Kedves OM!
Nem valami hosszú névsor.
Tiszteletben tartom a véleményed, de nem értek vele egyet.
Arra a Kövér Lászlóra gondolsz, aki a Simicska-Schlett ügyletekben oly gyakran emlegetett Kövér Szilárd testvére?
És arra az Orbán Viktorra, aki az általad is elfogadhatatlannak aposztrofált Simicskából APEH elnököt csinált és körömszakadtáig védte? Hm. Érdekes álláspont.
Szép szavaid szívemből szóltak. (Hú, micsoda alliteráció!)
"Vannak néhányan. Nem sokan. Akiknek számít ez. Akik messzebb látnak egy-két ciklusnál. Néhány lenyúlt Audi A6-osnál."
Hol vannak? Az a baj, hogy én nem látom őket. Én csak azt látom, hogy akik jöttek, azok Simicskával és Schlett Csabával kézenfogva jöttek.És menedzselték őket. És megvédték őket. És támogatták őket.
Szóval ha valóban tudsz olyan hiteles politikust mutatni, akiről írtál, szólj! Várok.
Persze. Nem véletlenül. Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy a pártok(bizony a Fidesz is, ha Simicskára gondolok kiver a víz)törekszenek ilyen irányú "osztogatásra". Nyilván nem teljesen önzetlenül.
Csakhogy van néhány nem elhanyagolható tényező. Az MSZP és SZDSZ rendelkezésére álló tőke és támogatás (gondoljuk Sorosra) óriási az igen fiatal jobboldaléhoz képest. Negyvennégy év áll szemben kb. hattal. Mecsoda különbség.
Fontosnak tartom, hogy kialakuljon jobboldali gazdasági pólus is, hogy ellensúlyozni lehessen az elnyomó fölényt.
Mit gondolsz miért mesélte Hofi(tudjuk hova húz) ezt a viccet:
"Krisztus lóg a kereszten. Sebét rovarok szívják.
Az egyik római katona elhessegeti őket. Mire Jézus:
Hagyjad, csak éhesebbek jönnek."
Igen, erről van szó. Ez a baj a Fidesszel, jönnek, fiatalok, éhesek és kérik a részüket a tortából, a hatalomból és a tőkéből. Sőt, nem átallanak megnézni, hogy "véres"-e a kéz amit feléjük nyújtanak...És amikor ellökik azt a kezet, olyankor komoly sértődés van ám. Megsértődik a kéz tulajdonosa is, de az is aki már elfogadta azt. Most miért kell ez? - kérdezi. Szeressük egymást gyerekek...
Persze nem intézném el az "egészet", hogy legyintsünk rá. "Ezek" is csinálnak ezt-azt, meg "azok" is. Azt hagyjuk, hogy azok sokkal többet loptak, mint ezek.
Ugyanis nem mindegy, hogy ki milyen körülmények között "szerzi" azt a pénzt. Nekem a gazdag útonálló is útonálló. A gazdag renegát is csak renegát.
Viszont a csillogás, "Európa" és a demokrácia mögött, ott húzódik a sötét múlt, és a rozsdás eszközök, amik miatt az MSZP és az SZDSZ jelenleg(!) nem szalonképes.
Vannak néhányan. Nem sokan. Akiknek számít ez. Akik messzebb látnak egy-két ciklusnál. Néhány lenyúlt Audi A6-osnál. Akik nem röhögnek teli pofával a Heti Hetesen, mert látják, hogyan illeszkedik "részként" az "egészbe". Nem szeretem, ha manipulálnak. Bocsánat. Talán paranoia. Megnézem ki teszi. Megnézem a lehetséges indokait. Ha úgy érzem megtaláltam, nem hagyom lerázni magam annyival, hogy "de a Simicska"...
Látni vélem a baloldali mozgatórugókat. Nem teccenek...
