Keresés

Részletes keresés

msanya Creative Commons License 2005.08.24 0 0 735

Hali!

 

Nem tudjátok, hogy HL2-höz milyen progival lehet pályát szerkeszteni? Vagy esetleg van erre már egy másik topic?

Leálltam pályaszerkesztéssel, és ha már újra belekezdek, akkor már a szebbik motorral kellene...

JBWebster Creative Commons License 2005.05.16 0 0 734

Jóreggelt!

Tegnap kezdtem neki Hamer Editorral mapokat csinálni... haladok vele - igaz, a fényeken pl. zikra 1.5 órát csesztem el.

A következő lenne a kérdésem: Elvileg lehetne tárgyakat berakni a mapba ( lámpaoszlop, ilyesmi. ) Ezt hogyan kell csinálni? ( Pontosan lépésről lépésre.. )

Random- Creative Commons License 2004.10.11 0 0 733
Sokszor nem si jó ha egy az egyben a valós méretekkel dolgozik az ember főleg ajtóknál mert nehéz közlekedni rajtuk a játékban.
Előzmény: wreckage (730)
tangelock Creative Commons License 2004.08.26 0 0 732

 

A textúrák szerkesztésére az alábbi oldalt ajánlom, nekem nagyon sokat segített

http://www.egir.dk/index.php?page=wal_iron.htm. Itt le van irva minden.

A prefabkat is sokáig kerestem mire találtam egy elég jó oldalt mindenkinek csak ajánlani tudom.

http://prefabs.gamedesign.net/game.php3?game_id=3&num=0  

 

Nekem olyan segítség kéne, hogy lehet az DXF (autocad) kiterjeszétsű fáljokat beimportálni a Hammerbe vagy a Woldcraft-ba?

 

BasterWareZ Creative Commons License 2004.07.05 0 0 731
Ilyen problémám nekem is volt régebben. Nekem videodrivert kellett frissíteni, és már ment is.
Előzmény: Hosszú Haj (700)
wreckage Creative Commons License 2004.05.17 0 0 730
"1 grid=1 inch= 2,54 cm "

z irányban ezt felejtsd el, mert különben szipóka lesz (inkább 1.6-1.8cm, de sokszor felesleges a méreteket unitokra váltogatni).

2: van valami program amivel bsp fájlt meg lehet nyitni?

717 & 709-es hsz.

A többit majd máskor, vagy más.

Előzmény: ETE (729)
ETE Creative Commons License 2004.05.16 0 0 729
csá.
én már régóta szerkesztgetek pályát (counter-strike-hoz, hammer 3.4-el). először a lakótelepümk 1 részét próbáltam megcsinálni, de nem sikerült, túl bonyesz lett, túl nagy terek képződtek. aztán meg jött a fullbrightness, meg a többi probléma, de azért látványtervenek jó lett.

olvasgattam a fórumot és úgy vettem észre hogy nem tudjátok pontosan mennyi 1 grid nagysága.
először én is úgy vettem hogy egy ember kb 75 magas. aztán rájöttem hogy 1 grid=1 inch= 2,54 cm
tudom hogy sokszor ez csalóka, de szerintem igy van.
sok mindenre rájöttem magamtól, egykét dolgot pedig olvastam neten, de 2-3 kérdésem lenne.

1: van valakinek ötlete hogy lehet 1 szép fát bokrot csinálni, esetleg tud valaki ilyen map/rmf file-t küldeni? (ötletem nekem is van bőven, de az editor általában nem tudja megcsinálni.)
2: van valami program amivel bsp fájlt meg lehet nyitni?
3: mit lehet kezdeni azzal hogyha egy objectet kicsit bonyolultabban clippelek, vagy a vertexeit nagyon átalakítom, akkor a játék nem képes jól megjeleníteni. én vagyok a béna, vagy az engine-nek túl sok?
4: honnan lehet szedni prefab-okat (elsősorban hétköznapi dolgok mint pl fotel, szekrénynek, autó, egyéb berendezési tárgyak),valamint textúrákat (szintén hétköznapaiak)

előre is köszi
csá

Random- Creative Commons License 2004.04.27 0 0 728
Létrehozol egy olyan tégla testet melyet üvegként szeretnél használni.
A textura legyen pl.: GLASS_BRIGHT, GLASS_DARK, GLASS_MED, GLASSGREEN GLASSBLUE1 vagy GLASSBLUE2

Kijelölöd az üveg testedet és jobb gombot nyomsz rajta ott kiválasztod a Tie to Entity-t. Ekkor bejön egy ablak ahol kiválaszthatod a test funkcióját. Legyen Func_breakable.

