Keresés

Részletes keresés

Sfakutya Creative Commons License 2019.07.20 0 0 16022
Nekem is 9-10 mm-es at elcsuszas. Én biztos vagyok benne, hogy ez a fájdalom oka. Neha minden OK, aztán egy rossz mozdulat és alig tudok menni. Én úgy hallottam hogy a 10 mm a határ, ahol már felmerül, hogy műteni kell. Én is voltam idegsebésznel, aki rám bizta a döntést. Egyelőre elutasítottam a műtétet és próbálom tornaval megerősíteni a gerinc körüli izmokat. Egyelőre nem érzem hogy sikerülne.
Előzmény: Erzsi71 (16021)
Erzsi71 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 16021

Mekkora az elcsúszásod? Nekem 9-10 mm. Reménykedtem, hogy nem innen jön a fájdalom, de ha neked is ilyen tüneteid vannak, akkor lehet nálam is az elcsúszás miatt van. Elmentem egy reumatológushoz aki manuálterepauta is egyben. Azt írta az orvosi papíromra hogy a obb oldali SI izület felől ered a fájdalom. Én is azt ėrzem, hogy ott nem stimmel valami. Kaptam szteroidos injekciót, gyógyszereket, de nagy változást nem érzek. Nagyon el vagyok keseredve, mert megműtettni nem szeretnėm az elcsúszást, de nem tudok nagyobb távolságokat megtenni vagy gyorsabb tempóban járni, mert akkor jön a jobb oldali nyilalás ės nekem csak akkor, ha a jobb lábammal lépek. Gyógytornát naponta csinálok januártól, de ezek szerint nem sokat ér. Talån ki lehetne próbálni mėg az izületi blokád injekciót és a rádiófrekvenciás ablációt.

Előzmény: Sfakutya (16020)
Sfakutya Creative Commons License 2019.07.16 0 0 16020

Csigolya elcsúszás okozza a bajt és még néhány sérvecske és protruzió. 

Voltam gyógytornán heti két alkalommal, ami jó is volt és nem is. Az első alkalom után egy hétig alig tudtam lábra állni, annyira rosszat tett. Utána hetekig jártam és elég jó állapotba kerültem, de pont egy hete voltam utoljára, amikor megint valami történt, mert egy hete alig tudok menni, annyira fáj a derekam. Mostanra kezd csillapodni.

Előzmény: Erzsi71 (16018)
Erzsi71 Creative Commons License 2019.07.12 0 0 16019

Előző hozzászólásomat kiegészítenėm mėg azzal hogy csigolyaelcsúszásom van az LV-S1-nėl.

Talán a tüneteim nem ettől vannak, legalább is nem közvetlenül, mert most egėsz lent fáj a gerincem.Van valaki itt csigolyaelcsúszásos problémával? Milyen tünetei vannak? 

Erzsi71 Creative Commons License 2019.07.11 0 0 16018

Kedves Sfakutya!

Sikerült kideríteni a fádalom okát és sikerült rá megoldást találni?

Nekem ugyanilyen tüneteim vannak 9-10 hónapja, csak sajnos most kezd súlyosabbá válni a fájdalom.

Eddig még egy orvos sem tudta megmondani a fájdalom okát. 

Javasolta az egyik orvos, a röntgen alatt beadott szteroidos blokád injekciót, de arra még nem válallkoztam, hisz nem is tudják a pontos helyet ahonnan a fájdalom ered. Hova adják akkor be az injekciót?

Valaki másnak esetleg volt már ilyen jellegű, csak járáskor jelentkező kėsszúrás szerű fájdalma?

Nekem csak akkor szúr, hasít bele a fájdalom, ha a jobb lábammal lėpek ės jobb oldalon ėrzem inkább.

Előzmény: Sfakutya (16012)
kozso1 Creative Commons License 2019.06.01 0 0 16017

Sziasztok.

Étkezési zselatint hogyan, milyen formában mennyiségben célszerű fogyasztani porckopás okozta fájdalom megszüntetésére?

Persze lehet ez is olyan, hogy hinni kell benne....

Sfakutya Creative Commons License 2019.05.29 0 0 16016

Köszönöm!