Valóba létezik kapcsolat a politikai és a gazdasági hatalom között. Lehetséges a politikai hatalmat gazdaságira váltani és viszont. Egy dolgot azonban ne feledj. Az elmúlt 10 évből csak négyig volt a politikai hatalom a baloldal kezében. A többi időszakban az állami megbízásokat a jobboldali kormányok osztogatt(ják).
Az autópályaépítés valóban jó példa. Örülök, hogy Te hoztad fel :-)
"Azt gondolni, hogy ezt politikai célokra igyekeznek kihasználni, szvsz naivitás."
Szerintem pedig azt gondolni, hogy ezt nem igyekeznek politikai célokra kihasználni a naivitás.
Túl azon, hogy az emberek bizony jelentős része szereti a hatalmat, szeret befolyást találni a politikusok között, egyéb, okok miatt is politikába nyúlnak.
Mi más biztosítja például azt, ha nem a Népszabadság és a szocik mögött álló óriási tőke és befolyás, hogy gyakorlatilag a kommunistákat ne lehessen felelősségre vonni? Ha téged mondjuk, mint kommunista akárkit vagyonelkobzásra akarnának kötelezni, nem sikoltoznál európai hangnemről, meg megbocsátásról, meg újrakezdésről a sajtóban? Nem mozgatnál meg mindent, hogy ne essenek ki azok a többnyire jobboldali pártok, amelyek ezt szorgalmazák? Hiszen akkora vagyont elveszteni...
Tíz év! telt el és most sikerül az első (tényleg nyilvánvaló) esetekben: a sortűz perekben ítéletet hozni.
Magyarországon - piaci helyzete miatt - kevés nagy megrendelő van. Az állam a legnagyobb. Egy-egy vállalkozás piaci helyzetét úgy tudja legjobban megerősíteni, ha állami megrendelésekre tesz szert. Mondok egy példát: az a vállalkozó, aki Budapestre gyártja azokat a földbe helyezett -parkolást gátló - fém oszlopokat, biztosan számíthat(a pletykák szerint nem is kevés) megrendelésre. Óriási piaci előnyre és vagyonra tesz szert az, aki képes manipulálni valamilyen módon az állam és a magánszektor kötött szerződések feltételeit.
Ilyen módon tehát valóban igazad van: gazdasági potenciált növel tovább: csakhogy politikai eszközökkel.
Ha arra gondolok, hogy régi kapcsolatai révén esetleg a sajtóban is tud nyomást gyakorolni - közvéleménynek álcázva - akkor már nem vagyok boldog.
Nézzünk egy példát: egészen biztosan korlátozott szűmú veszélyes hulladék feldolgozó üzem kap majd a jövőben engedélyt. Ez az iparág egész Európában óriási üzlet és soha ki nem fogyó utánpótlással rendelkezik (sajnos). Aki eléri, hogy a -tételezzük fel - csaknem egyforma pályázatok közül őt válasszák, ahogy pestiesen mondják: "beletenyerelt a tutiba". De egy zsurki vodkagyár is lehetett volna a példa, vagy egy autópálya-építés megrendelése. Ez így működik.
Az, hogy a tényleges hatalom a gazdaság vezető figuráinak (és az általuk támogatott sajtó) kezében van, ez sajnos? nem magyar sajátosság. Ez alól talán csak az anarco-szindikalista (ha a Gyaloaggaloppon kívül is létezik ilyen) közösségek jelentenek kivételt. Hogy mindez nagyrészt a szocialistákhoz kötődő személyek kezében van, az sajnálatos tény. Ahogy Grósz mondotta volt, "történelmileg így alakult ki". Azt gondolni, hogy ezt politikai célokra igyekeznek kihasználni, szvsz naivitás. Gazdasági hatalmukat gazdasági hatalmuk növelésére igyekeznek használni. A párttitkárok és elvbarátaik tömegeinek már rég semmi köze a mostani politikai baloldalhoz, oda csapódnak, ahol éppen a legközelebb a húsosfazék. A falusi pártitkárok többsége '90-ben hirtelen katolikussá vált és lelkesen templomba kezdett járni. SZVSZ ezek a figurák adják ma pl. a MIÉP báziását. Nézd meg, milyen figurákból verbúválódott a a mai jobboldali újságírás. Pálfi G., Franka, Seszták. A kommunista újságírás gyöngyszemei. Ezért nincs ma hitele a jobboldali újságírásnak (sem).