Az ablakban kiválaszthatod az üveg tulajdonságait. Pl.: strenght(erősség) Minél nagyobb a szám annál nehezebb széttörni.
material type legyen glass ekkor ha szétvered üveg cserepek fognak repülni belőle és üveges hangot ad.
Render mode legyen Texture ekkor texturázott lessz az üveged az a glass texturával amit rátettél
FX amount pedig az átlátszóság legyen ezt 1-255 között lehet beállítani. Próbálgatni kell minden értéket és úgy rájössz minden hatására

Előzmény: Jaky (727)
Jaky Creative Commons License 2004.04.08 0 0 727
Hello!

Valaki meg tudná mondani hogy lehet átlátszó üveget csinálni a WC-ben és hol találok előre elkészített tárgyakat a neten?

Jaky

wreckage Creative Commons License 2003.11.13 0 0 726
Milyen textúra kellene?
Előzmény: Random- (725)
Random- Creative Commons License 2003.11.13 0 0 725
sziasztok van valamerre a neten valami textura készítő tutorial?
wreckage Creative Commons License 2003.11.10 0 0 724
A def. light maradhat nullán, szerintem ez már csak valami csökevény. Ha simán nem futtatod a radiosity-t akkor is full bright lesz a pálya. Gyors renderhez még a "-fast" hlvis kapcsoló, illetve a "-nopaque" (hlrad), ez utóbbi persze csak ha használsz transzparens entityket.

Érdemes a zoner referenciában utánanézni pár hlrad opciónak:
-extra
-bounce
-ambient
-maxlight
-dscale
-scale
stb.

Előzmény: msanya (723)
msanya Creative Commons License 2003.11.03 0 0 723
Kösz Wreckage, Random!

Mivel a pálya este/alkonyatban lesz, def.light 0 lesz, vagy ha rájövök a használatára, valami minimális.
Ez a full-bright dolog akkor jó, ha gyorsan ki akarom számoltatni a pályát? (játszhatóság, főpróba, stb.) Gondolom így sokkal rövidebb a prcessing.
A világítástechnikai eszközök mindenhol ott vannak, csak az alkonyati hatást akartam def.lighttal elérni. Max. light.env. lesz belőle...
Random, a cstrike.fgd-t már bemásoltam, beállítottam, a megoldás nem ez lesz.
Először megnéztem egy kész bsp-t (de_dust-ot) editorral, és az entity részben nem találtam semmi olyasmit, hogy terrorist, vagy hogy CT. Csak pl.deathmatch, vagy pl.info.start.
Aztán mint megtudtam, a titok nyitja az, hogy
- a terroristák a pl.deathmatch-ről
- a CT-k a pl.info.startról indulnak.
Úgyhogy ez már megoldódott.

A pályáról annyit, hogy nagyjából már kész, a 20th Century Fox szignáljában látható teret modelleztem le monumentális nagyságúra, (a 2-es alsó szárának vastagsága 2 ember magas) megvannak már az épületek - máramit ki lehet venni abból a rövid képsorból -, de csináltam lámákat fénysugarakkal, és a végső terv az, hogy a beűket kell majd felrobbantani.
Sajnos a poligonok száma elég sok lesz, de 2-en játszva, szoftveres rendereléssel nem volt semmi gond. Majd teszek fel screenshotot.
A héten szeretném befejezni a pályát...bnő elég rosszul viseli. :)

Random- Creative Commons License 2003.11.02 0 0 722
Nem jó fájlokat hívtál meg configban mert így csak HLDM pályát tudsz csinálni.
A beállításoknál ahol betöltöd a game data filest ott be kell tölteni egy bizonyos: cstrike.fgd

Ebben a fájlban van benne az összes specifikáció ami egy CS pálya esetén kell. És itt el van választva a terrorist és a counter terrorist induló hely is.

Ezt a fájlt a cstrike könyvtárban találod.

Előzmény: msanya (719)
wreckage Creative Commons License 2003.11.02 0 0 721
A többire: passz.
wreckage Creative Commons License 2003.11.02 0 0 720
helO.