Előzmény: umea... (16015)
umea... Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16015

Több mindenre lehet gondolni. Lumbágó, gerincsérv a L5-S1 közötti gerinc szakaszon. Ezt ki kell vizsgáltatni, de addig is kezelni kell. A Voltaren tabletta mellett izomlazításra jó éjszakára a Mydeton150 mg tabletta (1 szem)) Flector kenőcs a gerinctájra és megfelelő keményebb fekhely, ami ne legyíen süppedős. Gyomor védelemre  Ranitidin vagy Ranitic tabletta. A gyógyszereket bő vizzel (és nem egy korttyal) kell bevenni. Mielőbbi jobbulást kívánok

Előzmény: Sfakutya (16014)
Sfakutya Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16014

Olyan fájás, mintha egy kest hagytak hagytak volna a derekamban, ami minden lépésnél szúr.

Előzmény: gombóc63 (16013)
gombóc63 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16013

Nem lehet izomgörcs?

Előzmény: Sfakutya (16012)
Sfakutya Creative Commons License 2019.05.28 0 0 16012

Sziasztok!

Szerintetek ez mi lehet?

A gerincem mellett a lumbális szakaszon egy pontban nagyon erős fájdalmat érzek. A fájdalom egy pontra koncentrálódik, nem sugárzik ki. Zsibbadás nincs. Akkor fáj, amikor megyek. Ülve, fekve nincs fájdalom. Egy hete Voltárenen élek, hogy egyáltalán rá tudjak lépni a lábamra. A gyomrom mostanra kezd kikészülni, ezért a gyógyszert abbahagytam. Talán egy picit csökkent a fájdalom, de még mindig kutyául fáj.

Dickie06 Creative Commons License 2019.05.05 0 1 16011

Sziasztok! Először is jobbulást kívánok minden gyógyulónak!

Másodsorban új vagyok még a fórumon, de azért már sokat beleolvastam. 32 éves férfi vagyok, normál testalkat és sok mozgás a mindennapokban.

Tüneteim a következők. Jobb tenyér zsibbadással- tompa fájdalommal indult az egész (tenyér él, alsó része, ujjak - főleg gyűrűs és kisujj, de többin is érzem a hüvelyket kivéve). Majd megjelent a bal kézben is, időnként alkari fájdalom is mutatkozik. Ez 3 hónapja tart. Nem elviselhetetlen és nem állandó fajdalom, de mindennapos, 5-15 perc alatt múlik, előjön máshol. Aztán 1 hónappal ezelőtt a jobb lapockám alatt jelenik meg szorító érzés mély levegővételnél ha a gerincem nem egyenes, időnként a vàllamban és a nyakamban is van feszítő érzés, de nem állandó jelleggel. 

Voltam neurológian ahol csináltak egy nyaki röntgent, az semmit nem mutatott, egy agyi folyamatokra kiírt gyógyszerrel akarták rendezni, ami engem nem nyugtatott meg. Másik neurológus már nyaki mri-re küldött, arra várok most. Plusz az biztos, hogy a középső gerinc szakaszban ferdülés van a röntgen szerint, reumatológus gyógytornára irt ki.

Az szeretném megkérdezni, hogy volt már köztetek olyan, akinek ezekkel a tünetekkel indult a kálváriája? Nyaki porckorong sérv kezdete, kiboltosulas lehet ez? Onkológiára is bejáratos vagyok már sajnos ott kérdeztem az onkológust, hogy tüdőcsúcsbeli - pancoast szindróma lehet-e, azt mondta szerinte nem, mert mindkét kezemre kiterjed a fajdalom és zsibbadas + nem a vállamban jelentkezik elsősorban a fajdalom, ő gerincsérvre gondolna.

Köszönöm a válaszokat!

GeriSoft07 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 16010

Üdv! Budai Irgalmasrendi Kórházba ment már valaki 3 hetes rehabra? Milyen? ugyanaz kb mint az ORFI?

