Keresés

Részletes keresés

Muszaki71 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 443

...ennek pontosan az volt a lényege, hogy a 3~ közös csillagpontú hálózaton azonos fázison lehetett kommunikálni. Távolság nem volt meghatározó, amennyiben közös volt a transzformátor. Nyilván ez biztosította a közös csillagpontot. Egyébként a mai technika is használja, de ehhez már wifi is kell...

Előzmény: takamod (442)
takamod Creative Commons License 2021.02.17 0 0 442

de ez csak saját hálózaton, azaz a házon belül műxik csak, nem?

amúgy ennyi erővel akármilyen fémből készült hálózaton, pl vízhálózaton is lehetne, nem? :)

hangsúlyozom, nem 4k videót akarok nézni rajta, hanem kifejezetten a cél hogy kommunikálni lehessen államtól és szolgáltatótól függetlenül :)

Előzmény: Muszaki71 (441)
Muszaki71 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 441

Szia! Van erre megoldás...Kisfeszültségű hálózaton. Én valamikor ifjabb koromban elkezdtem ,de a mobiltelefon beleszólt és nem folytattam. Lényege az volt, hogy a 220-as hálózaton azonos fázist megcélozva bekapcsolod a készüléket és duplex kommunikáció jöhet létre. Ennyi.

Most is van egy találmányom, csak nem találok hozzá a feltételeimnek megfelelő partnert.

Nézz körül Facebook: T.T.I.P.   ; www.elektrocucc.hupont.hu   ; Üdv.: Szép napot.

Előzmény: fds4531123 (440)
fds4531123 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 440

én nem akarok szolgáltatást nyújtani, csak azon gondolkodom, hogyan lehetne egy mindentől független hálózatot csinálni, ami akkor is műxik ha mindent betiltanak :)

Előzmény: szabiku_ (439)
szabiku_ Creative Commons License 2021.01.01 0 0 439

Olyan frekvenciát használsz, amilyet akarsz, csak ne legyen kisugárzásod a köztérbe a tiltott szávokon. Ha pedig jugtalanul nyújtasz fizetős szolgátatást, akkor azt egyébként is bünteti a törvény. (frekvencia, vagy nem frejvencia, mindegy)

Előzmény: fds4531123 (436)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.01 0 0 438

Vannak alacsony frekvencián működő hálózatok.

Például a tengeralattjárók is így kommunikálnak, mert a vízben is terjed.

De a földalatti bunkerek is képesek vele kommunikálni.

Ráadásul az Antenna Hongária is elkezdi telepíteni a LORA adatátviteli hálózatot.

fds4531123 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 437

illetve vannak ezek a boltban kapható walki-talki-k, azokon a frekiken is mehetne amit azok tudnak

fds4531123 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 436

a következőt találtam ki.

ügyebár az internet vagy a tévé-rádió frekvenciák mind államilag szabályozottak.

meg mindenféle más frekvenciák is valszeg. azaz akárki nem csinálhat saját netet vagy rádiót, tévét.

viszont mi lenne ha olyan maszek netet csinálna az ember ami hallható hang frekin működne? persze, lassú lenne meg béna, de az állambácsi és senki se tudna belepofázni, szabályozni stb.

ráadásul sima okosteló appal tudna működni.

ab03 Creative Commons License 2020.07.17 0 0 435

mit szóltok a következő ötlethez, ami egy haverommal való beszélgetés közben jött fel:
-pisztonyra szerelhető célzást segítő vagy célpontot megváltoztató találmány.
-kamera van rajta, képfeldolgozással egy program elmozdítja a pisztolyt lövéskor.
-a pisztoly elmozdítása lövéskor történik meg, mágnessel mozgatható súlyokkal vagy más módon.
-nyilván csak minimálisan mozgatja el, nem fogunk mást lelőni vele mint akit megcéloztunk.
-nem feltétlenül a halálosabb lövés a cél, sőt, talán épp ellenkezőleg: olyan testrészt találjunk el, ami nem halálos, de megbénítja a célpontot.

pert2 Creative Commons License 2020.06.28 0 1 434

Mi annak idejen primitiv modon kezzel dobaltuk egy felig vizzel teli vodorbe a krumplibogarakat, es ezek utan csak az uszni tudo tulelokkel kellett foglalkozni, akik nemigen voltak.

Előzmény: ab01 (432)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.06.27 0 0 433

mint köztudott az üveg éles felülettel törik, és e miat a sivatag élhetetlen lenne, sőt kifejezetten életveszélyes

Előzmény: random seed (431)
ab01 Creative Commons License 2020.06.27 0 1 432
random seed Creative Commons License 2019.05.24 0 0 431

mi lenne ha nagy lencsékkel a sivatagokat üveges sziklákkal töltenénk meg, a homok üveges sziklákká olvasztásával?

akár hatalmas űrbeli lencsék is lehetnének.

Bigusz22 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 430

Csak úgy hasraütéssel egy lehetséges "mergoldás": A fekete dobozbóan elektromotoros szivattyúval vákuumot állítottak elő - az így eltávozott levegő sólyával máris könnyebé vált a rendszer.

Előzmény: V.László (211)
muallim Creative Commons License 2004.11.19 0 0 428
a természet már megalkotta ezt, meduzának hívják....
Előzmény: muallim (424)
muallim Creative Commons License 2004.11.19 0 0 427
csaknem haltunk ki magyarok
Előzmény: Euclio (426)
Euclio Creative Commons License 2004.01.15 0 0 426
"Vajon miért nem csinálnak távirányítós keverőpultokat?"

