Keresés

Részletes keresés

K.K. Creative Commons License 2023.11.16 0 0 3459

Sziasztok. Ismertek a burning shed-hez hasonló, nem UK-beli prog webshopt? Nagyon szuper a kínálatuk, de nincs kedvem az amúgy sem olcsó limitált, boxok mellé még vámot, áfát fizetni. (most jött meg KC on and off the road box... Hihetetlen) 

FejesTothGabor Creative Commons License 2023.10.02 0 0 3458

.

FejesTothGabor Creative Commons License 2023.10.02 0 0 3457

Részletek:

FejesTothGabor Creative Commons License 2023.10.02 0 0 3456

Október 7-én újra koncertezik a magyar KC tribute zenekar, és a nagy standard nóták mellett sok különlegességet is eljátszik, melyeket még a Crimson is csak ritkán vett műsorra! Vendégünk a kiváló jazz-énekesnő, Urbán Orsi lesz!

Elővételi jegyek:

https://www.jegy.hu/program/level-6-koncert-a-magyarorszagi-kingcrimson-tribute-zenekar-152711?fbclid=IwAR14IH7Ls84oFQDquUz4RQRgSan-VhxALtu5fBM2_GGwzrTVsx9EiSpixLw

 

reclipse Creative Commons License 2023.02.02 0 0 3455

Hát így utólag mindenképpen :D

Előzmény: RátosiMilán (3454)
RátosiMilán Creative Commons License 2023.01.22 0 0 3454

Azt olvasom a DGM-en, hogy nem tervezik, hogy készüljön felirat hozzá. Viszonylag sok meló lenne. 

Előzmény: reclipse (3453)
reclipse Creative Commons License 2023.01.22 0 0 3453

Szia,

megnézném, de tényleg nincs hozzá semmilyen felírat?

Előzmény: RátosiMilán (3452)
RátosiMilán Creative Commons License 2023.01.21 0 0 3452

Sziasztok,

 

látta valaki a Crimson dokut? Minél többször nézem meg, annál kevésbé világos a rendezői koncepció, és már elsőre is esetlegesnek tűnt, viszont így is tetszik. Állítólag készül egy átfogó, kronologikus sorrendben kiveséző is. 

p.s. Jakszyk kutyáját gyerekkorában Fripp-nek hívták :D 

FejesTothGabor Creative Commons License 2022.09.22 0 2 3451

További infók:

 

FejesTothGabor Creative Commons License 2022.09.22 0 1 3450

A magyar KC tribute zenekar újra koncertezik októberben! A műsornak nem lesz kifejezett tematikája, a repertoár igyekszik átfogó lenni a teljes "életműből" - viszont előtérben a klasszik éra és a Red ill. első lemez lesznek majd! Továbbá bemutatkozik új énekesünk, Stella is - aki egyébként Urbán Orsi kiváló tanítványa! Mindenkit szeretettel várunk! :)

 

FejesTothGabor Creative Commons License 2022.07.03 0 0 3449

Sic transit gloria mundi...

Előzmény: Peter_Cs (3448)
Peter_Cs Creative Commons License 2022.06.29 0 0 3448
eref Creative Commons License 2022.03.31 0 0 3447

A DGM-nél meg csak dobozolnak, mint az őrnagy a Tótékban...

 

"RF: Hot News Release: at our DGM Business Meeting on Monday, David Singleton and myself decided to release a DGM Box Set of Guitar Craft and Guitar Circle recordings and viddies in 2023. That's a pile of work to assemble..."

 

FejesTothGabor Creative Commons License 2022.03.09 0 0 3446

2 szám erejéig a egyik férfi vokalistánk lesz majd a mikrofonnál - de alapvetően Orsi énekli az egész műsort  👍

 

És azóta már él a jegy.hu-s felület is!:

https://www.jegy.hu/program/level-6-koncert-a-magyarorszagi-kingcrimson-tribute-zenekar-133002

Előzmény: eref (3445)
eref Creative Commons License 2022.03.09 0 0 3445

Ha jól látom, nem is lesz férfiénekes? 