Van a szobában széf? stb

lanygyos Creative Commons License 2019.05.02 0 0 16009

Nagyon köszönöm tájèkoztatásodat.Sokat jelent.Szerdan kapom vissza a Ct ès Mri lemezeket .Èn valószínű a fizetősön  keresem.Most a felutazason gondolkodók de vhogy megoldom.Köszönöm az eddigi segitsègedet ès nagyon jó egèszsèget kivanok.üdvözlettel

Előzmény: gombóc63 (16008)
gombóc63 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 16008

Igen, az még nem régi felvétel. Ne hidd, hogy Pesten általános a normális betegkezelés. Lekka doktor a sokadik volt, aki legalább végig hallgatott és megpróbált segíteni. Mindezt tb alapon. Remélem nem csalódsz majd benne. Mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: lanygyos (16007)
lanygyos Creative Commons License 2019.05.02 0 0 16007

Gombóc63  Nagyon köszönöm segitsègedet.Debrecenből írok ami itt van az egy "nulla".Empátia is "nulla".úgy kicsapjak az embert,hogy azt mondják,hogy az èlet majd megoldja.Vagy menjen gyógyfürdőben.a"vicces".Ez ám a 21. század. Még egyszer köszönöm S meg is keresem.Azt nem tudod hogy 3-4 hónapos felvètelk jók- e? Bár az legyen a legnagyobb baj.Köszönöm ès jó egèszsèget kivanok

gombóc63 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 16006

Szia! Medicoverről sok jót nem hallottam, saját tapasztalatom nincs, de ott dolgozik dr. Lekka Norbert, idegsebész, őt viszont ajánlom. Az OKITI-ben voltam nála, alapos és türelmes volt.

Előzmény: lanygyos (16005)
lanygyos Creative Commons License 2019.05.01 0 0 16005

Sziasztok! L 2-3-4 porckorongsèrvm van.Vidèki vagyok ès a PLDDműtètről èrdeklődnèk.A Medicover Váci úti kórházával beszèltem.Kivan- e szakadva ezt kèrdeztèk.Nincs válaszoltam.Van friss Ct ès Mri felvètelem remèlem ez mèg jó.Labort ők csinálják.Se ülni se àllni se menni....kb a wc.Szóval segitsèget kèrnèk hogy mi a tapasztalat nem vagyunk ugyan egyformák.Volt már kèt porckorong műtèem normál módon.Az L 4-5 kiújult.Èrdmes- e  nekem ide vagy máshova fordulni.Köszönöm.

zsorsz Creative Commons License 2019.04.21 0 0 16004

Ja, glicerines kúppal lentről is segíteni!

Előzmény: zsorsz (16003)
zsorsz Creative Commons License 2019.04.21 0 0 16003

Székrekedésre a Hunyadi víz,Nekem nagyon bevált. Ha ez is

kevés 1 ek házi szilvalekvár,reggel ehgyomorra+1 pohár Hunyadi

víz.

Fél óra múlva reggeli. Több évtizedes makacs székrekedésemet

rendbetette. A székletet a Hunyadi mennyiséggel lehet szabályozni.

Előzmény: horakulum (16002)
horakulum Creative Commons License 2019.04.20 0 0 16002

Szia GeriSoft07

Köszi a gyors reagálást. Igazából a te soraidból lényegében több információt kaptunk, mint amennyit az x nap alatt az orvosok adtak. 

"Lehet nincs fala a csigolyának, ha összeroskadt teljesen, hova injektáljanak? Azt max távtartó+csavar oldaná meg inzulinos cukorbeteg, 67 éves, ez ugye hozza magával a csontritkulást is. Ez meg nehezíti a csavarozást is."

- Van fala a csigolyának. Az idegsebész azt mondta, hogy a hátsó fali csigolyatest megtartott, a gerinccsatorna és a gerincvelő nem érintett (de akkor mégis miért sugárzik a lábába a fájdalom?) Csontritkulást nem feltételezek, mert mindig sokat mozgott - igaz az utolsó két évben nem - és sokat volt napon. 

Egy nálánál 10 évvel idősebb bécsit simán előjegyeztek erre a műtétre esést követő csigolyatörés után. 