Amennyire tudom, a keverők leges-legnagyobb hányada még ma is analóg, és így ténylegesen a sok poti és kapcsoló "dolgozza meg" a hangjeleket. Ezeket meg távirányítani... Persze egy digitális vagy analóg, de automata keverővel működhet a dolog, csak bombabiztos rádiókapcsolat kell hozzá. Drótos távirányításról is szó lehet, mivel egy pl. hálózati kábelt még mindig egyszerűbb lefektetni, stb., mint sokat.

Kicsit hasonlít a felvetésedre az, ahogy a legelterjedtebb magyar rádiós adásvezérlő szoftver működik (legalábbis ahogy 5 évvel ezelőtt működött): Két, hálózatra kapcsolt számítógép közül az egyiken fut a kezelőszoftver (pl. a keverőről való vezérlést is lehetővé téve), míg a másik az előző által a hálózaton keresztül küldött parancsoknak megfelelően lejátsza néhány profi hangkártyával a hangfájlokat, amelyek természetesen a szerveren vannak tárolva. A második gépnek jellemzően nincs is monitora, billentyűzete...

Előzmény: pingvin (393)
vpe Creative Commons License 2004.01.13 0 0 425
A konditermekbe az erőgépekhez nem nagy súlyokat kéne tenni hanem ügyes elrendezéssel generátorokat. minden erőgép mellé egy generátort és a tulaj az így előállított áramot eladhatja a közös hálózatba. vmilyen szinten fedezné a köcségeit.
muallim Creative Commons License 2004.01.13 0 0 424
Egy speciális kör alakú alsó súlypontú membrán, amelynek a közepén van egy mikrohullámú ( a levegő molekulákkal hasonló nagyságrendű hullámokat )rezegtető motor. A lemezen mikroperforációk szabályos halmaza,amelyeken
1. nyugalom ( vibrációmentes állapot) esetén a lemez alatt és felett a levegőmolekulák dinamikus nyomásegyensúlyt hoznak létre.
2. vibráció esetén, ha egy lyuk lefelé mozog, akkor bezáródik, ha felfelé mozog akkor kinyílík.
Ez milliónyi lyuk esetén felhajtóerőt hoz létre, nyomáskülönbséget produkál és felfelé mozdítja el a korongot.

Igaz?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.16 0 0 423
Biztos mas is kitalalta, de: szeleromoveket olcsobban lehetne ugy epiteni, ha a sok lapat csak egy generatort hajtana.
JFEry Creative Commons License 2002.07.23 0 0 422
A fagyid jobban habosodik ha a limcsidbe egy kis tojásfehérjét is feloldasz! Főzni csak az eredeti "tejes" (csoki, vanilia) fagyikat kell, viszont azok jobbak, fínomabbak is!
Előzmény: Simply Red (421)
Simply Red Creative Commons License 2002.07.23 0 0 421
Na, üsse kő! Különben is kihűlt már azóta. Így olyan lett, mint a főzött fagylalt;-)
Előzmény: JFEry (419)
JFEry Creative Commons License 2002.07.22 0 0 420
Az alpesi hegymászók doppingoltak ilyesmivel a úÚlt, és múlt-múlt században. Akkor még nem voltak szteroidok!
Előzmény: szg307 (418)
JFEry Creative Commons License 2002.07.22 0 0 419
Bocsi!
Lassan 20 éve volt ezeknek a játékaimnak és összekevertem.
Még egyszer bocsánatot kérek, de többet nem !:-)

JF

Előzmény: Simply Red (417)
szg307 Creative Commons License 2002.07.22 0 0 418
Miért eszik valaki arzént? Mire jó az neki?
Előzmény: JFEry (416)
Simply Red Creative Commons License 2002.07.22 0 0 417
A csodába! Felforrt a limonádém!
Előzmény: JFEry (416)
JFEry Creative Commons License 2002.07.22 0 0 416
Igen rosszul emlékeztem: az oldódása von el (jelentős) hőt, és nem a kristályosodása!
A túlhűtött oldat kristályosodása hőt ad le!40-50Cfokig)
Egyébként így a működtetése kicsit macerásabb, de a szállítása, egyszerűbb mivel nem kell óvnod a rázkódástól! A papírkáim szerint még jobb az eredményed ha kristályvíz mentes kalcium kloridot használsz (CaCL2). Jelzem ez a vegyület -1-2 Cfokos jéggel akár -30 fokot is ad!

JF

Előzmény: JFEry (415)
JFEry Creative Commons License 2002.07.21 0 0 415
Kedves Simply Red !

Elbizonytalanodtam! Eszembe jutott egy másik érdekes és valami hasonló jelenséget adó oldat ami pont a fordítottját adja. A nátrium tioszulfát vizes oldata. Most nem tudom hirtelen, melyik melegít és melyik hűt a kristályosodásakor! Kérlek adj 1-2 napot, fellapozom a papírjaimat, utána nézek nehogy valami mást vetessek veled! Legfeljebb teamelegítő lesz, és nem limcsi hűtő!

Bocs!

JF

Előzmény: JFEry (414)
JFEry Creative Commons License 2002.07.21 0 0 414
Off
Az Arzén evők tizedgrammokig fejleszthetik, fel a doppingjukat, ami a normál embernek bőven méreg(0,012-15/testsúly kg) Persze velük nem eteteik E234cnm/a jellel!
De a nagyobb dózis főleg egy félkilónyi fémes arzén a tizedikről már rájuk is veszélyes!
On
JF
Előzmény: Simply Red (413)
Simply Red Creative Commons License 2002.07.21 0 0 413
OFF
Hát igen.. Én úgy tudom, hogy arzénevők is vannak. Valamelyik krimiben pont az volt a poén, hogy egy arzénevőt akartak arzénnal megmérgezni. Nem sikerült. Szerintem ezért nem megy ez a Cola cégeknek sem(:-)
ON
Előzmény: JFEry (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!