Azt hiszem, kissé elkanyarodtam. Hogy a rendszerváltás nem következett be? Mit értesz rendszerváltás alatt. Vagy mit ért Kövér? Ha a gazdaság teljes újrafelosztását, akkor mi alapján? Bármilyen tiszta lappal történő indulást várni naivitás. Itt legfeljebb az "eddig ti loptatok, most mi jövünk" elv érvényesülhet. Ha a rendszerváltást annak tekinted, ami, vagyis a gazdaság, a társadalom és a politika nyugat-európai minta szerinti új alapokra helyezésének, nos akkor a rendszerváltás már régen megtörtént. (Ergo: Kövér minden megnyilvánulása tiszta paranoia)
Tételezzük fel egy percre, hogy amikor a Fideszt megválasztották, úgy gondolta a vezetőség, hogy most aztán megmutatják. Belelkesültek, azt hitték náluk a hatalom. Meghirdették az egész pályás letámadást. Aztán észrevették, hogy bizony a utóbbi időben nem nagyon jönnek ki a saját ötösükről...Keserűen szembesültek azzal, hogy a tényleges hatalom a sajtó és a gazdasági tőke kezében van, az pedig a régi "szocialistáknál", hogy finom legyek. Rutintalanok voltak ahhoz, hogy megoldják a helyzetet és vagdalkozni kezdtek.
Állandó céltáblaként természetes, hogy nem tettek gesztusokat, nem viselkedtek elegánsan - hiszen ez a legfőbb vád ellenük. Hiszen aki el akarja nyírni a torkomat, azzal nem vagyok udvarias. Rájöttek, hogy a rendszerváltás nem történt meg. Kövér kijelentéseit én ennek és nem a paranoiának tudom be. Nem tették meg, amit az MSZP-SZDSZ elvárt, ezért besorolták őket az "ellenség" és a "szélsőjobb" kategóriájába.
Ugyanazt a játékot űzve, amit Antall idején is tettek. Az unalomig ismert szélsőséges, restauráló jelzők ismételgetése, az emberek riogatása, a belaweyering. Ugyanaz megy most is. Szerintem ez is azt jelzi, hogy nem változtak az emberek és a módszerek. Régebben is mindig arról papoltak, hogy a nacionalizmus mennyire veszélyes és hogy gyökerestül kell kiirtani a fasiszta reakciót. A reakciót most elhagyták.
Egy kicsit visszatérek még az MDF-re. Lehet, hogy tiszteletre méltó ahogy az MDF próbál megújhodni, de ugyanazért nem sikerül neki, amiért az SZDSZ-nek sem. Nem állnak ki a plénum elé és ismerik be hibáikat és ígérnek tiszta lapot, új arcokat és új stílust. Ezért számomra nyilvánvaló, hogy az a sokat emlegetett PR önmagában kevés. Kell mögötte lennie tartalomnak. A Fideszben valóban jó a PR, de tartalom is van mögötte. Kíváncsi leszek, hogyha tényleg csökkentik a járulékokat és bevezetik az emelt minimálbért és növelik a nyugdíjakat, elkezdik az egészségügy reformját, akkor melyik mostani ellenzéki párt tud alternatívát felmutatni.
Kedves OM!
Jó, megmagyaráztad, elfogadom. Mármint a véres kezet.
