Keresés

Részletes keresés

Hettie Creative Commons License 2001.08.30 0 0 82
Hát Skóciából :) Tavasszal voltunk odahaza (a páromnak oda) és vettünk az ajándékboltban.
Előzmény: kanka (81)
kanka Creative Commons License 2001.08.30 0 0 81
Nem, nem égő egyáltalán. Mi is úgy gondoltuk, hogy közösen veszünk egyet és magyar varrónőkkel varratunk (ebben a topicban). mert azért a skótszoknyához az eredeti anyag is elég drága (a www.tar.hu/kanka oldalon találsz néhány skótszoknyás oldalt...

De nektek honnan van ilyenetek? (már ha nem illetlenség a kérdés)

Előzmény: Hettie (80)
Hettie Creative Commons License 2001.08.30 0 0 80
Az a helyzet, hogy nekünk nincs pénzünk kiltre! Nyakkendőnk meg sálunk meg jelvényünk van otthon :) Elég égő, nem? A nyakkendőn a vadászminta van, a sálon az ünnepi (dress tartan).

Előzmény: kanka (79)
kanka Creative Commons License 2001.08.30 0 0 79
Remélem, majd láthatom őket fényképen! :-)
Előzmény: Hettie (78)
Hettie Creative Commons License 2001.08.30 0 0 78
Szia Kanka, én egy igazi McFarlane vagyok. Képet nem tudok linkelni, de nagyon szép tartanjaink vannak.

Hettie

Előzmény: kanka (76)
csinovnyik Creative Commons License 2000.12.14 0 0 77
most már megvárom. de ha közben járnék arra, szólok.
Előzmény: kanka (76)
kanka Creative Commons License 2000.12.14 0 0 76
Hát látod, azt én is sajnálom. Jövőre valszeg már lesz pénzem (vége a polg. szolg.nak), akkor befektetek egybe. (63 font... mi az nekem :-)) ). Azt be lehet dobni a közösbe, hogy legyen mindenkinek.
Előzmény: csinovnyik (75)
csinovnyik Creative Commons License 2000.12.14 0 0 75
az még nem volna baj. inkább csak azt sajnálom, hogy nem skótszoknyában történt.
Előzmény: kanka (74)
kanka Creative Commons License 2000.12.14 0 0 74
Azért sokminden történt ezalatt a két hét alatt :-)))
Előzmény: csinovnyik (73)
csinovnyik Creative Commons License 2000.12.14 0 0 73
nekem is ilyen kéthetes szabadságok kellenének. várakozással tekintek.
Előzmény: kanka (72)
kanka Creative Commons License 2000.12.14 0 0 72
Hátha vannak újak, kik tudnak valahonnan... nehogy azt higyjétek, hogy nem próbáltam! de nem jött össze eddig....
csinovnyik Creative Commons License 2000.07.04 0 0 71
az utolsó előtti nálam is játszik.

most én is L, de rajtatok tartom a szemem!

Előzmény: kanka (70)
kanka Creative Commons License 2000.07.04 0 0 70
Vagyok!
Epp azon gondolkoztam a minap, hogy mar van 5 mintank, es ezzel mar lehet kezdeni valamit. En a 4. -re zavazok (utolso elotti).
Vagyunk 5-en, tehat mehet a dolog. Mindez nekem az elkovetkezendo 1,5 heten, mert utana 2 hetre L.

Udv
kanka

Előzmény: csinovnyik (69)
csinovnyik Creative Commons License 2000.07.04 0 0 69
hol vagytok? elsüllyedtünk!!!!
csinovnyik Creative Commons License 2000.06.29 0 0 68
skótszoknya light.

engem eddig is úgy tartottak számon mint nagy szoknyabolondot..... legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül.

McIndess rules!!!!

Előzmény: illus (66)
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.06.29 0 0 67
he says "pál lik" :)
Előzmény: illus (66)
illus Creative Commons License 2000.06.29 0 0 66
A fehér betyáring, nekem is rulez, olyan kéne, mint Rúzsa Sándornak is volt.
A lábamra meg egy saru is megteszi, most is az van rajta, minek zokni, a magyar alföldre, itt nincs olyan zima, mint a skót felföldön.