Előzmény: FejesTothGabor (3444)
FejesTothGabor Creative Commons License 2022.03.08 0 0 3444

Sziasztok!

A Level 6 tavaszi koncertjét szeretném a figyelmetekbe ajánlani! :)

A plakáton minden technikai információ szerepel, de annyit mégis hozzáfűzök, hogy ennek a műsornak most nem lesz kiemelt tematikája, hanem egy átfogó válogatás lesz a 34 év studiólemezeinek anyagából! Ennek megfelelően a Discipline műsor nagyja most már kimarad, viszont lesznek új számok is a set-listben. A koncert igazi érdekessége viszont Urbán Orsi jelenléte lesz, aki ugyan elsősorban jazz-énekesnő, mégis, mint kiderült nem áll tőle távol a progreszív rock világa sem, sőt ismeri és szereti a Crimson-t! Így nagy örömünkre szolgál, hogy ezen alkalommal az ő hangján szólalnak meg a jól ismert dalok!

Várunk mindenkit szeretettel! :)

(a jegy.hu-s felület elérhetőségére még egy picit várni kell, de hamarosan üzemelni fog az is!) 

eref Creative Commons License 2022.03.03 0 1 3443
eref Creative Commons License 2022.02.11 0 0 3442

Elhunyt Ian McDonald. :((

FejesTothGabor Creative Commons License 2022.02.04 0 1 3441

Mégiscsak érkezik a "Cosmic Fuck"! :D

Előzmény: reclipse (3440)
reclipse Creative Commons License 2022.02.03 -1 0 3440

Ez biztos jó lesz!

RátosiMilán Creative Commons License 2022.01.22 -1 0 3439

Legalábbis nem árt felkészülni arra, hogy élőben többet nem láthatjuk a zenekart, bár szerintem lepődtünk már meg mindannyian. Nem sok minden szól a folytatás mellett. Amit lehet tudni, hogy jövőre Harrison biztosan nem lesz elérhető a Porcupine Tree miatt, Fripp 2023-ban soundscape-turnét tervez. Az Urál keleti lejtőiig is elmennék megnézni, de kicsit félek, hogy Európa helyett csak az Egyesült Államok lesz. Ne legyen igazam.

Egy stúdiólemezt illetően viszont mutatkozik némi remény, Mel Collins ebben az interjúban (https://www.rollingstone.com/music/music-features/mel-collins-interview-king-crimson-rolling-stones-roger-waters-1241664/) ha konkrétumokat nem is mond, de némileg biztató dolgokat igen. Robert Fripp már annyiszor zárta ki ennek a lehetőségét (Nixon nem tagadott ennyit a watergate-ügyben), hogy az szinte gyanús, ráadásul van sok kész anyag, megturnéztatni sem kéne, hogy rentábilisre, de minimum nullszaldóra hozzák ki  a projektet. Egy rossz szavam sem lesz, ha a fenti lehetőségekből egyik sem jön össze. A gyászmunkát így se, úgy se úszom meg. 

Azt azért komolyan remélem, hogy az idei Stick Men már nem marad el, Adrian Belew is megejthetné még egyszer Európát.

Előzmény: FejesTothGabor (3438)
FejesTothGabor Creative Commons License 2022.01.14 -1 0 3438

Sziasztok!

Tegnap volt 53 éves a zenekar - Ti mit olvastok ki a különböző forrásokból, véget ért ez a történet (ami az élő koncerteket jelenti legalábbis), vagy várható még folytatás?

