tudom miért írtak egy külön történetet a forgatókönyvbe az eredeti regényből felhasznált ötletekkel. Tudsz erről valamit? Egyáltalán hogy jött össze Tarkovszkij és a két Sztrugackij?

Előzmény: vmaast (63)
vmaast Creative Commons License 2007.08.21 0 0 63
És meg is volt nekem, és persze kölcsön is adtam, és persze azóta nem is láttam, és persze nem is tudom megszerezni, pedig még a kiadó is feltúrta a kedvemért a raktárát.
Viszont a Mokép-nál megvásárollható a film. Én viszont nem sajnálom, hogy csak a Stalker lett filmre adaptálva. A Piknik egy sci-fi lett volna, és az abban az időben nehezen lett volna megoldható olyan színvonalas képi világgal, mint amilyen szinvonalas lélektani darab lett a Stalker-ből.
Előzmény: Dr. Ragin (62)
Dr. Ragin Creative Commons License 2007.08.21 0 0 62
Megjelent könyvben is0 Stalker címmel. Tartalmazza az eredeti regényt is (Piknik az árok szélén) és a 'forgatókönyvet' is. Mindenesetre az eredeti regénynek elég kevés köze van a filmhez (a Solarisnak szerintem több, még ha Lem tiltakozott is).
Előzmény: vlak (61)
vlak Creative Commons License 2007.08.12 0 0 61
Láttam már a filmet párszor, de nem tűnt fel: az egyik jelenet hátterében egy törött villanykörte világít..! Zseniális apró kis poén!
vmaast Creative Commons License 2007.07.17 0 0 60
Köszi :)
Előzmény: klogg (59)
klogg Creative Commons License 2007.07.17 0 0 59
Előzmény: vmaast (58)
vmaast Creative Commons License 2007.07.16 0 0 58
Jóest

Nemrég láttam a Mokép oldalán a Sztalker DVD-t, most meg már sehol sincsen.
Kissé elrontotta ez a kedvem...
Hol lehetne megvenni?
vm
irimias Creative Commons License 2007.07.12 0 0 57
Tempo di viaggio.
sztav Creative Commons License 2007.06.04 0 0 56
Nem tudom sajnos. Annyira azért nem voltam oda Pirx pilóta megfilmesített kalandjaiért. Lemért már inkább.
Előzmény: basic_channel (55)
basic_channel Creative Commons License 2007.05.29 0 0 55
gondoltam megvarom mig kijon 990 forintos, vagy meg olcsobb dvdn, szted van ra esely?
Előzmény: sztav (54)
sztav Creative Commons License 2007.05.10 0 0 54

Helló,

 

Nemrégen láttam a neten. Állítólag elég drága, de van.

 

http://www.pirxkalandjai.hu/dvd.html

 

Előzmény: basic_channel (44)
vlak Creative Commons License 2007.05.10 0 0 53
Igen, "Robotokkal a Szaturnusz Körül" cimmel (Lengyel film). Én gyerekként láttam, akkor tetszett, viszont Lem soha többé nem járult hozzá művei megfilmesítéséhez...
Előzmény: basic_channel (51)
basic_channel Creative Commons License 2007.01.09 0 0 52
mondjuk szerintem szomeszedok szazszor jobb mint baratok kozt...
Előzmény: dragan11 (49)
basic_channel Creative Commons License 2007.01.09 0 0 51
egyebkent keszult a pirx kapitanybol valami orosz egesz estes jatekfuilm is...imdb szerint legalabbis.
basic_channel Creative Commons License 2007.01.09 0 0 50
legalabb volt humorerzekuk...amivel manapsag nagyon kevesen rendelkeznek...volt az urgammak kb 10-12 éve, nah azt pl komolynak szantak, jajj....
Előzmény: dragan11 (48)
dragan11 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 49
Éppen a poén meg a nosztalgia miatt. Szerintem a Szomszédok is 8-ast kapna kb
Előzmény: basic_channel (47)
dragan11 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 48
Te, hát én még belecsúsztam, bár alig emlékszem rá. De az beég az agyamba, amikor bluboxban benyomtak egy karcos akváriumot, benne néhány guppival, amelett sétált Pirx kapitány, és nemes egyszerűséggel valami "tengeri lézerkavalkádnak nevezte". Arról nem beszélve, hogy az űrhajó felismerhetően Olymposos flakonokból készült. Ez amolyan poénfilm, mint Ed Wood cuccai vagy a Honfoglalás.

Előzmény: basic_channel (46)
basic_channel Creative Commons License 2007.01.09 0 0 47
imdbn magas pontszamot kapott, maga a sorozat, mondjuk csak 11-en szavaztak rá..
Előzmény: basic_channel (46)
basic_channel Creative Commons License 2007.01.09 0 0 46
nem, a sorozatra, semmit sem tudok rola...ezek szerint nagyon gyenge lehetett...
Előzmény: dragan11 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!