Alsógatyát meg igenis húzok, legfeljebb nem egy húszszemélyes abroszból csináltatom a szoknyát, hanem egy szeréy négy fős családéból, így nem pállik be a pál lik.

csinovnyik Creative Commons License 2000.06.29 0 0 65
szóval mondjuk ilyen összecsatoló kilt pin vagy cihertű? aztán valami térdzokni is kéne mert barnamintás bokazokni + ndk szandál elég gyenge lenne....
nem akarom túlbonyolítani, a fehér felsővel én is kibékülnék.
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.06.29 0 0 64
laza, bő, fehér ing?
Előzmény: csinovnyik (63)
csinovnyik Creative Commons License 2000.06.29 0 0 63
Abban a McIndess klán minden tagja egyetért, hogy nem köpnénk le egy ausztrált vagy egy skótot, ha nem tudná a különbséget a csíki és kalotaszegi minták között, mint ahogyan akkor se bunkózzuk le a szegény délnorvég háziasszonyt, ha a matyóblúzához farmert vesz és nem többrétegű rakottszoknyát. körülbelül hasonló mértékű toleranciára számítunk a skótok részéről, itthoni szekértolóiknak meg köszönjük segítő megjegyzéseit. (ne legyünk már nagyobb sznobok mint muszáj!)
kérdéseim: az elengedhetetlenül szükséges szoknyakiegészítőket honnan szerezzük be? és egyáltalán, állapodjunk meg abban mi lesz a teljes harci dísz. szmokingkabátot nem szeretnék venni, de nem is akarom egy skótkockás miniszoknyával elintézni az ügyet. szóval?
Wágner úr Creative Commons License 2000.06.29 0 0 62
Nnna, csak semmi nyalakodás... hukk, bocsánat... itten van az én projektem... vagy ilyesmi... Egészség!
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.06.28 0 0 61
megnézném azt a nyalogatást ... :)

egyébként a sör- meg viszkifolttal lesz a legkisebb bajunk, megy az magától is ;)

a nemzeti büszkeség témájában: egyszer vettem Budapesten, a Váci utcában egy "magyaros" inget (pont az volt a lényege, hogy nem volt csicsa, csak egyszerű fehér) és az volt a cimkére írva: "manufactured in London" ...

és nem fájt, amikor pl. dánok felvették, egyszerűen tetszett nekik, nekem meg tetszett, hogy tetszik nekik

Előzmény: illus (60)
illus Creative Commons License 2000.06.28 0 0 60
Kinek kell az, hogy minden szembejövő skót (+ Wágner úr) elé térdeljen és nyalogassa a szoknyáját?

Előzmény: Wágner úr (59)
Wágner úr Creative Commons License 2000.06.28 0 0 59
Olyantot csinájj, hogy legyen rajta Sör meg viszkifolt... és akkor az összes klán nem fog haraxani, mer' megtalálják a Közös Benevezőt... vagy micsodailyesmit... Egészség!
Előzmény: kanka (58)
kanka Creative Commons License 2000.06.28 0 0 58
Kedves MrPete!

Koszonjuk az elkeseritest, en ezt az elejn kerdeztem, es szamomra az a valasz, hogy leutnek -e egy matyo himzesben diszelgo skotot: nem. Szoval ez az iranyado. Lehet, hogy a skot onerzetes nep, en megkerdeztem toluk (lehet, hogy nem a legjobb helyen), es nem valaszoltak.
Az infok jook, azt kulon koszonom.

Tehat McIndess :-)
Suttyo masodik tartanja megerkezett, de szerintem nem egeszen ilyenre gondolt, szoval az elozo jobb lett...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Udv
kanka

Előzmény: MrPete (57)
MrPete Creative Commons License 2000.06.27 0 0 57
Nem akarok letörni senkit, de szerintem bunkó dolog skót szoknyát hordani magyar ember létedre. Nem a magyarokkal, Torgyán Józsival meg a MIÉP-pel szemben bunkó dolog (elsősorban), hanema skótokkal szemben. Egyrészt, attól, hogy csináltatsz magadnak egy skót szoknyát egy általad kreált mintával attól még nem leszel fasza gyerek, egy skót tradicionális öltözék ugyanis messze nem merül ki itt. Leírom, hogy lássátok, hogy milyen összetett dolog, nekem egy skót earl-i család egyik tagja magyarázta ezeket el ( aki egyébként bekerülne a House of Lords-ba, ha 12 előtte álló rokona -unokatesó, miegymás- kihalna).