Sajnos a kórházban az alatt a 4 nap alatt sajnos jobban leépült, rosszabb állapotban hoztuk ki, mint ahogy bevittük. Nem evett, nem ivott bent rendesen, megviselte a bentlét. 

A tegnapi nap egészen jól alakult, reggel és este 75 mg voltaren retard-dal és a köztes időkben dél és hajnal 2 körül contramal cseppekkel (25 csepp), de ma reggel meg a székrekedés kínozza, a kórházi tartózkodás miatt nem volt már 5 napja széklete. Most meg ezen agyalhatunk, hogy hogyan oldjuk meg ezt is.

Ma délután hányt, este pedig további hányinger kínozta...Jajgat és jajgat és nyöszörög. Nem szeretném azt átélni, amit Ő. Sosem...

Agyrém ez az egész és számomra felfoghatatlan, hogy ebből így felépülés lesz...Aggasztó. Nagyon is aggasztó. 

Attól tartok a gyógyszerek elfednek valamit, hisz ekkora mennyiség mellett ez simán előfordulhat. A contramalt meg most már azért ne merjem adni, mert székrekedése van, hisz annak a gyakori mellékhatásai között szerepel. 

Áh, ez a magunkra hagyatottság. Egy 67 éves, cukorbeteg esetén nem igazán szeretném én eldöteni a gyógyszerelést, mégis ezt kell tennem, tennünk. 

Hozzátartozóként is nagyon fáradtak vagyunk.

Neked, minden esetre, ezer köszönet a segítségért! 

Előzmény: GeriSoft07 (16001)
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.04.19 0 0 16001

szia

a fűző (a merev fűző, amit műtétek után is néha adnak) képes stabilizálni a gerincet. Begipszelni nem lehet, ugye, ez van. a csonttörés 6hét nyugalomban mire gyógyul, ha terheli, akkor 8-10 hét fájdalmakkal.

azt hogy műtétet miért nem ajánlanak, passz. A kompressziós törés azért nem egyszerű injektálással javítható. Ez ennél bonyolultabb. Lehet nincs fala a csigolyának, ha összeroskadt teljesen, hova injektáljanak? Azt max távtartó+csavar oldaná meg

inzulinos cukorbeteg, 67 éves, ez ugye hozza magával a csontritkulást is. Ez meg nehezíti a csavarozást is.

"Akinek volt ilyen műtétje (vertebroplasztika, kifoplasztika), milyen tapasztaltokkal bír, kellett utána fűzőt hordania?"

Igen, ilyen műtét után is kötelezően fűző van

Gyógyszerek: 2x75mg voltaren (diklofenak), meg ketodex... ezek a "játékszerek" amikor nem annyira fáj. Bocs, de lassan 15 év masszív derékfájdalom, két műtét után én máshova toltam a fájdalom küszöböt. És ez a baj az orvosnál is, már csak akkor megyek oda, hogy nagyon fáj, mikor 4x veszek be flectort (50mg diklofenak) és mellé mondjuk 2-3x 50mg contramal. és amikor csak 3-4 ibuprofen (600mg) vagy ketodex kell, esetleg egy diklofenak, az a jó állapot, és megyek dolgozni. 

Bőven lehet emelni a mennyiséget, és talán kell is, mert ha fáj, akkor gyulladt, és ha fáj, görcsöl az izom, és így nem fog gyógyulni.

diklofenak rövid távon 200mg/nap maximum, hosszabb távon 150mg, contramalból 50-100-200mg tabletták vannak, az 50-es 3x1 az majdnem mindent lerendez, a 200-as után akár meg is műthetnek, az se érdekel majd :)

Kórházban infúzióban mikor adnak, 100mg diklofenak folyik le egy óra alatt, napi egy infúzió.

Kitartást, PIHENJEN!, és gyógyul. A gerinc, borda olyan törések, ami rohadtul fáj, és nem lehet gipszelni, "majd meggyógyul", vagy atom széttrancsírozzák, csavarozzák, stb

Előzmény: horakulum (16000)
horakulum Creative Commons License 2019.04.18 0 0 16000

Sziasztok!

A segítségeteket, információtokat szeretném kérni. 