FejesTothGabor Creative Commons License 2021.12.15 0 0 3437

A saját számos zenekar az egy teljes más műfaj, vállalás, mint a cover / tribute téma. Természetesen én is szívesen játszom olyan elemekkel, stílusban, amit a KC-ből tanultam el, de nem mondom egyik zenekaromra sem, amely saját számokat játszik, hogy "Na, ez odatehető a progresszív rock polcára, mint crimsoni örökség"  - mert minek akar vele megfelelni az ember? Hová mérjem, melyik stílus, szemlélet, korszak, hangszerelés, témák, amitől rámondható már bármire, hogy saját is - de viszi X, Y örökségét?.... Erre nincs jó megoldás és mindenki mást fog elvárni, ha ezzel az igénnyel akarnánk fellépni a zenekarral. Azt nem zárom ki, hogy valamikor, egyszer, lesz 1-2 saját Level 6 szám is - de a vállalásunk direkt nem az.

Részben azért is nehéz erről beszélni, vitázni, mert amíg nem próbál meg valaki tényleg egy nagyobb lélegzetvételű Crimson műsort eljátszani, addig nehéz átérezni azt, hogy itt milyen mélységű kihívásról van szó.... És még mindig csak arról beszélünk, hogy már megírt, konkrét számokat eljátszani, lehetőleg jól - nem pedig annak megfelelő és hasonló minőségben megírni, többet is. Ezt mondani könnyű - csinálni már nem magától értetődő. Ráadásul ott van a veszély, hogyha belefog az ember, könnyen hiszi azt szubjektíven, hogy amit megírt az egész jó - míg külső hallgató egyből leveszi, hogy ez C kategóriás másolat, bármiről is.... Szóval, nem erőltetjük az önmegvalósítást, azt ilyen formában a zeneszerzőknek hagyjuk - nekünk bőven elég nagy öröm, hogyha jól elő tudjuk adni azt, amit már mások korábban jól megírtak :)

A lemezekkel kapcsolatos véleményemet továbbra is fenntartom. Lehet róla vitázni persze, és főleg akkor van értelme, ha érvek is vannak az elfogultság mellett. Az impró számokat meg azért tartom jamsession-nek mert hát kb. tényleg az nagyon sok esetben. Legfeljebb nem az első alkalommal nyomták be a REC gombot, hanem az ötödik koncerten vették fel őket. Attól még jó és szerethető számok, meg tökjó, hogy volt egy ilyen oldala is a zenekarnak - ezzel együtt, számomra nem egyenértékű a Red-el. Mint ahogy a 2000 körüli turné impró számait sem lehet azonos helyértéken kezelni egy TCoL, vagy Larks IV-el. De, koncertelemnek tökjó, hogy csinálták, meg az is, hogy van róluk felvétel. 👍

Előzmény: vibandi (3436)
vibandi Creative Commons License 2021.12.09 0 0 3436

Ugyan a Perfect pair-re már érezhetően kifújt kicsit a lendület meg az ötletek, azért a D. meg a Beat lemez még nagyon egyben van és kidolgozott. Ezeken a lemezeken nincs szinte semmi kamu, prüntyögés, kompozíciónak eladott impró - ellentétben a korábbi lemezekkel, ahol azért bőven akadt ilyen. Én megértem azt is, ha valaki szívesen hallgatja a SaBb lemez impró számait - csak egy zenésznek meg, aki talán, picit belelát ebbe a másik oldal szemszögéből is, meg az a benyomása, hogy basszus, egy jobban sikerült szombat esti jam session ugyanígy szól, ha a megfelelő emberek jönnek össze a klubban, és talán nem elsőre, hanem már második, harmadik alkalommal találkoznak... Tökjó, meg érdekes, csak mint lemezt hallgatni - hát inkább a lemezkiadók nyomását érzem mögötte, hogy igenistessékmindenévbenújlemeztkiadnimertabbólleszbevétel...

Ezt azért gondoljátok át mindannnyian-valóban,hallgassatok mást-ez nem háttérzene-Egyébként a Generál-zenegép számát hallgassátok meg.

Sokkal jobb volna,ha a Crimsoni örökséget vinnétek tovább,komolyan mondom.Igen hallotam az After Crying azon néhány koncertjét,de Ők hamar túl léptek ezen,mert voltak saját gondolataik,amit el szerettek volna mondani.