Szoknya ( kilt) - 9 yard hosszú gyapjúszövetből készül, a minta (tartan) egyértelműen utal a viselő klánjára. Ez a 9 yard kb 8,5 métert jelent, a szoknyát így hátul és oldalt bőségesen redőzik ( a redőzésnek is megvan a szabálya, a tartannak nem akárhogy kell látszódnia), alatta nem hordanak semmit, de így is rohatt meleg. Főleg Mo-on. Nyáron pláne. A szoknya szövetét jobb oldalon alul a Kilt pin fogja össze, ami egy kard alakú brossként képzelhető el, ez ábrázolja a klán "címerét", amit Family Crest-nek neveznek. A Kilt pin-t a Tartan közepén kell elhelyezni ( mármint a minta egyik megfelelő négyszögének közepén)

A Family Crest gyakorlatilag a család címere, fasza kis szimbólumrendszerük van, mindennek van jelentése.

A szoknya felett szmoking felső hordható ( dinner jacket), ami elég csórónak számít, ugyanis igaziból felül egy redőzött ing, felette mellény és egy 9 yard hosszú vállon átvetett gyapjú szövetet kell hordani ( Cape), amit a vállnál A Clasp fog össze. A Cape nagyon jó, ha szar az idő, és hálózsák, polifoam egyben. a Clasp is a Family Crest-et ábrázolja, ha nincs Cape, akkor a Clasp-et szmokingon kell hordani, esetleg a skót sapkán, amiből három fajta van:

Beret- leginkább a baszk sapkára hasonlít

Tam- "a" skót sapka, olyan mint a Beret, csak nem konyul le, mert egy kör alakú keményített gyapjúnemez ad neki formát. A tetején bojt van.

Glengary- nemtom leírni, kb egy karima nélküli kalap, a tetején bojttal.

Sporan- a skót retikül, lánc tartja, maga a táska fókaprémből, vagy bőrből készül, rajta fityegnek kisebb bogyók ( tassle), amelyek mutatják a viselő rangját:
1 tassle- eccerű klántag (squires)
3 tassle- lauded gentry nemtom hogy kell lefordítani, földtulajdonnal rendelkező személy, kb nemzettségfő lenne magyarul
5 tassle- nemes ( baron, count, earl) az egész klán megkapja, nem csak a tisztség viselője
7 tassle- koronaherceg, (Edinborough hercege)

Ezenkívül még van zoknitartó ( garters), kisebb tőr a jobb zokniban ( dirk), és fém "cipőnyelv" (buckes), amit mint a stoplis cipőnél rá kell hajtani a cipő fűzőire. Ezek mind olyan dolgok, amik szintén meg vannak határozva, hogy merre kell állnia, milyen magasságban, meg egy csomó baromság, amit csak egy skót vesz észre, ha rosszul van. Ja és a zokni vastag, gyapjú, térd aláig ér, fehér, vagy tartannal mintázott

Szóval szerintem egy nyomorult skótszoknyával egymagában egyáltalán nem néznétek ki jól, azonkívül az ember farka rendesen belepunnyad, másrészt úgy néznétek ki, mintha egy cowboy kalapot vettetek volna fel. Nem passzol. A tartan-ról meg csak annyit, hogy ott minden színnek jelentősége van, amit tudok, hogy pl 1 vörös fonal a mintában a klán egy nagy harci cselekményére utal, ha a klán sokat háborúzott ( főleg délen az angolokkal), akkor lehetett a piros az alapszín. Az alapszín vidékről vidékre változik ( jobbára attól függően, hogy milyen festékanyag állt rendelkezésre), délen a piros, északon a szürke, középen a fehér, nyugaton pedig a zöld dominált.
Szerintem ne csináljátok, úgyse lesz jó.

csinovnyik Creative Commons License 2000.06.27 0 0 56
ez már baromi jó. nekem továbbra se müxik, pedig próbálom keményen, de valamér' nem rajzol az istennek se.
most eltűnök a cybertérből úgy másfél napra. ha visszajöttem és még mindig lehet, próbálkozok. ha jól emléxem a négyes számú klántagsági igazolvány az enyém....
kanka Creative Commons License 2000.06.27 0 0 55
Eloszor is koszonom a moderatornak, hogy a zavaro kepet kivette, megprobalom poolni helyesen:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Nem tudom azt az egy csikot... ki kene probalni. Emlexel meg az osszeallitasra?

Előzmény: Turai Suttyó (54)
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.06.27 0 0 54
lehet, hogy csak egy sárga csík kéne bele ... ?
kanka Creative Commons License 2000.06.27 0 0 51
Huh.. ez baromi nagy lett, valamit elrontottam :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!