Ami a folyamatos védekezést illeti, lehet benne valami. Szerintem a fiúk 89-90 óta tartó kisebbségi komplexusukat próbálják kompenzálni időmnként agresszív, időnként lekezeő modorukkal Ez leginkább kövérnél figyelhető meg, akinek megnyilvánulásai gyakran a paranoia hatásait súrolják, de ezek a vonások a többieknél is fellelhető. Nekem felüdülés az állandó liberálbolsizás, koszos mancsok, férgek-nyűvek stb. között DI higgadt, lényegesen kultúráltabb (bár tény, a lekezelés gyakran nála is megfigyelhető), fikázástól mentes hangja. Hiányozni fog, ha a Fidesz az MDF-et végképp bedarálja.
Én a ennek a jobboldalnak a győzelmét nem érzem olyan fontosnak. :-))))
„...a »liberálbolsi« egyszer »nagyon jó szakkifejezés« egyszer meg »képtelen és értelmetlen szókapcsolat«” És azért ne feldjük, hogy ezt a kifejezést egyáltalán nem a vele megjelölt csoport(ok) alkalmazta(ák) magá(uk)ra. Ez a Csurka–Lovas–Kövér „fentebb stíl” leleménye, tehát nem önmeghatározás!
Én megértem Dávid Ibolya erőlködését. Nagyon tiszteletreméltó erőfeszítéseket tesz az MDF feltámasztására. Ugyanakkor méltányolom a FIDESZ elnéző magatartását ebben a kényes ügyben. Remélem mindkét fél szem előtt tartja azt, hogy a legfőbb cél a jobboldal választási győzelme, és ehhez igazítja eljövendő politikáját.
(Mindenestre figyelem őket, és ha nem úgy tesznek, ahogy én szeretném, hát megkapják a magukét!)
"Mióta ez a vita tart figyelem az újságosbódékat, mindig ott látom a teljes napilapválasztékot."
Kösz, engem egy időre megnyugtattál.
(Mondd, te régi fórumozó vagy? Szerintem nem, a nyugodt, mérsékelt hangnemed nem erre utal. Vigyázz, mert itt mindenki idegbajos, és legjobban az idegesíti a társaságot, ha a másik nyugodt!)
Immár egy évtizede fejlődgető demokráciánk eljutott odáig szerintem, hogy megfelel az ismert definiciónak: nem félni! Én legalábbis biztosan nem félek tőled és a veled azonos nézeteket vallóktól. Nem azért nincs bennem félelemérzet, mert bátorságot merítek bármilyen kiadványból, ami feltüzel és harcra serkentene. Nem félek, mert tudom, hogy országunk lakóinak döntő többsége nem akar ártani másoknak. Hiszem, hogy te (vagy ti) is közéjük, közénk tartozol, tartoztok. Örülök, hogy olyan országban élhetek, ahol megfér egymás mellett sokféle vélemény, ideológia. Jól beolvashatunk egymásnak, bosszankodhatunk egymás fafejűségén, de ebből a sokszinűségből mindenkinek csak haszna származik.
Biztosíthatlak, én és sokan mások nem akarjuk, korlátozni a Magyar Nemzet vagy más lapok terjesztését. Azt sem tudom, hogy mi értelme lenne. Mióta ez a vita tart figyelem az újságosbódékat, mindig ott látom a teljes napilapválasztékot.
Ha te megszorongatod egy átvitt értelemben vett ember véres kezét és segítesz eltüntetni a nyomokat, akkor a te kezed is átvitt értelemben véres lesz. A vér az már csak ilyen...
Ezt nem tudom megbocsátani. És azt sem, hogy legitiméé tettek egy volt karhatalmista által vezetett pártot.
Szerintem a Fidesz egyáltalán nem pökhendi. Inkább folyamatosan védekező.
Az MDF-ről:
Szerintem csúnyán eltolták 1990-94 között. Hozzá kell tegyem, hogy a helyzet sem volt éppen kedvező számukra, plusz az ellenzék is ott ütötte őket, ahol érte, de akkor is eltolták. Leginkább pökhendiségüket és lekezelő, kioktató modorukat említeném meg. Na erre végképp nem volt szüksége senkinek.