A King Crimsont egyben kell látni,és ahogy egy számot sem lehet kiragadni bármely lemezükről-azt kihagyni,értékelni,véleményezni.Na meg hát,az improvizációkat JAMMALÉSNEK venni!?!?

Inside KC film.-songsouponsea honlap.Frippicism..

Sok sikert!

 

 

 

RátosiMilán Creative Commons License 2021.12.05 0 1 3435

Kedves vibandi,

 

a tribute-zenekarokkal kapcsolatos averzióidat ennél talán egy fokkal diplomatikusabban is meg lehetett volna fogalmazni. Az ilyen típusú véleményeket persze a legegyszerűbb simán ignorálni, nem nagyon találkoztam olyasmivel, hogy egy ilyen konfrontációból az időpazarláson kívül bármi is születik. Egy dolog viszont bánt. Ezeknek a zenészeknek több éves munkáját dobtad néhány mondattal a kukába. Ez tiszteletlenség. 

Pitiáner dolognak tartom, mikor néhányan zenekarokat, korszakokat, stílusokat, életformákat (ez nem a Lower East Side, és nem 1986-ot írunk, ne haragudj, de ez utóbbi teljesen nonszensz felvetés) próbálnak kisajátítani, de emögött gyakran ott bujkál az a tudattalan félelem, hogy ezzel az ő élményeiket, a lényük egy fontos szeletét próbálják érvényteleníteni. Nem erről van szó. Senki sem tudja a zene örömét elvenni tőled. 

 

p.s. a komolyzenészek nem saját zenét játszanak, hanem zeneszerzők műveit interpretálják, de ez csak a legnyilvánvalóbb cáfolata volt a caps lock-kal deklarációvá emelt kitételednek.

 

Szép estét,

 

Milán

Előzmény: vibandi (3431)
eref Creative Commons License 2021.11.26 0 0 3434

Ott voltál anno az After Crying Court- és Islands-bemutatóin? Ha igen, azokról mi a véleményed?

Előzmény: vibandi (3431)
FejesTothGabor Creative Commons License 2021.11.24 -1 2 3433

Csak annyit reagálnék rá, hogy a zeneszerzés is egy szakma, nem egyenlő a hangszeres játékkal. Én nem zeneszerzőnek tartom magam (bár van rá példa, hogy dalokhoz hangszereléseket írok, stb), - és szerintem nagyon helyes, ha sokakban megvan az az alázat és önreflexió, hogy felesleges a saját számokat, zenéket erőltetni, ha bizonyos mércét nem feltétlen üt meg. Helyette viszont dolgozunk rajta, egy komplett zenekarral, hogy ezt a nagyon sajátos világot, amit a Crimson képvisel, ezt viszonylag hitelesen, élvezhetően és értékelhetően meg tudjuk szólaltatni élőben - hiszen nem jellemző, hogy gyakran járnának Európában, pláne Magyarországon. Ezt lehet fikázni, lehúzni - én mondjuk örülni szoktam neki, ha vannak jó hazai tolmácsolói más zenekaroknak, még akkor is, hogyha nem ennyire speciális/elvont műfajt játszanak, mint a mi vállalásunk. Ha valaki ezt nem értékeli, nem kell minket hallgatni, koncertre jönni - ez nem kényszer, ez legfeljebb lehetőség.

Hogy nem érzem át a 70-es évek világát, meg azokat az inspirációkat, amik akkor dolgoztak - urambocsá', hogy '83-as születésűként erre nincs lehetőségem... Ehhez képest veszem/vesszük rá a fáradtságot, és játszunk nagyon sokat abból az érából is - nem érzem, hogy bárki ezt a missziót megszólhatja. Van egy olyan érzésem, hogy a kedves álnév mögötti kommentelő sem tett többet a Crimson zenéjének élőben tolmácsolásáért, mint én.... Azt viszont vélem, meg látom, hogy nagyon sokakban van egy nosztalgikus elfogultság a régi repertoárjuk felé, amikor még ők is fiatalok voltak - és ezzel szemben az újabb éráik felé elutasítóak. Én ezt amúgy értem, csak azon ne sértődjön meg senki, ha nekem is van pár érvem amellett, hogy miért érvényesek és jók az "újabb" lemezeik is, miért érdemes abból is játszani akár.