A def light nálam általában (mindig) nulla, nem nagyon kell foglalkoznod vele. A zoner 'full-bright' -ra fordítja a pályát ha ez az érték zéró és nincs semmilyen light entity a pályán (ilyesmit olvastam). Használd a már jól bevált világítástechnikai eszközöket :) : light_environment, light_spot, light, fényt emittáló texturák).

Előzmény: msanya (719)
msanya Creative Commons License 2003.10.31 0 0 719
Hello!

Májusi kudarcom óta hozzá sem nyúltam a félkész rmf-emhez, minden kedvem elment a pályaszerkesztéstől. :( Aztán múlt héten havernak megmutattam a félkész művet, és dobott egy hátast, úgy tetszett neki. Ez jól esett, és új erővel töltött fel (ajánlom minden kieső versenyzőnek) Újra elővettem a WC3.3-at, újra megtanultam a kezelését:( és azóta nem alszok. Épül a pálya, mint az állat, melóban, otthon, ahogy kell.
Viszont első CS pályám lévén kérdéseim merültek fel:
- ha behelyezem az info_player_deathmatch-et, milyen key-t kell beleírnom, hogy eldönthessem, hogy rendőr, vagy terrorista szülessen azon a helyen? Most egymás mellett születnek, és úgy kezdődik minden kör, mint amikor a kénsavba vizet öntünk...
- a másik, hogy a map properties-nél beállítottam a default light levelt, de semmi ésszerű hatása nincs: ha van külön light a pályán, nincs hatása, sötét van; ha nincs fény, nem számol fényeket, minden világos lesz(errormessage is van). Mikor használható ez a beállítás?
- aztán egyszer alighanem itt olvastam a fórumban, hogy az info_player-eket min. 64 pont távolságra kell elhelyezni, mert egymásra spawnolnak. Igaz ez?

Üdv.: Sanya

wreckage Creative Commons License 2003.08.03 0 0 718
Szívesen.

"A pályán ahol zárt tér van(szobák..) nincs fény, világosság, amúgy minden más jó."

Gondolom zoner-t használsz. Add meg neki a valve.rad elérési útját. Vagy pedig másold be ezt a file-t oda ahonnan a .map-eket számoltatod.

Előzmény: adakiller (717)
adakiller Creative Commons License 2003.07.30 0 0 717
Hi.
Kösz a segítséget, már sikerült rájönnöm, csak a módosított pályát nem sikerült rendesen elmentenie, A pályán ahol zárt tér van(szobák..) nincs fény, világosság, maúgy minden más jó. Még1xer kösz
wreckage Creative Commons License 2003.07.29 0 0 716
"de a óvisszaalakítottat nem akarja elmenteni."

Ezt kicsit bõvebben. .BSP -t átfordítottad .map-re. Ezt Hammer/WC-be betölt, beszúrod a spawn pontokat, mented a .map -et. A Hammer/WC még akkor is menti a .map (vagy .rmf)-et ha esetleg az a fordító számára hibás/inkorrekt lenne, aztán max. nem sikerül a fordítás. Tehát pontosan mi hol nem akar elmenteni és mit? :)

Egyébként elég nagy kín a winBSP-vel konvertált .map-eket újra .bsp-be fordítani. Az ilyen .map-ekben elég sok az inkorrekt brush, ezek közül sokat még betölteni sem képes a WC. Tehát az új spawn pontok megadásán kívül még szerkesztgetni is kellene a winbsp által széttördelt pályát, és a sok kis korrekció egy bonyolultabb/nagyobb pálya esetén igen nagy fájdalmat képes okozni.

Előzmény: adakiller (715)
adakiller Creative Commons License 2003.07.29 0 0 715
Itthon van 2-3-4 gép, mikor hogy jön össze, és half-life ozni szoktunk,a crossfire pályát szoktunk nyomni, ha 2en vagyunk akkor botokkal nyomjuk, na és a lényeg:
Halálozás utáni több kiadási pontot szeretnék még belerakni, mert ami van az kevés, mindig ott vannak a botok, és 1 halál esetén lesz 2-3.
Visszaolvastam a fórumot, bsp-t vissza kell alakítani, +csináltam, de a óvisszaalakítottat nem akarja elmenteni.

Aki tudja a leg1xerűbb módot a több kiindulási pont megszerkesztésére, az légyszi ossza meg velem.
Meg esetleg ha tudtok sima half-life-hoz normális botot azt is megírhatnátok, eddig a Phineas-t használtuk.