Édesapám 2 héttel ezelőtt leesett fa metszés közben a létra 7. fokáról. Az esés után ugyan maga kelt fel és ment be a lakásba, de nagy fájdalmai voltak. Az esést követő 5. napon (makacs volt, nem akart orvoshoz menni, de a fájdalmai erősödtek és már neurológiai tünetei is voltak) készült röntgen szerint - gerinc- törése nem volt. (Mentő szállította be, ülve, mert otthonában járókerettel maga közlekedett. ...???

Voltaren és izomlazító kombóval hazaküldték a területileg illetékes kórház sürgősségijéről. A fájdalmak azonban nem csillapodtak. A 75 mg-os voltaren retard nem tartott ki kétszer 12 órán át, hanem 5-6 óra múlva újabb fájdalmak jelentkeztek. Egy hétig szenvedett, amikor végül kimerültünk idegileg, nem bírtuk tovább, hisz a kisugárzó fájdalom, az eredmény nélküli vizelési inger és társai nyugtalanítóak voltak és aggasztott, hogy a röntgen mellett miért nem csináltak egy CT-t, ami pontosabb lett volna. Elvittem szgk-val - mivel ha mentőt hívtunk volna, megint ugyanoda viszik, ahol már járunk eredménytelenül - a megyei kórházba, ahol megint csak saját lábán ment be - nem volt egy kicseszett tolószék - majd két órán belül világos volt, hogy eltört a L-IV-es csigolyája, kompressziós törésnek volt írva, ami által a csigolya 2/3-ára esett össze. A kórházi tartózkodása letaglózó volt, nem is részletezem, embertelen az egész. 4 napot volt bent, a 4 nap alatt rosszabb állapotba került, mint ahogy bevittük. 

Műtétet nem ajánlottak fel, fűzőt kapott - fehér, kemény műag. - aminek nem igen látjuk értelmét, de ám legyen , de iszonyatos fájdalmai voltak, most már két héttel az esést követően. A kórházban sem adtak neki elég fájd.csill-ót - nem függő, életében sosem evett meg egy szem fájd.csill-ót - de az elbocsátáskor sem kaptunk tanácsot az érdemi csillapításra. 67 éves, immáron erősen legyengült, idős, inzulinos cukorbetegről beszélünk.

A kérdésem. Ismeri valamelyikőtök a fűzőt? Esetleg saját maga tapasztalta? Van lényegi "gyógyító" értelme? Vajon az én Édesapámnak miért nem ajánlották fel a műtét - csontcement injektálása a törésbe- lehetőségét, ami sokkal gyorsabb felépülést és fájdalommentesebb gyógyulást ígér??? Akinek volt ilyen műtétje (vertebroplasztika, kifoplasztika), milyen tapasztaltokkal bír, kellett utána fűzőt hordania? 

Két hét telt el a törés óta, és ma kapta meg a fűzőt, ma jöttünk haza. Iszonyatos fájdalmai vannak, lábba sugárzó, idegi fájdalom. Nem tudom, mekkora mértékű fájdalom normális egy ilyen sérülés esetén, mert mi szinte kétségbeesve nézzük a szenvedését hozzátartozóként, hisz fájd.csill-ót sem szedhet két óránként és enni sem tud mindig rá. Sakkozunk az egyes szerekkel, mert ránk maradt ez a feladat, de ez nem megoldás...

Mit kaptatok rá fájd.csillót? Édesapám 75 mg retard Voltaran és MIderizont kapott, de a voltaren csak 6 óráig csillapítja a fájdalmát, majd mintha elvágták volna, ott a letaglózó fájdalom, ekkor sem enni, sem inni nem bír... :( A köztes időt eszméletlen nehéz okosan áthidalni. Próbáltuk már a contramal cseppet - de nagyon óvatosan adagoljuk, így nehéz a megfelelő dózist eltalálni, valamint most ketodexet, de azt sem lehet hogy voltaren, majd ketodex majd megint voltaren, megint ketodex és még közte contramal....nem tudom... :( 

Tanácstalanok vagyunk. Úgy érezzük, Édesapámon spórolták meg ennek a beavatkozásnak az árát egy másik beteg számára. Nem normális ez a sok tabletta, amit a fájdalomra szed, és a gyógyulás végkimenetele abszolút kérdéses...a fűző...ugyan már. Hogy gyógyulna attól jól meg egy törött csigolya?