A Level 6- zenekarral pedig azóta már a következő, várhatóan tavaszi koncertünkre készülünk, amiben a set-list is frissül, vendég előadó is fellép a zenekarral, tehát igyekszünk tovább fejleszteni ezt a vállalást, amit évekkel ezelőtt elkezdtünk! :)

Gábor

Előzmény: vibandi (3431)
reclipse Creative Commons License 2021.11.15 0 1 3432

Ezt most muszáj volt?

Előzmény: vibandi (3431)
vibandi Creative Commons License 2021.11.13 -3 1 3431

Kedves Fejes Tóth Gábor!

Amit itt összehordtál,az arról tanúskodik ,hogy fogalmad sincs a Crimsonról,semmi közöd hozzá-csupán egy ügyeskedő zenésznek mondhatod magad.Nem ismered a kort amiből kinőtt ez a/ stílus/-bocsánat-életforma-az útját,a miértjét,az életérzését-Fripp életét és munkásságát.Csak probálod lejátszani amit ők csináltak.A hozzászólók mind csak a formákat nézik mint technikai megoldásokat,mi szól ,hogy szól,milyen technika.IGAZI ZENÉSZ SAJÁT ZENÉT JÁTSZIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Addig csak ZENEGÉP vagytok.

Előzmény: FejesTothGabor (3424)
eref Creative Commons License 2021.09.27 -2 0 3430

Ha nem is tökéletes, de nagyon jó, debütnek rendkívül ígéretes koncert volt! Érződött a rengeteg belefektetett munka. Ha sikerül ezt a kilenc embert hosszú távon is összefogni, lesz jövőtök. (Egy másik tribute zenekar a Jókai klubtól eljutott a MüPáig.)  Az éneket érzem egyedül problémásnak, de ez nyilván javulhat.

 

Természetesen nekem is megvannak a különböző korszakokra, lemezekre vonatkozó preferenciáim, ezt persze dőreség lenne számonkérni. Annak azért örültem, hogy az 50 éves évfordulót is megidéztétek egy rövid szám erejéig. 

 

A második részt határozottan jobbnak éreztem, összeforrottabb lett a játék, a Schizoid man pedig már maga volt a tökély! 

 

Számomra a csúcspontok a The sheltering sky, a Starless és a Schizoid man voltak. A Sheltering sky-ban zseniális megoldás volt a hegedű-gitár duó, ezt esetleg érdemes lenne továbbfejleszteni. A Starless bevezető témája hegedűvel szólt, nekem nagyon tetszett így (ugye ez volt az eredeti változat). A Schizoid man végére beleszőtt Esti dal-részlet széles mosolyt csalt az arcomra. :)

 

A hangzás nem volt túl jó, a Géza gitárja elnyomott mindent, a hegedűből viszont sokszor alig hallottam valamit. Sebaj, a MüPában majd jobb lesz.

 

Külön piros pont jár a pontos kezdésért és befejezésért!

 

Örökíttessék meg itt is a setlist (a Facebook-oldalról):

 

- Pictures of a city

- Dinosaur

- One more red nightmare

- The night watch

- The power to believe I

- Level 5

- Epitaph

- VROOOM

- Three of a perfect pair

- Prelude, Song of the gulls

- Red

 

- szünet -

 

- Elephant talk

- Matte kudasai

- Indiscipline

- The Sheltering sky

- Thela hun ginjeet

- Discipline

- The talking drum

- Larks tongues in aspic, part II

- Starless

- 21st century schizoid man (ráadás)

 

Előzmény: FejesTothGabor (3427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!