Köszi

wreckage Creative Commons License 2003.06.24 0 0 714
Ha szögletes az ablak/ajtó akkor nyugodtan használhatja a carve-t (term. hálóra igazított brushokkal - megjegyzem én sem szoktam). Viszont akkor tényleg érdemes elfelejteni ha ívelt az adott nyílás. Pl. egy cilinder-t ne nagyon akarjon kivonni semmibõl, mert esetleg csúnya dolgok :) történhetnek.
Előzmény: Random- (713)
Random- Creative Commons License 2003.06.24 0 0 713
Egy ajtó vagy ablak kialakítása egyszerű este ott meg szerintem nem kell kivágás elég körbepakolni fallal a lyukat. :)
Előzmény: wreckage (711)
Random- Creative Commons License 2003.06.24 0 0 712
A ME nem nagyon alkalmas játékon túl bármire.
Javaslom az XP, 2000 páros kötül valamelyiket.

2000 az SP3-al már játékra is teljesen alkalmas én is a cégnél úgy használom.

Előzmény: rhapsody999999999 (707)
wreckage Creative Commons License 2003.06.19 0 0 711
"Vannak akik használják, de csak gyakorlott kezeknek ajánlatos."

Persze egyszerûbb eseteknél nyugodtan használható.

Előzmény: wreckage (710)
wreckage Creative Commons License 2003.06.19 0 0 710
Carve, Hollow, ezeket nyugodtan elfelejtheted. Amire képesek, azt nyugodtan kivitelezheted "manuálisan" is. Vannak akik használják, de csak gyakorlott kezeknek ajánlatos.
Előzmény: rhapsody999999999 (709)
rhapsody999999999 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 709
Letötöttem a Hammer 3.4-et, de jólsejtettem, ez nem oldotta meg a problémámat! :((( A hiba akkor jelentkezik (legtöbbször) amikor a Carve opciót akarnám használni. Szerintem ez nem (csak) azért van mert ME-ot használok, mert mint már egyszer leírtam, kezdetben semmi bug vagy hiba nem volt.(igaz addig nem próbáltam a carve-t sem)
wreckage Creative Commons License 2003.06.18 0 0 708
Hát én elsõként lecserélném a winME-t. De elötte próbáld ki a 3.4-es "WC"-t. (Hammer)

winbsp (bsp -> rmf)

Előzmény: rhapsody999999999 (707)
rhapsody999999999 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 707
Hi!

Nah, megint én!

Naszóval úgydöntöttem mégiscsak belevágok a mapkészítésbe, habár így kezdőnek lenni nem valami könnyű!A lényeg: olvasgattam a fórum első néhány odalát, és az eredmény: megtudtam csinálni az első szobámat! (hurrá :D)De most nem is ez a lényeg, hanem miután megcsináltam a szobácskámat ki akartam volna próbálni, hogy is lehet lyukat, ajtót "tenni" a falba (ez következett a fórumban)de itt jön az én NAGYON idegesítő problémám, hogy amikor elndítom a programot, rögtön kb 2. vagy 3. enter-re (vagy más parancsra) kiírja a windows hogy "A WC szabálytalan műveletet hajtott végre. A WC leáll." Najó, gondoltam ez még nem nagy probléma, hátha egy reset segít...rosszul gondoltam!Azóta már újra is telepítettem a progit. Mit lehet ilyenkor tenni? Próbáltam már másik pályát megnyitni, KB ugyanaz a helyzet!Furcsa hogy addig a progi normálisan működött (nem fagyott le..stb). Windows ME, és WC 3.3-asom van fent.

Köszi előre is a segítséget (ha tudtok). A legrosszabb az az, hogy már kezdtem volna megszeretni a progit.

Ja és mégvalami: valaki tudna egy linket adni, esetleg a progi nevét megmondani, ami visszafordítja a bsp-ket rmf-be? (ezt is kösz)

Rhapsody(sok9:)

Hosszú Haj Creative Commons License 2003.06.17 0 0 706
Ugyanazt a verziójú driver-t is használod, amit otthon? Mert talán attól is függhet. Esetleg még megpróbálhatod bekapcsolni az options-ben a 3d view-nál a 'reverse selection order'-t, hátha segít (azt hittem ez a megoldás az én bajomra, de nem segített sajna).
Előzmény: Random- (705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!