Nem vagyok benfenntes, de azt hallottam, hogy az MDF mint párt igen jól szervezett, míg a Fidesz kevésbé. Talán ez az egyik ok, amiért a Fidesznek szüksége volt az MDF támogatására. Másrészt -mint korábban említettem - az MDF szavazók nem szavaztak át, hanem egyszerűen nem mentek el szavazni csalódottságukban. Ha megnézed a részvételi arányt 1990-ben, 94-ben és 98-ban rájössz, hogy a "csalódottak" nem mennek el szavazni és erősen a bizonytalanok táborába tartoznak. A Fidesz nagyon okosan épít ezekre a régi MDF-es szavazatokra és úgy tűnik nem is rosszul. Fiatalok és -bár sokan szeretnék így láttatni - semmivel sem vezetik rosszabbul az országot, mint a korábbi kormányok.
Bennük látom a stabilitást és a perspektívát. Az MDF kénytelen lesz besorolni a Fidesz mögé, különben nem kerül be a parlamentbe. Nekik már csengettek. Azért nem csípom DI kamikaze akcióit, mert a jobboldali győzelmet veszélyeztetik vele. És szerintem a jobboldal győzelme fontosabb egy pártnál. Szerintük nem. Szerintük ők A jobboldal. Ezért hiteltelen az egész "befogadó" szövegük.
Át szokták túrni, de készpénzt nekem nem küldenek levélben.
Egyébként ha írtam, csak dühömben írtam, hogy ki kell venni a leveles szekrényekből a NÉPSZABÓt. Csak olvasgassátok nyugodtan, bátorságot ad és legalább nem fogtok úgy félni tőlünk. Persze az volna legjobb ha nekünk sem kellene attól tartanunk, hogy kis hazánkban a magyar nemzettől akarnak eltiltani bennünket lelkes pártmunkások.
Miközben városunkban a nap minden órájában aki akar vehet Magyar Nemzet-et, szombaton nem kaptam meg előfizetett Népszabadságomat. Talán ezért?
"Mindenki saját lakóhelyén, ha valakinek a leveleládájában Népszabadságot, Népszavát, Magyar Hírlapot talál azt köteles onnan kivenni és összetépve a szemétbe dobni."
"A metróban a Népszabadság mint plakát, fizetett hirdetés van kitéve. " 53.
Biztos vagy te ebben? Lehetetlen volna, hogy a Demszky vezette város birtokában lévő közlekedési vállalat kedvezményes árat kínál a hozzá közelállóknak?
"Ezt a liberális nézetek kommunizmus alatti kegyetlen üldözése is mutatta. " 54.
Mondj valamit, amit a kommunizmusban nem üldöztek.
" A Fidesz elvi alapon változtatta meg ideológiáját? Ezt sem gondolnám. Egyszerű gerinctelenségről van szó? A hatalomért mindent? Én erre tippelnék. " 72.
Tehát mi lett volna a megoldás: Koalició az MSzP-vel?
******************
Valamit szögezzünk le. A plebs fütyül az ideológiára, "panem et circenses", ez kell nekik.
Van egy olyan axióma is (liberális!), hogy a választó szeret az erősre szavazni. Mit tett tehát ezek szerint a választó 98-ban? A baloldalon az MSzP volt a legerősebb, tehát az SzDSz-től hozzá pártoltak a baloldali ingadozók. A jobboldalon a FIDESz volt a legerősebb (az előrejelzések szerint), tehát a FIDESz gyüjtötte be a jobboldali ingadozók szavazatait. A szilárdak megkapták a többiek szavazatait.
(És hát persze vannak a szocialistáknak és a Fidesznek is kitartó szavazói.) Azt, hogy mennyi lehet az elkötelezett szavazó, könnyű megállapítani: Az MSzP-nél a 90-es eredmény ad erről tájékozatatást, ugyanígy az FKGP-nél, az MDF-nél pedig a 94-es.