Írjatok kérlek! 

Köszönöm előre is! 

u.i.: Mi van, ha ez két hónapig is így lesz? lehet így élni? Ennyi fájd.csill-val? Szétmegy a gyomra attól félek, még akkor is, ha próbál rá enni pár falatot. 

gombóc63 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 15999

Igen, a nem elfajult és nem súlyos fájdalmat csillapítja. Lehet kapni, a Jutavit terméke, a lényeg, hogy 800mg legyen. Orvos a Condrosulfot írja fel, de az drágább. Legalább 3 hónap egy kúra.

Proenziről nem tudok nyilatkozni, régebben szedtem, de ott is lényeges, hogy a glükozamin 1500mg legyen egy nap.

Előzmény: V.T.ZS (15998)
V.T.ZS Creative Commons License 2019.04.10 0 0 15998

Köszönöm a válaszod.

A condroitinsulfat fájdalmat csillapít, vagy olyan agyagot próbál beépíteni a porcba ami nincs jelen ott és ennek a hiánya miatt fáj?

Proenzik közül vajon melyik jobb?

Sok helyen dicsérik a proenzit, de nem írják, hogy melyik.

Előzmény: gombóc63 (15997)
gombóc63 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 15997

Szia! Olyan, hogy porcképző nem létezik, mert a porcot nem lehet újra képezni. A maradékot lehet regenerálni. A Dona csak glükozamint tartalmaz, ha van fájdalom fontos a condroitinsulfat is. Én a Porc vita C-t szedem, abban elég nagy a hatóanyagok mennyisége. De van aki a kollagénre esküszik. Hogy őszinte legyek sokszor felröppen az a hír, hogy ezek mind semmit nem érnek, mert nem épülnek be....egy porcpótló műtét után lassan el kellene nekem is hinni.

Előzmény: V.T.ZS (15996)
V.T.ZS Creative Commons License 2019.04.10 0 0 15996

Sziasztok.

Milyen porcképzőt javasoltok?

Szedtem már Kartinormot, Donát Magnosolvot, de nem vettem észre változást.

Talán a Dona jobb volt kicsit.

Köszönöm.

ascari Creative Commons License 2019.04.09 0 0 15995

Sziasztok!

10 éve küzdök lumbális gerinc fájdalmakkal. Átlag évente egyszer kidőlök mert annyira bevadul a fájdalom hogy rosszulléttel párosul. Az évek alatt mindennek titulálták, sérvnek, keresztcsont és csigolya gyulladásnak. Ami biztosan látszott/látszik az gerincferdülés ami alul kiegyenesedett. Ez az utóbbi években átcsapott túlzott alsó görbületbe. Ez nem tudom hogy lehetséges de látszik a röntgenen. Ez nem hangzik vészesnek de brutál izomgörcsökkel is jár. Fizikoterápák sokasága, torna, masszázs, természet gyógyász és persze gyógyszerek. Normál helyzetben (már ha az normál) 2-3 db tramadol tartalmú gyógyszerrel dolgozom kb. 5 éve. Ha nagyon fáj akkor azok sem használnak. Létezik valami egyéb módszer ami nem ilyen szervezet gyilkos?

Alma2006 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 15994
Sziasztok,
A spinemed gerinc dekompressziós eljárásról van tapasztalata vkinek?
http://fajdalomambulancia.hu/szolgaltatasaink/spinemed-gerincdekompresszio/
GeriSoft07 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 15993

másik fórumon van egy srác, csavarozták, eltört 3 nap múlva az egyik csavar, újraműtötték, begyulladt, azóta sem tért vissza dolgozni.

Persze ismerek olyat is, akit 16 évesen megcsavaroztak, utána lenyomta a katonaságot, majd autószerelő volt a honvédségnél, míg 42 évesen le nem szerelt.

Ki tudja, nekem mit dob a gép?

Előzmény: similis (15992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!