Ne haragudj, kedves OM!
Ahogy véleményedet az MDF kormány működéséről olvasom (úgy látszik, nagyjából egyezik az enyémmel), nem értem, miért volt szükség arra, hogy a Fidesz a saját hátán a parlamentbe cipelje ezt a pártot. Rendjén való, hogy ilyen szoros kapcsolatot alakított ki vele? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
Urby
Urby, vazzeg, szerinted ha egy parlamenti képviselő együtt dolgozik, sőt üzlettárs egy hóhérral(magyarul felmentést ad neki tettei alól), akiről tudod, hogy brutális kegyetlenséggel ölte és kínozta az embereket, akkor szerinted az semmiféle morális felelősséggel nem jár? Arról nem is beszélve, hogy ezt egy "liberálisan" gondolkodó párt tagja teszi? Ez nonszensz.
Bánya egyáltalán nem zavaros, még akkor sem ha annak akarják láttatni, a székházhoz pedig mi köze Orbán Viktornak?
DI békejobbos társáért állatira nem kár. Hogy egyeztetnek-e azt nem tudom, nem vagyok tagja a kormánynak.
Amikor ránézek Dávid Ibolyka szájának sarkában arra a fanyar mosolyra, eszembe jut az MDF-es, pökhendi, lekezelő négy év és sikoltozni kezdek.
Amellett, ha az MF megint megerősödne, hidd el, hogy a régi emberekben gondolkozna. Én meg aztat nem szeretném, dehát ez a te dolgod.
"Urby, most kiakasztottál."
Ma sem éltem hiába! :)))))
Eörsi SZDSZ-es politikus. De akkor ismét felmerül a kérdés: Milyen vér tapad a kezeihez?
Nem beszéltem bomba üzletről. Csupán arra utaltam, hogy a bánya és székház ügyek ugyanolyan zavaros ügyek, mint a Horn villa, ám (eddig?) egyik esetben sem bizonyosodott be, hogy bűncslekemény történt. Ennyi a párhuzam.
DI-vel a Békejobb megalakítása óta nem egyeztetnek, koalíciós kérdésekről a sajtóból értesül. Békejobbos társát pedig már kivágták az államtitkári székből.
Emlékszem. De hol van már a tavalyi MDF? Hol van Lezsák, Boross, Schamschula, Jeszenszky stb. Ha valamelyik párt sokat változott a javára (SZVSZ) az éppen az MDF.
Sehol nem mondtam, hogy Dr. Bauer SZDSZ-es politikus lenne. De Eörsi bizony az...
Olvass figyelmesebben.
Azon túl, hogy mindig odavágjátok ezt az Orbán-bányát, meg tudnád mondani, hogy ez miért lenne "lopás", vagy hol lenne itt korrupció? Ha olvasos a NÉpszabadságot, az egyik Orbán testvér elmondta, hogy mi a helyzet a bányával. A bányák éves bevétele kb. 700 millió forint. Annak kb.
4-5%-át tudják tisztán "kivenni" az üzletből. Oszd már le ezt tizenkettővel(hónapok száma), aztán beszélj "bomba üzletről".
De ha lenne is, mi köze OV-nak, az apja cégeihez?
A Postabank Invest Rt.-től nem Horn apja vette a villát, már megbocsáss.
Biztosan azért maradt DI igazságügyi miniszter, mert nem állnak vele szóba. Ne fárassz.
Urby, most kiakasztottál.
MDF?
Te nem emlékszel, milyen volt az MDF?
" Ki néz kit hülyének?" Az a gynúm, hogy Te minket. :) Ui. Az a Dr. Bauer, akiről írsz, nem azonos az SZDSZ vezető politikusával. Az apja.
A Horn villával párhuzamosan ugyanúgy megemlékezhetünk az Orbán-bányáról is. Az uram-bátyám klientúra kiépítésében az MSZP helyzeti előnye igencsak eltűnőben van.
Azt, hogy az MDF-et nem olvasztotta be senki, kizárólag DI politikájának köszönhető A szándék megvolt. Nem is nagyon állnak vele szóba Fidesz-Fkgp körökben.
Torgyánon kár vitázni, szerinted igen szerintem nem.
Szerinted nincs jobb választás, szerintem lehetne. Nem kívánok választani az MSZP és a Fidesz között, nekem egyik sem kell. Amit én szeretnék, az egy a kettő közütt kb. egyenlő távolságot tartó centrum tömörülés.(MDF-MDNP-Békejobb-SZDSZ) Jó, tudom, felébredek, hogy a kezem belelóg a bilibe. :)
Dr. Bauer személyesen törte el ÁVH-s tisztként egy politikai fogoly gerincét, miután kinyomta a szemét. Nem tudom elképzelni, hogy ne lett volna vér a kezén az aktus után. Eörsi SZDSZ-es képviselő ennek az embernek (volt) az üzlettársa, aki ebben semmiféle problémát nem lát(ott). Nap mint nap megszorította ennek az embernek a kezét. Nem látott okot, hogy Dr.Bauerrel a kapcsolatot megszüntesse....
Vásárhelyi Miklós(Szdsz-es képviselő ma a Soros Alapítvány magyarországi vezetője): A Szabad Nép újságírója írásaiban vért kivánt egy vidéki falu plébánosára, Mindszentyre. Propaganda munkájával aktív részese volt abban, hogy a faluban történt balesetből koncepciós ügyet kreáljanak és politikai gyilkossággal végződő megtorlást alkalmazzanak.
Bocs, de nekem ez vér. Én már csak ilyen finnyás vagyok. Ki néz kit hülyének?
Kedves Urby!
Szerintem nem mindegy, hogy egy olyan pártról van-e szó, amely vezetői korábban hosszú évekig kiszolgáltak egy elnyomó hatalmat anyagi előnyökért(tehát elvtelenek)és az uram-bátyám elintézési módot preferálják és ültetik át a mindennapokba, vagy egy olyanról, ahol feltűnik egy-két gyanús arc(Mahír-féle "érdekességek".
Ugyanis, ha a Simicskát, Schlechtet egyszer leültetik, akkor annyi. Az MSZP-ből akárkit ültetnek is le, a párt velejéig rothadt. Mutass bármilyen "lopásnak" foltájt Orbán Viktoron! Horn Gyula villáját a Postabank Invest Rt.-től vásárolta. No comment.
Szerintem a két pólusú politikai élet kialakulását nem kell idekeverni. Erre azért törekszenek, (ugyanúgy, ahogy az MSZP is, hogy az emberek úgy érezzék, nincsen alternatívájuk.)
Az MDF-et nem olvasztotta be senki, a Békejobb 2000 mozgalom is azt mutatja, hogy az MDF önálló arculatra törekszik. Az MSZP-t pedig az SZDSZ választotta, nyögik is ennek eredményét. A MIÉP-et pedig ti próbáljátok folyton hírbe hozni a Fidesszel és a kormánnyal, minden alap nélkül.
Torgyán stílusa szerintem meg változott. Legalábbis amit nyilatkozataiból kiérzek, az egészen biztosan. A színjátékra pedig azért volt szükség, hogy erősítse párton belüli pozicíóját, ugyanis lennének jelöltek a helyére dögivel...
Nem válaszoltál, hogy melyik párt lenne az alternatíva...
Ugyanis nem arról van szó, hogy a Fidesz-ben csupa tiszta lelkű úrifiú ül, míg az MSZP-SZDSZ-ben pedig csupa rohadék. Ismerve a hazai köz-és politikai életet ez furcsa is lenne. De ha szétnéz az ember a palettán, szerintem(!) nincs jobb választás. (Ez most sajna úgy hangzik, mint valami kortesduma, de komolyan így gondolom.)